Holka z popelnice

Holka z popelnice https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/4420/holka-z-popelnice-4420.jpg 4 315 30

Aprílová přeháňka jí říkají proto, že každou chvíli brečí. A Holka z popelnice proto, že ji jako novorozeně někdo bez dlouhých cavyků hodil do popelnice. Dnes slaví čtrnácté narozeniny a je pevně rozhodnutá vypátrat pravdu o své minulosti. Když se ohlíží zpátky, vybavuje si někoho, komu říkala „maminko“ – ale bylo tu i plno jiných žen, které jí dělaly mámu. Třeba Pat, pěstounka drzé a protřelé Lindy, kterou určitě znáte z předchozí knížky Jacqueline Wilsonové Průšvihářky. A pak je tu také Marion. Kdyby si jen dokázala vzpomenout na svou opravdickou mámu, nebo ji dokonce najít.. Není snadné zapomenout na staré nálepky a zjistit, kým doopravdy je. Podaří se jí to, nebo zůstane „Holkou z popelnice“? Další nezapomenutelný příběh pro „náctileté“ z pera známé a oblíbené autorky knih pro děti a mládež, jež v Británii sklidila mnoho literárních cen.... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , BB art

Dustbin Baby , 2003

Štěpinambura
19.07.2022 5 z 5

Moc hezká kniha, krásný příběh. Dojemný a smutný. Úplně jsem se do April vžila.

VioletMokrasova
12.02.2022 4 z 5

Začátek mě moc nebavil. Říkala jsem si tak to teda přečtu no! Ale nakonec mě to strašně bavilo. Líbilo se mi jak April popisuje svoji minulost.

inachisio
18.08.2020 4 z 5

Tato autorka má cenu za nejlepší dětskou autorku zaslouženě. Svou originalitou předčí každého a dojemností příběhů taktéž. Já jsem na těchto knížkách vyrostla.

DancerJaneBooks
01.03.2018 5 z 5

Moje druhá knížka od Jacqueline Wilsonové. Četla jsem ji sice ve třetí třídě, takže jsem to nemusela ještě moc pochopit, ale i tak mě hodně nadchla.

SmallLucia
17.09.2017 4 z 5

Má úplně první kniha od této autorky a jako malá jsem ji přečetla hned několikrát. Podle mě píše autorka skvělě pro mladší čtenáře.

knihomolkačenka
23.04.2017 4 z 5

tato kniha je hodně na zamyšlení spíž pro starší čtenářky

medlovice
20.04.2017 5 z 5

Ten konec se mi moc líbil. Někdy si někoho vysníme a pak zjistime. že realita je úplně jiná a vysněná osoba není snová.

Kačkaknihomol
29.03.2017 4 z 5

Čekala jsem trochu něco jiného, ale taky fajn.

Damaj
31.01.2017 5 z 5

Moje nejoblíbenější

Sofie45
09.08.2016 5 z 5

Jakožto 11letá holčička jsem si u této knížky neuvěřitelně poplakala. Vzpomínám na ni s opravdovou láskou, je to jedna z mých nejoblíbenějších od Jacqueline Wilson. Dnes bych po ní již pochopitelně asi nesáhla - už z důvodu, že si nechci kazit krásné vzpomínky, neboť by na mě s největší pravděpodobností po 5 letech neudělala stejný dojem, ale v mém srdci bude žít...minimálně ještě hodně dlouho :)

Ema007
12.07.2016 5 z 5

Tahle knížka je asi nejlepší z těch co jsem od J.W. četla. Je sice dost smutná a dokonce jsem u ní i brečela, ale to na ní bylo fajn. Mě se moc líbila, ale pokud nemáte rádi smutné knížky, tak ji radši nečtěte.

Anonymka1
12.07.2016 4 z 5

Smutná kniha :(

SeverusSnape
16.05.2016 5 z 5

Smutné vtipné,miluji J.W.,jen ona to dokáže takto mistrovsky zakomponovat.
Vždy se vcítím do role hl.hrdinky. :)

mazinka
15.12.2015

tato knížka se mi moc nelíbila ale spisovatelka je fantastická a její některé knížky taky :)

SimčaTvrzová
26.10.2015

Znám i jiné knihy od JW ale tahle mě moc nenatchla v prostřetku to bylo napínavé ale na konci mě to sklamalo!

MirijamFrankl
20.05.2015 1 z 5

Moc se mi nelíbila, ale nikomu jeho názor neberu.

SabinaV.
06.01.2015

Čekala jsem trochu víc. Byly do sebe hodně propletené současnost s minulostí, April mi je hrozně nesympatická a Její kamarádky jsem taky nemohla vystát.... Ale nápad dobrý, příběh je dojemný a snadno se vžijete do chudáka April :)

Sabka123
23.07.2014 5 z 5

Další nejlepší knížka od této spisovatelky. Úplně jsem soucítila s April.

Mona.Lisa
23.04.2014 5 z 5

Celou knížku jsem prožívala s April a nenáviděla jsem Pearl (dodneška nevim jak se to strašný jméno čte :) ) byla to vůbec nejlepší knížka od JW kterou jsem četla a s nadšením sem jí dala přečíst babičce, sestřenici a všem možnejm kamarádkám, abych se snimi podělila o tento krásný životní příběh!

jolli
19.04.2014 5 z 5

Tohle je 1. co jsem od JW přečetla, April mi bylo strašně líto.

zfilmováno adopce sirotci

Jacqueline Wilson
britská, 1945
2010  93%Vzdušné zámky
2005  81%Holka z popelnice
2002  77%První láska
2004  84%Půlnoc
2005  80%Nejlepší kamarádky

Kniha Holka z popelnice je v