Holubí mambo

Holubí mambo https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1162/bmid_holubi-mambo-6OS-1162.png 4 283 41

V roce 2015 dotisk pod ISBN 978-80-7217-383-9. Co si myslí holubi, které banda ochránců přírody odvleče z útulné laboratoře, kde se ve jménu vědy zcela spokojeně učí kouřit, opíjet a přejídat, aby se zjistily účinky téhož na lidský organismus, vám vynalézavě a vtipně tlumočí autor oblíbeného románu Mládí v hajzlu. Z neuvěřitelného kolotoče vyjdou holubi smířeni s faktem, že jsou zřejmě přece jen ptáci, a dokonce na to začnou být hrdi.... celý text

Literatura světová , Humor

Vydáno: , Jota

Frisco Pigeon Mambo , 1999

MíšaS.
MíšaS.
16.10.2017 5 z 5

Skvělá kniha, četla bych jí pořád a pořád a pořád a to už jí vlastním nějakých 10 let :)

happy-smile
happy-smile
30.03.2017 3 z 5

Od C.D. Payna jsem kdysi četla celou sérii Mládí v hajzlu, a tak jsem se těšila na další náklad humoru. Bohužel jsem z toho byla nakonec spíše rozpačitá. Dobré scény tam sice byly, ale ve výsledku mě to spíše nudilo. Teď mi z toho vrtá hlavou, jestli už jsem ze C.D.ho stylu vyrostla nebo mi prostě jenom nesedla tato konkrétní kniha... Budu muset vyzkoušet ještě nějakou jeho další tvorbu..

z1631984
z1631984
26.02.2017 4 z 5

Velmi zábavný příběh o laboratorních holubech s lidskými vlastnostmi.

PanTomina
PanTomina
09.01.2017 5 z 5

Velice vtipné, osobité, super .. Kniha, ke které se milerád vrátím.

genie

Totální pecka....:-D

Doominika
Doominika
25.05.2016 5 z 5

extra vtipný příběh, který změńil můj pohled na holuby :-) Nikdy neomrzí.

jackw
jackw
18.03.2016 5 z 5

.....:D

Peťulka3
Peťulka3
27.02.2016 5 z 5

Vtipné,oddychové...prostě přesně to co jsem potřebovala :-)

jolca-jolly0953
jolca-jolly0953
05.02.2016 5 z 5

Velice povedená kniha. Nikdy by mě ani nenapadlo, že se při čtení tolik nasměju :-)

Lieska
Lieska
29.01.2016 4 z 5

Momentálne čítam túto knihu po večeroch priateľovi. On si kutiluje s drevom, ja sa pokúšam o dramatické čítanie a obaja sa na tom zchuti smejeme! Milovníci absurdít zbystrite pozornosť!

Golemiada
Golemiada
10.11.2015

Holubí mambo

KACABAK
KACABAK
05.07.2015

Bajka o lidských vlastnostech, místy morbidní, vtipná, ale i překvapivá. Příjemná oddechovka k vodě, ale znovu bych o bláznivých holubech číst nechtěla.

Daniel.F
Daniel.F
30.04.2015 5 z 5

Čteno naposledy asi před osmi lety, ale pořád mám tu knížku v hlavě. Skvělá a humorná bajka, psaná stejně lehce a čtivě jako díla o Nickovi.

tanuki
tanuki
19.03.2015 5 z 5

str.63: „Láska je jako zapálená cigareta. Doutnající vášeň může dlouho hořet, aniž se o ni kdo stará. Někdy ji uhasí náš nezájem, jindy na ni někdo šlápne nebo dohoří až k filtru a začne smrdět. Jindy ji může jediný šluk ve správnou dobu znovu rozhořet.“

THERISA
THERISA
06.01.2015 2 z 5

Produkt zhulené mysli C.D.Payna. :)

Místy velmi vtipné a rozhodně stojí za přečtení, pokud hledáte jednohubku, která vás zaručeně pobaví a zrelaxuje vaši unavenou mysl. Pokud jste navíc fandové mistrovy heptalogie Mládí v hajzlu, pak považujte přečtení této knihy za povinnost. Za mě nejlepší postava jednoznačně pan An Dulka, jehož sexuální identita je dosti nejistá, ovšem jeho jazyk je ostrý jako břitva. Ještěže naše andulka to má přesně naopak..

Nízké hodnocení dávám proto, že i autor by to tak chtěl. :)

hlina
hlina
01.01.2014 4 z 5

Povedená bajka nutící podívat se na lidský svět cizíma očima.

Jaru
Jaru
30.12.2013 3 z 5

Příjemná oddechovka...

kolodze
kolodze
04.09.2013 4 z 5

Fajn kniha která trochu změnila můj pohled na holuby ;)

Peti
Peti
11.01.2013

Výborné lehké čtení na dlouhé zimní večery, teda těch večerů nebylo moc třeba, četlo se to jedna báseň. Vidět holuba tančit pít a kouřit... wow to musela být podívaná. a to rozzuzlení, že vlastně nejsou lidi ale holubi tak jak říkají okolojdoucí - skvělé skvělé skvělé.