Sova

Sova https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300909/bmid_sova-fMG-300909.jpg 4 2348 630

V lese kousek od Osla je v podivném hnízdě ze sovího peří nalezeno tělo sedmnáctileté dívky, jež se před tím ztratila z domova pro problémovou mládež. Případem se začne zabývat zkušený detektiv Holger Munch se svým týmem. Vyšetřování pro nedostatek stop začíná váznout na mrtvém bodě, ale pak IT odborníkovi z oddělení vražd záhadný hecker pošle nahrávku, jež odhalí znepokojivé podrobnosti o osudu zabité dívky; ve filmu se na okraji mihne silueta vraha převlečeného za sovu, nočního dravce symbolizujícího smrt... A patrání se roztočí na plné obrátky. Sova opět přináší promyšlenou, napínavou zápletku a proniká hluboko pod povrch lidské mysli stejně jako první Bjorkův román V lese visí anděl. Zároveň se v ní noříme hlouběji do soukromí detektivů Holgera Muncha a Mii Krügerové, které si díky veleúspěšnému prvnímu dílu řady již oblíbili čtenáři v řadě zemí. Spolu s tím, jak se snaží co nejrychleji rozlousknout zapeklitý případ a zastavit brutálního vraha, se oba vyšetřovatelé musí porovnat i s řadou výzev, které před ně staví jejich osobní životy.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Plus

Uglen , 2015

burilltomas
12.01.2020 5 z 5

Skvele cteni- jeste lepsi nez prvni dil!

ciaram
31.12.2019 2 z 5

Mia mi v téhle partě prostě vadí. Vysvětlete mi, prosím, někdo tu její genialitu. V čem spočívá? V dohadování se toho, jak by to mohlo být, nejlépe bez důkazů? To už bych raději četla paranormal detektivku, kde tohle budu očekávat. On navíc nestačí jeden závislák, oni jsou v partě dokonce dva. Všichni jsou vždycky děsně překvapení, rozhovory šroubované. „Zkušený detektiv" Munch se nechává vést mladou náladovou kolegyní? Kde je ta jeho zkušenost? Jo, a to že jsou zase buď samotní detektivové nebo jejich rodina v ohrožení života, je už taky zoufalost sama. Přitom autor umí vymyslet zajímavou zápletku, nevím, kde to pak vyšumí - pardon - vím, ujme se toho chudinka Mia.

Haneez
24.12.2019 4 z 5

Poměrně čtivá kniha, pro mě první od tohoto autora, ale určitě nebude poslední.

Nikol22
16.12.2019 5 z 5

Od knihy jsem měla celkem velká očekávání a - autor mě opět nezklamal. Byla napínavá od začátku do konce, nemohla jsem se od ní odtrhnout a přečetla jsem ji doslova jedním dechem. Podle mého názoru dokáže Samuel v každém jeho detektivním příběhu zaujmout čtenáře hned ze začátku a držet ho v napětí po celou dobu, co příběh čte. V knize se opět objevily moje oblíbené postavy, které jí dodávaly ještě větší kouzlo a to už je co říct.

Lesandi
27.10.2019 2 z 5

Po skvělém "Andělovi" mě zklamala. Začátek dobrý, i pár pasáží se mi líbilo (třeba popis syna, ktery nechápal matčinu smrt, ten byl geniální), ale jinak nic moc. Konec byl vůbec špatný.
Clona mě v knihkupectví zaujala obalem, ale nevím, už se mi od něj asi nechce nic jiného číst.

werewolf88
25.10.2019 odpad!

Neskutečné zklamání po skvělém debutu V lese visí anděl.
Dialogy v této knize připomínají rozhovory dvou a více patnáctiletých dyslektických dětí, co už minimálně dva roky čuchají P6407.

Michla76
24.10.2019 2 z 5

"V lese visí anděl" je a doufám, že u toho i zůstane, nejspíš autorovým "vrcholem". Pokud se ovšem můžeme o čemkoli takovém bavit v případě moderních a hojně vycházejících severských blbin, ze kterých "Sovu" určitě nevyjmu.

mirka2558
23.10.2019 5 z 5

urcite odporucam velmi ma kniha bavila :)

alena4154
21.10.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila. Napínavé od začátku do konce. Konec mi bohužel přišel dost odbytý. První díl se mi líbil více. Každopádně na další se těším :-)

hrabalikoval
18.10.2019 5 z 5

Kniha mě bavila. Musím říct, že styl psaní autora mě začíná cím dál tím víc bavit. Líbí se mi jak nejdřív nevíte proč tam nějaké část příběhu je a nakonci to dává obrovský smysl. V jeho knížkách není lehké uhádnout kdo je vrahem a to mě na tom baví. Jsou napínavé a udrří vás v ději dokud je nedočtet. No ja se jdu vrhnout na třetí díl a sérii se určitě později zase vrátím.

marillainwir
17.10.2019 2 z 5

Jsem z knihy rozpačitá. Četla se mi celkem dobře, ale jak je níže v komentářích už napsané, všechny rozhovory a výslechy byly prokládané nekonečným “Co? Cože? Jak to myslíte?”, že to bylo pro mě až nervydrásající. Konec mi přišel odbytý, nedotažený. Pořád váhám, zda se pustit do další knihy.

