Tancuj, tancuj, tancuj

Tancuj, tancuj, tancuj https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/6069/bmid_tancuj-tancuj-tancuj-1lS-6069.jpg 4 434 77

Myšák série

< 4. díl

Tancuj, tancuj, tancuj je voľným pokračovaním bestselleru Hon na ovcu. Hrdina príbehu sa vracia na Hokkaido, kde pred rokmi zažil dobrodružstvo pri hľadaní tajomnej ovce. Zároveň tam prišiel o svoju priateľku, ktorá zmizla z hotela Delfín bez stopy a už sa k nemu nikdy nevrátila. Rozhodne sa nájsť ju. Na mieste, kde voľakedy stál starý, ošarpaný hotel, stojí moderný, komfortný hotel Delfín. Po zamestnancoch starého hotela však niet nikde ani stopy. Jediným stvorením, ktoré naďalej prežíva v útrobách starého hotela, je Baran. Hlavný hrdina sa tiež stretáva s Gotandom, známou filmovou hviezdou. Ich stretnutie nie je náhodné. Ich kombinácia poukazuje na jednu z tienistých stránok súčasného života, ktorou je neúmerne veľký vplyv masmédií.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Slovart (SK)

ダンス・ダンス・ダンス (Dansu dansu dansu) , 1988

ArnyK0
29.10.2022 5 z 5

(SPOILER) A teď schválně, komu tedy nakonec patřila ta poslední kostra?)). Já ty jeho snové příběhy hledání sebe sama prostě žeru!

8182
14.10.2022 5 z 5

Hluboký, mnohovrstevnatý příběh o hledání lásky a životního smyslu s přesahem do moderních japonských dějin. Ačkoli je román poměrně dlouhý, čte se velmi dobře, nikoliv však jedním dechem. Jeho čtení trochu bolí, protože vás nutí přemýšlet o smyslu života a o plytkosti všedních dnů. Pokud máte rádi surrealismus a Kafku s nadějí na konci, vřele doporučuji.

Micconda
30.09.2022 5 z 5

Po delší pauze od čtení jsem sáhla po této knize, a velice se mi líbila. Byla to trochu jiná "Murakamiovka", ale přišla mi velmi osvěžující a děj za mě příjemně ubíhal.
Už si příliš nepamatuji děj předchozí knihy Hon na ovci, ale i tak mi dávalo mnoho věcí smysl a četbu to příliš neovlivnilo.
Murakamiho knihy jsou specifické, a proto k nim nikdy nepřistupuji z kritické pozice (ostatně obdobně se to snažím praktikovat i u jiných knih :) ), a proto pro mě celkově každá jeho kniha byla zajímavá, příjemná a inspirativní.

Nofar197
23.09.2022 4 z 5

Na můj vkus příliš abstraktní, ale celkem dobré. Murakami snad ani neumí napsat špatnou knihu.

sporran
22.09.2022 4 z 5

Hodně zvláštní kniha. Po přečtení předchozí knihy Hon na ovci jsem měla velká očekávání. Ze začátku mi tedy přišla kniha trošku vláčná. Říkala jsem si, co asi tak může psát na těch šesti stech stránkách. Trochu mě to i odrazovalo. Ale pak se vše pěkně rozbalilo a objevovaly se nové a nové zápletky a "zvláštnosti v pojetí". Až jsem Murakamimu přišla na chuť. Konec byl ale tak seklý, že jsem pak hledala nějakou pointu v doslovu. Z doslovu, recenzí a komentářů jsem dostala klíč k pohledu na tento příběh.
Jednotlivé postavy jsou zajímavě zvolené a opravdu zvláštní. Zajímalo by mě propojení postav v kontextu se současnou japonskou společností.
Zajímavě se pracuje i s názvem knihy. Když je poprvé vyřčen Ovčím mužíkem, tak je pak na vás si za těmito slovy představit význam pro hlavního hrdinu, který se mimochodem v dalším ději k podstatě těchto slov také vrací.

