Honzíkova cesta

Honzíkova cesta https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/9458/bmid_honzikova-cesta-abt-9458.jpg 4 1832 328

Veselý a laskavý příběh malého Honzíka, který se vypravil k babičce a dědečkovi na vesnici a zažívá tam každodenní malá dobrodružství. Kniha s nezaměnitelnými ilustracemi Heleny Zmatlíkové, která oslovuje už celé generace malých čtenářů.

Nuttelka
09.01.2022 5 z 5

Do svých dětských let jsem se vrátila díky čtenářské výzvě a moc jsem si poslech užila. Úplně se mi vrátila vzpomínka, když jsem knihu Honzíkova cesta jako malá dostala. Opatrovala jsem ji na každém kroku, pořád ji hladila a měla jsem z knížky ohromnou radost :-) Postránecký má úžasný hlas a k Honzíkovi a jeho vyprávění dobrodružství se skvěle hodí, moc doporučuji.
(Audiokniha)

Pengi
05.01.2022 4 z 5

Díky výzvě přečteno po letech znova. Prostě dětská knížka

MiskaMa
05.01.2022 5 z 5

Ke knížce jsem se znovu dostala díky čtenářské výzvě a četla ji večer dětem.

Nádherná knížka, která mě vrátila do dětských let a připomněla mi prázdniny u babičky a dědy.

berila
04.01.2022 5 z 5

Nádhera, četla jsem sama, pak svým dětem a i vnoučatům. Nelze než chválit a zase chválit ilustrace paní Zmatlíkové.

99jana99
04.01.2022 5 z 5

Nádhera , čteno znovu kvůli čtenářské výzvě. Chtěla bych být Honzík u babičky a dědečka na vesnici…..aspoň jedny prázdniny :-)

Ailee
04.01.2022 4 z 5

Krátké vyprávění o životě na vsi a málem Honzíkovi. Jednoduché a příjemné vyprávění.

katka.oo
03.01.2022 5 z 5

Honzíkovu cestu jsem v dětství měla moc ráda a vlastně mám i dnes, krásná kniha, krásné ilustrace H. Zmatlíkové, čteno díky výzvě - kniha mého dětství.

Ella_85
03.01.2022 5 z 5

My ji mame i jako audioknihu a V. Postranecky je se svym prednesem uzasny

Lena78537
03.01.2022 5 z 5

Mám ji moc ráda a pořád se k ní vracím. Četla jsem dceři a teď i synovi.

niki-chan
02.01.2022 4 z 5

Krásný návrat do dětství, i po letech.

markyticka
31.12.2021 5 z 5

Mám od dětství tu knihu ráda, i když ve škole jsem se trochu styděla, že jsem přišla s vydáním z roku 1964, tak staré nikdo neměl. Ale mně se líbilo, vonělo a obrázky byly nádherné. Dnes jsem se při čtení zase vrátila do dětství a usmívala jsem se.

janinca
13.08.2021 5 z 5

I po letech má své kouzlo! A to bylo ještě umocněno při četbě vlastním dětem.

Medunkavera
03.08.2021 5 z 5

Jedna z mých oblíbených knížek. Líbil se mi - a stále líbí ten obrázek.
Také se mi líbilo, jak Honzík jel za babičkou a za dědečkem na vesnici, jak si tam našel kamarády a vše, co tam s nima prožíval.

lily_maleckova
24.07.2021 5 z 5

Nádherná vzpomínka na dětství!️
Jako malá jsem měla tuto knihu jako audioknihu a při čtení se mi úplně vybavovala! Moc krásné a doporučuji!
5/5

evineckY
16.07.2021 5 z 5

Určitě není člověk, který tuto knihu nečetl, ať jako malý, svým dětem, nebo vnoučatům :-)

666Jitka
07.07.2021 4 z 5

Knihu jsem četla jako dítě nejméně 2x a moc se mi líbila. Dnešní děti by kniha asi moc neoslovila, ale pro mě je to příjemná vzpomínka na dětství.

arjev
03.07.2021 4 z 5

Vzpomínka na mládí

Aknel26
15.06.2021 5 z 5

Jedna z prvních knih, které jsem četla sama; ne-li úplně první. Stále si pamatuju, jak jsem brečela, když jsem dočetla a měla se s Honzíkem rozloučit. Mamka mi poradila, abych si ji tedy přečetla znovu, což jsem udělala - a asi tehdy vznikla má potřeba se ke knihám, které se mi líbí, stále vracet, i když je skoro umím zpaměti...
Teď jsem po Honzíkově cestě sáhla se synem a dost napjatě jsem čekala, jak ho zaujme. A spadl mi kámen ze srdce, protože se mu příběh moc líbil.
Sama mám doma vydání z 60. let, a protože vím, jaké diskuse se strhly kolem družstevního vajíčka a dalších reálií, a nechtělo se mi to pětiletému klukovi vysvětlovat, půjčila jsem v knihovně nový výtisk. A nemůžu si pomoct, ale občas to v ději trochu drhlo. Co zavánělo minulým režimem, bylo prostě vynecháno, bez ohledu na návaznost či posunutí významu. "Tohle všechno jsou naše pole," říká dědeček cestou z nádraží. "Máme taky krávy a vepře, ty mám na starosti já, i slepice, ty má na starosti babička." To by byli prarodiče pěkně za vodou! Myslím, že úpravy mohly být provedeny citlivěji.
Jak jsem psala, mám staré vydání z roku 1964 s málo známými ilustracemi od Antonína Pospíšila. A kupodivu se mi líbí víc než ty od Heleny Zmatlíkové: nejsou tak jednoduché, věrněji zachycují, co se zrovna děje, a také je jich v knize víc.

Pavčule
23.05.2021 5 z 5

Co dodat ? Naše dětství :)

Disinka
18.04.2021 5 z 5

Diky cteni detem pred spanim jsem se zase dostala k tehle knizce...