Krev a med

Krev a med https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462688/bmid_krev-a-med-LTQ-462688.jpg 3 472 118

Holubice a had série

Lou, Reid, Coco a Ansel prchají před čarodějným společenstvím, královstvím i církví – a nemají se kde ukrýt. Aby se jim podařilo zmizet před zástupy čarodějnic a jednotkami chasseurů, potřebují spojence. Ty nejsilnější. Pro své bezpečí však musejí něco obětovat, a tak se skupina rozdělí. Zatímco se Lou a Reid mezi sebou snaží uzavřít rozšiřující se propast, zlá Morgane spřádá smrtící hru na kočku a myš. A je odhodlaná zničit to nejcennější, co mají…... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Blood &amp; Honey , 2020

M.C.SMITH
15.07.2022 5 z 5

Já nevím, ale prostě jsem sedla, vzala knihu do ruky a četla a četla a četla.
Jistě, bylo to slabší než první díl, ale to se bohužel děje běžně u trilogií. Ale i tak to bylo skvělé. Konec mne totálně odrovnal. Reid se mi docela jako chlap zamlouvá, je vykreslený docela dobře. Má chyby, což je skvělé a Lou taky.
Jediné, co musím říct je, že mi to celé přišlo zbytečné natahované, jako kdyby si autorka prostě připravovala pole na finální bitvu. Mne to ale nevadí, knihu jsem zhltla a s chutí se pustím do dalšího dílu.
Kniha plná akce, napětí. Zatím se mi série moc libí, je to takové jednoduché čtení. Doufám, že třetí díl bude dech beroucí finále.

Wimmerka
06.07.2022 3 z 5

No co k tomu napsat... Oproti prvnímu dílu rozhodně zklamání, dle mého názoru je to vyloženě výplň před (doufám) velkým finále. V podstatě celou knihu se sice něco dělo, ale nebyl to žádný wow efekt, který by mě nutil číst dál a tak sem se v knize plácala opravdu velmi dlouho. Zároveň sem zde taky moc necítila tu skvělou romantickou linku, která byla v prvním díle. Lou s Reidem se furt jenom hádali, nemluvili spolu, usmiřovali se a tak furt dokola. Co vidím jako plus je hlubší proniknutí do fantasy světa a magie, z které jsme dostali mnohem více než v prvním dílu. Zvrat na konci dost drsný, tak jsem zvědavá jak se s příběhem autorka popasuje v závěrečném díle.

Katka_Malfoy
02.06.2022 3 z 5

(SPOILER) Je to horší než první díl. Reida nemám ráda a dost mě štve, že měl možnost zemřít, ale jelikož je to autorky hlavní hrdina, tak ho nezabije. To mi chybí ve většině knih, nezabijí každého. Jen toho kdo je tam k ničemu *spoiler*. Neřeknu koho. První půlka byla nudná, sem tam byly i vtipné scénky.

Konec to zachránil a chci si přečíst další díl.

lištička123
13.05.2022 2 z 5

Druhý díl mě trošku zklamal, tak uvidíme, co třetí.

petrulka
05.05.2022 5 z 5

Z druhého dílu jsem nadšená. Líbí se mi obě ústřední postavy, jsou prostě fajn, nepřeslazení, paradoxně lidští. Místo vzájemného oťukávání se, který je hlavním obsahem prvního dílu, tady už to frčí. Opravdové nebezpečí pro Lou, temné choutky některých čarodějnic, ujetá Nikola - ten konec, ufff..., pevná přátelství, smutná loučení i nově vznikající naděje...tato kniha má všechno, co má mít.