Marekh
11.09.2022 5 z 5

Kniha TANCUJ, TANCUJ, TANCUJ je volným pokračováním knihy HON NA OVCI, kterou jsem v minulosti četl.

Kniha Tancuj, tancuj, tancuj se mi líbila. Je to pořádná bichle, ale četla se rychle. Autorův styl psaní nemusí sednout každému čtenáři, obzvláště u románů, které přesahují 600 stran. Nicméně Murakami dokáže vytvořit skvělou atmosféru a všechno do sebe zapadá, takže čtenář si knihu užije. V některých momentech mě pořádně mrazilo. Mimochodem hlavní hrdina má v oblibě také kávu, takže se mi to také hodilo do čtenářské výzvy v DK (Kniha, jejíž hlavní hrdina pije kávu).

Mám přečteny všechny autorovy knihy, které vyšly v češtině. Budu zvědavý na další autorovy knihy, které u nás vyjdou.

Citáty:

... odhrabování kulturního sněhu

Smrt na člověka přichází až moc rychle. Lidský život je totiž mnohem křehčí, než si představuješ. Proto je potřeba chovat se k ostatním tak, abys pak nemusela ničeho litovat. Spravedlivě a pokud možno čestně. Lidi, co se o to nesnaží, a pak když někdo umře, jsou samý laciný brekot a lítost, nemám rád. Z čistě osobních důvodů.

VěraKV
21.08.2022 2 z 5

Zase tak strašně užvaněné... a přitom kniha Norské dřevo byla tak krásná...

jaroiva
11.08.2022 3 z 5

Po doposlechnutí této knihy zas nevím, jestli Murakamiho mám ráda nebo ne. Buď má krátké bezpointové knihy nebo ukecané rozvláčné.
Kdyby audioknihu nečetl M. Ruml, odložila bych to asi ve třetině. Asi by to byla škoda, protože druhá půlka se mi už docela líbila.
Zatím pro mě jeho nepřekonaná kniha zůstává Na jih od hranic, na západ od slunce.
Tady mě opět, stejně jako u Komtura, vytáčelo neustálé "řekl jsem já", což je v audio verzi snad ještě umocněno. Očima už to čtenář asi přeskakuje.
Ale tímto mám splněnou letošní Čtenářskou výzvu, tak si asi dám od Murakamiho zas na čas pokoj.

ondra295
01.08.2022 5 z 5

Pokračování Honu na ovci, které je dokonce i o něco lepší, než první díl. Tedy aby bylo jasno, díly se mi líbily oba, ale v tomto dílu je hlavní postava snad ještě o něco cyničtější, praktičtější a rezervovanější než v díle předešlém. A proto mi snad ještě více sedla. Ani nevíme, jak se hlavní postava jmenuje, ale podstatné to není - důležité jsou opět hlavně myšlenky, kdy Murakamiho hrdina pomocí parafrází a metafor hledá sám sebe, což se mu nakonec poměrně překvapivě podaří a příběh má happy end - což u Murakamiho pravidlem rozhodně není.

intelektuálka
24.07.2022 5 z 5

Haruki Murakami - dva dny jsem tančila, co to dalo.... já vím, že nesmím přestat ....

Další z působivých děl tohoto autora, který se rád pohybuje mezi světy reality a imaginace ....

Něco tajemného volá hlavního hrdinu zpět do hotýlku Delfín .... a on se vrací a hledá svoji zmizelou přítelkyni ....

Aby se vymanil z minulosti, musí tančit životem - a hledat propojení v uzlovém bodě ....

Za působivých zvuků hudby /v tom je Murakami mistr/ jsem se pročítala k detektivní zápletce - a závěrečnému vyústění / v začátku Ray Charles - a Born to lose/ ....

