Hon

Hon https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/201684/mid_hon-t4w-201684.jpg 4 406 96

Hon série

Jak zůstat na živu ve světě, kde jsou lidé považováni za pochoutku a všichni touží po jejich krvi? Pravidla jsou jasná: nesmát se, nepotit se, neupozorňovat na sebe. A hlavně – nezamilovat se do jedné z nich! Gen se liší od všech ostatních. Nedokáže běžet rychlostí blesku, sluneční světlo ho nezabije a nemá neukojitelnou touhu po krvi. Není upír, je člověk. Je vybrán, aby se zúčastnil honu na poslední lidi. Jeho pečlivě utajovaný život se hroutí. Skupina bezcitných lovců začíná tušit, že s ním není něco v pořádku. Seznámení s dívkou v něm probudí city, které do té doby neznal. Gen našel něco a někoho, za co má cenu bojovat, a jeho potřeba přežít ve světě plném nemilosrdných dravců je stále silnější...... celý text

Literatura světová , Horory , Fantasy

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunt , 2012

Zdena99
23.10.2018 5 z 5

Moc se mi knížka líbila

jitka7
19.09.2018 4 z 5

Velmi zajímavý příběh. To jsem vážně nečekala. Od začátku jsem byla napnutá jak luk. Pokaždé, když už jsem si jaksi myslela, že asi vím, co se stanu, hned mě děj mile překvapil. Kniha není vůbec předvídatelná. A tenhle pohled na upíry byl vážně skvělý. Nebylo to přehnané. Pro mě žádná oddechovka, ale napínavý a poutavý příběh.

Pawel973
03.08.2018 5 z 5

když jsem si ji přečetl byl jsem mile překvapen protože byla už od první stránky velice napínavá
nikdy jsem nemusel moc knížky o upirech ale tohle je úplně něco jiného vážně skvělá knížka

Irena77
25.07.2018 5 z 5

Super kniha

Everose
30.05.2018 5 z 5

Na tuto sérii jsem narazila tak 3 roky zpátky, v knihovně, a jelikož mě to v té době nejvíc táhly romány, upíři, vlkodlaci, andělé a prakticky celé to nadpřirozeno, scifi, budoucnost, dystopie...ihned jsem chňapla po všech knížkách, a k mému překvapení a narůstajícímu nadšení, jsem je přečetla jedním dechem. Doslova jsem ztratila v řádkách textu, jak mě děj pohlcoval. Všechny tři díly mě bavily, a jelikož jsem je měla hned po ruce, tak jak jsem dokončila jednu, pustila se do té druhé, a pak do poslední. V prvním díle bylo obeznámení děje vcelku poučné a ani ne zdlouhavé a náročné, tak akorát, že děj a akce mohla nabrat rychlý spád, jenž eskaloval v druhém a třetím díle. Určitě doporučuji číst tuto sérii najednou, bez delších pomlk. Jedině tak bude příběh hravě čtivý. Zrovna nedávno jsem na tyto knihy znova narazila v Levných Knihách za koupila je za babku. Tak se je chystám přečíst znovu a zjistit jestli s postupným věkem a ne tak kolosálním zájmem o knihy dějově zasazeny do tohoto žánru, mě tentokrát tak pohltí jako onehdy.

Nikoll2
27.05.2018 2 z 5

Tématiku upírů mám moc ráda a to byl také hlavní důvod, proč jsem po knize sáhla. Zároveň je to ale také jeden z hlavních důvodů mého zklamání. Jelikož je upír mýtickou bytostí, není jasně dán jeho vzhled, vlastnosti a ani povaha. Ale povahy a vlastnosti, které mají upíři v této knize, nebyly zkrátka pro mě. Možná je to tím, že už mám v hlavě utvořeného “svého upíra”, a proto mi tak velké odlišnosti připadají nemožné.
Nápad na děj byl sice zajímavý a svým způsobem originální, ale také mu něco chybělo.
Knihu jsem sice dočetla, ale nejsem si jistá, jestli budu v sérii pokračovat.

