Honba za meteorem

Honba za meteorem https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/945/bmid_honba-za-meteorem-945.jpg 4 118 13

Román vypráví fantastický příběh o meteoru, objeveným dvěma přáteli, amatérskými hvězdáři Deanem Forsythem a Sydneym Hudelsonem - proto dostal název Forsyth-Hudelsonův meteor. Meteor kroužil několik týdnů kolem Země, když Pařížská hvězdárna oznámila, že podle výpočtů jejích odborníků má meteor v průměru pětapadesát metrů, váží milion osm set šedesát sedm tisíc tun a je celý ze zlata, takže jeho cena je pět tisíc sedm set osmdesát osm miliard franků. Senzační zjištění závratné ceny zlatého balvanu rozpoutá nepřátelství nejen mezi jeho objeviteli, ale naruší i vztahy mezi státy a národy...... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Návrat

La chase au météore , 1908

Naďa2411
03.08.2023 3 z 5

Toto není klasická Vernerovka. Dva přátelé objeví meteor, jenž krouží několik týdnů kolem Země. Jak dopadne fantastický příběh, když se zjistí jakou má meteor hodnotu, kolik váží a kam má dopadnout, zjistíte v této aknize. Protože nemám sci-fi ráda ubírám hvězdičky.

R47
16.01.2023 2 z 5

Klasická slabší verneovka, psaná jak podle šablony. Máte tu dvě klasické postavy trošku bláznivých astronomů, kteří se dohadují a do toho klasickou verneovskou rodinnou dvojici bohatého strýčka a synovce k ničemu. Zde je synovcem (opět trochu bláznivý) vědec, kterého jeho strýček šikovně využije, ale synovcovo bláznoství nakonec sklízí úspěch. Bohužel tu chybí další tradiční atributy těch lepších děl Julese Verna jako je osudovost, láska, ale i lehčí dadaismus typu dostihů na pštrosech (Hvězda jihu) nebo přelet balónem ve vesmíru (Na kometě).

Luigi1
06.05.2022 5 z 5

Zajímavě podané vyprávění a panika spojena s honbou za meteorem.

Lothar.777
13.09.2021 3 z 5

Sice zase odbočka od klasiky, ale možná o to zajímavější :-) jak dva sousedi byli na nože kvůli úlovku, který ve finále ani nebyl uloven a nakonec to bylo asi nejlíp :-)

boxas
12.06.2021 4 z 5

Poslouchala jsem jako rozhlasovou hru. Bylo z toho jedno velice příjemně strávené odpoledne.

NemmamSlov
09.03.2021 4 z 5

Možno menej známe dielo od Julesa Verna, ale autor neustále dokazuje svoje kvality. Neustále využíva svoje poznatky nie len z geografie, ale aj astronómie, fyziky a chémie. Očividne bol autor sčítaný a nebál sa svoje poznatky použiť vo svojej tvorbe.

Tento príbeh sa točí okolo dvoch amatérskych astronómov, Deana Forsytha a doktora Sydneya Hudelsona, ktorí naraz objavia meteor v neskutočnej veľkosti. Tu začína spor dvoch rodín, ktoré rozdelia mestečko Waston na dve frakcie. Aby nebolo málo v príbehu sa časom objavuje mladý francúzsky vedec, Zephyrin Xirdal, ktorý donúti, vďaka svojmu vynálezu, dopadnúť tento obrovský kus zlata na Zem, pričom vzniká medzinárodný problém, komu toto zlato vlastne patrí.

U Verneho som zatial nezažil iný koniec ako Happy End a Honba za meteorom nie je výnimka.

Karcoolka2210
03.07.2018 5 z 5

Jules Verne je jednoducho pán spisovateľ a Hon za meteorom je jeho ďalší skvelý počin :)

danny_21
11.04.2018 3 z 5

Další z nevýrazných Verneovských dobrodružství, které mě v dospívání minulo. Místy úsměvná, rozhodně ale předvídatelná etuda o potřeštěných, svárlivých amatérských astronomech, jejich sňatkuchtivých potomcích a jednom nebeském tělese, které vyvolá pozdvižení na celém světě - 50 %

Ivan F
05.12.2016 3 z 5

Vrátil som sa do čias, kedy som mal more času a vedel som prežívať dobrodružné romány celým srdcom. Dnes, tak trochu životom poobúchaný zo všetkých strán, mám srdce stále otvorené dobrodružstvám, len už ich neviem tak intenzívne prežívať. Napriek tomu bol návrat po rokoch k "verneovkám" pôžitkom, hoci príbeh nie je ten skutočný "verneovský", pretože už je cítiť, že Jules bol za tvorivým vrcholom. Súhlasím s komentárom podo mnou, že by sa dala podľa knihy natočiť úžasná dobrodružná komédia, kľudne aj s Owenom Wisonom a Jackiem Chanom. No a do ženských úloh by som dal Milu Kunis a Kate Beckinsale.

igor6519
19.11.2015 5 z 5

Jedna z "Verneoviek", pri ktorej nechápem, že ju zatiaľ neobjavil nejaký scernárista a režisér. Popri tom skvelá kombinácie komédie (súdny spor), katastrofického filmu (pád meteoru), politiky a sci-fi.

woodward
18.08.2015 3 z 5

Nepatří k mým nejoblíbenějším verneovkám. Ale místy je to docela legrace. Třeba když paní bytná při utírání prachu postrkuje záhadným přístrojem Zefirina Xirdala po stole a astronomové celého světa si rvou vlasy, protože meteor mění směr, aniž by tušili proč.

Eigis
22.08.2013 4 z 5

Bral jsem to jako komedii s dobrodružným nádechem, ačkoliv sdělení, kterým Verne varuje lidstvo, by mělo vést k zamyšlení.

vitavita
08.04.2012 2 z 5

I honba za meteorem může být příjemní vzrušení ...