Sova

V lese kousek od Osla je v podivném hnízdě ze sovího peří nalezeno tělo sedmnáctileté dívky, jež se před tím ztratila z domova pro problémovou mládež. Případem se začne zabývat zkušený detektiv Holger Munch se svým týmem. Vyšetřování pro nedostatek stop začíná váznout na mrtvém bodě, ale pak IT odborníkovi z oddělení vražd záhadný hecker pošle nahrávku, jež odhalí znepokojivé podrobnosti o osudu zabité dívky; ve filmu se na okraji mihne silueta vraha převlečeného za sovu, nočního dravce symbolizujícího smrt... A patrání se roztočí na plné obrátky. Sova opět přináší promyšlenou, napínavou zápletku a proniká hluboko pod povrch lidské mysli stejně jako první Bjorkův román V lese visí anděl. Zároveň se v ní noříme hlouběji do soukromí detektivů Holgera Muncha a Mii Krügerové, které si díky veleúspěšnému prvnímu dílu řady již oblíbili čtenáři v řadě zemí. Spolu s tím, jak se snaží co nejrychleji rozlousknout zapeklitý případ a zastavit brutálního vraha, se oba vyšetřovatelé musí porovnat i s řadou výzev, které před ně staví jejich osobní životy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/300909/sova-fMG-300909.jpg 4.11172

Holger Munch (2.)

Uglen (2015)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Plus

LusSyNDA

První díl mě zaujal, ale druhý dil díl mi přišel nudný, ta "jiskra" z kapitol, které jsou krátké a vždy o někom jiném, vyprchala. Nějaké postavy mi přišli zbytečné, hodně řádek nepodstatných. Několik stránek myšlenek stále se opakujících dokola... Nakonec úplně divný rychlý konec. Vrah byl prostě vymyšlený tak nějak najednou až ve 3/4 knihy. Poslední kapitola byla hrozná, "horší" konec by byl lepší než "toto"

pury

Odnáším si dojem, že Norů je tak málo, že do každého kriminálního činu musí být zapletena jak rodina, tak známí. První díl byl pro mě nový, Sova je druhý odvar z téhož pytlíku čaje. Je to hodně čtivé, ale na žádnou další knihu od tohoto autora už chuť nemám.

Aymira

Opět trochu rozpačité dojmy, myslím, že moje hodnocení zachraňovalo až závěrečné vyvrcholení. Jako bych už podobný příběh někde četla... Stejně jako předchozí V lese visí anděl je Sova hodně čtivá, dá se přečíst za pár hodin, neexistují v ní žádná hluchá místa. Ale ani tentokrát se u mě bohužel nedostavil takový ten wau efekt, kdy bych si řekla, že čtu něco neotřelého a neobvyklého. Linie příběhu se po celou dobu dala předvídat. A i když nesáhnu k nejvyššímu hodnocení, přesto bych si moc ráda přečetla další díly, protože se to prostě hodně dobře čte.

Evule *

Za mě možná malinko slabší než první díl, ale i tak mohu jen doporučit....a rozhodně bych chtěla další... :)

michal0383

Opět skvělý příběh. Jediné, co bych vyčetl, tak jsou obsahy rozhovorů - samé "co?" a "proč?", což mě trochu vytáčelo. Každopádně to je pouze banalita, která mi nezabrání, abych dal 5 hvězdiček.

mkarajda

Druhá kniha od tohoto autora. Námět dobrý, děj opět napínavý a kniha čtivá. Závěr opět trochu ošizený, uspěchaný. To, že se z celého Osla do příběhu opět zaplete někdo z rodiny Holgera ... celou dobu jsem si říkala, nene, to už by bylo moc. Škoda.

cadic

O dost slabší než předchozí díl. Bohužel celou knihou se nesl takový pocit, že toho už tu bylo v předchozím díle. Tato kniha neurazí, ale ani nenachne

PetiJelinkova

Skvělá detektivka. Kniha má spád, výborný děj od začátku až do konce! Prostě přečteno jedním dechem :) Už se těším na další knihu :)

KlariN

Trochu slabší a především předvídatelnější než start série, vysoký standart i divákovu pozornost udržují především čím dál sympatičtější postavy a vysoký spád. Palec vzhůru!

mala.bloncka

Nemohla jsem se od příběhu odtrhnout, dokud jsem ji celou nepřečetla! Jako všechny jeho knihy ..

