Honest Guide Praha

Honest Guide Praha https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405926/bmid_honest-guide-praha-YJ8-405926.jpg 4 130 30

Praha není jenom Hrad a Karlův most. Než ji začnete objevovat, poznejte její nástrahy. Ale pozor, tohle není průvodce popisující historii každé budovy či turistické procházky po památkách. Najdete tu naopak tipy, kde se dobře najíst a nezaplatit majlant, jaká místa vidět a necpat se přitom s davy nebo jak nenaletět podvodníkům. Tak vezměte svůj chytrý telefon, hotovost nechte doma a pojďte objevovat Prahu jinak.... celý text

gossipavlina
26.06.2019

Průvodce je pěkně zpracovaný, zajímavě. Graficky se mi moc líbí. Ale je vhodný spíš pro lidi, co Prahu neznají. Pro pražáka toho moc nového nepřinese. Z čehož jsem třeba já mírně zklamaná.
Z 50% doporučených míst v průvodci na ty davy stejně narazíte. Tomu se v dnešní době ve velkoměstě prostě nevyhnete.

flanky
23.06.2019 5 z 5

Opravdu netradiční průvodce, kterého můžu doporučit především těm, kteří se nově přistěhovali do Prahy a chtěli by najít podniky, do kterých budou chodit s chutí i několikrát denně. Ano, určitá část se věnuje cizincům a na co by si měli dávat pozor, ale stejně ji vidím spíše pro lidi, kteří čerstvě zakotvili v Praze.

JanaDor
22.06.2019 5 z 5

Přiznám se, že znám hlavní pražské památky, a za ty roky jsem si říkala, že by to chtělo něco nového. Tato kniha mě inspirovala.
Kniha je nádherně graficky zpracována a moc se mi líbí. Je lákavá a už se moc těším, jak ji vytáhnu za týden ve vlaku směrem do Prahy a budeme plánovat. Vřele doporučuji.

wercayk
16.06.2019 5 z 5

I jako Pražačka jsem si knihu velmi užila. :) Prvotně jsem ji koupila, abych kluky podpořila v jejich skvělé tvorbě v podobě "Honest Guide". Nakonec jsem byla překvapena, kolik míst v Praze neznám a kolik podniků bych měla ještě navštívit. :) A graficky je kniha opravdu krásně zpracovaná. Až si knihu pořádně užiju, tak ji mám v plánu poslat dál někomu dalšímu. Byla by škoda, kdyby zůstala ležet jen v mé knihovně.

pilulka
15.06.2019 5 z 5

Prahu mam proslaplou, ale i tak jsem v pruvodci nasla spoustu mist, kterych jsem si ani nevsimla. Internetovy styl psani tomuto pruvodci jen zveda dalsi body. Diky za skvelou praci.

AdélkaÁďa
09.06.2019 5 z 5

Dokonalá kniha, kterou určitě vyzkouším na vlastní kůži :)

JiříM
05.06.2019 5 z 5

Tak jsem se vydání dočkal a bylo se na co těšit. Vtipné a trefné texty, na více či méně známá mista v Praze, prostě sedí. Určitě několik těch, pro mě neznámých míst, rád navštívím.

seburnaj
27.05.2019 5 z 5

Bezva a skvělý dárek

girdi
24.05.2019 5 z 5

Perfektní. Přesně tak milé, upřímné a zábavné, jak jsem čekala. Přečetla jsem během dvou snídaní a hned jsem měla chuť někam vyrazit a vyzkoušet, co kluci doporučují. Určitě se budu k jejich tipům pravidelně vracet a postupně objevovat Prahu jejich očima. Protože, ač se to nezdá, tak skvělých míst a dobrých tipů je v knize fakt spousty. A ty fotky s ilustracemi - bomba!

Vandina
12.05.2019 3 z 5

Jedná se o stručného průvodce, publikaci přečtete za chvíli a pokud se rozhodnete o anglicky psanou verzi, je Jankovo podání Prahy “easy to read”.
Některá úžasná místa v Praze odhalena, ale většina stále utajena. ;)
Vím, je to pro turisty. Není to kniha určená primárně Pražanům. Nečetla bych ji, kdyby nebylo mé pracovní místo, které není komerční a nestojí o reklamu, součástí obsahu. To jsem se ale dozvěděla od turistů, ne od Janka. Kde bere právo zahrnout vybraná pražská zákoutí do své knihy a nezeptat se na souhlas lidí, kterých se pak dopad jeho práce bezprostředně týká? Je čestný? Asi ano.. zmiňuje to v knize celkem často. Ale jak řekl jeden moudrý muž: “A nač to mluvení, normální člověk nevytrubuje do světa, že miluje své rodiče, svou ženu, své děti. To se rozumí samo sebou.”
Vážím si toho, co dělá pro Prahu. Ale chce to i domýšlet, co dokáže způsobit přehršel turistů v místech, která to kapacitně nezvládají.
Kniha samotná má hezkou grafickou úpravu, provázejí ji zdařilé ilustrace a jako atraktivního průvodce Prahou ji doporučuji. Je plná milých detailů a najdete i šifrované vzkazy. :)
Neodpustím si upozornit na překlepy. V knihách je nevyhledávám, prostě bijí do očí. Nechápu, co je to za fenomén. V nových knihách se s ním setkávám až podezřele často. Prostě konzum. Všechno rychle, ať mě nikdo nepředběhne. A zítra znovu. :D :D

Praha průvodce

Autoři knihy