Sova

Sova https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300909/bmid_sova-fMG-300909.jpg 4 2340 628

V lese kousek od Osla je v podivném hnízdě ze sovího peří nalezeno tělo sedmnáctileté dívky, jež se před tím ztratila z domova pro problémovou mládež. Případem se začne zabývat zkušený detektiv Holger Munch se svým týmem. Vyšetřování pro nedostatek stop začíná váznout na mrtvém bodě, ale pak IT odborníkovi z oddělení vražd záhadný hecker pošle nahrávku, jež odhalí znepokojivé podrobnosti o osudu zabité dívky; ve filmu se na okraji mihne silueta vraha převlečeného za sovu, nočního dravce symbolizujícího smrt... A patrání se roztočí na plné obrátky. Sova opět přináší promyšlenou, napínavou zápletku a proniká hluboko pod povrch lidské mysli stejně jako první Bjorkův román V lese visí anděl. Zároveň se v ní noříme hlouběji do soukromí detektivů Holgera Muncha a Mii Krügerové, které si díky veleúspěšnému prvnímu dílu řady již oblíbili čtenáři v řadě zemí. Spolu s tím, jak se snaží co nejrychleji rozlousknout zapeklitý případ a zastavit brutálního vraha, se oba vyšetřovatelé musí porovnat i s řadou výzev, které před ně staví jejich osobní životy.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Plus

Uglen , 2015

technik1965
technik1965
21.08.2019

Dobrý dej, až na to veľmi rýchle ukončenie a rozuzlenie!!!

Jančislava
Jančislava
19.08.2019 3 z 5

Sova mě bavila o dost méně než V lese visí anděl. Přišlo mi to v podstatě podobné jako první díl, jen více nudné. Postavy jsou stále stejné, jen případ je trochu jiný, ale taky nic moc. Znovu určitě číst nebudu a pošlu knihy do světa. Clonu si už jen půjčím, ale nebudu na to nijak spěchat. Byla jsem trochu zklamaná Sovou takže si dám oddych.

Ossinky
Ossinky
19.08.2019 1 z 5

Za mě zklamání, četla jsem Clonu a ta se mi líbila, do Sovy jsem se nemohla zaboha začíst, ani jsem ji nedočetla, protože mě nebavila.

mol378
mol378
14.08.2019 4 z 5

Daleko napínavější než první kniha série V lese visí anděl. Vše je navzájem provázané, vyprávění má spád. Zalidněno psychopaty nebo aspoň lidmi velmi labilními, včetně vyšetřovatelů.

Niu
Niu
30.07.2019 3 z 5

Oproti prvnímu dílu mnohem slabší. Vlastní případ zajímavý a opředený tajemstvím. Ale zapadl mezi špatně poskládané dialogy postav a jejich kompletní proměnu. Miu jsem pochopila v první knize a čekala jsem od ní něco jiného. Tady se nevykreslila jako nejlepší mladá detektivka, ale jako troska, co se nalívá. Ztratila ten dar porozumět ostatním a stala se z ní protivná a nesympatická osoba. Takový zvrat jsem nečekala. Těšila jsem se, až to dočtu.

nirvana91
nirvana91
29.07.2019 4 z 5

Kniha sa mi dostala do rúk nečakane, aj keď som po nej pokukovala už dlho. Sova sa mi asi páčila o trošinku viac ako cestujem sama, ktoré si už nepamätám do detailu, ale viem, že moje očakávania boli iné. Pri sove som nemala očakávania a to bolo možno aj dobré - lebo som ju zhltla na jeden šup (ok, tak jeden týždeň :D). Páčilo sa mi, že v tých krátkych kapitolách, ktoré striedali scénu za scénou, vždy ostalo niečo, čo nútilo človeka čítať ďalej, nejaká nejasnosť, ktorú sme chceli odhaliť a keby prestaneme čítať, tak sa to nedozvieme HNEĎ. Mínus boli posledné strany, kde boli postavy zmätené a tie dialógy ma vytáčali. Chápem, že v tej situácii to možno bolo k veci, že boli trošku stratení, zmätení. Len keď už som sa k takejto konverzácii dostala po 3x, musela som očami preskočiť pár riadkov k podstatným veciam... Aj ten záver ma troška sklamal, taký odbitý.. ale mohlo byť aj horšie, takže za mňa kniha ako celok celkom fajn a odporúčam :) Nebola to strata času.

