Sova

Sova https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300909/bmid_sova-fMG-300909.jpg 4 2349 630

V lese kousek od Osla je v podivném hnízdě ze sovího peří nalezeno tělo sedmnáctileté dívky, jež se před tím ztratila z domova pro problémovou mládež. Případem se začne zabývat zkušený detektiv Holger Munch se svým týmem. Vyšetřování pro nedostatek stop začíná váznout na mrtvém bodě, ale pak IT odborníkovi z oddělení vražd záhadný hecker pošle nahrávku, jež odhalí znepokojivé podrobnosti o osudu zabité dívky; ve filmu se na okraji mihne silueta vraha převlečeného za sovu, nočního dravce symbolizujícího smrt... A patrání se roztočí na plné obrátky. Sova opět přináší promyšlenou, napínavou zápletku a proniká hluboko pod povrch lidské mysli stejně jako první Bjorkův román V lese visí anděl. Zároveň se v ní noříme hlouběji do soukromí detektivů Holgera Muncha a Mii Krügerové, které si díky veleúspěšnému prvnímu dílu řady již oblíbili čtenáři v řadě zemí. Spolu s tím, jak se snaží co nejrychleji rozlousknout zapeklitý případ a zastavit brutálního vraha, se oba vyšetřovatelé musí porovnat i s řadou výzev, které před ně staví jejich osobní životy.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Plus

Uglen , 2015

Šárka88
20.12.2022 4 z 5

Audiokniha 3+1 * za čtení mě oblíbené herečky.
Za mě lepší než první díl, kde bylo méně postav a tudíž to nebylo zamotaný. Je to Norská krimi a ponurost zde nebyla v oslabení. Mia, která je závislá na lécích a alkoholu má až moc jasnou mysl a některé nelogické souvislosti jsou pomotané. Konec opět rychlý, ale zápletka opravdu lepší a i celkem napínavý, rychle odhalíte padoucha. Poslechnu i poslední díl.

Grety
05.12.2022 3 z 5

Za mě moc chlastu, léků a deprese u Mii. