Honzíkova cesta

Honzíkova cesta https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76240/bmid_honzikova-cesta-NvB-76240.jpg 4 1832 328

Veselý a laskavý příběh malého Honzíka, který se vypravil k babičce a dědečkovi na vesnici a zažívá tam každodenní malá dobrodružství.

marekB78
29.04.2022 5 z 5

Krásná vzpomínka na moje dětství. Jsem rád, že jsem si knihu opět přečetl

Lucie131313
22.04.2022 5 z 5

Klasika mého dětství. :)) Družstevní vajíčko, cesta vlakem předškolního dítěte... Sci-fi dnešních dnů :o)

SammSamm
21.04.2022 5 z 5

Kniha čtená synům pro čtenářskou výzvu Miluji Honzíkovu cestu...

Racek213
20.04.2022

Ach ano, kráísná kniha z mého mládí. Jo, představte si že tehdy se opravdu mohly posílat děti vlakem k babiččce. Prostě se řeklo výpravčímu, ten kluka předal průvodčímu a jelo se. Já sám takhle jezdil. Jo, zkuste to dnes. Navíc, bohužel, ty babičky a dědečkové na venkově nějak vymřeli. Všechny se přestěhovali do měst.

Venda32
14.04.2022 5 z 5

Příběh jednoduchý. Věty jako vytržené ze slabikáře a seskládané do příběhu. Pro malého čtenáře ideální.

DavidNL
06.04.2022 5 z 5

(SPOILER) Audio verzi mám vyposlouchanou asi 10x a rozhodně hodnotím kladně.
Je to hezký příběh malého kluka, který jede za babičkou a dědečkem SÁM vlakem, sbalí si košili, duhovou kuličku, kterou později dá babičce, ale ta ji odmítne, atd.
Kniha se mi moc líbí, hlavně nahrávka na youtube z roku 1995 (https://www.youtube.com/watch?v=45O6vM3trmI).

Andulino
18.03.2022 5 z 5

Dětství, to je pro mě tato kniha. Moc krásný a milý příběh připomínající mi mé dětství spojené s každou volnou chvílí u babičky a děděčka na vesnici.

Měla jsem pocit, že si příběh nepamatuji, ale některé věty mi byly známé do posledního písmenka, a zvláštně melancholicky ve mně po jejich přečtení zatrnulo.

"Puňtu znám, kocoura znám, ale koníka jsem ještě neviděl."
"Vypadal, jako by se byl pral alespoň s pěti veverkami."

Ráda bych ještě vyzdvihla nádherné ilustrace paní Zmatlíkové. Obrázky si totiž pamatuji do posledního detailu a nepřestává mě uchvacovat, jak moc si dětská mysl pamatuje a jak vnímá.

Djeliska
10.03.2022 2 z 5

:-) Docela fajn kniha

JmenujiSeZuzla
08.03.2022 3 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek z mého dětství. Z odstupem času se až divím, že jsem z ní byla tak nadšená. Asi nemůžu říct, že by by příběh nějak přeúžasný, avšak očividně měla něco, co mě jako malou dokázalo uchvátit. Zvláštní, jak si dětský mozek uchová ve výsledku jen některé, pro něj asi nějakým divným způsobem důležité části či motivy. Po přečtení jsem si totiž uvědomila, že si rozhodně nepamatuji příběh cělý. A to je opravdu divné. Jsem si jistá že mi ji naši četli skoro každý večer po dobu několika let. První kapitolu si třeba vybavuji skoro nazpaměť, dále mám už jen střípky.
To co se mi ale vrylo bez výjimek jsou ilustrace. Já mám vydání s ilustracemi Helenky Zmatlíkové, které ilustrovala naprosto všechny moje oblíbené dětské knížky (Alenčina čítanka, Z deníku kocoura modroočka apod.). Možná to bude i tím, že jsem v té době ještě neuměla číst, zato obrázky jsem si pamatovala do posledního.
Byl to krásný zážitek po tolika letech ji zase otevřít a zavzpomínat. Ještě k tomu jsem četla to vydání, které mám od dětství doma, takže je celá počmáraná, izolepou přelepená a prakticky se člověku rozpadá pod rukama. Zato to mělo to kouzlo. Pro mě bude navždy znamenat kus dětství.

jerisno
03.03.2022 5 z 5

Co k této dětské klasice ještě dodat ? Měli jsme doma čerstvé vydání z roku 1964 s krásnými ilustracemi pana Pospíšila a byla to druhá kniha, kterou jsem si sám přečetl (po "Kuřátku v obilí"). V té době jsem nebyl daleko od věku knižního Honzíka a tak jsem jeho příhody docela prožíval. Miloval jsem obětavou Terezku, nesnášel pihovatého Ferdu a plně respektoval rozumného Viktora. K příběhu jsem se několikrát vracel i jako starší žáček a vždy se mi velice líbil. Vlastním dětem jsem četl už vydání s ilustracemi paní Zmatlíkové, ale pro mě byly zásadnější ty Pospíšilovy.
Vzpomínka na dětství, která nikdy nevyvane.

stanislav0373
25.02.2022 1 z 5

Možná to bude nečtenější kniha letošního roku, protože nás, kteří plníme čtenářskou výzvu a které provázela Honzíkova cesta jakožto jediná povinná kniha bude mraky...

Nebudu se zde zbytečně vypisovat, Lenka.Vílka to shrnula skvěle. Díky Leni :-)

PS: pokud člověk nemá děti, toto téma čtenářské výzvy není moc dobře uchopitelné...

Coucouha
14.02.2022 5 z 5

Knihu jsem dostala v r. 1996 jako dárek při odchodu ze školky. Příběh jsem si už vůbec nepamatovala, ale čtenářská výzva mě donutila si knihu opět přečíst. Když se zamyslím, že byla napsaná v roce 1964, tak nemůžu hodnotit jinak než 5*.

Rapeh
03.02.2022 5 z 5

Bylo krásné se ke knize vrátit, četla jsem jí jako malá, potom jsem jí četla dětem a po20 letech ji opět držela v ruce. Už se moc těším až jí budu číst vnoučatům

jarkaska
03.02.2022 5 z 5

Nádherná kniha. Když jsme v 1. třídě přečetli Slabikář, četli jsme pak Honzíkovu cestu. Takže jsem se vrátila do svých školních let. Pěkná je i ilustrace Heleny Zmatlíkové.

bekule
31.01.2022 5 z 5

(audiokniha)
Obešla jsem čtení dětské knihy do Výzvy poslechem audioknihy,jen jsem bohužel narazila na verzi načtenou pro mě hodně otravným ženským hlasem. Bohužel až po doposlouchání celého jsem zjistila že existuje i verze s panem Postráneckým, to by asi bylo jiné posloucháníčko.Ale i tak mě velmi překvapilo jak to vlastně pro mě žádné překvapení nebylo,nečekala bych že jsem si děJ pamatovala z nejranějšího dětství úplně celý. Velmi milá dětská knížka, jen nevím jestli dokáže zaujmout i dnešní děti.Pro mě tenkrát to bylo velké dobrodružství.

marketa9252
28.01.2022 5 z 5

V dětství se mi líbila, vzpomínky byly vždy na knihu živé. Po dnešním přečtení se utvrdila krása knihy mého dětství!

nicoolka25
21.01.2022 5 z 5

Krasna knizka

Luigi1
19.01.2022 5 z 5

Jo to byly časy.

Luigi1
16.01.2022 5 z 5

Tak toto je klenot dětského čtení.

alnahu
10.01.2022 5 z 5

Oblíbená kniha mého dětství .S Honzíkem jsem ráda cestovala k babičce a dědovi na vesnici -kde prožívá spoustu dobrodružství. Musím také zmínit krásné ilustrace této knihy od paní Heleny Zmatlíkové. Měla jsem v dětství několik oblíbených knih ,ale tato byla asi moje nejmilejší.