Jmenuji se Alice - Jsem narkomanka

od:

Jmenuji se Alice - Jsem narkomanka

Alice je inteligentní gymnazistka, které rodiče naprogramovali kariéru lékařky. Stresy v rodině plynoucí ze strohé výchovy a osobních problémů všichni řeší nejrůznějšími léky. Alice chce rodičům vyhovět, ale jak se vyskytne skulina v podobě samostatně prožitých prázdnin, zatouží být dospělá a zároveň vyzkoušet zakázané ovoce. Nová láska ji však nutí vyhledávat drogu a zběsilý kolotoč se rychle roztáčí Napínavý příběh dívky, která se octla v drogové pasti. 2. vydání Obálka Jozef Gertli Danglár...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/64_/6424/holky-na-voditku-jmenuji-se-alice-6424.jpg 4.3361
Série:

Holky na vodítku

Žánr:
Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Albatros
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (43)

Přidat komentář
DJANKA
04. září

Knížka je určená pro mládež a to já už hódně dlouho nejsem, takže to asi bude důvod proč ji až tak úplně neocením. I když na druhou stranu ji četla i moje 15ti letá dcera a na dotaz jaký to bylo, jen pokrčila rameny. Měla jsem to stejně, prostě to v člověku nic nezanechá. Čte se sice celkem dobře, ale přišlo mi to takové strohé, vzato hodně hopem. Možná proto to na mě působí tak trošku nereálně (i když věřím, že to někdy i takto začít může). Ve srovnání s My děti ze stanice zoo je knížka jen takový čajíček. Ale uznávám, že nejsem cílová skupina a mladší děti na to můžou mít jiný pohled.

Eliška12
19. června

Knize se zase nedá moc věcí vytknout . Po přečtení 1 . dílu série Holky na vodítku jsem neodolala a půjčila si i díl druhý . A ten mě opět nezklamal . Nádherné zpracování , pochopitelné vypravování i napínavý děj a to ještě není všechno co můžete očekávat od této jedinečné a úžasné knihy .

Šmoulinka1980
17. května

Knihu jsem si půjčila v dětském odd.knihovny, protože mě zaujalo téma popsané v anotaci. A i když jistojistě věkem nejsem cílová skupina, pro kterou je kniha napsána, kniha mě velmi oslovila. Příběh je napsán retrospektivně formou zápisků z léčebny a já ho přečetla jedním dechem. Knihu doporučuji určitě všem dospívajícím, protože věřím, že jim nenásilnou čtivou formou ukáže rizika a důsledky experimentování s drogami. Samozřejmě že kniha všechny děti v pubertě od pádu do závislosti neodradí, ale i kdyby životní cestu jednoho dítěte ovlivnila pozitivně, měla smysl!

Tesinka_Laufey
10. února

Moje nejneoblíbenější část celé série. Alice se mi zdá dost podobná Christiane F. a celkově na mě celý její příběh působí jako zjednodušení příběhu z My děti ze stanice Zoo, ale i tak je skvělá. I přesto ji zbožňuju.

Venny345
29. ledna

Za mě nejlepší díl celé série. Opravdu klobouk dolů. ;)
Všechny díly mě opravdu nadchly.

mia.com
23. ledna

Četla jsem v tom nejlepším věku - v pubertě. Kniha na mě zapůsobila a já si alespoň uvědomila, že mám krásný bezstarostný život.

Raada
04. ledna

Přečteno jedním dechem. Vřele doporučuji.

SmallLucia
14.09.2017

Nevím, jestli můžu o knize říct, že byla skvělá. Je hrozné si představit, že toto opravdu někdo prožívá.

TerezaJágrová
17.08.2017

Zajímavá kniha,mám přečtenou celou sérii těchto knih. Doporučuji

JointlieKat94
08.08.2017

Zajímavé čtení, doporučuji pro mladší dívky celou sérii. :)

Dorazilka
15.05.2017

Krásný, hrozně silný příběh, u kterého budete chtít křičet ,,né, Alice, né!!!!"

agatha2
02.04.2017

Výborně napsané všechny tři knihy, měly by si je přečíst nejen každé dospívající dívky, ale i rodiče dětí, které pomalu odrůstají dětským střevíčkům. Je zde krásně vidět, jak nás všechny formuje dětství a je hlavně na nás rodičích, jaké dětství našim dětem připravíme. Čerpají z něj pak celý život. Tři dívky pocházejí každá z různých poměrů, a přesto se nakonec sejdou v Bezděkovské léčebně pro mladistvé. Martina vyrůstala sama s matkou, která svůj život upnula na to, aby si našla nějakého chlapa, který s ní vydrží a po každém ztroskotání vztahu vše sváděla na to, že nemá postavu modelky,a proto se s ní partner rozešel a Martina odmalička toto nasávala, až si přivodila poruchu příjmu potravy a málem zemřela. Ester vyrůstala v rodině, kde bylo plno dětí, malý byt, žádné peníze, za rohem herna, a tak si peníze snažila sehnat hraním automatů. A Alice jako jediná vyrůstala dá se říci v "normální" rodině, rodiče spolu žili, peníze také problém nebyl, ale jejich přílišné nároky na dceru a absence obyčejného lidského pohlazení a tepla rodinného krbu a a vědění, že i když selžu a nedonesu zrovna dobrou známku, tak se svět nezboří a rodiče mě budou stále milovat, dovedly Alici až k drogám.....