A to už napovídá o běhu života - o životních ztrátách ... a zde i o cestě, kterou musíte projít, aby se dalo navázat na další evoluční vývoj ....

" Lidské vědomí zkrátka přebývá v hlubokých temnotách ....
Je hrozně spletité a komplexní .... a je v něm strašně moc věcí, co vůbec nejdou analyzovat ...."

Začíst se do knih Murakamiho není na jeden pokus .... já se vždy vracím .... a doporučím.

lukaskmn1
13.06.2022 5 z 5

Naprosto geniální.

misa.novakova
07.06.2022 4 z 5

Autora mám moc ráda, proto jsem pro výběru do čtenářské výzvy neváhala a vybrala tuto knížku. Opět nezklamal, vtáhl do děje a nedokázala jsem knihu odložit

tamara1351
23.05.2022 5 z 5

(SPOILER) Můj Murakami mi rozumí:). Nádherné čtení,čisté, krystalické a přímé,bez mnoha odboček.Takové poklidné,ale velmi čtivé,vtipné i dojemné.
Závěr,to je dokonalost sama.Střezte se své třinácté komnaty nebo vás pohltí nadobro.

IvaKo
30.03.2022 4 z 5

Murakami je už dávno mým oblíbencem, takže mě jeho styl psaní nepřekvapuje, naopak mě baví. Přesto se mi zdálo, že asi v polovině knihy děj nějak ustrnul a začal mě trochu nudit, prostě už bylo až dost těch popisů jídla, oblečení, hudby a celkového nicnedělání hlavní postavy, ale v závěrečné části se věci naštěstí pohnuly a dočtení příběhu zase bylo potěšením. Celkově mám z této knihy trochu slabší dojem než z jiných.

Maky78
20.03.2022 4 z 5

Můj první Murakami.
Asi jsem měla začít jinou knihou. Do půlky knihy jsem se nějak ztrácela, nebyla “propojená” ale potom jsem se chytla a nešlo přestat.
Audio

"Něco objevíme a pak si dáme co nejvíce záležet, abychom to zkazili. Najdeme si něco sněhobíle čistého a pak na to nakydáme co nejvíc špíny. Mezi lidmi se tomu říká informace."

jiri77
19.03.2022 5 z 5

Tak jsem se protančil s hlavním hrdinou touto skvělou knihou ,a opět skvostné čtivo. Murakamiho mám poslední dobou velmi rád, hodně se mi líbí, jak píše čtivě a prolíná reálný svět s fantazii.

ViktorieMars
16.03.2022 3 z 5

Kniha nebyla vůbec špatná, děj byl velmi zajímavý, akorát ty prvky nadpřirozena mi přišly trochu zbytečné, ale budiž. Tři hvězdy dávám proto, že závěr byl nijaký a to mě zklamalo.

Katy_71
17.02.2022 5 z 5

Skvělý Murakami, ještě lepší než Hon na ovci, hrdinu tohohle příběhu jsem si vyloženě oblíbila.

mgeisselreiter
12.02.2022 4 z 5

Po přečtení této knihy Murakamiho definitivně přidávám ke svým oblíbeným spisovatelům. Nevím, jak to autor dělá, ale prostě se mi vždycky trefí do mého vkusu. S hlavním hrdinou si perfektně rozumím, nadpřirozena a tajemna je navíc v tomto románu jen tak akorát. Trochu jsem se obával závěru, ale zbytečně. Čtivé (místy výborně, místy trochu méně), napínavé, zajímavé, prostě bezva čtení (i když asi nesedne každému čtenáři). 85%, 12. 2. 2022.

smardice
27.01.2022 5 z 5

Úžásná kniha, nádherný příběh hledání sebe sama. Mix fantasy, hororu a detektivky s příchutí tajemna. Moje první kniha tohoto autora, kterého jsem objevila díky Čtenářské výzvě, která ve mě stále rezonuje a pocit wow jen tak neodezní! Fantastická interpretace Matouše Rumla.