Jmenuji se Alice

Alice je inteligentní gymnazistka, které rodiče naprogramovali kariéru lékařky. Stresy v rodině plynoucí ze strohé výchovy a osobních problémů všichni řeší nejrůznějšími léky. Alice chce rodičům vyhovět, ale jak se vyskytne skulina v podobě samostatně prožitých prázdnin, zatouží být dospělá a zároveň vyzkoušet zakázané ovoce. Nová láska ji však nutí vyhledávat drogu a zběsilý kolotoč se rychle roztáčí Napínavý příběh dívky, která se octla v drogové pasti. 2. vydání Obálka Jozef Gertli Danglár...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/6424/holky-na-voditku-jmenuji-se-alice-6424.jpg 4.3476

Kniha Jmenuji se Alice

jajsemenyk

Knihu jsem četla jako poslední ze série, kterou jsme měli doporučenou v povinné četbě. Hezky přiblížila, jak se snadno člověk může stát závislým, a co všechno prožívá při užívání drog a odvykání.

andrejka7553

Kniha se mi moc líbila škoda že byla tak krátká

ivca84

(+ SPOILER) kniha na jedno odpoledne
ukazuje jak se člověku dovede změnit život během par minut

Olava

Tuto knihu jsem kdysi vynechala. Je krátká, čte se dobře a téma drog je aktuální i dnes. Je to popsáno dost mírně, jsou "lepší" demonstrativní příběhy o drogách. Nicméně za přečtení to stojí.

Damonka12
27.10.2020

3,5 opět slabší kniha, která ale své téma pokryla dostatečně.

KnihomolkaAnna
21.08.2020

Po Alici jsem sáhla, protože jsme ji měli doma a já jsem neměla co číst. Příjemně mě překvapila. Chystám se na další díly!

Knihomolka506
27.07.2020

Jako teen, co není zase tak dávno jsem přečetla celou sérii Holek na vodítku. Jsou pro každého z nás, které máme nějaký problém nebo vážnou nemoc a musí se léčit.  Je to sice cesta na dlouhou trať, ale všechno se dá jednou zvládnout.

05.06.2020

Tento příběh se mi do ruky dostal už někdy ve 14 letech a vím, že jsem tuto i další dva díly zhtla jak malinu. Když jsem jí četla pár týdnů zpátky, už to nebylo takové bájo, ale pořád nezklamala. Oceňuji psaní v minulosti a přítomnosti, touhu bojovat se závislostí a styl autorčina psaní.