Holubice a had

Holubice a had https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434697/bmid_holubice-a-had-fqH-434697.jpg 4 1146 273

Holubice a had série

Navždy spojeni, aby se milovali, ctili… nebo shořeli. Louise le Blancová před lety uprchla od všeho, co znala, a skryla se v ulicích Cesarine. Odvrhla svou magii a začala přežívat jen díky tomu, co se jí podařilo ukrást. Čarodějnice jako Lou tady lidi loví. Bojí se jich. A upalují je. Reid Diggory zaslíbil svou duši církvi jakožto chasseur a celý život žil podle jediného přikázání: nenecháš čarodějnici naživu. Jeho cesta se s Louinou nikdy neměla zkřížit, ale zákeřný úskok je donutí k nemožnému spojení: svátosti manželství. Válka mezi čarodějnicemi a církví je prastará a Louini nejnebezpečnější nepřátelé přináší osud horší než oheň. Dívka nedovede potlačit své stále se prohlubující city ani změnit podstatu svého bytí – musí se tedy rozhodnout. A láska, ta z nás všech dělá hlupáky.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Serpent & Dove , 2019

Atekram
17.07.2020 2 z 5

(SPOILER) Nic moc jsem od Holubice a hada nečekala, ale ve finále to tak hrozné není. Je to oddechové nenáročné čtení, nad kterým ale nesmíte moc hluboce přemýšlet.
Hlavní postava Lou se mi líbila, její pouliční mluva mi nevadí a není to žádná molly sue. S Reidem už je to trochu horší. Vzhledem k tomu, co se kolem něj děje a co má za sebou, působí jako naprostý hlupák, když Lou až do konce neodhalí. Vlastně všechny postavy se občas zachovají docela hloupě nebo naprosto nepochopitelně. Co mi vadilo byly ty "zvraty", které byly buď velmi průhledné nebo vycucané z prstu. Asi největší problém mám s celým tím divadlem okolo sňatku a s jeho odůvodněním. Sice ta hate-love linka je podstatou celé knihy, ale mohlo to být vymyšleno uvěřitelně.
Naopak se mi líbil nápad, fungování magie něco za něco a francouzský nádech.

kacka29
14.07.2020 4 z 5

Velmi se mi líbila myšlenka toho, že i když jsou dva ke sňatku donuceni, tak se postupem času mohou sblížit a zamilovat. Když o tom přemýšlím, tak mě napadá, že občas má možná takový vztah slibnější budoucnost než vztahy, které známe dnes. V dnešní době si dva milence můžeme představit jako horký hrnec a horkou plotýnku. Je mezi nimi spousta vášně, spousta zamilovanosti, mají pocit, že vše je dokonalé a že budou spolu žít šťastně až do smrti. Avšak horký hrnec i horká plotýnka postupem času chladnou až vychladnou docela a najednou si nemají co říct, chybí jim ten počáteční žár a začnou ho hledat někde jinde... Zatímco když k sobě dáme zpočátku studený hrnec a studenou plotýnku, je tu pravděpodobnost, že se postupně začnou navzájem zahřívat, až jednoho dne přeskočí jiskra...

Nelly
13.07.2020 3 z 5

Tři a půl hvězdičky - slibný námět, který pro mne pohřbilo chování hlavních hrdinů, hlavně Lou - nepřirostla mi prostě svou povahou k srdci. Také jiskření mezi hlavními hrdiny a jejich láska "rychlokvaška" nebyly moc uvěřitelné - a tu uvěřitelnost, která člověka pohltí, od YA fantasy romance očekávám. Jestli budu číst druhý díl, to si tedy nejsem jistá. Možná ze zvědavosti, zda to autorka vylepší nebo dokonale zazdí.

