Honzíkova cesta

Honzíkova cesta https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76240/bmid_honzikova-cesta-NvB-76240.jpg 4 1832 328

Veselý a laskavý příběh malého Honzíka, který se vypravil k babičce a dědečkovi na vesnici a zažívá tam každodenní malá dobrodružství.

MišusWinner
16.04.2021 5 z 5

Jedna kniha k mého dětství. Je moc pěkná a ráda jsem si zavzpomínala na dobu kdy mi ji četla mamka před spaním.

sgjoli
10.04.2021 4 z 5

Honzíkova cesta je klasikou dětské literatury, je to opravdu velmi milé čtení, na které ráda vzpomínám. I když se přiznám, že to pro mne přesto nebyla ta nejoblíbenější kniha v dětství – byly takové tituly, které jsem si užívala o trochu více. Ale i tak mi tato knížečka připadala krásná a opravdu velmi milá. O to víc, když byla doplněna o pěkné ilustrace mé oblíbené paní Zmatlíkové.

georginaa
03.04.2021 5 z 5

Kdo by neznal Honzíkovu cestu v mých letech, byla to povinná četba. Příběhy Honzíka jsou jiné, než by v dnešní době byly, ale proto je to tak pěkné a nostalgické. Vydání této knihy se věčně opakuje a je to dobře pro nové malé čtenáře.

RoBertino27
15.03.2021 3 z 5

Z povinné nostalgie jsem si přečetl Honzíkův pobyt u prarodičů - podotýkám, že původní z roku 1972, nikoli ten demokratický paskvil, kdy se editoři po Sametu chovali stejně jako ti, které kritizovali. Pobavila mě pasáž, kdy se Honzík bojí ve škole jen pohnout a nějak jsem si uvědomil, že ten dětský nádech neodválo nic. Dnešním akčním digitálně tabletovým a sociálně technologickým vyznavačům mobilních youtubeřin pochopitelně nic neřekne, ale to je jejich, nikoli můj problém.

wullcann38
11.03.2021 4 z 5

Krásná kniha.Vzpomínám na dětství.

nikikostadinova
08.03.2021 4 z 5

klasika mého dětství

Evina.Cetba
26.02.2021 5 z 5

Tohle je moje Honzíkova cesta, vydaná mezi 50.-60.léty 20.st.! Nááádherné obrázky od ilustrátora Antonína Pospíšila, které jsem si dokázala hodiny prohlížet. Knížku jsem měla ráda jako celek. Poutavej příběh o pobytu na venkově. A ty kresby, které jsem tak milovala. Třeba doteď si pamatuju na takové maličkosti jako je namalovaná hruška, na kterou jsem dostala chuť pokaždé, když jsem stránku otevřela. A s Terezkou jsem chtěla vyběhnout do zahrady a povídat si o všem možném jako se svými tehdejšími oblíbenými živými kamarádkami, s osobnostně silnou a krásnou Elen a hodnou Ivanou, které nosily stejné účesy. Klidně bych Terezku vzala k nám do dívčí party. Honzík taky bezva. Text knížky samozřejmě taky moc fajn. Všechno prostě podařené.

nicolettkaa
03.02.2021 5 z 5

Jedna z nejdobrodružnějších kníh našeho dětství. Líbila se mi tehdy a líbí se mi i dnes. Nemohu ji nic vytknout a to že někomu vadí, že se píše v knížce o družstvu apod., vždyť taková byla doba, tak proč to měnit. Že to dítě nepochopí? Není nic jednouduššího než mu to vysvětlit.

kilometr
17.01.2021 4 z 5

Honzík jede za dědou a babičkou do Koníkovic vlakem.Tam zažije nejedno dobrodružství,seznámí se s místními dětmi a zvířaty.A ochutná i družstevní vajíčko.Roztomilá kniha.80%.

Sabina335
16.01.2021 5 z 5

Velmi krásná dětská knížka.

Čtenář112
11.01.2021 5 z 5

Syn tuto knihu miluje. Zvláštní když si člověk uvědomí jak jsem byl malý a bylo mi čteno ze stejné knihy a já v ruce držel duhovou kuličku jako ten největší poklad.

Vendulik
06.01.2021 4 z 5

Tuto knihu jsem četla už strášně dávno jako dítě. A nedávno jsem se k ní vratila a předčítam jí synovi.

Vlastina528
05.01.2021

Moje mládí...

Zuzka12627
29.12.2020 4 z 5

Velmi hezká knížka z mého dětství.

Resi
26.12.2020 5 z 5

Další knížka mého dětství. A jak šťastná jsem, že dcera poslouchá a těšila se vždy na další dobrodružství Honzíka.

Doubravka1975
21.12.2020 5 z 5

Moje oblíbená z dětství. Také jsem moc ráda jezdila k babičce a dědovi na prázdniny a probíhalo to hodně podobně jako u Honzíka. Pes, kočka, kamarádi a JZD. Akorát jsem Honzíkovi trochu záviděla tu samotnou cestu vlakem a přemýšlela, jestli bych ji já sama zvládla ???smajlíci

slamina
16.12.2020 5 z 5

Socialistická oslava, ale dětsví no :)

Laurinka1000
12.12.2020 5 z 5

Moc se mi knížka líbila a obrázky taky.

Uma
06.12.2020 5 z 5

Moc pěkná kniha.

Kontryhelka
30.11.2020 5 z 5

Na této klasice jsem v 80 letech vyrostla a knihu jsem měla ráda. Líbilo se mi dobrodružství malého Honzíka u babičky a dědy. Prostě Honzík si užil parádní prázdniny a s krásným pocitem se vrátil zase do města a těšil se na příští prázdniny u babičky a dědy. Vyprávění se mi líbilo, psáno srozumitelně a poplatné době, která nám dětem přišla naprosto normální, protože v době JZD a jiných jsme vyrostly a žily.