Jmenuji se Ester: Jsem gamblerka

Jmenuji se Ester: Jsem gamblerka https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/6426/bmid_jmenuji-se-ester-jsem-gamblerka-650af3f17f7ca.png 4 463 71

Holky na vodítku série

Ester je dívka z početné rodiny, kde se sice všichni mají rádi, ale nikdo se o nikoho příliš nestará. Ester doma pociťuje nedostatek soukromí, a navíc se upne k myšlence mít vlastní peníze. Čím dál víc začne využívat kamarádského pohostinství rodinného přítele, majitele baru a herny, a od první nesmělé výhry se rychle propadá do závislosti na hracích automatech. Už ji nic nezastaví! 2. vydání Obálka Jozef Gertli Danglár... celý text

SimonaPrihodov
29.12.2018 1 z 5

Omlouvám se, ale tato kniha je jedna z nejhorších, kterou jsem kdy četla. Námět je celkem v pořádku, ale styl psaní mi nesedl. Také chci poukázat na některé nevhodné a nechutné části, které se tam chvílemi vyskytovaly. Četla jsem to na čtenářský deník a je mi líto, že to hodnotím takto špatně.

PetiJelinkova
09.12.2018 3 z 5

Pěkná, ale smutná knížka.

zuzi509
18.10.2018

U dvou předchozích knih jsem se rozepsala, jak byly úžasné a i u téhle bych se rozepsala, ale bylo by to to samý- chvála:).
Opět, Ester byla úplně jiná než Martina a Alice, jak vzhledově tak charakterově.
Do příběhu jsem se úplně ponořila a mrzí mě, že kniha nepokračovala dál a nebyla delší. Zajímalo by mě, jak by všechny tři knihy pokračovaly.
Ze začátku mě příběh kupodivu moc nebral a nemohla jsem se začíst, ale po takových třiceti stránkách se to pořádně rozjelo. Za celou sérii jsem autorce moc vděčná. Úžasné dílo, které ještě dlouho nevyženu z hlavy:).

MartinaF
17.06.2018 4 z 5

Jedna ze starších knih Ivony Březinové, která mě rychle vtáhla do děje. Byla čtivá, ale občas mě až mrazilo. Jak může člověk propadnout závislosti? Velice rychle a snadno. Doporučuji přečíst všem.

Eliška12
13.06.2018 4 z 5

Nádherná emotivní kniha .
Doporučuji všem . Při čtení jsem byla strašně naštvaná , že Ester má radši hraní než Kristiána . Pak jsem ji ale začala chápat . Gamblerství je strašná psychická nemoc , proto už vím , že si nikdy nesednu k automatu . Autorka se výborně vcítila do pocitů mladé dívky a děj rychle ubíhal a byl napínavý .

Tesinka_Laufey
10.02.2018 5 z 5

Jedna z mála knih od české autorky, která mi přirostla k srdci. Pořád znovu a znovu se k ní vracím. Nechápu, jak se na tak málo stránek dokázala vejít taková spousta věcí.

Venny345
29.01.2018 5 z 5

Opět ctive a nezklamalo ;) Sázka na paní Březinovou je vždy jistota.
Knížka na jedno odpoledne.
Výborně napsané. :-)

verca65
29.01.2018 2 z 5

Pěkná naučná kniha. Oddechovka.

SmallSue30
24.01.2018 4 z 5

Hezká knížka. Četla jsem i lepší, ale ušlo to. Myslím, že postava Kristiána je trochu naivní, ale jinak knížka na mě udělala dojem.

Btw. Zajímal by mě příběh Beáty

mia.com
23.01.2018 4 z 5

Četla jsem v tom nejlepším věku - v pubertě. Kniha na mě zapůsobila a já si alespoň uvědomila, že mám krásný bezstarostný život. Všechny díly série by měly přečíst pubertální slečny.

SmallLucia
14.09.2017 5 z 5

Stejně jako všechny knížky z edice "Jmenuji se" je i tato skvělá. Nervy drásající počtení.