Cemanka

Příběh není špatný, ale rozhovory jsou občas k nesnesení, postavy spolu komunikují tak, že má člověk dojem, jestli nejsou "momentálně" zaostalé? Klidně na celou stránku si kladou navzájem otázky, na které si neodpovídají a člověk má pocit, že snad každý mluví jiným jazykem. A v čem je Mia tak dobrá? Ničeho nadprůměrného jsem si u ní nevšimla...Kromě toho, že vydatně pije a baští léky jako chleba.

frantisek8863

Opět nepříjemný pocit z osobních kolizí hlavních postav, opět mnoho náhod a opět se to točí dost blízko Muncha. Číst se to dá, postavy se dají tolerovat a tak nějak i oblíbit, hodnotit děj si netroufám, ovšem mě to vše jako celek osobně spíš zklamalo. Dám přednost jiným severským autorům.

LP113

Za mě určitě přečíst. Mě se moc líbilo. Ano když půjdu do hloubky a budu se v tom chtít rýpat, tak některé věci trochu přitažené za vlasy...ale čte se to opravdu dobře a vtáhne Vás to. Ráda si přečtu případný další díl.

kní

Moje první éčko!
(už vím, že blýskáček norský žije na včelníku skalním...)

Space.Junkienka

U jiných knih se většinou řeší, proč se krimi začínají točit vždy kolem vražd dětí...Tady to (už podruhé) nikoho nepřekvapuje. Já vlastně ani netvrdím, že je to špatně...ostatně jedná se o knihu, čím víc napínavější to je, tím lépe :). Na druhou stranu mě Mia začíná pořádně štvát....To, že Holger má bolesti, jsem přežila. To, že si jeho dcera hraje na nejlepší matku a manželku, a přitom podvádí a dceru nechává asi 8 dní v týdnu u babičky, jsem přešla (každého věc, jak si žije). Ale to, že Mia asi 200 stran řeší, jak jí je ublížováno a že by se měla jít zabít, ale vlastně chce žít....Ne, to se nedá....Při každém jejím slově a vlastně čemkoliv, co udělala, jsem si říkala, že kdyby sebevraždu spáchala, tak všichni budeme smutní, protože lidský život je cenný, ale život půjde dál a novým kolegou Holgera by mohl být Gabriel, který by aspoň dostal šanci ukázat, co v něm vlastně je :).

Sudin

Souhlasím s výtkami, které tady již byly zmíněny, ale nemůžu si pomoct, mě to prostě baví číst. První kniha autora mě bavila o chloupek více než tato, nicméně zajímavý případ a opět se to četlo samo. Těším se na další knihy autora.

maličkán

Sovu jsem navázala hned na první díl a řekla bych, že byla ještě lepší. Možná proto, že už jsem znala hlavní postavy. Za mě tedy perfektní, doufám, že bude další díl.

Jessie_K

Trošku slabší než první díl. Neustále popisovaná nevolnost a zdravotní problémy hlavních hrdinů, mi začali lehce lézt krkem. Rozhovory, které měli asi evokovat autentičnost s věčným "Co?; Co si říkal?", byly už vyloženě protivné. Na druhou stranu děj a zápletka mi nijak zásadně nevadily a knížku doporučuji jako oddechové čtení.