kindlova42
01.04.2022 3 z 5

No trvalo mi déle než obvykle přečíst tuhle knihu. Krev a med byl o hodně slabší než první díl Holubice a had.
Děj se velmi vlekl, přitom místy zase nelogicky skočil. Celkově mě kniha nevtáhla do příběhu a často jsem ji odložila, protože mě nudila (nepřekvapilo mě, že autorka v poděkování přiznala, že se psaním druhého dílu zápasila, bylo to poznat).
Asi největší problém pro mě byl vztah Lou a Reida, kdy oproti prvnímu dílu mi tady přišel takový nucený. Oba si navzájem nerozuměli a nelíbilo se jim chování a názory toho druhého, ale zároveň se hrozně milují a nemohou bez sebe žít. No... prostě mě to nebavilo číst. A zároveň mi vlastně oba byli děsně nesympatický. Lou se chovala jako blbka, dělala ukvapená rozhodnutí a nezajímal ji názor nikoho jiného. Reid byl zase hrozný pokrytec (miluji jí ale zároveň opovrhuju tím kým je...).
Vedlejší postavy neměli moc prostoru a byli spíše jen výplní. Kdy mě čtení začalo bavit o trochu víc bylo až cca 130 stránek před koncem (ze 460 stran), kdy proběhla alespoň trochu upřímná a zajímavá hádka mezi Lou a Reidem, ale konec byl zase slabší.
Pokud mi přijde třetí díl pod ruku, tak si ho asi přečtu, ovšem že bych ho hned musela shánět říct nemůžu.
Hodnotila bych 2,75*

Lavina
29.03.2022 4 z 5

Kniha nebyla špatná, jen první díl byl lepší... V této mi přišlo víc akce a překvapení, ale romantická linka šla do pozadí.... Vedlejší postavy úžasné Coco i Beau jsou super... Hned čtu poslední díl. Doufám , že to dobře dopadne, neboť v tomto díle je to na konci veliké drama.

nikiss76
19.03.2022 4 z 5

(SPOILER) Pokračování knižní série se mi líbilo avšak už ne tolik jako díl předchozí. Vztah Lou a Reida byl jako na houpačce a i přesto, že jsem si Lou ještě více oblíbila, romantická linie mě až tolik nebavila. Beau, Ansel a Coco celý děj oživovali a moc mě bavily. Celá banda na své cestě zažívá spoustu překážek a nástrah. Navazují nová přátelství a spojenectví, poznávají se navzájem a navzájem se i zraňují, objevují své limity a schopnosti, ale především milují a ochraňují jeden druhého. Reid konečně začne skládat skládanku svého rozsypaného života dohromady a otázkou zůstává, zda ho to posílí nebo srazí na kolena.
Nepochopila jsem jak Reid v pokoji s Lou začal z ničeho nic čarovat, jakoby to dělal věčnost přitom v knize bylo několikrát zmíněno, že vyčarovat vzorec je velmi náročné a vyžaduje cvik jej ovládat. Takových zmatených momentů bylo v knize hned několik.
Smrt jedné z postav byla zdrcující, avšak předvídatelná a rozhodně mi bude chybět v závěrečném díle. Kniha skončila velmi zajímavě a těším se na pokračování.

LenkaPet
03.03.2022 5 z 5

Mě se kniha moc líbila. A Bože, ten závěr zase??? Takže jdu na třetí díl... tedy hned jak vyjde.
Kvůli hodnocení jsem ji odkládala, ale neměla jsem důvod, čte se hezky a je prostě komplikovanější, dej se prostě musí vyvíjet i když není třeba úplně záživný. Nebojte se hodnocení a prostě se do ní pusťte.

Pollbooks
03.03.2022 4 z 5

(SPOILER) Druhý díl série Holubice a had byl pro mnohé zklamání a ani já v jistém slova smyslu nejsem výjimkou.
Po prvním díle, který byl velkou peckou, nám autorka trochu srazila hřebínky, ale i tak měl díl svoje osobité kouzlo a byl důležitým pojítkem mezi dílem prvním a posledním ( který je mimochodem famózní).

Díl se zaměřuje na samotnou Lou a její úpadek, který je příčinou užívání její magie.
Jak je několikrát zmíněno - Magie vyžaduje rovnováhu.
Reid, stále posedlý její záchranou musí popřít vše v co věřil a následovat ji kam si ona zamane.

To je ta věc co mě doopravdy štvala.

