Honba za Cézannem

Honba za Cézannem https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202323/mid_honba-za-cezannem-202323.jpg 4 62 13

Andre Kelly, fotograf exkluzivního časopisu DQ, odjíždí do jižní Francie, aby udělal snímky luxusního sídla podnikatele Bernarda Denoyera. Přitom se stane svědkem podivné scény: Cézannův obraz nesmírné hodnoty je správcem vily naložen do omšelé dodávka a odvezen. A to vše v době, kdy Denoyer pobývá na Bahamách. Andre zjistí, že jde zřejmě o výnosný pokoutní obchod s padělky, do něhož je zapletena i šéfredaktorka DQ Kamila James Porterová, a rozhodne se přijít všemu na kloub a ukradený obraz najít.... celý text

Literatura světová

Vydáno: , Olympia

Chasing Cézanne

aNGie5
02.07.2023 5 z 5

Kniha dobrá po všech stránkách, užila jsem si ji.

Luigi1
02.06.2023 4 z 5

Oddechovka která potěší má detektivní nádech

Ulala
24.10.2022 4 z 5

Příjemné čtení. Krásy Francie, umění, dobré víno, dobré jídlo....co víc si člověk může přát.

Jonna
07.08.2019 3 z 5

Letní pohodová kniha, ale radši mám autorovy knihy o Provence.
Zakoupila jsem ji, protože jsem si, mylně, myslela,že je to autorova poslední kniha, ale jsem docela ráda, že pomyslnou tečku udělal jiným dílem.

petrucha86
12.11.2018 5 z 5

Skvělá dovolenková oddechovka!

babicka_amalka
12.06.2018 3 z 5

tedy opravdu nic moc, za mě dost velké zklamání; nejdřív se to táhne jako med, pak to skončí jako jazz ;-)

vlkcz
05.06.2018 4 z 5

Žádná velká literatura, ale svižně, lehce a vtipně napsaná letní oddechovka.

TeaPeter
08.09.2016 4 z 5

Moc pěkná kniha. A kdyby byl závěr alespoň o stránku delší a méně useknutý, tak bych se nebál dát plný počet hvězdiček.

hanča34
19.08.2016 4 z 5

Mayle opět dobrý, trochu francouzského jídla a pití a detektivní zápletka k tomu.

witko
08.11.2015 4 z 5

Pěkný příběh o padělku jednoho obrazu a zvědavém fotografovi. Příjemné čtení.

mariva
11.01.2015 5 z 5

Knížky autora jsem začala vyhledávat, když jsem se chtěla dozvědět víc o Provence a po návštěvě Provence mě přitahují ještě víc. Tahle se mi moc líbila, zajímavý napínavý příběh propojený s autorovou zálibou ve francouzské kuchyni mě vtáhl nejen do děje, ale i do atmosféry prosluněného francouzského jihu. Určitě si zase ráda přečtu některou jeho další knihu.

kokosek
17.06.2013 4 z 5

Další autorův pokus o detektivku. Ale zloduch je znám od začátku, zločin dokonale popsán v první třetině knihy, zápletka nanicovatá. Takže to raděj ani vůbec nečtěte.
Nebo jo?
Jasně, že jo. Tohle nejsou knihy o zločinu, ty dneska píše kde kdo (i Vievegh - tedy on si to myslí, že je to o zločinu). Z téhle knihy na vás dýchne kouzlo Francie (tentokrát nejen Provence). Budete si připadat, že jste na známých místech i když jste tam nikdy nebyli. Budete přesně vědět jak to které jídlo a víno chutná.
Prostě kniha do pošmourných deštivých časů. Ale klidně i k moři či rybníku zalitém sluníčkem.
A proč tedy jen 4 hvězdy? Protože nic nevím o pokračování a potenciál by tam tedy byl. Takže až bude pokračování budou i hvězdičky.

rose
18.01.2012 4 z 5

Lehce detektivní příběh s nádhernou vůni Provence. U knížek Petera Mayla pokaždé slintám, prostě to provensálské požitkářské vysedávání u jídla na mě má neblahé účinky.