Sova

V lese kousek od Osla je v podivném hnízdě ze sovího peří nalezeno tělo sedmnáctileté dívky, jež se před tím ztratila z domova pro problémovou mládež. Případem se začne zabývat zkušený detektiv Holger Munch se svým týmem. Vyšetřování pro nedostatek stop začíná váznout na mrtvém bodě, ale pak IT odborníkovi z oddělení vražd záhadný hecker pošle nahrávku, jež odhalí znepokojivé podrobnosti o osudu zabité dívky; ve filmu se na okraji mihne silueta vraha převlečeného za sovu, nočního dravce symbolizujícího smrt... A patrání se roztočí na plné obrátky. Sova opět přináší promyšlenou, napínavou zápletku a proniká hluboko pod povrch lidské mysli stejně jako první Bjorkův román V lese visí anděl. Zároveň se v ní noříme hlouběji do soukromí detektivů Holgera Muncha a Mii Krügerové, které si díky veleúspěšnému prvnímu dílu řady již oblíbili čtenáři v řadě zemí. Spolu s tím, jak se snaží co nejrychleji rozlousknout zapeklitý případ a zastavit brutálního vraha, se oba vyšetřovatelé musí porovnat i s řadou výzev, které před ně staví jejich osobní životy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/300909/sova-fMG-300909.jpg 4.21065

Holger Munch (2.)

Uglen (2015)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Plus

sramkovamichala

Skvělé čtení s napínavým dějem!!

Ennie

Druhý díl nezklamal! Skoro stejně výtečný jako první (ale fakt chybělo jen trochu). Skvělý příběh.

stafbul

Kniha se mi líbila, ale V lese visí anděl mne popravdě bavil více. Tento titul mi připadal mnohem více přitažený za vlasy, přičemž opakovaný útok na detektivovu rodinu....no nevím....

Thromulus

Po Andělovi jsem se na tuto knihu těšil, ale malinko mě zklamala. Sice se četla dobře, ale štvalo mě, jak se některé věci na každé druhé stránce opakují. Navíc v tomto díle chybělo neustálé napětí a navazující pokroky v řešení případu.

BlackBlade

Souhlasím s mnohými komentáři, opětovné zapletení Munchovi rodiny do příběhu mi tam nesedí, ale není nereálné... proč ne ;)
U Anděla se přikláním k hodnocení lehce na 4/5 (85 %), tady naopak lehce pod 4/5 (někde okolo 75 %), ale protože tu není jemnější hodnocení, oboje dávám 4****

eva.haf

Četla jsem "Anděla", který se mi líbil a tak jsem se pustila i do Sovy. Druhý díl je asi napínavější než první, ale mám několik výhrad. Jak už tady zaznělo, opětovné ohrožení Munchovi rodiny mi přišlo trochu moc. Také to, jak se Mia a Holger potácely mezi vědomím a nevědomím (alkohol a léky), až je s podivem, že vůbec něco vypátrali. Některé jejich myšlenkové pochody jsem třeba vůbec nepochopila, hlavně u Mii, vždycky měla nějaké tušení a pak z toho nic nebylo... A ten konec...

lisc

Úplně mě nenadchla, vadila mi Mia se svými depresemi, alkoholem a léky (už by se mohla vzpamatovat aspoň trochu) a taky opětovné zatažení Holgerovy rodiny do případu mi přišlo poněkud šablonovité (viz V lese visí anděl) a navíc jsem úplně nechápala jeho dceru.

pastelka53

Peckoidní kniha, se skvělým dějem a mysteriózní zápletkou.
Hlavní postavy jsem si zamilovala a i jsem s nimi dýchala.
Rozhodně kniha ke které se vyplatí vrátit .. a to několikrát!!

SteoSG

Akurat mi vadili tie jej depresivne stavy: skoro stale chlastanie+lieky a samovrazedne myslienky. Nema autor nejake psychicke problemy?!?

Calibra

Utvrdila jsem se v tom, že jsem si V lese visí anděl pokazila posloucháním jako audioknihy a byla si jistá, že tomuhle dílu dám víc hvězdiček. Ale bohužel se tak nestalo, příběh byl docela fajn, ale rozhovory policistů, kteří se na celý stránce nedokaží vyjádřit a ten druhý pochopit, takový natvrdla jsem dlouho nezažila... Miiny stále myšlenky k sebevraždě a opíjení se... A pak opětovné zatažený Holgerovi rodiny do případu.... Nějak mi to všechno vadilo a dávám opět tři hvězdy.

Leninkka

S nadšením jsem přečetla i druhý díl série H.M. Kniha opět napínavá a čtivá.
SPOILER!!!!!!!!!!!!!!!!!

Akorát mi vadilo, že byla do děje a s vrahem opět zapletena Holgerava rodina. To už mi přišlo fakt divné.

Horalka5

Za mě stejně dobré jako první kniha. Skvěle napsáno - falešné stopy i závěr!! Už bude další?? :)

Marodaro05

Moje první zkušenost s detektivkou. Záměrně jsem knihám podobného rázu vyhýbala, i když vlastně nevím proč.
Každopádně mi byla Sova doporučena, a tak jsem ji dala šanci. Prvních 100-150 stránek jsme se hrozně nudila, špatně jsem se orientovala v postavách a celkově jsem byla strašně zmatená. Ale pak už jsem si zvykla a nakonec jsem se nemohla odtrhnout. Malinkou výtku bych ale přece jenom měla. Na to že se kniha celou dobu vlekla, byl závěr až příliš moc uspěchaný.