JointlieKat94
08.08.2017 4 z 5

Zajímavé čtení, spíš pro mladší dívky. :)

Deanne
24.07.2017

Fantastický příběh o mladé dívce která se dostala do opravdu vážných problému. Myslím, že největší podíl na tom mají nezodpovědní rodiče, Ester je mi opravdu líto, musela žít v takové rodině a jedinou záchranou pro ni byl útěk z reality. Po přečtení této knihy sem se opravdu zamyslela a na některé věci se dívám úplně jinak. Krásná knížka, můžu doporučit :)

Dorazilka
12.04.2017 5 z 5

Krásný, silný příběh, přečteno jedním dechem, opravdu ohromný, všem určitě doporučuju a ihned, jak se dostanu do knihovny, vrhám se na další Holky na vodítku

Knižní střípky
02.04.2017 5 z 5

Výborně napsané všechny tři knihy, měly by si je přečíst nejen každé dospívající dívky, ale i rodiče dětí, které pomalu odrůstají dětským střevíčkům. Je zde krásně vidět, jak nás všechny formuje dětství a je hlavně na nás rodičích, jaké dětství našim dětem připravíme. Čerpají z něj pak celý život. Tři dívky pocházejí každá z různých poměrů, a přesto se nakonec sejdou v Bezděkovské léčebně pro mladistvé. Martina vyrůstala sama s matkou, která svůj život upnula na to, aby si našla nějakého chlapa, který s ní vydrží a po každém ztroskotání vztahu vše sváděla na to, že nemá postavu modelky,a proto se s ní partner rozešel a Martina odmalička toto nasávala, až si přivodila poruchu příjmu potravy a málem zemřela. Ester vyrůstala v rodině, kde bylo plno dětí, malý byt, žádné peníze, za rohem herna, a tak si peníze snažila sehnat hraním automatů. A Alice jako jediná vyrůstala dá se říci v "normální" rodině, rodiče spolu žili, peníze také problém nebyl, ale jejich přílišné nároky na dceru a absence obyčejného lidského pohlazení a tepla rodinného krbu a a vědění, že i když selžu a nedonesu zrovna dobrou známku, tak se svět nezboří a rodiče mě budou stále milovat, dovedly Alici až k drogám.....

Daniela2230
25.01.2017

Potrebovala bych trilogii sehnat. Poradte
Tanyia

sarca0574
28.11.2016

Dobrý den, mohu se zeptat na vnější a vnitřní charakteristiku ester?z příběhu jsem to moc nepochopila :) děkuji moc všem :)

Mali88
08.11.2016

Čteno někdy na základní škole. Zajimavý příběh a styl vyprávění. Prolínání se povídání o minulosti a současné dění v léčebně. Téma, které není ošemetné a ukázka toho, jak rychle jde spadnou do závislosti a jejich následků.

buccaneerka
01.08.2016 5 z 5

Ester je v léčebně, aby jí lékaři pomohli zbavit se závislosti na herních automatech. (Dnes by bylo vhodné nahrazení počítači.)
Ne každého čtenáře před přečtením této knihy asi napadlo, že by právě automaty mohly být příčinou závislosti mladé dívky, ale o to více je zajímavé číst, proč to všechno došlo tak daleko.
Proč si rodiče ničeho nevšimli? Nevšiml si toho někdo jiný? Nenašel se nikdo dospělý, kdo moh závislosti zabránit v jejím počátku? A povede se Ester žít po zbytek života bez hraní, když bude muset chodit ulicemi plnými barů a heren?

I_love_books
12.03.2016 5 z 5

Jak už jsem napsala u Jmenuji se Martina a Jmenuji se Alice: Přiměřeně dlouhá kniha se zajímavým, důležitým a dobře napsaným tématem. Takové knihy by měly být na seznamech povinné četby, některým by to mohlo hodně pomoci. Příběh je psán velmi reálně, je vidět, že se na tom podíleli opravdoví odborníci a lidé s podobnými zkušenostmi.
Této knize jsem dala pět hvězdiček, i proto, že morální zkoušky Ester byly skvěle napsané.

závislost, narkomanie gamblerství

Ivona Březinová