Reid byl vykreslen jako člověk co má svoje zásady a ikdyž zradil v to co věřil kvůli ní, stále se držel jistých pravidel.
To všechno autorka rozbila a nechala ho ať ho Lou ovládá jako svoji loutku ( za tohle by mě nejspíš zabila ).
Co se týče vedlejších, avšak neméně důležitých postav ( Coco, Beau, Ansel, Madame Labelle..) ty to celé zachránili a možná proto dávám nakonec takové kladné hodnocení.

To co se stalo ke konci mě nejen šokovalo, ale i vyvolalo slzy, což málokterá knížka udělá, naznačuje to její kvalitu ( nebo moji přecitlivělost).
Doporučuji ale číst až když doma máte i třetí díl, mohlo by to ve vás vyvolat chuť knížku podpálit .

Fallenyard
09.02.2022 4 z 5

Vidím, že půjdu proti proudu, ale já jsem spokojená. Je nutné předestřít, že autorka je bezesporu grafoman. Našla bych spoustu pasáží, bez kterých se dalo obejít (čtenář nepotřebuje tři věty po sobě nesoucí totožné sdělení). Na druhou stranu příběh dobře odsýpá a díky napínavému ději se lze dobře začíst. Líbí se mi vývoj některých charakterů, bohužel Lou je skoro po celou dobu stejně otravná jako v jedničce a její neustálé lhaní a zatajování hází vidle do plánů skupiny. Oproti tomu oceňuji vývoj vztahu Reida a jeho matky a když se ve finále dobereme k odhalení velkého moudra, že otevřená komunikace člověku usnadní vztahy i život obecně, všem se uleví. Pro mě velké překvapení, po prvním dílu jsem se dost bála, ale na třetí se už těším.

Aneisreading
01.02.2022 4 z 5

(SPOILER) S holubicí a hadem se to určitě srovnat nedá. Měla jsem dojem, že chemie mezi hlavními hrdiny už není tak dobrá, jako v prvním díle. Jakoby se vytratila. Ze začátku tak bylo horší se začíst, neboť se skoro nic nedělo, ale ke konci už jsem hltala každé stránky knihy. Jedna věc mi ale tedy fakt vadila. Jak nechala hrdinka zemřít Ansela. To nebyl redemption arc, mělo to k němu hodně daleko a zabít postavu, která tam měla velký potenciál - paradoxně nejvíce podceňovaná - byla podle mě chyba.

Hatshepsut
30.01.2022 4 z 5

První díl byl určitě poutavější než tento. Přesto bych nebyla tak kritická. Je pravda, že zde bylo spousta pochybností a nedůvěry mezi hlavními postavami, což trochu ubíralo na čtivosti příběhu. Snad byl tento díl taková výplň před finále, jak už zde někteří v komentářích uvádí. Takže si poslední díl určitě přečtu! Opět krásná obálka knihy!

ElessaRiverbow
21.01.2022 3 z 5

Nejdříve jsem se do knihy bála pustit, hlavně kvůli negativním recenzím. Do Holubice a hada jsem se naprosto zamilovala, proto jsem z tohoto dílu, tak jako většina, hodně zklamaná. Děj se nic moc nepohnul, ze začátku se to vleklo a touto knihou mohla série bez problémů skončit. Nevím proč, ale postavy mi připadaly méně sympatické než v předchozím díle, především Lou už nebyla taková, jako v předtím. Také vztah mezi ní a Reidem postrádal tu jiskru, kterou jsem měla tak ráda. Přesto však mi bylo na konci celkem líto Ansela. Alespoň ten konec byl zajímavý a doufám, že další díl bude mnohem lepší.

sarka2260
03.01.2022 3 z 5

No podle komentářů jsem to čekala horší, ale je pravda, že zrovna strhující to nebylo.

