Jmenuji se Alice: Jsem narkomanka

Jmenuji se Alice: Jsem narkomanka https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371459/bmid_jmenuji-se-alice-C2N-371459.jpg 4 520 71

Holky na vodítku série

Alice je inteligentní gymnazistka, které rodiče naprogramovali kariéru lékařky. Stresy v rodině plynoucí ze strohé výchovy a osobních problémů všichni řeší nejrůznějšími léky. Alice chce rodičům vyhovět, ale jak se vyskytne skulina v podobě samostatně prožitých prázdnin, zatouží být dospělá a zároveň vyzkoušet zakázané ovoce. Nová láska ji však nutí vyhledávat drogu – a zběsilý kolotoč se rychle roztáčí…... celý text

werick
31.12.2023 5 z 5

Poučná kniha, kterou bych určitě dala přečíst svým dětem

Lauralex
16.11.2023 5 z 5

Další skvělá kniha ze série Holek na vodítku a po bulimičce moje nejoblíbenější, viz. můj komentář u ní. Nechci se opakovat, ale pro mě jsou tyhle tři knihy - Martina, Alice a Ester - jedny z nejlepších knih pro mladistvé, které mají i hlubší význam a poselství a každý si z nich něco odnese, nebo by aspoň mohl a měl. Doporučila bych je každému dospívajícímu, který už snad nedej bože v něčem plave a nebo se tomu chce právě vyvarovat. Můžete si je přečíst ve 12, ve 25 nebo klidně ve 40, to mi přijde super.

Je asi zvláštní, že už ve 12 letech jsem měla oblibu v tématech závislostí, drog a psychických problémů, ale nesu si to s sebou dodnes a vždycky mě to zajímalo a bavilo, proto jsem si vlastně tuhle sérii od Ivony díky její přednášce vybrala. Tenkrát jsem neměla to štěstí, abych si ve škole její knihy koupila, ale hned jsem si je běžela půjčit do školní knihovny, leč mě dnes docela mrzí, že je doma ve své knihovně nemám a ráda bych se k nim vrátila, takže si je asi pořídím, protože to pro mě byly nejen skvělé příběhy, které prohloubily mou vášeň ke čtení, ale i nostalgické vzpomínky.

los
06.05.2023 1 z 5

úlovek z nádražní knihobudky, evidentně nejsem cílovka (druhá možnost byla Pět sovětských novel), chvályhodná je autorčina kolaborace s odborníky (info v tiráži), ale přestože knížka chce být literaturou, a ne propagační brožurou se Sananinu (i když víc z těch nejzákladnějších, nejobecnějších informací bohužel neobsahuje, a ještě jsou do textu nevhodně vložené), je ve vší až nesnesitelné didaktičnosti hodně naivní; autorka pravděpodobně psala podle nějaké kazuistiky, ale ta sama nezaručí věrohodný a dobře odvyprávěný příběh (nestačí znát postoj lékařské strany, když píšu z hlediska pacienta)

jak nemusím Johnovo Memento, tak doporučuju prózy Dvořákové nebo Soukupové, ale tohle tedy ne

Jirinamac
28.12.2022 4 z 5

Dneska už je snad mezi mládeží tato literatura hodně rozšířená a bylo by jen dobře,kdyby na ně působila více odstrašujícně.

lenkaabooks
28.11.2022 4 z 5

Pro čtenáře od 14 let. Další dívkou z léčebny je Alice - narkomanka, feťačka. Jen tak z nudy zkusit něco nového, kdy ze začátku je to euforie, pak už jen nutnost sehnat další dávku, další peníze. Až do konce života bude Alice bojovat s touhou si dát, píchnout si do zničených žil.

Elena_Dark
19.08.2022 5 z 5

Alice byla druhá, kterou jsem četla. Moc se mi líbila promyšlenost děje, jak byla popsána Bezděkovská léčebna, i samotná Alice, která se potácela ve svém světě za zrcadlem.

Hanncha
23.05.2022 5 z 5

Kniha je senzační. Skvěle vystihla život narkomanky. Líbí se mi jak je celá série propojená.

skippingrope
13.04.2022 5 z 5

opět skvělá kniha. krásně se čte a člověk má problém se od ní odtrhnout. určitě se k ní někdy ještě vrátím.

MichaLela
13.12.2021 1 z 5

Jde vidět, že knihu psal někdo, kdo si o drogách jen něco přecetl..

k_veri
09.12.2021

Jako poslední z této série "Holky na vodítku" jsem dostala k svátku tuto. Alici narkomanku.
Knížka mě zase opět bavila číst, i přes tu poměrně krátkou délku. Po přečtení se člověku objasní jaký život feťáka je.

jajsemenyk
07.07.2021 5 z 5

Knihu jsem četla jako poslední ze série, kterou jsme měli doporučenou v povinné četbě. Hezky přiblížila, jak se snadno člověk může stát závislým, a co všechno prožívá při užívání drog a odvykání.

andrejka7553
15.05.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila škoda že byla tak krátká

ivca84
03.05.2021 5 z 5

(SPOILER) kniha na jedno odpoledne
ukazuje jak se člověku dovede změnit život během par minut

Olava
01.02.2021 3 z 5

Tuto knihu jsem kdysi vynechala. Je krátká, čte se dobře a téma drog je aktuální i dnes. Je to popsáno dost mírně, jsou "lepší" demonstrativní příběhy o drogách. Nicméně za přečtení to stojí.

Damonka12
27.10.2020 3 z 5

3,5 opět slabší kniha, která ale své téma pokryla dostatečně.

KnihomolkaAnna
21.08.2020

Po Alici jsem sáhla, protože jsme ji měli doma a já jsem neměla co číst. Příjemně mě překvapila. Chystám se na další díly!

Knihomolka506
27.07.2020 5 z 5

Jako teen, co není zase tak dávno jsem přečetla celou sérii Holek na vodítku. Jsou pro každého z nás, které máme nějaký problém nebo vážnou nemoc a musí se léčit.  Je to sice cesta na dlouhou trať, ale všechno se dá jednou zvládnout.

8912
05.06.2020 2 z 5

Tento příběh se mi do ruky dostal už někdy ve 14 letech a vím, že jsem tuto i další dva díly zhtla jak malinu. Když jsem jí četla pár týdnů zpátky, už to nebylo takové bájo, ale pořád nezklamala. Oceňuji psaní v minulosti a přítomnosti, touhu bojovat se závislostí a styl autorčina psaní.

twigxi
16.05.2020 4 z 5

Cetla jsem jeste jako pubertacka spolu s dalsimi knihami v teto serii. Pamatuju si, ze se mi libily.

Lka
13.04.2020 5 z 5

Zajímavý pohled do světa narkomanky. Líbilo se mi rozlišení přítomnosti a minulosti. Určitě si přečtu další knihy autorky.