V lese visí anděl

V lese visí anděl https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262107/bmid_holger-munch-v-lese-visi-andel-U0X-262107.jpg 4 3461 910

Holger Munch miluje vážnou hudbu, matematické hádanky a pokuřování cigaret. Kromě toho je policejní detektiv. Už se chystá do důchodu, v němž si tohle všechno užije, jenže Norskem právě otřásají podivné vraždy šestiletých holčiček, které někdo obléká do bílých šatiček a nechává v lese s cedulkou „Cestuju sama“ na krku. Munch se tak musí postavit do čela speciální jednotky a hlavně přesvědčit Miu Krügerovou, slavnou vyšetřovatelku, aby se vrátila do služby. Podaří se mu to? Dokáže Mia Měsíční paprsek, jak jí přezdívají norská média, vyřešit případ plný symbolů a slepých uliček? Vrah si s detektivy evidentně pohrává a celé Norsko se může jen strachovat, že se v lese objeví další malý anděl.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Plus

Det henger en engel alene i skogen , 2013

Verčule88
20.10.2022

Při prvních stránkách jsem se nemohla vtáhnout do děje. Ale pak mě kniha doslova vcucla do děje a já se od ní nemohla odtrhnout. Každá minuta, kdy jsem nemohla číst, pro mě byla nekonečná. Knížku vřele doporučuji.

Mišák240
17.10.2022 4 z 5

Kniha se mi líbila, taková oddychová detektivka, kde nechybí napětí, ale žádné velké "drasťárny" a sympatické postavy. Těším se na druhý díl.

mirinda973
04.10.2022 4 z 5

Super! Napínavé a čtivé. Určitě si přečtu i další díl.

slunicko1958
14.09.2022 4 z 5

Knížku jsem začala číst s jistými (naštěstí zbytečnými) obavami, že se v ní setkám se zvrácenými či sadistickými scénami jako u Keplerů. Holt severské krimi.
První polovina detektivky byla docela zamotaná, nepřehledná kvůli poměrně značnému počtu postav. V krátkých kapitolách se osoby rychle střídaly, takže jsem byla poněkud dezorientovaná. Druhá polovina knížky byla velmi napínavá a děj rychle ubíhal. Rozčilovala mě respektovaná policistka, které to nejvíc myslí, když je "pod vlivem".
Souhlasím s názorem, že některé věci mohly být lépe vysvětleny, ale celkově mám z knížky dobrý pocit. Četla jsem mnohem horší...

Patapuf
10.09.2022 5 z 5

Parádní čtení... těším se na další díl.... jediná věc mě zarazila a to jako hodně... Munch ví, že mu vrah vyhrožuje únosem a vraždou vnučky a nechá je v bezpečném bytě bez dozoru.... podle mě nejslabší věc na celé knize.... tohle by snad napadlo i Hercula Poirota panebože.... ale jinak jsem se opravdu bavil, takže autorovi tento nedostatek prominu....

Špekyn
08.09.2022 4 z 5

Povedená severská detektivka. Ale nijak nevybočuje, žádný wow efekt jsem nezaznamenala. V příběhu figuruje mnoho postav, takže na začátku je těžké se zorientovat. Ale jednotlivé charaktery postav jsou dobře přibližované v pár větách. Zápletka je pěkně promyšlená, ačkoliv ke konci mi nějaké detaily a vysvětlení chyběly. Konec je velmi dynamický, naopak začátek zbytečně rozvleklý se zbytečnými postavami. Další díly si ráda přečtu.

Jenny055
06.09.2022 5 z 5

Už dlhšie som túto knihu odkladala, asi ma odrádzala tá depresívna obálka, ale nebola som nakoniec sklamaná. Holger Munch a Mia sa mi pozdávali hneď od začiatku. Už sa chystám na Sovu.

Terkishead
01.09.2022 5 z 5

To byla teda parádní jízda! Severská krimi se vším všudy, pohádkově neuvěřitelné postavy, všichni šílení a psychopat na každém kroku, geniálnívyšetřovací tým, který tápe a dostává se do nesnází... Takže se asi ptáte, v čem je tahle jiná, než ty ostatní. Je tovlastě jen tím, že spisovatel je mistr napětí, udržuje čtenáře ve střehu a nedá mu vydechnout dokud knihou neprosviští do konce. A to bylo v mém případě opravdu rychle.

knihomolka525
04.08.2022 2 z 5

Česky - V lese visí anděl
Pomalý děj.Klasicka Skandinávie.Nikam nepospíchají ,ani není kam.Zbytečné vsuvky dialogů s osobami (např Susan)pro příběh nepodstatných.Pokud nečtete v jednom kuse a ke knize se vracíte po několika dnech,docela se budete ztrácet

jaroiva
01.08.2022 3 z 5

Standardní severská detektivka.
Nemůžu říct, že by se mi nelíbila, ale není ničím výjimečná, řekla bych, že ani nijak zapamatovatelná. Únosy dětí považuju vysloveně za prvek, který autoři používají "pro efekt".
Ale nebyla jsem zklamaná. Ráda si přečtu další díl, i když nejsem nijak nadšená, abych knížku hned běžela někomu doporučit. Prostě slušně napsaná detektivka jako spousta jiných. Taková sázka na jistotu. Milovníky severské krimi jistojistě neurazí.