Ashi
07.07.2020 3 z 5

Mám ráda tento styl knih typu "lovec a kořist". Přiznám se však, že začátek je velice rozvleklý, kde se nic neděje a opravdu mě nebavil. Hlavní hrdinka je sympatická a děj je pěkný, ale jsou tam opravdu naprosto nezáživné pasáže. Pojetí magie je poměrně netradiční a originální, ovšem takovouto magii bych tedy používat nechtěla. Přiznám se, ale, že druhý díl už se číst nechystám. Láska v knize vznikala trochu "uměle" a nepravděpodobně, přesto ve mě vyvrcholení a závěr knihy zanechaly příjemný pocit.

Bettybook
06.07.2020 3 z 5

Začnu hlavními postavami, protože podle všech to má být prioritou knihy.
Lou: Hlavní hrdinka, která mi sedla a přála bych si, aby bylo víc takových. Ale rozhodně se nedalo říct, že by byla nějak zvlášť výjimečná. Zažila jsem lepší, třeba Animant Crumbovou z Kronik prachu.
Reid: Tak tohle byla jedna velká osina v zadku. Stupidnější mužská postava snad není XD
Jinak příběh mě bavil, četl se dobře, akorát mám s tím jeden problém. Námětem mi připomínal film Jeníček a Mařenka; Lovci čarodějnic. Sice ne vším, ale většinou ano.
Zkrátka tahle kniha byla za mě průměr a osobně nechápu ten hype, který se kolem ní semlel. Don't hate me pls :D

Marbla2004
04.07.2020 5 z 5

Čarodějnické knihy moc nemusím, ale tato se mi líbila moc. Postavy si zamilujete, svět byl dobře propracovaný a kniha se rychle četla. Nemůžu se dočkat pokračování. Rozhodně doporučuji přečíst.

Ella161
30.06.2020 5 z 5

To je tak úžasný příběh! Strašně se těším na druhý díl.

Starlet
30.06.2020 5 z 5

Nádherný příběh, který je o čarodějce a lovci čarodějnic. Lou a Reid, dvě hlavní postavy, které si prostě okamžitě zamilujete.
Do příběhu jsem se opravdu rychle ponořila a začetla, stránky mi ubíhaly pod rukama a opravdu dobře se to četlo. Oba dva jsou strašné protiklady, ona divoká a sprostá čarodějka a on čistý a dobromyslný, čistý lovec čarodějnic, který nenávidí čarodějnice ze všech nejvíce.
Dále nebudu vyzrazovat, pro mě to byl dokonalý příběh, který si zasloužil za mě plný počet.

Aneisreading
29.06.2020 5 z 5

Tak tohle byla zaručeně jedna z nejlepších knih tohoto roku. Špinavá atmosféra, která obklopovala magii v kontrastu s čistou vznikající láskou dvou hl. Postav. Chemie mezi Lou a Reidem byla prostě dokonalá ❤️doporučuji

lucky4ever
29.06.2020 4 z 5

Velmi příjemná a roztomilá oddechovka. Opravdu jsem si užívala pomalu se rozvíjející vztah hlavních postav i jejich charaktery. Mohla být trochu lépe propracovaná atmosféra honu na čarodějnice, ale jelikož je knížka YA, tak to stačilo. Hlavně Reid je chlap, do kterého by se zamilovala snad každá :) Dobře popsaný problém i dnešní doby: je snadné odsoudit a nenávidět skupinu lidí, když o ní nic nevíme. Také bych ocenila větší zapojení vedlejších postav.
Příběh je svižný a velmi dobře se čte, jen se obávám druhého dílu, když hlavním tématem tohoto byl vznikající vztah. Je ještě prostor, kam ho dál rozvíjet?

Adelína_čte
15.06.2020 4 z 5

H&H jsem si zamilovala! Zejména tu napínavost, svižnost, ale hlavně ČTIVOST! Nemohla jsem se od ní odtrhnout, četla jsem do pozdních nočních (ranních) hodin a nedokázala přestat.
Peckovní romantická linka! Dobrá kombinace hate to love a slow-burn love je za mě vždycky palec nahoru, ale tady zvedám i palce na nohách.
Lou je jako hlavní hrdinka boží! Drzá,prostořeká,tvrdohlavá a odvážná, ale znám i lepší.
Reida taky zbožňuju! V knížce jsou kapitoly střídavě vyprávěny z pohledu dvou hlavních postav, a musím říct, že mě asi jeho části bavily ještě víc, než ty Louiny.

