Sova

Sova https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300909/bmid_sova-fMG-300909.jpg 4 2344 630

V lese kousek od Osla je v podivném hnízdě ze sovího peří nalezeno tělo sedmnáctileté dívky, jež se před tím ztratila z domova pro problémovou mládež. Případem se začne zabývat zkušený detektiv Holger Munch se svým týmem. Vyšetřování pro nedostatek stop začíná váznout na mrtvém bodě, ale pak IT odborníkovi z oddělení vražd záhadný hecker pošle nahrávku, jež odhalí znepokojivé podrobnosti o osudu zabité dívky; ve filmu se na okraji mihne silueta vraha převlečeného za sovu, nočního dravce symbolizujícího smrt... A patrání se roztočí na plné obrátky. Sova opět přináší promyšlenou, napínavou zápletku a proniká hluboko pod povrch lidské mysli stejně jako první Bjorkův román V lese visí anděl. Zároveň se v ní noříme hlouběji do soukromí detektivů Holgera Muncha a Mii Krügerové, které si díky veleúspěšnému prvnímu dílu řady již oblíbili čtenáři v řadě zemí. Spolu s tím, jak se snaží co nejrychleji rozlousknout zapeklitý případ a zastavit brutálního vraha, se oba vyšetřovatelé musí porovnat i s řadou výzev, které před ně staví jejich osobní životy.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Plus

Uglen , 2015

kittlerka
13.04.2024 4 z 5

Poslechnuto jako audiokniha. Bohužel mě kniha nějak nevtáhla, celé se to tak vleklo a ten konec byl takový moc uspěchaný.

Vixiene
29.03.2024 4 z 5

(SPOILER) V lese visí anděl mě bavila natolik, že jsem se rovnou rozhodla pokračovat Sovou a můžu říct, že opět jsem nadmíru spokojená, severské detektivky mě nejspíš neomrzí.

Co bych tomuto dílu vytkla, je Mia. Rozumím, trauma z minulosti, zemřelá sestra... ALE je to pořád dokola. Mia je šíleně ufňukaná, pořád přemýšlí jestli se teda zabije nebo ne, naštěstí repetetivní "pojď Mio pojď", o kterém se mi v prvním díle snad už i zdálo nebylo už tak časté, ale opravdu bych následně v Cloně ocenila nějaký posun, vývoj (a to nejen její). Moje druhá výtka je, že opět (stejně jako v prvním díle) byla do vyšetřování nějakým způsobem zatažena rodina hlavního vyšetřovatele Muncha. Poprvé dobrý, ale podruhé to už ztrácí uvěřitelnost.

Jinak hlavní linka se mi samozřejmě líbila, originální zločin, vyšetřování mělo spád, vše dávalo docela smysl, takže prozatím za mě knihy od pana Bjorka velký dobrý :-)

preciousek
01.12.2023 5 z 5

Dle recenzi má být Sova slabším dílem autora, ale já s tím nemůžu souhlasit.... tato kniha se mi líbila víc, než V lese visí anděl.
Už se chystám na další knihu a tou je Clona

Mindy
01.10.2023 2 z 5

Jestli tento tým vyšetřovatelů má být jeden z nejlepších v Norsku, tak potěž pámbu. Ústřední dvojici tvoří Hulger Munch, který se neobejde bez cigarety - budiž. Ale Mia Krügerová, údajně ta nejlepší, neustále koketuje se sebevraždou, nejlépe jí to myslí, když panáky jügera zapíjí pivem, druhý den jí třeští hlava (čtenáři jí má být asi líto), celé noci nespí, je unavená a ve stresu, a proto si dá radši další pivo, aby jí to lépe myslelo. Nejsympatičtější z celého týmu je ajťák Gabriel. Nene, s tímto autorem kamarádi nebudeme.

jarin58
28.09.2023 4 z 5

Příběh napínavý,ale Munch mi připadal někdy mírně mimo dění.To jeho Copak?Takže?A těch výrazů tam je až moc.

Kortez
20.09.2023 3 z 5

Audiokniha. Průměrná severská detektivka kde se autoři předhánějí v co nejdrsnějším provedení vraždy ale ne vždy to funguje. Myslím, že čím více fantasmagorie, tím méně napínavé. Bohužel mám takový pocit.

