Honba za meteorem

Honba za meteorem

Román vypráví fantastický příběh o meteoru, objeveným dvěma přáteli, amatérskými hvězdáři Deanem Forsythem a Sydneym Hudelsonem - proto dostal název Forsyth-Hudelsonův meteor. Meteor kroužil několik týdnů kolem Země, když Pařížská hvězdárna oznámila, že podle výpočtů jejích odborníků má meteor v průměru pětapadesát metrů, váží milion osm set šedesát sedm tisíc tun a je celý ze zlata, takže jeho cena je pět tisíc sedm set osmdesát osm miliard franků. Senzační zjištění závratné ceny zlatého balvanu rozpoutá nepřátelství nejen mezi jeho objeviteli, ale naruší i vztahy mezi státy a národy. Jen jeho zničení pádem do moře vrátilo do rozjitřených vztahů smír. Podle Michelovy verze však meteor zničil vědec Zefyrin Xirdal. Nejprve jej svým přitahovacím přístrojem, který vynalezl, přiměl k dopadu na severozápadní cíp ostrova Upernaviku nedaleko grónských břehů. Když se k ostrovu začala stahovat válečná plavidla šestnácti států, zasáhl Xirdal svým dalším vynálezem, odpuzovacím přístrojem, který vytvořil přestavěním přístroje přitahovacího, a smetl meteor do moře, kde vybuchl na tisíce úlomků a nezbylo z něho nic. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/94_/945/honba-za-meteorem-945.jpg 3.556

La chase au météore

Romány, Sci-fi
Vydáno:, Návrat

Ivan F
05.12.2016

Vrátil som sa do čias, kedy som mal more času a vedel som prežívať dobrodružné romány celým srdcom. Dnes, tak trochu životom poobúchaný zo všetkých strán, mám srdce stále otvorené dobrodružstvám, len už ich neviem tak intenzívne prežívať. Napriek tomu bol návrat po rokoch k "verneovkám" pôžitkom, hoci príbeh nie je ten skutočný "verneovský", ale už je cítiť, že jules bol za tvorivým vrcholom. Súhlasím s komentárom podo mnou, že by sa dala podľa knihy natočiť úžasná dobrodružná komédia, kľudne aj s Owenom Wisonom a Jackiem Chanom. No a do ženských úloh by som dal Milu Kunis a Kate Beckinsale.

igor6519
19.11.2015

Jedna z "Verneoviek", pri ktorej nechápem, že ju zatiaľ neobjavil nejaký scernárista a režisér. Popri tom skvelá kombinácie komédie (súdny spor), katastrofického filmu (pád meteoru), politiky a sci-fi.

woodward
18.08.2015

Nepatří k mým nejoblíbenějším verneovkám. Ale místy je to docela legrace. Třeba když paní bytná při utírání prachu postrkuje záhadným přístrojem Zefirina Xirdala po stole a astronomové celého světa si rvou vlasy, protože meteor mění směr, aniž by tušili proč.

Eigis
22.08.2013

Bral jsem to jako komedii s dobrodružným nádechem, ačkoliv sdělení, kterým Verne varuje lidstvo, by mělo vést k zamyšlení.

vitavita
08.04.2012

I honba za meteorem může být příjemní vzrušení ...