KnihoMorka
25.05.2018 5 z 5

prahnu po další

Pitbullka
07.05.2018 3 z 5

Na můj vkus dobrý námět ale chtělo by to více svět propracovat, chvilkami až velká podobnost s Hunger games. Nenáročné, čtivé ale spíše pro mladší čtenáře, kteří s tímto žánrem začínají.

Lenka40
08.04.2018 4 z 5

Velice čtivý první díl série . Opět trochu jinak podaný příběh o upírech .Musím říct ,že se mi kniha líbila četlo se to samo . A určitě se pustím do druhého dílu KOŘIST, protože jsem velice zvědavá jak to bude pokračovat.

Dmjouuu
09.03.2018 4 z 5

V levných knihách jsem náhodně sáhnul po prvních dvou dílech této trilogie, kus za 39kč a jsem nadšenej. Má to chytlavý příběh, hodně tajemna, hodně napětí, parádně to trefilo moji momentální náladu. Není to nic úplně světoborného, ale skvělá oddychovka, která mě v rámci žánru plně uspokojila. Už jsem dočetl i druhý díl, který se mi líbil úplně stejně a už mám objednanou trojku.

todilka
08.03.2018 3 z 5

Naplnila očekávání...odpočinková knížka, přesně vystihující žánr YA/dystopie/romance, je třeba nepřemýšlet nad některými "nedomyšlenostmi", je to prostě "pohádka".
Mínus: detailní popisy byly místy podle mě až zbytečně nechutné.
Plus: strhující závěr, kde autor pěkně zvládl gradující napětí...ten mě vážně chytl.
Celkově bych knihu zařadila k takovému lepšímu průměru ve svém žánru, uvidíme, kam bude příběh směřovat v dalších dílech...zatím vůbec netuším, jak by to celé mohlo skončit, což je vlastně také velké plus :-)

Holumar
27.02.2018 5 z 5

Po přečtený všech knih musím říct že se jedná o úžasný svět více než příběh, který je prvoplánový a docela předvídatený. Svět je úžasně propracovaný.

Annabeth1
30.12.2017

Ze začátku mě kniha celkem zaujala. Postupem času to ale začalo být ( alespoň pro mě) takové nezáživné. Pravda, když jsme knihu otevřela, nemohla jsem ji pustit, ale zároveň jsem z toho neměla žádný pořádný zážitek.

witko
25.10.2017 3 z 5

Nemám moc přečteno v tomto žánru o upírech. Pro mne zajímavě vymyšlený svět. Trochu my chybí vysvětlení jak se to stalo, že lidi jsou takhle lovnou zvěří, ale to není cílem vyprávění.

parvitas
17.10.2017 3 z 5

Nápad dobrý, ale veľmi som hlavnému hrdinovi nefandila... neverím, že by to všetko prežil... chyby by spravil už oveeeeľa skôr.

Leome
03.09.2017 3 z 5

Na knihu jsem narazila náhodou při procházení recenzí na jednom z knižních blogů, kde autor/ka vychvalovala knihu do nebes. Proč si to tedy nepřečíst? Přeci jen, znělo to vážně zajímavě...

Nakonec ale musím říct, že kniha není nic extra. Není špatně napsaná, to určitě ne, ale zároveň není nijak výjimečná nebo zapamatováníhodná. Samotný námět je originální a příběh je psaný čtivě, takže čtenář má knihu přečtenou mrknutím oka, ale celkově je děj velice předvídatelný a silně mi připomíná klasické teen fantasy, kde už teď cítím nějaký ten milostný trojúhelník (Bůh mě ochraňuj!). Líbí se mi autorův svět s vlastními prvky, hlavní postavy nejsou nic moc, Gene se mi nezdál jako příliš velký sympaťák.