MaaaR@
22.07.2022 4 z 5

„Pojď, Mio, pojď.“

_Brunetka_
20.07.2022 5 z 5

Nad touto knížkou se dá říct, že jsem dlouho váhala. Nebylo to však tím, že by mě nezaujal námět, který je vskutku originální,bála jsem se toho, že se v knížce budou vyskytovat nějaké drsné scény, z anotace to totiž zní celkem děsivě. Každopádně se tak nestalo. Dá se říct, že tahle knížka mě chytla hned od začátku, žrala jsem každé autorovo slovo. I když trošku nevýhodou knížky je malá velikost písma, člověk si rychle zvykne a jede jak fretka. K velké čtivosti opět hodně přispívaly i krátké kapitoly, kvůli kterým se objevil můj potlačovaný handicap,,Ještě jedna kapitola a už jdu vážně spát." S hlavními postavami jsem byla taky hodně spokojená, Holger i Mia mi totiž hodně sedli. Cítím ve vzduchu, že v Sově jim propadnu úplně. Kromě nich však v knize vystupovalo i velké množství dalších postav, což hodnotím jedním velkým plusem! Jednak z nich rozhodně nebylo možné vybrat pachatele a taky na nich Samuel Bjork ukázal, jak přehledně nás i přes ono velké množství postav v příběhu umí zorientovat, já osobně jsem se neztratila ani jednou. No, a úplná bomba byla složitá a naprosto skvělá zápletka. Já totiž říkám, čím složitější tím lepší, ráda se vracím pozpátku v knížce s otevřenou pusou a hledám, co jsem přehlédla. Tohle se totiž vůbec nedalo čekat a rozhodně by mě pachatele nenapadlo označit jako pachatele! Samuel Bjork se tímhle řadí mezi mé oblíbené autory v žánru detektivek.

Sabina335
20.07.2022 5 z 5

tuto "trilogii" mam doma jiz delsi dobu, ale stale dostavaly prednost jine knihy z me knihovny. ted toho vlastne lituji, ze jsem ji necetla uz driv. prijemna detektivka, sympaticke postavy, prehledna napsane, nic zbytecne navic. uz saham po druhem dilu a doufam, ze bude stejne dobry jako tento.

Nikusha
18.07.2022 4 z 5

Pořád jsem knížku odkládala, protože jsem měla špatné zkušenosti se severskými tituly, ale tady to nebyl krok vedle. Moc se mi líbila. I když tam bylo spoustu postav, věděla jsem hned kdo je kdo, nebyl tam žádný zbytečný zmatek. Všechno do sebe zapadalo. Takovou detektivku bych si klidně zase přečetla.

katerina6763
05.07.2022 2 z 5

Severská detektivka, která má určitě zajímavou zápletku, ovšem ničím zvlášť nevybočuje ze svého žánru. Pro každého, kdo má rád severské krimi, bude kniha určitě stát za přečtení, ovšem nebude se konat žádný wow efekt.

LenkaDv
17.06.2022 5 z 5

Kniha se mi líbila, jen mě trochu mrzí, že tam chyběly nějaké detaily, jak se činy odehrály. Zůstalo mi v hlavě mnoho otázek.

Atanone
08.06.2022 4 z 5

Mělo to spád, nápady, napětí. A bylo to podkůžové. Koho by taky nechaly v klidu vraždy dětí, byť jen smyšlené? Pasáže vnitřních monologů, i když občas sváděly k přeskakování, pomohly přiblížit hlavní postavy. Vzhledem k tomu, že jde o knižní sérii (jak jinak), se to snad bude hodit, pokud se k ní vrátím.
S Holgerem jsem neměla problém, na Miu bych asi potřebovala víc času, abych zjistila, jak se její postava v dalších knihách vyvíjí. Na druhou stranu nevím, jestli by se mi chtělo znovuprožívat její stavy. Ona to asi není jen záležitost severské krimi. Většina autorů jako by se bála, že pokud jejich hlavní postava nebude řádně psychicky rozervaná, netrpí nějakou nemocí, případně se ve volných chvílích neupíjí k smrti, nebude kniha dost in. Občas si říkám, kdy mě zase někdo překvapí a s láskou vzpomínám na Hercula Poirota, který kromě zdravého sebevědomí žádnou úchylkou netrpěl.

Lexie321
01.06.2022 5 z 5

Skvelé severské krimi so super zápletkou. Postavy Holgera a Mie boli záujmové a dobre sa ich sledovalo. Určite budem v sérii pokračovať.

Garfi
28.05.2022 4 z 5

Příjemná detektivka se zajímavou zápletkou. Vraha jsem si tipla hned na začátku a uhodla, ale vůbec mi to nevadilo. Vrchní detektiv je sympaticky obyčejný, kouří, je netrpělivý a rozhodně se nejedná o supermana, jako v některých jiných severských detektivkách. I práce policie mi přišla vcelku reálně popsaná. Vyšetřování se týká dětí, ale autor se nijak nevyžívá v šokujících popisech mrtvol, jako například Keplerovci.
Kdo mi obrovský lezl na nervy, byla Mia, neustále v lihu, nebo sjetá práškama.

Čmeláček
13.05.2022 5 z 5

Vynikající severský thriller. Možná trochu brutálnější téma, ale jinak fakt hodně dobré.

norská literatura náboženský fanatismus severská krimi norské detektivky únosy dětí Oslo (Norsko)

Samuel Bjørk (p)
norská, 1969
2015  85%V lese visí anděl
2016  82%Sova
2019  78%Clona
2022  81%Vlk
2023  86%Ostrov

Kniha V lese visí anděl je v

Přečtených4 949x
Čtenářské výzvě1 034x