Jmenuji se Alice

Alice je inteligentní gymnazistka, které rodiče naprogramovali kariéru lékařky. Stresy v rodině plynoucí ze strohé výchovy a osobních problémů všichni řeší nejrůznějšími léky. Alice chce rodičům vyhovět, ale jak se vyskytne skulina v podobě samostatně prožitých prázdnin, zatouží být dospělá a zároveň vyzkoušet zakázané ovoce. Nová láska ji však nutí vyhledávat drogu a zběsilý kolotoč se rychle roztáčí Napínavý příběh dívky, která se octla v drogové pasti. 2. vydání Obálka Jozef Gertli Danglár...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/6424/holky-na-voditku-jmenuji-se-alice-6424.jpg 4.3441

Holky na vodítku

Literatura česká, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, Albatros (ČR)

Kniha Jmenuji se Alice

KnihomolkaAnna

Po Alici jsem sáhla, protože jsme ji měli doma a já jsem neměla co číst. Příjemně mě překvapila. Chystám se na další díly!

Knihomolka506

Jako teen, co není zase tak dávno jsem přečetla celou sérii Holek na vodítku. Jsou pro každého z nás, které máme nějaký problém nebo vážnou nemoc a musí se léčit.  Je to sice cesta na dlouhou trať, ale všechno se dá jednou zvládnout.

Tento příběh se mi do ruky dostal už někdy ve 14 letech a vím, že jsem tuto i další dva díly zhtla jak malinu. Když jsem jí četla pár týdnů zpátky, už to nebylo takové bájo, ale pořád nezklamala. Oceňuji psaní v minulosti a přítomnosti, touhu bojovat se závislostí a styl autorčina psaní.

twigxi

Cetla jsem jeste jako pubertacka spolu s dalsimi knihami v teto serii. Pamatuju si, ze se mi libily.

Lka

Zajímavý pohled do světa narkomanky. Líbilo se mi rozlišení přítomnosti a minulosti. Určitě si přečtu další knihy autorky.

petrzel
11.12.2019

Zajímavý pohled na problém s drogami.

FejKýý
14.10.2019

Četla jsem jako mladší, kniha byla fajn. :)

Aria131
22.04.2019

Konečně jsem se donutila po této knize šáhnout a během jednoho dne jsem ji zfoukla. Neskutečně vykreslené postavy, všechny ty emoce a stavy byli skvěle popsané. I rozdvojený děj byl zvládnut na jedničku.

Hořká chuť lásky
Hořká chuť lásky