Annie_022

První kniha mě moc nenadchla, ale od Doby jsem se nemohla utrhnout. Trochu mě překvapily některé komentáře, ale proti gustu... Já krimi miluju, tady jsem rozhodne zklamaná nebyla. Už se těším na další knihu!

dlabikk

Dobrá detektivka, určitě si přečtu od Bjørka další.

charlita
09. březnaodpad!

Tahle kniha (a obecně tento autor) mě přinutila založit si profil na databázi knih. Je totiž tak mizerně a nudně napsaná, že považuji za svoji občanskou povinnost VAROVAT každého, kdo má v plánu udělat stejnou chybu jako já (to znamená přečíst tento pokus o detektivku). V lese visí anděl se ještě dalo přežít, i když to mělo svoje mouchy, ale Sova...
Slovy klasika "Vážený pane, Váš dramatický pokus jsem bohužel četl, a nevím, co Vám mám vytknout dříve, zda chatrný děj, mátožnost postav,..." a k tomu bych za sebe doplnil časovou osu. To jak autor pracuje s časem je obdivuhodné. Ale spíš než detektivku, to připomíná nepodařený pokus o cestování časoprostorem, který by ve vědeckých kruzích zaznamenala jistě velký ohlas.
Kapitolou samo o sobě je pak to, že autor vystavěl román na dvojici extrémně nesympatických hlavních hrdinů. Dvojice policajtů - jeden s depresemi, druhý s rozpadlým osobním životem (to je tak originální konstrukce, že ještě teď žasnu). Kniha je jinak celkem krátká a kdyby se z ní vytrhly strany, kde hlavní hrdinové litují svých zpackaných životů, tak zjistíte, že příběh sám o sobě vydá za trochu delší povídku...
Nuda, nuda, šeď, šeď... A ještě bych přidal kopa klišé a vykrádaček od lidí, co detektivky opravdu umí psát.

Macek58

Dobrá detektivka.Nikdy neuškodí občas přejít na severské krimi.

Evca2899

Bylo to dobré. Určitě srovnatelné s andělem. Takové hodně volné pokračování s novým případem.
Je pravda, že určité myšlenkové pochody mi přišly zmatené, ale nějak to nakonec do sebe zapadlo a četlo se to hezky.
Stojí za přečtení a rozhodně se těším na další díl.

Mali88

Poslouchala jsem jako audoknihu a nemělo to chybu. Skvěle namluvené od Petry Špalkové. Chvílemi jsem opravdu bála. Za mě lepší než první díl. Doufám, že série s Holgerem a Miou bude pokračovat.

reclipse

děj byl zajímavě propletený, ale napínavý. Jedinné, co vytýkám je dlouhý popis soukromého života Holgera i Mii, který znám již z knihy "v lese visí anděl. Tyto pasáže přeskakuji, protože je to naprosto slovo od slova stejné...

Jablotro

No, opět zajímavé čtení. Opět až moc rozvětvené a opět psychicky nestabilní. To už mě trochu unavovalo a vadilo. Číst o tom, jak se někdo chce zabít, věčně chlastá a jede na prášcích mě nebavilo. A motiv? Pro mě ne zcela jasný. ;-)

nik077

Další bezva detektivka....autorův styl se mi moc líbí a dobře se mi čte....moc se těším na další pokračování....neboť otevřený konec nahrává pokračováním

Mia07

Kniha velmi dobře napsaná, pěkně a rychle se čte. Přečteno za den. dávám plný počet hvězd, ale pár škraloupů tam bylo..... Necháme se překvapit pokračováním série.

Háňa88

Za mne skvěle zpracovaná detektivní kniha a to já nejsem fanouškem detektivek. Vyprávění o každé odobě, zvyšující se napětí. Za mne obrovská spokojenost a co nejdříve si přečtu i Anděla.

adaba

Kniha se dobře četla, líbila se mi víc než kniha V lese visí anděl. Mělo to spád i napětí. Už se těším na další autorovu knihu.

Zoy

Dočetla jsem knihu velmi rychle, stejně jako Anděla. Co dodat. Super. Žádná hluchá místa, děj se odvíjel přímo ukázkově. Už se těším na další autorovu knihu, doufám, že nebudeme muset dlouho čekat.

amorito

Knížka se četla dobře a bavila mě, první díl mě ovšem zaujal víc. U Sovy jsem si začala víc všímat toho, že autor s čím dál větší oblibou rozjede příběh po víc linkách, ale bohužel je nedotahuje. U prvního dílu jsem si myslela, že si autor možná některé linky nechává v běhu ještě do další knížky, ale při čtení druhého dílu jsem pochopila, že to tak není.

Jak už tu padlo několikrát, psychické rozpoložení skoro všech postav je prazvláštní, což už ve spojení s jistou "zabedněností", kterou v dialozích vykazují minimálně polovinu knihy, dokáže být poměrně iritující.

SPOILER!
Pro třetí díl, který má být v Norsku vydán v roce 2018, tipuji, že se v ohrožení ocitne Munchova bývalá manželka :-)

Miška.Miška

Co dodat ! Opět wauuu můžu jen doufat že někdy bude další kniha.

Synysterka

Sova předčila mé očekávání, opět napínavý příběh, který nejde odložit, dokud se nedočte.

katka9574

Stejné nadšení jako během četby "Anděla" :-) Obě knihy jsem zvládla za necelé dva dny a řadím je mezi to nejlepší z detektivního žánru, co jsem zatím měla možnost číst. Paráda, doporučuji!