Jmenuji se Alice - Jsem narkomanka

Alice je inteligentní gymnazistka, které rodiče naprogramovali kariéru lékařky. Stresy v rodině plynoucí ze strohé výchovy a osobních problémů všichni řeší nejrůznějšími léky. Alice chce rodičům vyhovět, ale jak se vyskytne skulina v podobě samostatně prožitých prázdnin, zatouží být dospělá a zároveň vyzkoušet zakázané ovoce. Nová láska ji však nutí vyhledávat drogu a zběsilý kolotoč se rychle roztáčí Napínavý příběh dívky, která se octla v drogové pasti. 2. vydání Obálka Jozef Gertli Danglár...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/64_/6424/holky-na-voditku-jmenuji-se-alice-6424.jpg 4.4393

Holky na vodítku

Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Albatros (ČR)

Kniha Jmenuji se Alice - Jsem narkomanka

Aria131

Konečně jsem se donutila po této knize šáhnout a během jednoho dne jsem ji zfoukla. Neskutečně vykreslené postavy, všechny ty emoce a stavy byli skvěle popsané. I rozdvojený děj byl zvládnut na jedničku.

certik003

Příběh studentky, se kterou mají rodiče tak velké plány, až je to Alici na škodu. Bohužel začne brát drogy. Pokud děj srovnám s „My děti ze stanice ZOO“, tak tohle je taková soft zkrácená verze, pokud s „Mementem“, tak myslím, že knížka Johna odradí víc dětí od drog, protože jeho knížka má odstrašující konec. I když tahle knížka je pro mládež určitě čtivější.

Zorka

Krátké, výstižné, zařadila bych do povinné četby v rámci protidrogové prevence. I pro rodiče, kteří jsou často spoluviníky toho, že jejich děti jdou špatnou cestou.

Greena

Alice je inteligentní studentka gymnázia, se kterou mají její rodiče velké plány. Neustále jí opakují, jak z ní jednou bude výtečná lékařka. Problém je, že Alice se s touto myšlenkou absolutně neztotožňuje.
Stresy v rodiče, máma, která často bere léky a táta, který neustále bojuje se silnou závislostí na nikotinu Alici na vyrovnanosti nepřidají.
Když začnou prázdniny a rodiče nebudou doma, Alice slíbí, že se pokusí fungovat samostatně. Ale volnost sebou přinese pokušení vyzkoušet nebezpečné zakázané ovoce a spustit dívku tak z jakéhosi pomyslného vodítka…
Alice se zamiluje, vyzkouší léky, drogy, začne lhát a zběsilý kolotoč se rychle roztočí.
Chytrá dívka sklouzne až na velice nebezpečné dno. Zrcadlo jí bude nastaveno až v léčebně…

PetiJelinkova
09.12.2018

Velmi dobrá a poučná knížka.

JancaMia
04.12.2018

Autorka ukázala dokonale duši narkomana a co všechno se v ní odehrává ..

Epes
07.10.2018

Obdivuji se autorce, že dokáže do takových podrobností vylíčit duševní stav narkomanky a sama zůstat "čistá". Musí být těžké popsat tak přesvědčivě "dno", když se nejedná o autobiografickou prózu.
Příběh je uvěřitelný (snad až na ten únos do Turecka - tak strašný čin by musel být v knize víc propracován a nezůstat jako epizoda). Memento je, že příčiny závislostí často tkví už v rodinné výchově, která se tak stává děsivým paradoxem.

zuzi509
06.10.2018

Neuvěřitelně chytlavá knížka!
Jsem nadšená, opravdu jsem nečekala, že kniha bude tak krásně čtivá.
Byl to velice promyšlené a kvalitní příběh plný nadějí, emocí, smutku i radosti.
Příběh ze života a takové knihy mám nejraději. Myslím si, že ne jen mládež by si měla tuhle knihu přečíst. Hodně jsem si oblíbila povahu Alice. Bylo hrozně zajímavé, že vlastně i Alicini rodiče byly závislí na něčem a nejhorší je, že tyto závislosti jako je braní prášků nebo kouření se v dnešní společnosti už berou normálně, ale vždyť to je jako "feťáctví" - "Já bych si něco šlehl." - tato věta pro společnost v mnoha případech není normální. " Já bych si jednu zapálil" - tahle je prostě už normální!! Je to smutné. Nepodporuji kuřáctví ani žádné závislosti a tato kniha nás poučí i nám vysvětlí proč do toho někdo spadl- Je to nepozornost rodičů? Šikana? Zmařená láska? Určitě si přečtu další díl. Opravdu povedená kniha a hlavně dobrý nápad.
( Jen mi hrozně vadí "pražský" Přízvuk napsaný v knize. Nejsem na to zvyklá!)

drogy pro děti od 14 let

Ivona Březinová