Jmenuji se Martina: Jsem bulimička

Jmenuji se Martina: Jsem bulimička https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/6428/bmid_jmenuji-se-martina-jsem-bulimicka-650c60fd80c4b.png 4 564 87

Holky na vodítku série

< 3. díl

Martina vyrůstala pouze se zamindrákovanou matkou. Veškerá výchova směřovala k tomu, že z dcery nesmí být boubelka. Nesmí být tlustá, osamělá a nešťastná jako její máma. Martina tedy kopíruje matčiny nepřetržité diety, až se odmítáním jídla dostane na okraj propasti. Ač se nenávidí za to, co dělá, nemůže si pomoct. Teprve až pozná, že i do dívky, jako je ona, se někdo může zamilovat 2. vydání Obálka Jozef Gertli Danglár... celý text

twigxi
04.04.2024 4 z 5

Tuto serii jsem cetla uz jako nactileta a hrozne se mi libila. Pani Brezinova se dokaze opravdu dokonale vcitit do detske duse. Vim, ze tenkrat jsem je precetla vsechny hned po sobe. A ted po letech jsem si pro srovnani precetla aspon tuto jednu a ano, bavilo me to i ted.

Lauralex
15.11.2023 5 z 5

Knihy od Ivony jsem poznala díky přednášce, kterou měla kdysi kdysi dávno, už snad skoro před nějakými 20 lety, nebo jak je to dlouho, u nás ve škole (bože, to už jsem tak stará?), a byly to vlastně i jedny z knih, které ještě více rozproudily a podnítily mou vášeň ke čtení. Tenkrát, bohužel, si myslím, že jsem byla skoro jediná, ne li jediná, kterou to zaujalo a zajímalo a pro ostatní jen možnost, jak se ulejt z vyučování. Já jsem hned po přednášce běžela do školní knihovny pro celou sérii.

Nepamatuju si to už do detailu, ale spolu s narkomankou to byla moje nejoblíbenější a nejlepší z téhle série, i proto, že mi to bylo kvůli vlastní zkušenosti blízké. Bylo mi asi 12 a zhltla jsem ji za 2 dny, jak se mi to líbilo a dobře četlo. Troufám si říct, že svým způsobem mi i pomohla, leč bohužel to bylo silnější než já a pokračovalo další desítky let, ale v té době byl pro mě ten příběh jakousi útěchou, pochopením a nadějí. Je to sice už strašně moc let a ani už to vlastně nejsou knihy mé věkové kategorie, nicméně si myslím, že to není omezeno věkem, líbí se mladším i starším, jsou to knihy, které mají i poselství a důležitost, a já mám čím dál větší chuť se k nim vrátit, protože to byly super knihy, které jsem hltala a zapsaly se mi do mysli.

Chesterton
20.10.2023 5 z 5

[audiokniha]
Poslední z trojice závislostí.
Předchozí jsem nečetla. Poslechnuto za den ;o)
Z příběhu vyplývá, že poruchy příjmu potravy jsou vícegenerační problém, což je podstatná informace.

"Každý máme něco, na co se nemůžeme strachy podívat, ale nejhorší je, když je to vlastní já."
Na mě jako dospělou působí styl příběhu vyváženě, ale jak to berou větší děcka je otázka... Určitě fajn doplněk nebo podnět pro komunikaci. Pro náctileté i dospělé, rodiče, pedagogy...

"Nebojovala jsem s tloušťkou, mami, bojovala jsem s tebou!"
Je to celkem profesionální pohled na možné příčiny a následky různých závislostí a poruch, nejen bulimie. Napsaný hovorovou holčičí řečí i myšlením. Za mě fajn počin. Dobrá interpretka audioknihy s přiměřeně mladým hlasem i stylem projevu.
5/5

werick
18.09.2023 5 z 5

Pěkná, poučná kniha na jedno odpoledne

JancaMia
05.02.2023 5 z 5

Tak konečně mám holky na vodítku kompletní, Martina měla smůlu na nezájem maminky a maminčiny problémy a pak už se vezla ...

1casper
09.12.2022 5 z 5

Tak tahle kniha byla jízda!
Dostala se mi do ruky náhodou a nemohla jsem se odtrhnout.
Jedná se o příběh Martiny, která trpí bulimií a její zamindrákované, nešťastné matky.
Některé pasáže jsou popsané hodně tvrdě a sugestivně.
Prolínají se dva časy, aby čtenář měl šanci pochopit PROČ, proč to všechno ....

Kniha je neuvěřitelně nadčasová, napsaná před x lety a je pořád aktuální.
K přečtení ji doporučuji teenagerům i dospělým.

lenkaabooks
02.12.2022 4 z 5

Pro čtenáře od 14 let. Poslední z příběhů z jedné léčebny pro 14-18 leté pacienty. Martina se potýká s bulimií, které předcházela anorexie.
Všechny tři příběhy paní Březinové o dívkách s problémy se povedly. Jsou psány srozumitelně, tak aby se mladé čtenářky mohly do hrdinky vcítit, pochopit proč.

