Jmenuji se Ester: Jsem gamblerka

Jmenuji se Ester: Jsem gamblerka https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/6426/bmid_jmenuji-se-ester-jsem-gamblerka-650af3f17f7ca.png 4 460 71

Holky na vodítku série

Ester je dívka z početné rodiny, kde se sice všichni mají rádi, ale nikdo se o nikoho příliš nestará. Ester doma pociťuje nedostatek soukromí, a navíc se upne k myšlence mít vlastní peníze. Čím dál víc začne využívat kamarádského pohostinství rodinného přítele, majitele baru a herny, a od první nesmělé výhry se rychle propadá do závislosti na hracích automatech. Už ji nic nezastaví! 2. vydání Obálka Jozef Gertli Danglár... celý text

katerina1237
katerina1237
27.01.2024 4 z 5

Tak jsem tu sérii konečně dočetla (odzadu ale tak nevadiiiii). Taková jednohubka, rychle přečtená. Docela se mi to líbilo, autorka dovoluje čtenářům pomocí deníků ponořit se do pocitů hrdinky. Bylo to poučné, hezky poutavě napsané a zajímavé. Ostatní dva díly se mi líbily více, ale to neznamená, že tento je špatný.

ivca84
ivca84
20.12.2023 4 z 5

kniha je poučná a velmi napínavá

werick
werick
18.09.2023 5 z 5

Další kniha z trilogie, poučná, velmi čtivá

lenkaabooks
lenkaabooks
24.11.2022 4 z 5

Pro čtenáře od 14 let. Paní Březinová nám dala nahlédnout do života gamblera. Je jím Ester, která z přeplněného domova utíká k hracím automatům. Nejdřív je to zábava, později nutkání, kterému podléhá za každou cenu. Ester se sype život, pomůže jí léčebna?

skippingrope
skippingrope
12.04.2022 5 z 5

krásná kniha. urcite se k ni jeste nekdy vratim. je zajimave jak autorka pise v ich i er-forme. doporucuji vsem. nejen mladistvym.

jajsemenyk
jajsemenyk
22.02.2022

Ester mi stejně jako další hrdinky této série přirostla k srdci. Moc se mi zde líbila i postava Kristiána. Autorka zde hezky ukazuje, že se z víceméně dobrého úmyslu (snaha o vydělání pár korun) může stát opravdu obrovský problém.

judith141
judith141
21.10.2021 5 z 5

Další kniha, kterou mi dal syn k přečtení v rámci doporučené školní literatury. Nejdřív mě překvapilo, že si jako kluk vybral čtení s dívčí hlavní hrdinkou. Po mém přečtení knihy a rozboru s ním, jsem to naprosto pochopila. Údiv třináctiletého kluka, že se gamblerství týká i holek a poznání toho, proč si Ester padla na samé dno.
Mě osobně se kniha moc líbila a opravdu doporučuji všem, kdo mají doma náctileté.

smardice
smardice
11.06.2021 5 z 5

Kniha je poučná, dobře se čte a určitě je vhodná nejen pro mladistvé čtenáře. Mě se příběh líbil moc, i přesto, že do kategorie mladistvých již dávno nepatřím.

k_veri
k_veri
25.05.2021

Knížka je taky moc hezká, hodně poučí a dobře se čte. Také doporučuji :)!

marie3541
marie3541
03.05.2021 3 z 5

Knížka se četla sama. Líčí , kam až může zajít závislost na automatech....Drsná realita Ester a jejího života. Rodina se spoustou dětí...touha po penězích, závislost a to taková, že okrádá svoji rodinu, slepého přítele. Prokládané životem z léčebny..... zatím jsem z téhle série četla pouze tuto....nemohu posoudit další...

Petr741
Petr741
20.11.2020

Knížka je o holce jménem sester která se stane gambleurkou knižka je dělaná stilem vspominacího deníku přiložena tím co se děje tu chvíli co píše ten deník kdy vipraví celí svůj příběh jak se to vlastně všechno stalo a jak se dostala tam kam se dostala knížka se mi celkem libyla a doporučil bych jí na odvádění od gamblu

Damonka12
Damonka12
27.10.2020 4 z 5

Nejlépe napsaná kniha autorky z této série, do Ester jsem se dokázala vžít a zajímalo mě, co se s ní stane.

