Jmenuji se Alice - Jsem narkomanka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Alice je inteligentní gymnazistka, které rodiče naprogramovali kariéru lékařky. Stresy v rodině plynoucí ze strohé výchovy a osobních problémů všichni řeší nejrůznějšími léky. Alice chce rodičům vyhovět, ale jak se vyskytne skulina v podobě samostatně prožitých prázdnin, zatouží být dospělá a zároveň vyzkoušet zakázané ovoce. Nová láska ji však nutí vyhledávat drogu a zběsilý kolotoč se rychle roztáčí Napínavý příběh dívky, která se octla v drogové pasti. 2. vydání Obálka Jozef Gertli Danglár...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/64_/6424/holky-na-voditku-jmenuji-se-alice-6424.jpg 4.4393
Série:

Holky na vodítku

Žánr:
Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Albatros (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (51)

Kniha Jmenuji se Alice - Jsem narkomanka

Přidat komentář
Aria131
22. dubna

Konečně jsem se donutila po této knize šáhnout a během jednoho dne jsem ji zfoukla. Neskutečně vykreslené postavy, všechny ty emoce a stavy byli skvěle popsané. I rozdvojený děj byl zvládnut na jedničku.

certik003
26. března

Příběh studentky, se kterou mají rodiče tak velké plány, až je to Alici na škodu. Bohužel začne brát drogy. Pokud děj srovnám s „My děti ze stanice ZOO“, tak tohle je taková soft zkrácená verze, pokud s „Mementem“, tak myslím, že knížka Johna odradí víc dětí od drog, protože jeho knížka má odstrašující konec. I když tahle knížka je pro mládež určitě čtivější.

Zorka
03. února

Krátké, výstižné, zařadila bych do povinné četby v rámci protidrogové prevence. I pro rodiče, kteří jsou často spoluviníky toho, že jejich děti jdou špatnou cestou.

Greena
06. ledna

Alice je inteligentní studentka gymnázia, se kterou mají její rodiče velké plány. Neustále jí opakují, jak z ní jednou bude výtečná lékařka. Problém je, že Alice se s touto myšlenkou absolutně neztotožňuje.
Stresy v rodiče, máma, která často bere léky a táta, který neustále bojuje se silnou závislostí na nikotinu Alici na vyrovnanosti nepřidají.
Když začnou prázdniny a rodiče nebudou doma, Alice slíbí, že se pokusí fungovat samostatně. Ale volnost sebou přinese pokušení vyzkoušet nebezpečné zakázané ovoce a spustit dívku tak z jakéhosi pomyslného vodítka…
Alice se zamiluje, vyzkouší léky, drogy, začne lhát a zběsilý kolotoč se rychle roztočí.
Chytrá dívka sklouzne až na velice nebezpečné dno. Zrcadlo jí bude nastaveno až v léčebně…

PetiJelinkova
09.12.2018

Velmi dobrá a poučná knížka.

JancaMia
04.12.2018

Autorka ukázala dokonale duši narkomana a co všechno se v ní odehrává ..

Epes
07.10.2018

Obdivuji se autorce, že dokáže do takových podrobností vylíčit duševní stav narkomanky a sama zůstat "čistá". Musí být těžké popsat tak přesvědčivě "dno", když se nejedná o autobiografickou prózu.
Příběh je uvěřitelný (snad až na ten únos do Turecka - tak strašný čin by musel být v knize víc propracován a nezůstat jako epizoda). Memento je, že příčiny závislostí často tkví už v rodinné výchově, která se tak stává děsivým paradoxem.

zuzi509
06.10.2018

Neuvěřitelně chytlavá knížka!
Jsem nadšená, opravdu jsem nečekala, že kniha bude tak krásně čtivá.
Byl to velice promyšlené a kvalitní příběh plný nadějí, emocí, smutku i radosti.
Příběh ze života a takové knihy mám nejraději. Myslím si, že ne jen mládež by si měla tuhle knihu přečíst. Hodně jsem si oblíbila povahu Alice. Bylo hrozně zajímavé, že vlastně i Alicini rodiče byly závislí na něčem a nejhorší je, že tyto závislosti jako je braní prášků nebo kouření se v dnešní společnosti už berou normálně, ale vždyť to je jako "feťáctví" - "Já bych si něco šlehl." - tato věta pro společnost v mnoha případech není normální. " Já bych si jednu zapálil" - tahle je prostě už normální!! Je to smutné. Nepodporuji kuřáctví ani žádné závislosti a tato kniha nás poučí i nám vysvětlí proč do toho někdo spadl- Je to nepozornost rodičů? Šikana? Zmařená láska? Určitě si přečtu další díl. Opravdu povedená kniha a hlavně dobrý nápad.
( Jen mi hrozně vadí "pražský" Přízvuk napsaný v knize. Nejsem na to zvyklá!)


Štítky

drogy pro děti od 14 let

Autor a jeho další knihy

Ivona Březinová

Ivona Březinová
česká, 1964

všechny knihy autora

Kniha Jmenuji se Alice - Jsem narkomanka je:

v Přečtených755x
v Čtenářské výzvě14x
v Doporučených47x
v Knihotéce74x
v Chystám se číst72x
v Chci si koupit22x
v dalších seznamech1x