Jmenuji se Martina

Martina vyrůstala pouze se zamindrákovanou matkou. Veškerá výchova směřovala k tomu, že z dcery nesmí být boubelka. Nesmí být tlustá, osamělá a nešťastná jako její máma. Martina tedy kopíruje matčiny nepřetržité diety, až se odmítáním jídla dostane na okraj propasti. Ač se nenávidí za to, co dělá, nemůže si pomoct. Teprve až pozná, že i do dívky, jako je ona, se někdo může zamilovat 2. vydání Obálka Jozef Gertli Danglár...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/64_/6428/holky-na-voditku-jmenuji-se-martina-6428.jpg 4.4346

Holky na vodítku

Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Albatros

Kája95
30. listopadu

Jako náctiletá jsem trilogii holky na vodítku četla jedním dechem.

SmallLucia

Nechci si představovat, že tento problém má v této době spousta mladých dívek. Děsivé, ale stojí za přečtení.

Dorazilka

Krásný příběh, Martina mi sice byla zezačátku trochu nesympatická, ale jinak super knížka. Určitě doporučuji k přečtení celou sérii Holky na vodítku!

maygirl

Skvělá, čtivá knížka o těžkém tématu. Rozhodně stojí za přečtení.

dudu14

Knížka je napsaná zábavně a poučně. A proto bych ji doporučila hlavně dívkám od 13-14 let. Kniha je na zamyšlení. Je to jeden jediný dívčí román, který jsem přečetla, protože většina mě nebaví a nikdy jsem nebyla schopná je dočíst až do konce ale u téhle knížky se mi to povedlo. Není ani tlustá dobře a rychle se čte. Jelikož v knížce má vliv na hlavní postavu i rodič, tak bych to určitě doporučila i rodičům je to přesný opak toho jak by se neměli ke svým dětem chovat.

agatha2

Výborně napsané všechny tři knihy, měly by si je přečíst nejen každé dospívající dívky, ale i rodiče dětí, které pomalu odrůstají dětským střevíčkům. Je zde krásně vidět, jak nás všechny formuje dětství a je hlavně na nás rodičích, jaké dětství našim dětem připravíme. Čerpají z něj pak celý život. Tři dívky pocházejí každá z různých poměrů, a přesto se nakonec sejdou v Bezděkovské léčebně pro mladistvé. Martina vyrůstala sama s matkou, která svůj život upnula na to, aby si našla nějakého chlapa, který s ní vydrží a po každém ztroskotání vztahu vše sváděla na to, že nemá postavu modelky,a proto se s ní partner rozešel a Martina odmalička toto nasávala, až si přivodila poruchu příjmu potravy a málem zemřela. Ester vyrůstala v rodině, kde bylo plno dětí, malý byt, žádné peníze, za rohem herna, a tak si peníze snažila sehnat hraním automatů. A Alice jako jediná vyrůstala dá se říci v "normální" rodině, rodiče spolu žili, peníze také problém nebyl, ale jejich přílišné nároky na dceru a absence obyčejného lidského pohlazení a tepla rodinného krbu a a vědění, že i když selžu a nedonesu zrovna dobrou známku, tak se svět nezboří a rodiče mě budou stále milovat, dovedly Alici až k drogám.....

Mali88
08.11.2016

Čtením této knihy jsem navázala na předchozí díly. Určitě je to zajímavá a poučná kniha, ale mě se příběh líbil nejméně. Špatně se mi četla. Nicméně je škoda, že příběhy z Bezděkovské léčebny nepokračují. Zajímal by mě třeba příběh "prsatice" Beáty :)

MotorkaN
07.11.2016

K této knize jsem se dostala díky povinné četbě. Přečtení vůbec nelituji, ba naopak. Kniha mě zaujala. Byla zajímavá a poučná.

Hecate23
21.10.2016

"Holky na vodítku" jsou asi jedny z hodně mála dívčích románů co jsem přečetla, neboť mi většina z nich přijde jako nezajímavý, nudný brak. O to víc je oceňuji. Psychologie postav a vůbec celý příběh jsou velmi pěkně a realisticky propracované, dále zde nejde primárně jen o lásku a vztahy (to je další plus).

buccaneerka
01.08.2016

Martina si píše svůj terapeutický deník, ze kterého se čtenář dozví, jak se stalo, že Martina zápasí s přejídáním a následným dávením. Čteme její životní příběh, který má kořeny v utkvělých představách Martininy matky, že úspěšná a šťastná bude pouze tehdy, když bude štíhlá.
Z trilogie Holky na vodítku je příběh Martiny pro dívky snad nejaktuálnější. Je skvělé, že v dnešní době, kdy kult těla ovládá většinu společnosti a jejího mínění, existuje literatura, která náctiletým vhodně ukazuje katastrofální důsledky podlehnutí módním trendům.

