Hon se smrtí

Hon se smrtí https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27126/bmid_hon-se-smrti-65aedc453b418.png 4 72 19

Vrchní superintendent Roy Grace se vrací v novém, doposud nejnapínavějším a nejambicióznějším románu Petera Jamese. Z moře nedaleko pobřeží Sussexu je vytaženo tělo teenagera, kterému chybí životně důležité orgány. Brzy jsou nalezena další dvě těla mladých lidí Caitlin, patnáctiletá dívka z Brightonu, zemře, pokud jí nebudou rychle transplantována játra. Její matka nalézá v panice na internetu obchodníka, který jí potřebný orgán dokáže opatřit na černém trhu – ovšem za náležitě vysokou cenu. Důkladné ohledání těl přivede Grace na stopu gangu obchodníků s dětmi, který má své ústředí ve východní Evropě. Tehdy začíná pro detektiva a jeho tým závod s časem. Zoufalou matku totiž nic nezastaví... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Brána

Dead Tomorrow , 2009

semmi
21.08.2023 3 z 5

Wau efekt se sice nekonal, ale úplně špatné to také nebylo. Občas se to táhlo jak med.

Kami33
15.08.2023 5 z 5

Za mě poněkud pomalejší rozjezd, ale pak už to bylo zábavné. Moc by mě zajímalo jestli obraz Rumunska je vykreslený podle skutečnosti. Pokud ano...

Luigi1
28.02.2023 5 z 5

Kniha který podle mě nemá chybu

Jack Bauer
06.02.2022 4 z 5

Pěkné pokračování série o Royovi Graceovi, která se dá číst samostatně bez předchozích dílů, ale schází mě větší dynamika, více napětí. Velice rozvláčné se spoustou vaty, ale příběh drží, nenudí. škoda, že jsem příběh nečetl v době vydání, jelikož má dcera Simona byla zhruba ve stejném věku. Celou dobu jsem to prožíval, jako by šlo o mou vlastní dceru. Jak se v takové situaci zachovat? Odsuzovat zoufalou matku, že chce pro záchranu své dcery udělat vše i za takovou cenu? Dvojí pohled na tento problém dokázal Peter James skvěle vystihnout.

konicekbily
08.06.2021 5 z 5

Autor píše, že je to fikce. Ale v doslovu nazvaném "Poděkování" uvádí fakta, ze kterých vyplývá, že celosvětově může existovat spousta případů podobných hlavnímu ději knihy. Každopádně po přečtení mne nutí se opakovaně zamyslet, zda to v budoucnu nemůže být v realitě ještě horší, než je v knize uvedeno. Zdařilé dílo!

Lely
15.03.2021 5 z 5

Je to moje první kniha, kterou jsem od autora přečetla, ale určitě nezůstane tou poslední. Kniha je čtivá, napínavá, emotivní a hlavní hrdina Grace sympatický. Kniha se zabývá ožehavým tématem a nenechá vás chladným.

hnilda3
13.01.2021 5 z 5

Skvělé. Je to moje první kniha od autora, dostala jsem se k ní náhodou, ale naštěstí nevadilo, že to není první kniha série. Velmi napínavé.

bigben
21.04.2020 4 z 5

Zajímavé téma...co jste ochoten všechno udělat pro své dítě...kam až je hranice....jinak rychlý spád, zápletky a nechyběl detektiv s traumatem ze svého osobního života

Vlaďkaa4
24.06.2019 5 z 5

Těžko hodnotit jednání matky umírající dcery. Po přečtení jsem musela obejmout své děti. A uvědomila si,že když nejde o život tak jde o ......

Afrodila
18.06.2019 5 z 5

Jako vždy Peter nezklamal!

NADEI
06.11.2018 5 z 5

Moje první setkání s touto sérií a určitě v ní budu pokračovat. Ožehavé téma, které nemůže nikoho nechat chladným, zvlášť pokud je sám rodičem. Skvělé, napínavé, smutné a velice emotivní čtení. Doporučuji !

zdendula31
12.03.2018 5 z 5

Miluju detektivky Petera Jamese...napínavé jako vždy.

pavčape
20.02.2018 4 z 5

Čtivá kniha, citlivé téma, sympatický detektiv. Příběh hlavního hrdiny se od prvního dílu vyvíjí, vyvíjí se jeho postava i vztah s Cleo a záhada ohledně zmizelé manželky. Všechny díly série, které jsem zatím přečetla, stojí za to. Každá jiné téma a vždy aktuální . Určitě si postupně přečtu celou sérii.

verense
11.11.2017 5 z 5

Čtivě napsaná kniha, navíc s tématem, které asi nikoho nenechá chladným. Byť autor uvádí, že příběh je fiktivní, ani by mne příliš neudivilo, kdyby nějaká Transplantation-Zentrale skutečně existovala, v dnešní době je za peníze možné skutečně cokoli. Superintendent Grace je sympaťák, celému jeho týmu fandíte, Caitlin i bukurešťských dětí vám bude líto, Lynn je důkazem, že zoufalé matky dělají zoufalé věci a do jejíž kůže se nikdy nebudete chtít dostat. Kniha je správná směsice napětí, emocí i akce, s potrestanými padouchy na závěr, i když ne všichni zúčastnění jsou nakonec vítězi. Máte-li rádi tento typ detektivek, tahle dozajista stojí za přečtení (a není nutné mít přečtené předchozí díly série). Až bude kdy, určtitě popátrám i po dalších dílech tohoto autora.

MarieH
21.04.2017 5 z 5

Perfektní příběh, aktuální téma a celý děj uvěřitelný. Za mne z celé série nelepší díl.

moudivlacek
26.02.2017 5 z 5

To byl zase příběh, to vám povím. Ani nevím, jestli mám chuť Lynn odsuzovat, neboť jsem také máma. Je pravda, že nikomu nepřeji smrt, ale také jsem nikdy nebyla (a doufám, že nikdy nebudu) v situaci Lynn, takže se mi to dobře teď povídá.
Obchod s lidmi a názor bohatých, že oni mají právo žít a ti chudí přece nikomu nechybí, tak ten mě zvedal ze židle.
Velice mě překvapila Caitlin, která se zachovala jak člověk s velkým Č. Klobouk dolů, i když jsem brečela jak želva.
Prostě - velmi silný citově podbarvený příběh. Závěrem jen mohu říct, že se člověk pak ptá sám sebe - kdo má právo rozhodovat o našem životu?
Rozhodně tuto knihu doporučuji.

rodak
26.06.2013 5 z 5

Fakt super příběh od začátku splétání postav vrcholící ve finále

kalache
13.01.2013 4 z 5

nevhodné pro rodiče,kterým se ztratí dítě.......asi to nebude taková fikce...skvěle napsáno.

ina77
18.07.2012 4 z 5

Kniha nemá chybu nádherně napsaná,nedá se od ní odejít.Je to moje první kniha z této série a už fofrem se koukám po ostatních.