Sova

Sova https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300909/bmid_sova-fMG-300909.jpg 4 2346 630

V lese kousek od Osla je v podivném hnízdě ze sovího peří nalezeno tělo sedmnáctileté dívky, jež se před tím ztratila z domova pro problémovou mládež. Případem se začne zabývat zkušený detektiv Holger Munch se svým týmem. Vyšetřování pro nedostatek stop začíná váznout na mrtvém bodě, ale pak IT odborníkovi z oddělení vražd záhadný hecker pošle nahrávku, jež odhalí znepokojivé podrobnosti o osudu zabité dívky; ve filmu se na okraji mihne silueta vraha převlečeného za sovu, nočního dravce symbolizujícího smrt... A patrání se roztočí na plné obrátky. Sova opět přináší promyšlenou, napínavou zápletku a proniká hluboko pod povrch lidské mysli stejně jako první Bjorkův román V lese visí anděl. Zároveň se v ní noříme hlouběji do soukromí detektivů Holgera Muncha a Mii Krügerové, které si díky veleúspěšnému prvnímu dílu řady již oblíbili čtenáři v řadě zemí. Spolu s tím, jak se snaží co nejrychleji rozlousknout zapeklitý případ a zastavit brutálního vraha, se oba vyšetřovatelé musí porovnat i s řadou výzev, které před ně staví jejich osobní životy.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

08.07.2017 5 z 5

Boží!!

DoDidDone
08.07.2017 5 z 5

Podle mého lepší než první díl. Tento je více napínavější, zajímavější a hlavně s lepším zakončením. Doporučuji!

lenkavildomcova
07.07.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Samuel Bjork je výborný spisovatel. Přečetla jsem obě jeho knihy a doufám, že budou další.

Titi
07.07.2017 4 z 5

Tak jako u prvního dílu jsem zvolila raději audioknihu. Nebýt výborné, vlastně vynikající Petry Špalkové, asi bych hodnotila přísněji.
Sova je o něco slabší, než V lese visí anděl, ale zas ne o moc. Oceňuji, že už tak moc nečteme "pojď Mio, pojď", to mi strašně lezlo na nervy. S mnohými z vás se shodnu na tom, že tolik léků a alkoholu rozhodně nesvědčí o tom správném a snad jediném mozku, který je schopný vyřešit zapeklitý případ. Ve skutečnosti by taková osoba neměla na oddělení vražd co dělat pro neschopnost. No ale Mia řeší případ, i když je pod parou....
Knize dávám 3* a Petře Špalkové jednu přidávám.

Tomread
06.07.2017 3 z 5

Pro mě trošku zklamání. První díl v sérii je rozhodně lepší. Že se terčem zločinu stala opět Munchova rodina, nad tím bych mávl rukou. Co mi vyloženě vadilo, byly kapitoly, kdy Mia v sobě řeší své sebevražedné sklony, Sigrid, Hytra, bla bla...pořád dokola, až jsem měl pocit, že některé kapitoly čtu 2x.

Simi
29.06.2017 4 z 5

Psychicky nevyrovnaná vyšetřovatelka, většinou pod vlivem antidepresiv či/a alkoholu, hledá psychicky narušeného vraha. Tak nějak zápas na stejné úrovni. Každopádně prostě severská krimi se vším všudy. Během nejvyššího dějového napětí si říkám, stejně jako u předešlě knihy, kdy se budou vyšeťrovatelé více poslouchat a brát si telefony:-).

Hakate
26.06.2017 1 z 5

Oproti 1.dílu, který mě moc bavil a přečetla jsem ho téměř jedním nádechem, byla Sova velkým zklamáním. Po dlouhé době jsem měla chuť knížku odložit a nedočist. Severské detektivky patří mezi mé Top, mám ráda jejich smysl pro humor, zápletky i jejich zvracenost, ale Sova patří mezi nejhorší dilo z per Seveřanů. V určitých pasážích mi přišlo, že autor neví o čem psát a tak nějak vaří z vody. Věřím, že další kniha bude alespoň částečně jako 1. díl.

Veronika33
23.06.2017 4 z 5

Kniha ma bavila, bola napínavá. Bolo príjemné opäť sa začítať do ďalšieho prípadu Muncha a Mii. Musím však priznať, že Mia je riadna troska a začínať byť dosť nesympatická a rušivá na úkor deja. Prvý diel bol o trochu lepší, ale stále je to dobré,kvalitné severské krimi. Odporúčam prečítať.

bee88maja
22.06.2017 5 z 5

Co mě na severských detektivkách baví? Ta vstupní zmatenost, a konečná smysluplnost. To neustálé napětí, po každé dočtené kapitole, chcete jednoduše vědět, jak to souvisí, jak ty jednotlivosti spojit. Po přečtení Sovy a V lese visí anděl, pro mě jednoduše - chci další díl !!!

Seiers
22.06.2017 1 z 5

(audiokniha) Tak za mě tedy ne. Policejní tým, vykreslený téměř jako parta mentálně postižených alkoholiků mě skutečně neoslovil. A odpovědi typu: "Aha, jo.", "Jo, aha.", "Co? Aha!" celý text pouze dorazily. Jedna hvězda pro Špalkovou a víc ani ň.

kahuda01
15.06.2017 4 z 5

No nebylo to špatné, ale nějak jsem se do toho nemohl zakousnout...