Njangu
02.01.2022 5 z 5

Uffff, za mě nádhera. Druhý díl sice postrádá větší dávku Luiiny hrubosti a prostořekosti. Jeho děj je oproti prvnímu dílu vážnější, díky komplikacím ve vztahu mezi Lou a Třídění. Ale i ostatní postavy - vlkodlaci, krvodějky, .... úžasně zpracovaný vstup do děje. Knížka se četla víceméně sama, děj úžasně odsýpá. Neměla jsem pocit, že by někde byla hluchá místa. Napínavé od začátku do konce. A konec? Nechte se překvapit. Já se musím rychle dobrat velkého finále. Tak honem na třetí a poslední díl.

dominika2585
31.12.2021 4 z 5

Kvůli negativním recenzím tady jsem se druhého dílu trochu obávala. Nakonec mě ale bavil, jen ne tak moc jako ten první. Podle mě byla kniha jakousi výplní této série. Hlavním úkolem bylo sehnat spojence, kteří s našimi hrdiny budou bojovat ve válce proti Morgan. Nejvíce mě asi bavilo setkání s vlkodlaky. Líbilo se mi, že spojenectví nebyla zadarmo, ale Lou a Reid si je museli nejdříve zasloužit a vybojovat.

vanessatotova
29.12.2021 5 z 5

Jelikož na druhý díl z trilogie Holubice a had nejsou až tak kladné recenze, bála jsem se, jak se vše vyvrbí a knihu jsem začala číst s čistým štítem, jako bych žádném recenze nikdy nečetla. A ještě že tak.

Krev a med vůbec nebyl špatný. Ano, není tam tolik akce, z francouzského prostředí se děj přesunul do temných lesů a je tu jediný hlavní cíl - sehnat spojence.
Blíží se k válce a Lou a ostatní jsou úplně sami proti silnému nepříteli.

Jak jsem již psala, díl je zaměřen na politikaření, ale také změnu citů u Lou a Reida, kteří se musejí popasovat se vším, co jim v jejich vztahu brání… a že toho není málo..
Reid musí v sobě potlačit lovce uvnitř, který pohrdá magií a Lou.. Lou se snaží nezemřít.

Co se týče vedlejších postav Coco, Beau i Ansela jsem měla ráda už v prvním díle, takže jsem je zase ráda v příběhu potkala.
Kdo mě ze začátku nehorázně štval byla Madame Labelle.. naprosto pohrdala Lou a na Reida se dělala obrovské nároky. Doopravdy mi pila krev.

V tomto díle padlo hodně bolavých slov, rozhodnutí, které byli i zbytečné a unáhlené, přesto se mi díl hodně líbil. Na jedničku ale nemá

Zatím tuto sérii doporučuji všema deseti, jsem zvědavá na závěrečný díl!

TerryDee
26.12.2021 4 z 5

Jednička byla skvělá, ale u dvojky mi přišlo, že ta "skvělost" zmizela. Jinak to nazvat nejde.
Chemie mezi Lou a Reidem jakoby se vytratila. Oba dva se chovají velmi zvláštně a pořád jsou na někoho či na něco naštvaní. Lou už není Lou. Ta roztomilá sarkastická dívka je pryč a místo ní je tu naštvaná a zlá Lou. Nicméně, díky za vedlejší postavy (hlavně za Beau, kterého jsem si ještě víc oblíbila), aspoň ty se občas chovaly normálně.
Čtivost se tomu musí nechat. Stránky totiž velmi rychle ubíhají a čtenáře tak zajímá, kam se to celé bude posouvat. Me třeba bavilo poznávat nové bytosti, jako byli vlkodlaci, mořské Panny či bohové. Dále jsme mohli lépe poznat krvodějky a jejich magii.
Ale ten konec!? Jsem zvědavá, jaká bude trojka. Doufejme, že bude důstojným ukončením série, neboť by to byla škoda.

katka-kacav3318
20.12.2021 5 z 5

Na začátku druhého dílu jsem si vůbec nepamatovala, kdo je kdo a jelikož jsem byla moc líná si to zjistit, tak jsem se v tom plácala, až do půlky knihy. Hlavní hrdinka mě nesmírně vytáčela a díky bohu, že tam byl Reid a jeho zrzavé vlasy. Určitě slabší díl než jednička a to o dost, ale těším se na třetí díl.

pohádky čarodějnice pro dívky romantika

Shelby Mahurin
americká, 1992