Nebudu lhát, knížka má své drobné nedokonalosti, svá škobrtnutí. Místy mi přišlo, že frankofonní svět lehce pokulhává za vším ostatním. Jako většinu lidí, i mě tam zbytečná francouzská slovíčka rušila.
Konec mi přišel trochu zamotaný a překombinovaný.

Stejně ji ale na hodnotím čtyřmi hvězdičkami z pěti. Proč? Protože je to sakra čtivé! H&H mě úplně neuvěřitelně moc bavila a splnila má očekávání, která nebyla, po všem tom humbuku, vůbec nízká. Protože i když to místy malinko stojí na postavách, ty postavy jsou tak strašně skvělý, že to vlastně asi ani nemůžu zhanit.

Myslím si, že Holubice a had dokáže snadno vytáhnout ze čtecí krize. Myslím si, že má co nabídnout.

Bess.h
14.06.2020 5 z 5

Představte si takového typického drsného chlápka, co žije v drsným světě. Protlouká se životem, jako zloděj a pro nadávku nejde daleko. A na druhé straně jemnou dívku, která musí jeho svět pochopit.
Tak takový je tenhle příběh... tedy až na to že je úplně naruby.
Máme tady mladou čarodějku Lou, která balancuje mezi tím, aby jí nenašli čarodějky z jejího covenu, ani lovci čarodějnic. Přežívá jak jen umí, a pro sprostý slovo nejde daleko. A pak tu máme Reida, LOVCE ČARODĚJNIC, který je čestný a lehce zaslepený svojí vírou a posláním. Kterému při sprostých slovech rudnou uši a jeho největší vzrušující zážitek bylo líbání s unylou šlechtičnou. No a těmhle dvou se najednou zkříží životy, a co hůř, spojí se manželským slibem.
Takhle, jak jsem to popsala, to musí vypadat na jasnou červenou knihovnu s jasným koncem, ale to by se to nesmělo odehrávat ve světě, kde muž de facto vlastní svoji ženu. Kde čarodějnice, nejsou jen nevinné oběti honěny zlou církví. Ne že by ta církev byla hodná. Zkrátka tenhle svět, je pěkně drsný místo, kde magie má svoji cenu. Zášť trvá staletí. A to že se naši dva hlavní protagonisté spojili zamíchá kartami o významu atomové bomby. Buuum!
A tohle všechno mě nadchlo tak, že jsem musela dát pět hvězd. Příběh je neuvěřitelně čtivý a navíc ho sledujeme z pohledu Lou i Reida. (Reid sice mohl dostat víc prostoru a možná lovci čarodějnic mohli být propracovanější-někdy byli lehce tupí, ale to je jen malilinkatá výtka, na kterou nehleďte). Takže jen doporučuji... jo a pokud rádi jíte skořicové šneky, připravte si je na talířek, až budete tuhle knížku číst.

janca6129
11.06.2020 4 z 5

Tohle mě bavilo. :) Lou i Reid, dva odlišní lidé z odlišných společenských vrstev, kteří tu nehynoucí lásku k sobě musí teprve najít... Miluji to! A je mi fuk, že tentokrát svět není tak dokonale vykreslený, je mi jedno, že magie a čarodějnice odstupují na pozadí... (I když hvězdičku za to strhávám ;)) Jejich oddanou a nebezpečnou lastku prostě zbožňuji.

izfnp
10.06.2020 3 z 5

Knižka ma bavila, nemôžem však povedať, že by mi pripadala výnimočná. Od námetu som čakala viac a najmä po nadšených ohlasoch doslova zo všetkých strán som čakala, že ma nadchne. Nestalo sa tak. Áno, hrdinka občas pripomína Aelin zo Skleneného trónu, ale kým Maasovej príbeh, charaktery a mytológia boli poctivo budované, Mahurinová volí jednoduchšiu a priamočiarejšiu cestu. Netvrdím, že je to zlé, inak by som knižku nezhltla za dva večery. Príbeh bol fajn, postavy sympatické, svet zaujímavý a romantickú linku som si užila. Ale z radu tento príbeh prosto nevyčnieva. Nie je to prepracovaná fantasy; je to pomerne jednoduché a nedopečené čítanie. 65 % - dvojku si určite prečítam, ale s napätím ju vyhliadať nebudem.

