Outsider

Když je v městském parku zavražděn jedenáctiletý chlapec, spolehliví očití svědci bez váhání označí za viníka oblíbeného trenéra Terryho Maitlanda. Důkaz DNA a otisky prstů potvrzují, že zločin byl spáchán tímto rodinou milovaným mužem. Detektiv Ralph Anderson, jehož syna Maitland také kdysi trénoval, otřesen brutálním způsobem zabití, dává příkaz zatknout podezřelého ve veřejném představení. Ale Maitland má alibi. A další pátrání potvrzuje, že ten den byl skutečně jinde. Anderson a okresní prokurátor sledují stopy, vyšetřování se přesouvá z Ohia do Texasu a začínají se objevovat děsivé odpovědi. Stephen King opět předvádí své mistrovství a graduje příběh do téměř nesnesitelného napětí. Terry Maitland vypadá jako fajn chlapík a člověk přece nemůže být na dvou místech najednou. Nebo může?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/403472/outsider-W6f-403472.jpg 4433
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, Beta-Dobrovský

The Outsider, 2018

Kniha Outsider

danny_21

Strašně nerad to říkám u svého nejoblíbenější autora, ale se vším respektem, který chovám k temným nápadům pisálkova mozku, musím bohužel říct - Štefane, co to sakra bylo ? Cítím to už několik posledních kusů, že Královi dochází dech, kdy u mě poslední peckou v novodobé éře byl Dallas 63. Navíc mi nejde na rozum, proč tolik snahy věnuje detektivně laděným námětům s absolutně neatraktivní a neuvěřitelně se vyvíjející postavou Holly … Outsider je v mých očích pouze mizernou vykrádačkou několika použitých vlastních nápadů, s prapodivnou až směšnou zápornou kukačkovitou entitou bez objasnění vlastního původu a jak už registruju už po několikáté, s odfláknutým koncem. Mluví ze mě velké zklamání, pořád doufám aspoň k částečnému se příblížení kvalitou k Misery, Svědectví, Řbitovu, TO, ale v posledních letech je to podobné tomu, jako když koukám rok co rok na hokejky a říkám si, že letos to už musí cinknout a realita mě posadí zpátky na prdel do kanape … chjo - 45 %

sirojezkin

Klasika od Kinga. I s tím nadpřirozenem.

Ajuszka

Musím se přiznat, že tohle byla moje první kniha od Kinga. Ne úmyslně, ale nějak jsem se mu ve své čtecí vášní vyhýbala. Příběh, styl psaní to vše mi sedlo. Konec jsem přečetla na jeden zátah. Jediné co mi vadilo je to Kingovo pověstné nadpřirozeno. Mě to prostě do detektivek nesedí, v jednu chvíli čtete luxusní detektivní příběh, který vás nutí nad vším přemýšlet, a pak najednou zjistíte že to je vše opřeno o nadpřirozené bláboly. Co se mi na druhou stranu líbilo hodně, že se pan King nebojí vyzvednout svou spisovatelskou,, konkurenci'', v tomhle případě pana Cobena, za to je u mě opravdu KING

Blondebookdevil

Po přečtení několika komentářů jsem zjistila, že nejsem sama, která má z Outsidera rozporuplné pocity. Tak jak tu již někdo zmínil, nebavil mě ten rozjezd a spousta zbytečné omáčky kolem. Zatknutí populárního kouče T, jeho otisky na místě příšerné vraždy, ale zároveň důkazy svědčící o jeho nevině. Jak mohl být na dvou místech naráz? Tak v půlce knihy to zachránil příchod Holly, která do příběhu vnesla nové světlo a naději. Oceňuji pasáže s el Cuco, při těch mi běhal mráz po zádech, také že se dá dohledat zmiňovaná ukolébavka a němý film s las luchadoras. A to, jak nakonec děj vygradoval, mi vůbec nevadilo, naopak - příjemně mě to překvapilo a donutilo se utvrdit v tom, že je kniha na 4*. Kingovy knihy nejsou oddechovky, je třeba vnímat pozorně každé slovo, a tady se to vyplatilo a dostali jsme naservírovanou podívanou s trochou nadpřirozena. Moc se těším na seriál od HBO, trailer mě velice zaujal.

TheSarcasm
26.12.2019

Za mě dobrý. Čekal jsem Kinga, dostal jsem Kinga. Upřímně, taky bych možná upřednostnil méně té duchařiny, ale to bych si musel vybrat ke čtení třeba Chrise Cartera nebo nějakého toho seveřana, že? Postava Holly byla pro mne příjemným oživením. Oceňuji, že Mistr nenechal tak svéráznou postavičku odejít s Billem Hodgesem a vrátil ji na scénu.

hardrock
19.12.2019

Prekvapivo napínavý príbeh, kde sa tempo rozbehlo hneď od prvých strán. Našiel som niekoľko prekvapivých zvratov. Záver mi neprišiel ani uponáhľaný ani skratkovitý. Kvalitný King

kytikyti
17.12.2019

King a jeho brutální vraždění dětí. Viděla jsem i podobnost s jinými knihami kde nadpřirozená kreatura vraždí. Nic moc.

Lol_so_weird
16.12.2019odpad!

Kniha mně opravdu velmi zklamala. Čekala jsem od pana Kinga mnohem více. Četla jsem už více nesmírně skvělých od něj, ale tahle je dle mého naprostá katastrofa. Jediné, co mně snad zaujalo bylo téma, od kterého se odvíjel celý příběh. Začátek, paráda, čekala jsem co mi zbytek knihy přinese. Ano vím o tom, že pan King si knihy rád vylepšuje příběhy nadpřirozenými příšerami, ale tohle byl už opravdu nesmysl. Jak říkám čekala jsem mnohem více a za mně velké zklamání. Knihu jsem ani nedočetla do konce.