Natti._
21.11.2022 3 z 5

Příběh Martiny je strašně smutný,
ale hezky zpracovaný. Mám z tohohle příběhu takový divný pocit. A nevím vůbec z čeho...
Je to smutné, ale myslím si, že je důležité se o tom dozvědět víc
a taky si myslím, že toto téma je doposud tabu. Což je špatně, protože spousta lidí si s tím určitě prochází nebo procházelo.
Je to hrozné.

Dávám tomu 4/6, protože za prvé je to hezky napsané,
ale spoustu krát jsem měla sevřený žaludek a bylo mi špatně
(až spoustě krát na zvracení.)
Což na druhou stranu je asi dobře, protože autorka
chtěla s knihou asi říct, že i takové případy jsou a, že to chtěla říct dalším lidem,
aby se o tom dozvědělo víc lidí....

Elena_Dark
02.08.2022 5 z 5

,, Máme tu bulimičku, narkomanku a gamblerku. Vyber si kterou chceš." Na tuhle sérii jsem se chystala strašně dlouho a až tenhle rok jsem se i ní dostala. Příběh Martiny byl hodně smutný a bohužel u spousty lidí pravdivý. Chování matky v příběhu by mělo být příkladné, zde to však byl plný důvod začátku Martiny bulimie. Kniha byla krásná, poutavá a napsaná s citem. Občas je dobré se nad těmito tématy zamýšlet..

Barča 008
27.07.2022 4 z 5

Musím říct, že konec byl brutálně zrychlený. Poslouchala jsem audioknihu (kterou mimochodem mohu vřele doporučit) a musela si to vracet, abych se ujistila, že se to přehrálo celé a někde se něco nezaseklo. Ale až na tenhle "utnutý" konec super - je strašně důležité zpracovávat taková témata a tohle by měla být povinná četba pro všechny děti na základkách.

Hanncha
23.05.2022 5 z 5

Poučné, chytlavé, dobré.

skippingrope
15.04.2022 5 z 5

krásná kniha. z trilogie bych ji dala na druhe misto hned po alici. opet se nadherne a snadno cte. akorat jsem cekala vic bulimie a mene anorexie, jelikoz knih o anorexii jsem cetla nespocet a u teto jsem byla rada, ze se jedna o jinou ppp. ale i tak byla skvela a doporucuji.

book123
26.01.2022 4 z 5

Uf, ted když na to vzpomínám... Nemyslím si, že jsem si vybrala dobré období, kdy jsem tohle četla, podobných scénárií jsem v daném roce četla dost. Ale jde o pěknou knížku, může lidem ukázat jinou stránku.

karlaaaTommo
10.01.2022 5 z 5

Myslím že tato kniha je hodně dobře napsaná. Možná by někomu kdo nechápe, proč by někdo dobrovolně zvracel, mohla ukázat situaci i z pohledu onoho člověka trpící bulimií.
Jakožto člověk který měl problém s jídlem atd. jsem Martinu hodně chápala (i když to má každý trochu jinak). Přečetla jsem dvakrát a myslím že v budoucnu přečtu znovu..

ivca84
23.09.2021 5 z 5

kniha je fajn napsana

vemrazik
14.09.2021 4 z 5

Knížka je vhodná pro mládež, je psaná lehce a ne příliš "temně", jak některé knížky o PPP umí být. Myslím, že dobře nastiňuje problémy, které může mít v hlavě holka, co trpí bulímií. Zajímají mě i další knihy ze série.

k_veri
25.05.2021

Tahle kniha je fakt super! Četla jsem jí jednou a fakt dobrý :D. Asi si jí přečtu znova, určitě doporučuji!

Laughtubbe
24.04.2021 4 z 5

Jmenuji se Martina a jsem bulimička. Běžně se setkáte s názory jako - vždyť zvrací dobrovolně, nebo - sama se tak rozhodla a může přestat kdykoliv. Tato kniha ale popisuje ,že tomu tak není. I těm nejnatvrdlejším dokáže přiblížit problematiku bulímie. Co tomu může předcházet, jak to může začínat, jaký je průběh a následné léčení.Toto téma se dostává do většího povědomí a to je dobře. Já jsem si poslech audioknihy náramně užila. Klárka Nováková knihu načetla bravurně a doufám, že jich načte mnohem víc.

Lka
11.03.2021 5 z 5

Kniha se příjemně čte. Tato nemoc by se neměla brát na lehkou váhu. Hlavně rodiče by se měli mít na pozoru.

Damonka12
27.10.2020 3 z 5

3,5 určitě zajímavé téma, na knize je ale značně znát, že je od české autorky, je hodně jednoduchá a spíše pro mladší čtenáře

anorexie bulimie závislosti

Ivona Březinová