ivana1924
ivana1924
27.07.2019 5 z 5

Nezklamala :) Jdu na další :)

annettka1098
annettka1098
27.07.2019 3 z 5

Od prvního dílu série, jsem absolutně nic nečekala, ale nakonec jsem byl tak překvapená! Tak nadšená! Že jsem věděla, že budu chtít pokračování, že toto je můj šálek kávy. Bohužel jsem v pokračovalní dostala to samé, co bylo v prvním díle. Bylo tam na mne až moc podobností. Kniha začane velmi slibně, ale už cca po 30 stránkách to nějak vyšumí. Těšila jsem se napětí, které mě nenechá knihu odložit a na moment překvapení. Ani jedno se bohužel nedostvilo. Autorovi se však musí nechat, že jeho příběhy jsou promyšlené, dokáže čtenáře dostatečně seznámit s důležitými postavami a také umí své čtenáře celou knihu pěkně tahat za nos.

Jahudkas
Jahudkas
24.07.2019 5 z 5

Kniha má velmi napínavý děj, který vás do sebe vtáhne.

boxas
boxas
22.07.2019 4 z 5

Na můj vkus moc náhod...

Cher
Cher
15.07.2019 5 z 5

Skvělé! Nemohla jsem se od knihy odtrhnout.

swayno
swayno
14.07.2019 4 z 5

Za mě lepší než první díl, ale chvílemi už mi "do háje", "pojď Mio, pojď" a oči rvoucí dialogy, které postrádaly hlavu a patu, lezli na nervy. Nicméně už se těším na Clonu :-)))

jarmila6295
jarmila6295
13.07.2019 5 z 5

Perfektní!

MilanCFC
MilanCFC
13.07.2019 3 z 5

Poměrně dost čtivé, ale ty osobní problémy detektivů jsou tak strašně zbytečné. Jen natahování stránek o ničem. A ty již jinde několikrát ohrané scény, takový pohřeb na konci, to byl vyloženě trapas. Schválně, kolikrát bude v dalším díle "Pojď, Mio, pojď." :D

Kikuse13
Kikuse13
11.07.2019 5 z 5

Mě se líbila, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Měla jsem pár tipů kdo je vrahem a jednim jsem se trefila. Těším se na Clonu.

vevu.
vevu.
11.07.2019 3 z 5

První díl mě bavil o víc, tady jsem místy přeskakovala - ne dějovou linku, spíš linku, kde se připomínaly osobní problémy hlavních vyšetřovatelů. Navíc mi přišlo, že se autor opakuje víceméně i v námětu. Příběh sám o sobě nebyl špatný, dobře se mi četl, ale konec je takový nějaký uspěchaný...

AjkaHynkova
AjkaHynkova
09.07.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších severských krimi sérii co jsem kdy četla!

Deniska147
Deniska147
03.07.2019 5 z 5

O moc lepší než první díl. Při posledních stránkách jsem vůbec nedýchala, jak mě napětí pohltilo. Vážně skvělá detektivka a sympatické postavy.

Pe3ček
Pe3ček
02.07.2019 5 z 5

Tohle bylo vážně hodně dobré. Srovnatelné s Robertem Bryndzou, řekl bych, a také o hodně lepší než první díl, který mě tolik neuchvátil. Sova má ale dívky v kolotoči, což je dost dobrý a originální nápad. Napsané je to skvěle, děj odsýpá. Všem tuhle knížku doporučuji, jen škoda, že mi vždy každý řekne, že ale začne prvním dílem. :)

Peqvy
Peqvy
01.07.2019 5 z 5

Stejně jako předchozí kniha V lese visí anděl, byla i tato velmi strhující a napínavá, i když né tak akční. Pravdou je, že se děj v průběhu čtení velmi zamotával a rozýjel na můj vkus moc pomalu. Přišla mi škoda, ukončit knihu tak rychle. Nemám moc ráda, když se identita vraha řeší 3/4 knihy, pak se odhalí a vrah je dopaden v dvou kapitolách. I tak ovšem doporučuji přečíst.