KnihomolkaAnna
KnihomolkaAnna
21.08.2020

Do Ester se mi ze začátku moc nechtělo, protože jsem se o dívky a chlapce závislé na automatech moc nezajímala, ale zrovna v knihovně nebyla bulimička Martina, tak jsem se ji rozhodla vyzkoušet. Za mě nejkrásnější série od Ivony Březinové!

Knihomolka506
Knihomolka506
27.07.2020

Jako teen, co není zase tak dávno jsem přečetla celou sérii Holek na vodítku. Jsou pro každého z nás, které máme nějaký problém nebo vážnou nemoc a musí se léčit.  Je to sice cesta na dlouhou trať, ale všechno se dá jednou zvládnout.

Pulp_catastroph
Pulp_catastroph
25.07.2020 3 z 5

Asi se mi ze série líbilo nejvíc, páč se jedná o dost kontrovení téma - gamblerství a Esterčina velká rodina, kde se nežije nejlépe, to člověka prostě nějak poznamená.

JancaMia
JancaMia
08.09.2019 4 z 5

Krásně napsaný příběh o holce která to neměla lehké a v dobrém sklouzla ke zlému a kam až jí to zavedlo ..

Titina
Titina
28.07.2019 4 z 5

Celý cyklus "Holky na vodítku" doporučuji všem dospívajícím dívkám.

adevis
adevis
16.07.2019 4 z 5

Všechny knihy jsem četla v pubertě, kdy mi mohlo být asi tak 14 let. Dnes je mi o 12 let víc a napadlo mě, že se k nim vrátím. Tentokrát jsem příběhy vnímala jinak.
Knihy jsou psané ve dvou časech. První je čas minulý, který vypráví daná hrdinka. Píše ho formou deníku. Druhý je čas minulý, psán v er-formě z Bezděkovské léčebny.
Esteřin příběh je smutný, ale to jsou koneckonců všechny tři. Ester vyrůstá ve velké rodině v malém bytě. Má hodně sourozenců a ona je nejstarší. Snáší to velmi špatně a doma se cítí spíše jako “pomocná síla” než dcera. Proto utíká do baru, kde se skamarádí s majitelem a ten ji zaměstná tak, aby hrála na automatech... a vyhrávala. Při hraní potká Kristiána. Ester později zjišťuje, že je slepý. Zamilují se do sebe.
Ester s hraním nekončí a ani neskončí. Závislost se prohlubuje až je nucena se léčit právě v Bezděkovské léčebně.
Knihu hodnotím dobře, velmi rychle se čte, má méně než 150 stran. Jsem ráda, že jsem se k těmto knihám vrátila a doporučuji je všem náctiletým. Klidně i dospělým! Mrzí mě, že jsou tyto knihy tak málo známé.

nikikostadinova
nikikostadinova
18.04.2019 4 z 5

Kniha je to dobrá. Příběh je výmluvný stejně jako Alice a Martina. I když nevím. S odstupem času si říkám, že ty dobré konce už jsou takové umělé. Se všemi se smíří, všichni odpustí. Ale na kráse knihy to neubírá. Hodnotím trošku méně než další dva příběhy, protože mi vyprávěním seděly více.

Slugterra
Slugterra
10.01.2019 5 z 5

Velice poučná knížka. Rozhodně bych nechtěla být v Esteřině kůži a neuvěřutelně lituji těch, kteří skončili tak jako ona, jelikož to je opravdu strašná životní zkušenost. No, díkybohu, že to dopadlo tak jak to dopadlo. To byl opravdu pěkný konec.
Jinak u knihy jsem někdy pomalu ani nedýchala a říkala si jak je Ester pitomá, jenže zato víceméně nemůže, že?
V téhle knize bylo skvěle vyzdvihnuto to, že všechno k něčemu vede a je jen na nás, jak to skončí. Na nikom jiným. To my si píšeme vlastní příběh, ne někdo cizí ale jen my.

Doufám, že podobně na tom bude i druhý díl. Jak s koncem, tak celkově s příběhem. Tahle kniha se mi opravdu líbila. Byla napínavá, skvěle napsaná a někdy i opravdu napínavá. Za mě rozhodně 5* a doporučení.

závislost, narkomanie gamblerství

Ivona Březinová