Jaruš7

No, napětí to mělo, základní myšlenka Hnutí za ..., byla zneužitá zákeřným způsobem.
Dvojtvářnost je maskou msty od mládí cizelovanou.
Pozná se, kdo je před, a kdo je za, čarou hranice normálnosti, když společnost má vše pro absurdně trestuhodné radovánky?
Snad avízo pro postřehy ze života, svým způsobem bizarně zinscenované.
Audioverze poutavá.

piittii

Holgera bolí hlava a Mia se chce zabít. To tvoří asi polovinu děje. Vyšetřování vraždy je na pozadí a celé je to dost rozvleklé. Posledním hřebíčkem do rakve téhle knihy jsou až nepřirozeně přerušované rozhovory. V lese visí anděl mi přišlo aspoň o trochu lepší.

zoew

Vypadalo to na 5*, ale konec byl takový divně useknutý, chybělo mi tam vysvětlení motivu pachatele a (bacha spojler!) ptačího peří. Takže za mě tak 3,5* a díky čtivosti zaokrouhluji nahoru.

JiříM

Zajimavý příběh, jen se mi zdá, že si autor s postavou Mii moc nevěděl rady. Děj je místy trošku nudný, ale i tak zajimavý.

jengibre

Na rozdíl od „V lese visí anděl“ přišlo s knihou zklamání. Děj byl předvídatelný a postavy, se kterými jsem v prvním díle vyloženě sympatizovala, se mi zprotivily. Mezi vyšetřovateli nebyl snad nikdo, kdo by nebyl závislý na lécích, alkoholu nebo nějak psychicky narušený. Nejvíc ze všech mě iritovala Mia a její neustálé fňukání, jak nechce žít a přála by si ležet v hrobě vedle své sestry Sigrid. Doufala jsem, že na konci knihy jí autor její přání splní, ale to pochopitelně nebylo možné, jelikož by nemohlo vyjít pokračování (které si se vší pravděpodobností už nepřečtu).

dalia1769

Sova mne bavila trochu více než první díl, ale stále ji řadím spíše k průměru. Hlavním důvodem bude, že se mi narozdíl od většiny jiných krimisérií nepodařilo si vytvořit ten správný vztah k postavám. Příliš nechápu, jakým přínosem je pro vyšetřování Mia, neustále balancující na hraně sebevraždy. Soustavné opakování ostatních postav, jak je skvělá, prostě nestačí, příběh sám nám o tom moc důkazů nepřináší. Na větu "Pojď,Mio, pojď." začínám být alergická. Ani Holger si s ní v tomto díle moc nezadal a nebyl zrovna velkým přínosem pro vyšetřování... Těžko se četly i některé rozhovory, kde se postavy nemohly za celou stranu vyjádřit, spousta slovní vaty. U postav mi také chybí jakýkoliv vývoj nebo postupný hlubší vhled do jejich povah, minulosti atd. Myslím, že v této sérii pokračovat nebudu.

whiolet

Hodnotila bych knihu mezi 3-4 hvězdičkami.
V tomto díle mě neskutečně štvala Mia a její "mám se zabít, nemám se zabít", prosím ve třetím díle už se Mio zabij! Bude to aspoň zajímavější!
Zajímavé je, že v každém případu se vrah dotkne někoho z Munchovi rodiny, hmmm vlastně je to už docela trapné a ne zajímavé.
Suma sumárum kniha se četla dobře,ale mám k ní spousty výhrad, takže jsem rozpačitá a u toho třetího dílu budu doufat, že se Mia zabije...

raty

Dávám pět. Kniha mě bavila, byla napínavá a čtivá. Jen mě někdy napadá, jestli v Norsku žije aspoň jeden obyčejný člověk :-)

sramkovamichala

Skvělé čtení s napínavým dějem!!

Ennie

Druhý díl nezklamal! Skoro stejně výtečný jako první (ale fakt chybělo jen trochu). Skvělý příběh.

stafbul

Kniha se mi líbila, ale V lese visí anděl mne popravdě bavil více. Tento titul mi připadal mnohem více přitažený za vlasy, přičemž opakovaný útok na detektivovu rodinu....no nevím....

Thromulus

Po Andělovi jsem se na tuto knihu těšil, ale malinko mě zklamala. Sice se četla dobře, ale štvalo mě, jak se některé věci na každé druhé stránce opakují. Navíc v tomto díle chybělo neustálé napětí a navazující pokroky v řešení případu.