Bára...
22.06.2016

Velice mě Martina překvapila . Lepší knihu a anorexii jsem nečetla.

ermina139
14.06.2016

Dobrý den,asi se to moc nehodí,ale moje dcera má velké přání,abych jí sehnala tři knížky od Ivony Březinové :Holky na vodítku -Jmenuji se Ester ,Jmenuji se Martina,Jmenuji se Alice. Už jsem prošla mně dostupná knihkupectví,dokonce jsem hledala na internetu v E- shopech, bohužel bezúspěšně.Prosím o informaci ,kde tyhle tři knihy hledat nebo zda by je někdo nebyl ochoten za přiměřenou cenu prodat.Nemám bohužel mnoho možností,ale ráda bych své dceři vyhověla. Díky

I_love_books
20.02.2016

Přiměřeně dlouhá kniha se zajímavým, důležitým a dobře napsaným tématem. Takové knihy by měly být na seznamech povinné četby, některým by to mohlo hodně pomoci. Příběh je psán velmi reálně, je vidět, že se na tom podíleli opravdoví odborníci a lidé s podobnými zkušenostmi.
Knize dávám čtyři hvězdičky, je sice velmi dobrá, ale oproti Jmenuji se Alice mi tam něco trochu chybělo.

Teribookoholik
06.01.2016

Bylo to fakt super! :)

natalie2171
01.01.2016

Na začátku knihy: Prosím vás, po cestě do knihovny, vraťte tu knížku. Potom jsem se knihy zakousla jako do dobrého zákusku a objevila v ní něco, co mě přitahovalo. Krásný příběh, napětí. Občas si ani neuvědomíme, jak může být život těžký, když si ho tak zvolíme. Jenže někdy okolnosti nás vedou k tomu, abychom se změnili. Příběh nevinnosti, vztahů a vyvrcholení, které jsem si užívala.

michaela2523
08.01.2015

Celá série Holky na vodítku je naprosto perfektní. Pravdivá, realistická ale zároveň i dobře čtivá. Za mě rozhodně doporučuji a dík za takové knihy!

baterka.gs
27.08.2014

Ivona Březinová je podle mě dost machr. Perfektně věnovala problematice celou knihu, její edice těchto knih mě totálně rozsekala a díky ní ze mě možná není ani zdrogovaná, zchlastaná nebo podobná kreatura. Děkuju!

Wichita
25.08.2014

Četla jsem pár let zpět a pamatuji si, jak mě problematika závislostí velmi bavila. Dostala jsem poměrně facku, protože k této sérii jsem se přesunula od slaďáren Lenky Lanczové.

V knize se prolíná retrospektivní vyprávění a současnost, což mám velmi ráda. Za mě velké ano.

Pedruska01
21.08.2014

Přečetla jsem celou sérii Holek na vodítku již před mnoha lety. Knihy byly moc dobré, bolestně reálné. Je smutné, že se s takovými nemocemi setkávají, bojují či se nechávají potápět několik stovek či milionů lidí na celém světě.

Šárinaá
03.06.2014

Tato kniha se mi moc líbila...Je v ní popsané všechno to co Martina prožívala a to se mi na tom líbí nejvíce..Vřele ji doporučuji všem...

Roselunda 1928
21.05.2014

No jo, mohla jsem tak 2 roky počkat... asi to není pro 11tileté holky:)...
Ale nakonec z toho mám celkem dobrej pocit, všechny Holky na vodítku by měli zfilmovat...

Ivy
08.12.2013

Pro mě nejlepší kniha série. Příběh je poutavý, čtivý, nemám, co vytknout.

dark.ma93
04.10.2013

Tohle podle mě není jen kniha pro mladé, ale i pro rodiče a učitele. Pomůže jim nahlédnout do problematiky toho, co mladí prožívají. Mám moc ráda knihy o problémové mládeži, psychologické příběhy. Příběh Martiny nahlíží na anorexii jinak, než jsme zvyklí.

luciefeix
07.08.2013

Příjemná kniha která je z pohledu minulosti a pritomnosti

Lenna75
27.07.2013

Líbí se mi, že i o tomto citlivém tématu se píšou knihy a tohle podání, byť ze strany české autorky, mi přišlo skvěle podáno. DOPORUČUJI.

Mikejla1308
10.07.2013

Z této edice se mi líbily všechny knihy.

Terezk-a
28.06.2013

Tento díl jsem četla jako poslední a zdál se mi nejslabší. Nebyl špatný nebo tak nudný, ale že nebyl po celou dobu tak zajímavý jako předchozí díly.. Ale rozhodně stál za přečtení
!

tyzik.cejka
26.05.2013

tenhle díl je z celé trilogie nejlepší vyhoupl se mi na dvě hvězdy myslím si že někteří rodiče knihu dětem shání po všech čertech a někteří si s nim raději sednou doma u stolu a všechno jim poví a dělají lépe

MonisPop
26.05.2013

Perfektně zpracované téma. Tuto knihu bych dávala povinně k přečtení na školách a možná by to bylo užitečnější než různé přednášky na téma bulimie a anorexie. Rozhodně doporučuji tento i další díly Holek na vodítku.

pakoshka
22.05.2013

Každá mladá dívka by si měla přečíst knihy ze série Holky na vodítku. IB dovede jejich příběhy podat takovým způsobem, že se snad musí dotknout každé. A hlavně Martina.