mimisko
07.06.2020 2 z 5

Začíst se do příběhu mi dělalo problém. Já nevím jestli je autorka nějak feministicky založená ale tak stupidní mužskou postavu jsem už dlouho neviděla, vlastně nečetla. Lovec co ví o čerodějnicích tolik co koza o voze, byl opravdu k smíchu. Dál ten svět kde se celá táto komedie odehrává není nijak popsán. Jednou máte pocit že jste ve středověku, pak zas ve viktoriánské Anglii kde si páni jezdí v kočárech, pak v moderní době kde se chodí do cukrárny a nakupovat. Různé předměty jako injekční stříkačka, koupelna, obchody, hospody, cukrárny, to jak hl. hrdinka mluvila...No nevím prostě tohle ne. Taková slátanina bez hlavy a paty. Další díly číst určitě nebudu.

Jana65
06.06.2020 5 z 5

Další fantasy, která se mi moc a moc líbila. Už se nemůžu dočkat, až bude další díl. Super zpracovaný příběh, autorka mě mile překvapila.

lištička123
04.06.2020 5 z 5

Moje první Fantasy a jsem nadšená. Moc se mi líbil příběh, který byl poutavě napsaný, prostě za mě jedna z nejlepších knih, které jsem letos četla.

heliiinka
04.06.2020 3 z 5

Mě to tak nějak nechytlo. Nenašla jsem tam nic nového, no tak se dali dohromady dva nepřátelé. Hm. Lou mi pořád připomínala Celaenu ze Skleněného trůnu.
I přesto se mi líbí město a jeho popisy a taky Coco je sympatická.

__Vev__
02.06.2020 5 z 5

Báječný! Bylo to skvělý a krásný! Sarkasmus, nadávky, všechna francouzská slova, kterým jsem nerozuměla, francouzská jména, která jsem stěží uměla vyslovit. Možná mohla být delší, jejich vztah mohl být propracovanější, ale proč bych si na to stěžovala, když se mi to i tak líbilo?
Chci druhý díl, a kdyby byl k sehnání hned zítra, byla bych nejšťastnější.
Přečtu si to znova. A potom ještě jednou. A i když už nezažiju ten pocit z prvního čtení, nebude mi to absolutně vůbec vadit.

blanka5960
01.06.2020 5 z 5

Lou je mladá čarodějnice, prostořeká, drzá a sarkastická. Skrývá se v městě Cesarin před svou rodinou. Lidé se ve městě čarodějnic bojí a upalují je .Takže si Lou musí na ulicích dávat pozor na lovce čarodějnic , chasseury. Jedním z obávaných chasseurů je Reid, který je ten nej prototyp lovce, jakého si dokážeme představit , je to ten nejčestnější a nejodannější lovec . A právě tyto dva mladé lidi svede na jednu cestu náhoda a okolnosti je donutí k tomu nejvíce nepravděpodobnému a to k uzavření manželství. Reid nemá vůbec tušení, koho si to byl donucen vzít a Lou doufá, že nikdy nezjistí co je zač. Postupně se do příběhu přidává pomalá romantika, jiskření mezi Lou a Reidem je skvělé a návdavkem pro mne byl frankofonní svět, který naprosto miluji a všechny výrazy jsem si vyhledávala včetně výslovnosti :-D . Propadla jsem této knížce , příběhu i romantice a moc se těším na další díl.

pro dívky fantasy pro děti romantika

Shelby Mahurin
americká, 1992
2020  84%Holubice a had
2021  66%Krev a med
2021  79%Bohové a monstra

Kniha Holubice a had je v

Přečtených1 462x