Mali88
08.11.2016

Knížka čtena hned po Jmenuji se Ester. Příběh se mi líbil ještě více než první díl s Ester. Tyto příběhy jsou moc dobré napsané a mají poslání.

buccaneerka
01.08.2016

Alice je narkomanka, která se léčí spolu s dalšími mladými lidmi závislými na drogách, automatech, sexu a se sebevražednými sklony.
Čtenář se retrospektivně dovídá díky zápisům z léčebny o životě před závislostí... o rodině... o škole... o problémech, které mohly možná mít jiné řešení než drogy ...
Dalo se tomu všemu dříve zabránit? Dokáže se nyní Alice poprat s životními problémy a žít dále bez drog? A co ostatní mladí z léčebny? Jak dopadnou oni?

DK197
03.03.2016

Co vám tahle kniha prozradí?
"Neberte drogy, neberte drogy, pokud nechcete klesnout na dno."
Pro mě osobně dost silný odstrašující příklad.
A další důkaz toho, že série Holky na vodítku se víc než povedla.

I_love_books
20.02.2016

Jak už jsem napsala u Jmenuji se Martina: Přiměřeně dlouhá kniha se zajímavým, důležitým a dobře napsaným tématem. Takové knihy by měly být na seznamech povinné četby, některým by to mohlo hodně pomoci. Příběh je psán velmi reálně, je vidět, že se na tom podíleli opravdoví odborníci a lidé s podobnými zkušenostmi.
Cítila jsem i jisté podobnosti mezi mnou a Alicí, naštěstí jich bylo jen pár.
Této knize jsem dala pět hvězdiček, i proto, že jsem se dokázala poměrně dobře do Alice vžít.

Teribookoholik
06.01.2016

Bylo to fakt super! :)

8060
05.01.2016

Má niekto túto knižku? :) rada by som si ju prečítala ale dáko ju neviem nikde zohnať :) ozvite sa ak mi viete poradiť :)

Veru_92
24.11.2015

Vyborna knizecka s neveselym pribehem. Ale jakej fetak ma veselej osud, ze jo. Opet dokonala prevence proti drogam. Koho zaujala kniha My deti ze stanice Zoo nebo Memento, necht sahne i po teto knize:-)

kamibe
04.11.2015

Zajímalo mne, jakým stylem píše paní Březinová knížky pro starší děti. Vlastně jsem si tu knihu přečetla jen proto, abych věděla, co mohu doporučovat učitelům na seminářích dílen čtení. Osobně jsem podobné knihy četla už dávno a nejvíc na mě zapůsobila ta s opravdu nechutným názvem Dušemrdi, protože je to skutečný příběh. Pro sebe si musím hledat už opravdu výrazně jinou četbu. I proto dávám jen poloviční hodnocení.

nikikostadinova
25.10.2015

Krásná kniha, která má odrazovat od závislosti. Je strašná škoda, že občas mám pocit, že ani toto některým mladým lidem nepomáhá- velká škoda.

TaLu
21.08.2015

Svým komentářem chci shrnout celou tuto sérii.
Autorce se nepřikrášleným způsobem podařilo vykreslit osudy dívek, které se setkávají ve stejné léčebně.
Každá s jiným problémem, každá se znamením současné doby, každá tak zoufale ztracená v roztočeném kolotoči závislosti.
A proto dávám plný počet v hodnocení.
Za odvahu autorky zpracovat tuto tematiku a samozřejmě za to, že ji dle mého názoru zpracovala velmi dobře.
A přitom nejde o dokument, jde o příběh, jde o člověka, jde o život sám !
Při čtení se nelze ubránit vtáhnutí do těch situací, se kterými se ( pokud máme ten dar) nemusíme běžně probojovávat.
A nejde než fandit těm dívkám aby to zvládly !

Roselunda 1928
17.10.2014

Tahle kniha se mi ze série líbila asi nejmíň, nejvíc mám ráda Martinu. Nelíbilo se mi, jak Alicina mamka svým dětem plánovala život, Alice mi nebyla moc sympatická. Ale paní Březinová píše pěkně, to musím uznat. Za mě 3, 49 hvězdiček.

baterka.gs
27.08.2014

Ivona Březinová je podle mě dost machr. Perfektně věnovala problematice celou knihu, její edice těchto knih mě totálně rozsekala a díky ní ze mě možná není ani zdrogovaná, zchlastaná nebo podobná kreatura.

Wichita
25.08.2014

Četla jsem pár let zpět a pamatuji si, jak mě problematika závislostí velmi bavila. Dostala jsem poměrně facku, protože k této sérii jsem se přesunula od slaďáren Lenky Lanczové.

V knize se prolíná retrospektivní vyprávění a současnost, což mám velmi ráda. Za mě velké ano.

Pedruska01
21.08.2014

Přečetla jsem celou sérii Holek na vodítku již před mnoha lety. Knihy byly moc dobré, bolestně reálné. Je smutné, že se s takovými nemocemi setkávají, bojují či se nechávají potápět několik stovek či milionů lidí na celém světě.

Manyna
14.02.2014

Každý člověk odpovídá za své chování (pokud je dostatečně rozumově na výši). Asi nikdy nepochopím ty, kteří s drogou začali a navždy si budu pokládat otázku PROČ? všechno se dá řešit, ale nikoliv únikem (v tomto případě do drog), ale naopak bojem za něco lepšího.

Ivinka.S
17.01.2014

Úžasná knížka samozřejmě spolu s Jmenuji se Martina a Jmenuji se Ester. Tohle jsou knížky, které spustily mojí lásku ke čtení :D

dark.ma93
06.11.2013

Jedna ze skvěle napsaných knih o drogové problematice. Velmi se mi líbila. Myslím, že si ji mohou přečíst nejen puberťáčky, ale je vhodná i pro rodiny, učitele. Perfektní pohled do nitra i problematiky dospívajících.

luciefeix
30.10.2013

dalsi skvele napsana kniha z cyklu Holky na voditku , cte se rychle a clovek se zžije z dějem