Atak
09.06.2017 4 z 5

Z některých komentářů jsem měl obavy, a tak jsem četl tuto knihu a čekal až mě bude Mia štvát, ale to nenastalo je to super jako první kniha :)

HaHa11
07.06.2017 3 z 5

Oddechové dovolenkové čtení, celkem napínavé, ale zase ne natolik, abyste se knize věnovali na úkor jiných volnočasových aktivit. Pokud čtenář nezná první autorovu knihu, trochu se v postavách členů policejního sboru ztrácí. A také si možná říká, že v tak malém pracovním kolektivu se sešla zajímavá řádka problémových typů. Kdo nekouří jako tovární komín, nepije první ligu, není závislý na všemožných podpůrných prostředcích nebo aspoň nemá tak úplně bezproblémovou minulost, nechť se u nás o práci neuchází! No jsem zvědavá, jak si tato squadra povede příště!

Arella
05.06.2017 5 z 5

Kniha se četla jedním dechem, přesně takhle si představuji prázdninové odpočinkové čtení. Na konci knihy mě překvapila situace, která mě navedla na myšlenku, že autor se nechal hodně inspirovat svým slavnějším kolegou Jo Nesbøem, který je dle mého jedinečný a zatím nedostižný. Vidím to tak na 90%, postavy by mohly být propracovanější, psychedelické stavy hlavní vyšetřovatelky jsou všechny utopené v alkoholu, zápletka super, jen to vyšetřování občas topornější a jak už tady někdo psal, neustále se opakující "ano"? při telefonovaní kolegů z jednoho týmu mobilníma telefonama ve 21.století začne být postupně opravdu až otravné. Každopádně léto je tu, k vodě bude tato kniha skoro perfektní!

Arocrynn
03.06.2017 2 z 5

Zajímavý detektivní příběh / případ, ale...
I druhé pokračování série Holger Munch trpí nedostatky typu "hluchá místa". Navíc, jak jsem psala již u prvního dílu, je neuvěřitelné, že ústřední dvojice - a nutno dodat nejen ta - vůbec dokáže něco vyšetřit. On brutálně zabedněný, závislý tak na nikotinu, že by se snad měl léčit, a ona... Eh, připouštím, že moje anglická výslovnost se po třetím až čtvrtém pivu, nebo panáku, mnohonásobně zlepší, ale ať mi nikdo netvrdí, že nejlepším členem v týmu je alkoholická fetka, které to neuvěřitelně zapaluje pouze při kombinaci tuby léků, deseti piv a flašky tvrdého (já při této kombinaci bych viděla i anděly, nebo záchodovou mísu - spíš to první).
Depresivní auto-psychoanalýza dvou hlavních postav mohla být v prvním dílu zajímavým zpestřením pro čtenáře, ale už v něm se ke konci dost přejídala. V druhé knize je již vážně na obtíž. Pořád to samé - ona: zabili ji, zabiji se, nestihla jsem to, zabili ji, zabiji se..., on: mám ji rád, chci ji, ona mne nechce, nemohu ji mít, mám ji rád... Číst to neustále dokola je skutečně únavné.
Konec je opět useknutý, a to tak, že mrknete a... Jo, vlastně už to vyřešili. Aha! No, tak bezva!
Podtrženo, sečteno: docela zajímavou detektivku "zabíjí" vyšetřovací tým, kterému přestávám věřit, že by našel další dávku (nikotinu, léků, alkoholu...) ve vlastním bytě, natož nějakého vraha. Knize by rozhodně pomohlo ubrat "vaty" vpředu a dopracovat konec. Další knihu této série (bude-li nějaká) již patrně číst nebudu. Nezdá se, že by mohla nabídnout něco nového.

Danilla
02.06.2017 5 z 5

Jak Sova, tak i V lese visí anděl jsou knihy, které mě hned na začátku zaujali a napětí nepolevilo až do konce. Doufám, že Samuel Bjork napíše ať už třetí díl nebo úplně jinou knihu, protože se opravdu krásně četli.

HYPNOS88
30.05.2017 4 z 5

Výborné čtení. Jediná snad nepatrná věc byla, kterou jsem prostě nemohl vyhnat z hlavy byla - neustálé otázky při rozhovorech - "co, kdo, jak, kde" jak kdyby byly všichni nějací zabržění :) Ale Jinak skvělý druhý díl.

harena
29.05.2017 5 z 5

Knihy Samuela Bjorka jsou bezvadně napsané. Žádný chaos, žádná omáčka, zápletka zajímavá, svižné dialogy, skvěle napsaná kriminálka. Doporučuji k přečtení, jsou to příjemně strávené chvilky s knihou.

Olga.S
29.05.2017 5 z 5

Cože? No tak to se opravdu povedlo, skvěle vytvořené prostředí na detektivní příběh. Jen škoda, že některé dějové linky byly hodně předvídatelné, ale i tak plný počet hvězd. Co nejdříve si musím přečíst V lese visí anděl. :)