Jmenuji se Ester

Ester je dívka z početné rodiny, kde se sice všichni mají rádi, ale nikdo se o nikoho příliš nestará. Ester doma pociťuje nedostatek soukromí, a navíc se upne k myšlence mít vlastní peníze. Čím dál víc začne využívat kamarádského pohostinství rodinného přítele, majitele baru a herny, a od první nesmělé výhry se rychle propadá do závislosti na hracích automatech. Už ji nic nezastaví! 2. vydání Obálka Jozef Gertli Danglár...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/64_/6426/holky-na-voditku-jmenuji-se-ester-6426.jpg 4.3343

Holky na vodítku

Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Albatros

MartinaF

Jedna ze starších knih Ivony Březinové, která mě rychle vtáhla do děje. Byla čtivá, ale občas mě až mrazilo. Jak může člověk propadnout závislosti? Velice rychle a snadno. Doporučuji přečíst všem.

Eliška12

Nádherná emotivní kniha .
Doporučuji všem . Při čtení jsem byla strašně naštvaná , že Ester má radši hraní než Kristiána . Pak jsem ji ale začala chápat . Gamblerství je strašná psychická nemoc , proto už vím , že si nikdy nesednu k automatu . Autorka se výborně vcítila do pocitů mladé dívky a děj rychle ubíhal a byl napínavý .

Tesinka_Laufey

Jedna z mála knih od české autorky, která mi přirostla k srdci. Pořád znovu a znovu se k ní vracím. Nechápu, jak se na tak málo stránek dokázala vejít taková spousta věcí.

Venny345

Opět ctive a nezklamalo ;) Sázka na paní Březinovou je vždy jistota.
Knížka na jedno odpoledne.
Výborně napsané. :-)

verca65

Pěkná naučná kniha. Oddechovka.

SmallSue30

Hezká knížka. Četla jsem i lepší, ale ušlo to. Myslím, že postava Kristiána je trochu naivní, ale jinak knížka na mě udělala dojem.

Btw. Zajímal by mě příběh Beáty

mia.com

Četla jsem v tom nejlepším věku - v pubertě. Kniha na mě zapůsobila a já si alespoň uvědomila, že mám krásný bezstarostný život. Všechny díly série by měly přečíst pubertální slečny.

SmallLucia
14.09.2017

Stejně jako všechny knížky z edice "Jmenuji se" je i tato skvělá. Nervy drásající počtení.

JointlieKat94
08.08.2017

Zajímavé čtení, spíš pro mladší dívky. :)

Deanne
24.07.2017

Fantastický příběh o mladé dívce která se dostala do opravdu vážných problému. Myslím, že největší podíl na tom mají nezodpovědní rodiče, Ester je mi opravdu líto, musela žít v takové rodině a jedinou záchranou pro ni byl útěk z reality. Po přečtení této knihy sem se opravdu zamyslela a na některé věci se dívám úplně jinak. Krásná knížka, můžu doporučit :)

Dorazilka
12.04.2017

Krásný, silný příběh, přečteno jedním dechem, opravdu ohromný, všem určitě doporučuju a ihned, jak se dostanu do knihovny, vrhám se na další Holky na vodítku

agatha2
02.04.2017

Výborně napsané všechny tři knihy, měly by si je přečíst nejen každé dospívající dívky, ale i rodiče dětí, které pomalu odrůstají dětským střevíčkům. Je zde krásně vidět, jak nás všechny formuje dětství a je hlavně na nás rodičích, jaké dětství našim dětem připravíme. Čerpají z něj pak celý život. Tři dívky pocházejí každá z různých poměrů, a přesto se nakonec sejdou v Bezděkovské léčebně pro mladistvé. Martina vyrůstala sama s matkou, která svůj život upnula na to, aby si našla nějakého chlapa, který s ní vydrží a po každém ztroskotání vztahu vše sváděla na to, že nemá postavu modelky,a proto se s ní partner rozešel a Martina odmalička toto nasávala, až si přivodila poruchu příjmu potravy a málem zemřela. Ester vyrůstala v rodině, kde bylo plno dětí, malý byt, žádné peníze, za rohem herna, a tak si peníze snažila sehnat hraním automatů. A Alice jako jediná vyrůstala dá se říci v "normální" rodině, rodiče spolu žili, peníze také problém nebyl, ale jejich přílišné nároky na dceru a absence obyčejného lidského pohlazení a tepla rodinného krbu a a vědění, že i když selžu a nedonesu zrovna dobrou známku, tak se svět nezboří a rodiče mě budou stále milovat, dovedly Alici až k drogám.....