Pro nudné večery zajímavá četba, jinak ale nic překvapivého. Hodnotím třemi hvězdičkami (i když třemi a půl by to bylo přesnější).

Yokolobuna
02.09.2017 4 z 5

Obstojná vampířina, která dokáže neotřelým přístupem k subžánru zabavit. Jde sice o trochu naivní čtení a vyprávění v první osobě občas drhne (stejně tak i jazyk knihy není moc zajímavý), ale nad tím se dá vzhledem k cílovce přimhouřit očko. Zajímavější je paradoxně poklidnější první půlka, kde se rozebírá život mezi upíry, než pozdější akčnější fáze, kde Fukuda ztrácí. Jen doufám, že v dalších dílech přijde na další fígle jak udržet čtenářovu pozornost, než stále se opakující honičky kdy jsou několik stánek upíři "těsně" za utíkajícím hrdinou. Díky Pevnosti, protože Hon bych si pravděpodobně nikdy nepřečetl, nedostat ho jako přílohu časáku. No a to by byla přeci jen škoda. 7/10

Malarkey
27.07.2017 4 z 5

Vůbec jsem této knize nevěřil. Upíři a svět kolem nich už mě tak narušili různými romány a následně vyhypovanými filmy, že jsem opravdu nepočítal s tím, že nějaký, pro mě, neznámý Hon, by na mě mohl zapůsobit. A ono kupodivu jo! Ze začátku jsem se sice snažil orientovat ve světě, kde upírům říkají lidé a lidem říkají glupani, ale po chvíli jsem se do toho parádního nápadu vysloveně dostal a po zbytek příběhu si jej v podstatě parádně užíval. Andrew Fukuda totiž přišel s myšlenkou, která nezačíná u soutěže, jako Hunger Games, ale ona u ní vlastně končí. A všechno napínavé se udá do té doby, než samotný Hon vůbec začne. Za mě super a přiznám se, že mám chuť po této knize dohledat i zbylé díly trilogie. Hon měl opravdu něco do sebe.

RoseWaterlily
26.07.2017 5 z 5

Překvapení se konalo. Po tvajlatu a hunger games by člověk neřekl, že v téhle souvislosti dokáže vzniknout něco tak dobrého, jako tato trilogie. První díl mě absolutně pohltil a má hladovost se táhla, dokud jsem nedočetla poslední díl. Gen, vskutku sympatický mladík, který je bezevšeho velice inteligentní a mazaný, jeho strasti života jsou pro čtenáře opravdu zajímavé. Popisování toho, v jaké společnosti žije, co musí dělat pro prežití, jaká entita ho obklopuje. S tímto klukem se jednoduše nenudí. Není to nějaká přecukrovaná romantika, právěže romantika tu hraje druhé housle, dá se říct spíše zpestření příběhu. Celá knihá má temnější spád, neustále se něco děje. Kniha vás prostě při první kapitole pohltí a vy pak nedokážete přestat. Upíři zde nejsou přehormovaní pubertáci, ba naopak, autor dost jasně popisuje, že něco jako city a emoce oni opravdu velice těžko cítí. Jsou to požitkáři a bezcitní, hladoví predátoři, kteří se nezajímají o to, koho zabijou. Romantika se mi v tomhle díle moc nelíbila, protože tam byla Záře, což je mě dost nesympatická postava a každým dílem se to jen zhoršovalo, lepší je to se Sisy, dokonce bych řekla, že Fukuda si více vymazlil tenhle vztah, než tento high school sweeathearts románek.
Celkově kniha určitě stojí za přečtení, je to o dost rozumnější pohled na tuhle upíří éru pro teenagery.

Roxik
07.07.2017 5 z 5

Tak tohle byl nářez, nejdřív jsem si říkala co je to za blbost říkat upírůn lidi a lidem glupani, ale po divném začátku se to pěkně rozběhlo a i když jsem hned věděla identitu některých postav ten konec byl prostě překvapivý, ten mi trochu vyrazil dech a těším se na další díl.