Netopyr07
13.09.2023 4 z 5

Sovu jsem začala číst, když jsem dělala korektury de facto milostné korespondence, která byla tak sladká, že jsem to musela proložit něčím vážně drsným :-) a to teda Sova 100% splňuje! Severské detektivky (thrillery) jsou vůbec drsné (Nesbo např.) Měla jsem pokušení Sovu fláknout do Výzvy jako "hlavní postava je alkoholik", ale Mia "jen" občas pije I. ligu... takže nic :-)))

olívoil
26.08.2023 5 z 5

Někomu se kniha nelíbila......mně ano, stejně jako první kniha autora se nedotýká jen zločinu, ale i životních peripetií vyšetřovatelů........navázala i na osudy některých postav z první knihy, jsem zvědavá na poslední knihu trilogie a tuto knihu vřele doporučuji

Iva095
23.08.2023 3 z 5

Některé části mě bavili a některé mě zase nudili. Bohužel těch nudných částí bylo víc. První díl se mi líbil víc.

hana4834
25.07.2023 4 z 5

Podle mě líp napsáno jak první díl

Janík511
25.05.2023 4 z 5

Námět dobrý, ale zpracování trochu horší. Druhá kniha od Bjorka, ale nějak mi nesedí. Ještě zkusím Clonu a už s ním končím. Mia a její chlast a stavy spíše knize škodí, občas mi přišla dost mentální. Určitě se z knihy dalo vytěžit daleko více.

mystar
30.04.2023 5 z 5

Kniha se mi líbila. Severské thrillery mě asi nikdy nepřestanou bavit. :-) Napínavý příběh se zajímavou zápletkou a pochmurnou atmosférou. Trošičku mi vadil negativní přístup vyšetřovatelů v osobním životě, přesto si knížka zaslouží plných pět hvězdiček.

Peter74
16.04.2023 5 z 5

Napínavé čítanie od začiatku až po koniec. Síce natiahnuté popismy,
ale hrúbka knihy len poukazuje na široké dianie Holdera, Mie, kolegov.

JelloBiafra
02.04.2023 5 z 5

Ďalšia ultra-mrazivá detektívka z Nórska, ktorá predchádzajúci diel hravo prebíja a prináša nám psycho-thriller s hororovými prvkami. Autorovi patrí pochvala hlavne za to, že sa mu skutočne podarilo držať mňa v neistote až do finále. Precízne vykreslené charaktery a depresívna atmosféra. V tomto Škandinávci fakt vedú. Za mňa maximálna spokojnosť.

JaniMa
08.02.2023 3 z 5

Trochu zklamání. Souhlasím, že zástupci policie jsou v této knize převážně disfunkční jedinci. Mia mi nebyla sympatická už v prvním díle. Ve druhém se to nezměnilo. Stále nechápu, co z ní dělá tu „skvělou vyšetřovatelku“.
Když pominu odstavce věnované chatrnému psychickému zdraví kriminalistů, tak je kniha opravdu čtivá, plná napětí a překvapení. Přesto si nejsem jistá, zda bych pokračovala v sérii, kdybych další díl již neměla doma.

evvva
15.01.2023 5 z 5

Výhodou blížící se padesátky...můžu číst detektivky dokola a nepamatovat si, zda je vrahem zahradník nebo kominík...super, tenkrát, i nyní po čtyřech letech. Tohle je můj šálek kávy. A o čem to je? To si přečtěte si. Stojí to za to!

Kanylka
09.01.2023 4 z 5

Jako vždy velmi dobré čtení.Díky

jajcak
01.01.2023 3 z 5

Čtivé, zajímavé myšlenky, které by se určitě daly hlouběji rozpracovat a udělaly by příběh napínavější a zajímavější. Konec neuvěřitelně uspěchaný, ten považuji za vyložené odfláknutý, asi už autorovi hořel termín odevzdání. Postavy řešily více osobních problémů než těch pracovních. Určitě zkusím ještě další knihu, snad bude lépe propracovaná.

tinka1974
29.12.2022 4 z 5

Tak nevím, bylo to na mě nějak ponuré. Příběh zajímavý, hezky načtené, ale postavy, já nevím. Na to že jsou to policisté se nějak moc ztrácejí ve svých světech.

pablito
21.12.2022 5 z 5

Četl jsem jako druhou autorovu knihu a nelze přehlédnou jednotnou šablonu. To mi ale nebrání se hned pustit do další, protože autor je mistr v udržování napětí.