Daniela2230
25.01.2017

Potrebovala bych trilogii sehnat. Poradte
Tanyia

sarca0574
28.11.2016

Dobrý den, mohu se zeptat na vnější a vnitřní charakteristiku ester?z příběhu jsem to moc nepochopila :) děkuji moc všem :)

Mali88
08.11.2016

Čteno někdy na základní škole. Zajimavý příběh a styl vyprávění. Prolínání se povídání o minulosti a současné dění v léčebně. Téma, které není ošemetné a ukázka toho, jak rychle jde spadnou do závislosti a jejich následků.

buccaneerka
01.08.2016

Ester je v léčebně, aby jí lékaři pomohli zbavit se závislosti na herních automatech. (Dnes by bylo vhodné nahrazení počítači.)
Ne každého čtenáře před přečtením této knihy asi napadlo, že by právě automaty mohly být příčinou závislosti mladé dívky, ale o to více je zajímavé číst, proč to všechno došlo tak daleko.
Proč si rodiče ničeho nevšimli? Nevšiml si toho někdo jiný? Nenašel se nikdo dospělý, kdo moh závislosti zabránit v jejím počátku? A povede se Ester žít po zbytek života bez hraní, když bude muset chodit ulicemi plnými barů a heren?

I_love_books
12.03.2016

Jak už jsem napsala u Jmenuji se Martina a Jmenuji se Alice: Přiměřeně dlouhá kniha se zajímavým, důležitým a dobře napsaným tématem. Takové knihy by měly být na seznamech povinné četby, některým by to mohlo hodně pomoci. Příběh je psán velmi reálně, je vidět, že se na tom podíleli opravdoví odborníci a lidé s podobnými zkušenostmi.
Této knize jsem dala pět hvězdiček, i proto, že morální zkoušky Ester byly skvěle napsané.

DK197
20.02.2016

Ester krásně popisuje závislost na automatech. Nemůžu jinak, než 5 hvězdiček. Příběh byl vážně poutavý, rychle se to četlo a je to určitě i pro poněkud starší čtenáře.

Nikolesa
14.02.2016

Jsem velmi ráda , že nám učitelka dala tuto knížku do povinné četby. Není zbytečně dlouhá a čte se velmi rychle. Ester mi přijde nejlepší ze všech knih.

martas006
24.03.2015

Autorka v této knize úžasně popsala závislost na hracích automatech, které Ester propadla. Krásně se četla.

AlenkaJ.
01.01.2015

Kdysi dávno jsem tyto knihy četla až po té, co jsem byla na besedě s paní Březinovou. Zaujal mě příběh všech tří holek, protože to bylo vše podle reálných životů. Autorka navštěvovala léčebny, setkávala se s těmito lidmi a dokázala všem ostatním popsat to, co nikdo neviděl. Autorce velký dík za přiblížení problematiky, před kterou zavíráme oči, ale se kterou se bohužel může potkat každý z nás....

baterka.gs
27.08.2014

Ivona Březinová je podle mě dost machr. Perfektně věnovala problematice celou knihu, její edice těchto knih mě totálně rozsekala a díky ní ze mě možná není ani zdrogovaná, zchlastaná nebo podobná kreatura.

eloušek
26.08.2014

mě se osobně líbila celá serie holky na vodítku ale tahle mi přišla nejslapší

Wichita
25.08.2014

Četla jsem pár let zpět a pamatuji si, jak mě problematika závislostí velmi bavila. Dostala jsem poměrně facku, protože k této sérii jsem se přesunula od slaďáren Lenky Lanczové.

V knize se prolíná retrospektivní vyprávění a současnost, což mám velmi ráda. Za mě velké ano.

Pedruska01
21.08.2014

Přečetla jsem celou sérii Holek na vodítku již před mnoha lety. Knihy byly moc dobré, bolestně reálné. Je smutné, že se s takovými nemocemi setkávají, bojují či se nechávají potápět několik stovek či milionů lidí na celém světě.

Vej.junka
03.08.2014

Kniha je velice čtivá, zajímavá a poučná. Hodí se pro mladé dívky, které se mohou poučit, ale i pro starší, kteří se mohou zaobírat spíše psychikou, různými metodami a také díky tomu lépe porozumět problémům mladých dívek. V knize je famózně popsaný problém týkající se gemblérství. Moc se mi líbily dvě prolínající se dějové linie - jednak vzpomínání, jak se dostala Ester vůbec ke gemblérství a jednak přítomnost v léčebném ústavě. Plusem je také problematika a vnímání slepé osoby. Rozhodně mám v plánu přečíst další díla.

teri-s
19.07.2014

Škoda, že jsou jen tři díli Ester , Alice a aMartina. Mě by zajímal i příběh ostatních.

Roselunda 1928
22.05.2014

Jojo, dobré, až na něco...
Jeden deváťák u nás na škole říká, že je Ester nejlepší, ale já nevim, počkám, až si přečtu Alici...

Manyna
14.02.2014

Celá trilogie Jmenuju se...Ester, Martina, Alice..mi v pubertě hodně dala. Asi se něco zlomilo a já přestala na svět vnímat očima dítěte - tedy velice idealizovaně. Závislosti byly, jsou a budou mezi námi, je však na každém, jak se k nim postaví. Jsem zastáncem toho, že i sebevětší problém se dá, třeba i se zatnutými zuby, překonat. Zároveň si myslím, že velmi záleží rodičích, jak dokážou s dítětem komunikovat, jestli dokážou odhalit to, když jejich potomka něco trápí a pak s tím problémem patřičně naložit. Já takové rodiče mám a jsem za ně vděčna. Všechny neřesti se mi, naštěstí, obloukem vyhnuly.

luciefeix
17.12.2013

další skvělá kniha z této edice , jak rychle si tělo na něco zvykne