Katulinka69
15.10.2019 4 z 5

Kniha mě opět hodně bavila,myslím, že jsem se zamilovala do dalších detektivů.

Kateřina.jih
11.10.2019 2 z 5

U většiny podezřelých jsem tušila, že je to slepá stopa, ale že se pachatel poprvé objeví v podstatě až v závěru..... Několik zatčení, která byla i u neodborníka dosti amatérská, postavená na vodě... Mia pořád tápající mezi chutí žít a chutí zemřít mě tedy taky moc nebavila. Vyústění mohlo přijít dříve a zbývající stránky šlo využít na objasnění vztahů těch, kteří byli podezřelí ke skutečnému pachateli. Na druhou stranu jsem trochu ráda, že to nebylo tak úplně napínavé a nenutilo mě u ní sedět i v době kdy se nabízí důležitější aktivity.

Termina
07.10.2019 4 z 5

Po přečtení prvních stran jsem hned věděla že se mi tento díl bude líbit víc než první. No okamžitě sahám po ( cloně ) DÍK!

Disinka
20.09.2019 5 z 5

Opet naprosta dokonalost... Kousek od zacatku se mi zdalo ze se to trochu tahne ale pak to pro me osobne dostali takovej švung, ze jsem nemohla prestat cist abych uz konecne vedela jak to vsechno dopadne... ;-)

sipkulka
14.09.2019 4 z 5

Audiokniha - knížka jako taková nebyla marná, ale první díl se mi líbil o něco více. V tomto díle mě už lehce unavovalo neustále fňukaní Mii nad jejím spackaným životem..

sasena
03.09.2019 2 z 5

Tahle detektivka mě bavila, je v ní napětí a zajímavá zápletka a osoby, prostě vše, co člověk od detektivky čeká. Ale. Už jsem byla alergická na neskutečné množství naprosto zbytečně položených otázek typu: "Co?" "A kdo?" "Cože?" Už mi to tak lezlo na nervy, že jsem si říkala, že to snad ani nedočtu, ale zvědavost byla větší, přestože jsem pachatele už delší dobu měla vytipovaného. Navíc mě štve, jak ti brilantní policisté s vybroušenými smysly ignorují - alespoň pro čtenáře, jasné indicie. Diletantský výslech preparátora v muzeu, nebrání opakovaných, tedy evidentně naléhavých telefonátů uprostřed vyšetřování, chuť zavěsit telefon v momentě klíčového svědectví pracovnice muzea atd. Vždyť jako první věc snad každého musí napadnout, kde se vzalo tolik ptačího, konkrétně sovího peří. Které navíc muselo nést známky preparace. Ale vzhledem k tomu, že všichni jsou tak děsně unavení, mají kocovinu nebo trojku pod kůží, intoxikaci prášky všech možných druhů nevyjímaje, asi se to dá pochopit. :-)

Evelin
31.08.2019 4 z 5

Pěkná kniha, četla se dobře, ale první díl mě bavil trošku více. Každopádně jsem zvědavá na pokračování ;-)

Malarkey
27.08.2019 4 z 5

Kdybych nečetl první díl, tak bych z této knížky byl nadšený stejně tak, jako po přečtení právě prvního dílu. Během čtení Sovy jsem se totiž mnohokrát setkal s momenty, které byly totožné s první knížkou. Námět na správně ponurou detektivku z Norska je opět bezchybný. Vymyslet něco takového chce opravdu kus spisovatelského umu. Druhá věc je ale samotný průběh vyšetřování. Celé mi to přijde jako kopie prvního dílu. Vrcholem všeho je neskutečně rychle utnutý závěr, na který Vás autor vedlejšími příběhovými linkami připravuje už tak od půlky knihy. Závěr tak nemá takový spád, je ukončen hodně rychle, bez hlubšího vysvětlení. Vysvětlení je v podstatě formou oněch vedlejších příběhů. Každopádně pořád se jedná o nadprůměrný zážitek a na třetí díl se hodně těším.

111moni
24.08.2019 2 z 5

Trochu måm problém se zåvislými severskými detektivy,jakoby autoři jejich intelekt měli potřebu umocnit tím,že jsou na něčem zåvislí,psychický nevyrovnanī,nicmēně i přesto v okamžicích, kdy je to potřeba přemýšlet, se "pochlapí".Ke knize samotné, první polovina se tåhla,spīše jakoby autor přemýšlel,jak z toho.Druhå polovina nabírá spåd,mnoho podezřelých,a zvrat,který pomůže,rychlý zåvěr. Nemohu napsat,že bych přečetla jednīm dechem,taková kniha ve smyslu,nenadchne,ani neurazī.