Honzíkova cesta

Honzíkova cesta https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76240/bmid_honzikova-cesta-NvB-76240.jpg 4 1832 328

Veselý a laskavý příběh malého Honzíka, který se vypravil k babičce a dědečkovi na vesnici a zažívá tam každodenní malá dobrodružství.

Adel822
29.11.2020

Je to prostě klasika spousta z nás na ní vyrůstala, příběh s překrásnými ilustracemi ještě dnes si ji občas vezmu a jen tak si kousek přečtu, za mně příběh který neomrzí a myslím že jí bude číst ještě spoustu generací.

*-*Kleny*-*
26.11.2020 3 z 5

Přečetla jsem ji za hodinu a půl, což se mi u málokteré knihy povede (i když je sebeútlejší). Četla se hezky. Většinou moc dětskou literaturu nevyhledávám kvůli příliš jednoduchému stylu psaní (určeného pro děti). Tady mi to však ani moc nevadilo. Ovšem nemohla jsem si nevšimnou dědečkovy hrdosti na to, že je v družstvu a že všechno je všech (družstevní) a pak také toho, jak jsou všichni šťastní a mají se rádi a všechno je v pořádku nebo se to do pořádku rychle dá. Mám raději realističtější přístup, ovšem tento příběh není z dnešní doby, takže za mě vesměs spokojenost. Příjemná četba, pro mladé čtenáře rozhodně doporučuji.

Adrim
18.11.2020 5 z 5

Prvně - vydání z roku 1958 má dokonale nádherné ilustrace, které vytvořil Antonín Pospíšil.

Příběh jsem četl jako malý a moc se mi líbil. Na kraji dospělosti jsem ho četl a opět se mi líbil. Nyní jsem ho četl v době, kdy se asi rok pohybuji mezi dětmi Honzíkova věku (skauting a literárně-dramatický obor ZUŠ) a musím konstatovat, že jsem se často hodně smál, protože v mnoha situacích jsem si představoval právě ony děti ... jistě by se často chovaly podobně :-D.

Vřele doporučuji knihu všem.

klaraj093
22.10.2020 5 z 5

Jedna z nejoblíbenějších knih z dětství.

Atanone
12.10.2020 5 z 5

Nevím, jak bych knihu vnímala dnes. Ale jelikož byla napsaná pro děti, mělo by to být vcelku jedno, ne? Pro mě tehdy byla zábavná a napínavá. A ke všemu ty krásné ilustrace! Paní Zmatlíková jimi každou knihu proměnila ve skvost.

Traktorista
16.09.2020 5 z 5

Jako malý kluk jsem četl a ani nedutal. Knížka moc krásná, i když ji mnozí v mém okolí kritizují.
Nedám na ni dopustit.

Greenfingers
09.09.2020 4 z 5

Tuhle knihu jsem četl svým dětem před mnoha lety. Moc se nám všem líbila.

AnetaKor
02.09.2020 4 z 5

Pamatuji si, ze v dětství to byla tlustá, těžká kniha. Dnes je to jen tenká knížečka...

Hoshi
01.09.2020 5 z 5

Příjemný návrat do dětských let. Krásný, čtivý, příjemný příběh o malém Honzíkovi, který osloví nejen dětské čtenáře :)

Marisol
24.08.2020 5 z 5

Moje první přečtená knížka. :-) Milá vzpomínka na první třídu.

Marekh
20.07.2020 5 z 5

Tuto knihu mi v dětství koupila mamka a to minimálně dvakrát. První kniha, kterou mi koupila, měla na deskách jiný obrázek a tuto knihu mám doma. Knihu, která je zobrazena zde, mi koupila v pozdějších letech. Patrně se první kniha ztratila, anebo možná byla opotřebovaná, proto se takto mamka rozhodla. Knihu lze určitě zařadit do klasiky a je čtena generacemi malých čtenářů.

verka5083
22.06.2020 5 z 5

O této knížce jsem se bohužel dozvěděla až nedávno. Vůbec jsem nevěděla, že to byla top kniha každého čtenáře v dětství. Musela jsem tuto chybu rychle napravit.
Když jsem začala číst Honzíkovu cestu, tak jsem si říkala, že třeba Honzík vystoupí jinde a k babičce nedojede. A tím začne jeho malé dobrodružství.
Jenže to tak vůbec nebylo. Kniha byla takovou příjemnou vzpomínkou na mé dětství na venkově. Jsem ráda, že jsem si tuto knížku přečetla.

Peti
15.06.2020

Milý příběh, který jsme četli synovi před spaním.

saryk93
13.06.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem kupodivu četla poprvé až jako dospělá malému synovi, ale nemá chybu. Jen mě mrzí, že jsem se k ní jako dítě nedostala, vím, že bych se do ní tehdy zamilovala a teď bych měla co srovnávat. Přesto hodnotím plným počtem :)

Aleh
26.05.2020 4 z 5

Úžasná dobrodružství malého Honzíka, který poznává svět na vlastní oči a uši. Je to kniha, která by neměla minout žádného malého posluchače nebo začínajícího čtenáře. 1, vydání pochází z roku 1954, takže mnozí rodiče a prarodiče mohou při čtení svým dětem a vnukům vzpomínat na dobu, kdy i pro ně byla ta Honzíkova dobrodružství těmi nejkrásnějšími a nejpoutavějšími příběhy jejich dětského světa.

Worbitka89
25.05.2020 5 z 5

Takový malý dětský národní poklad - rozmilá knížka pro děti se známými obrázky, se kterou jsem se seznámila na prvním stupni. Už se těším, až ji budu číst svým dětem.

Ishir
19.05.2020 5 z 5

Dobrodružství malého Honzíka.

jirka9453
17.05.2020 5 z 5

Roztomilá dětská knížka, kterou bych zařadil mezi povinné kousky pro děti, které chtějí číst něco pěkného a samy.

m_martina
14.05.2020 5 z 5

Sama jsem na vesnici vyrostla a měla moc hezké dětství. Kniha se mi líbila a přečetla jsem ji opakovaně.

DominaCZ
11.05.2020

Nelíbila.
Nikdy jsem nepochopila to nadšení z každýho vajcete, z toho že koza dojí mlíko ze struku a to jí teče po kopejtku apod.

Ona už tehdejší náplň alá "ach jsem tak zaneprázdněná matka, že nemůžu ani dovézt děcko k matce, tak ho tam pošlu samotné..." bylo úsměvné...protože co se stane tam? Je to děcko opět osamocené, protože babka je ještě v tak mladistvém akčním věku, že vše poběhá a obstará a zařídí a odpracuje v družstvě, že je tam kluk taky sám. To mohl tím pádem pobejt ve městě, vyšlo by to nastejno.

Vše družstevní, všichni milí a ochotní, vše ukážeme, jsme jeden celek.
Nevím, tady se mi to hnusí a podle mě to nemůže děcko zaujmout.
Tehdejší, v tom žijící děcka asi jo, ale dnešní technický placatý 3G děcka už vubec ne.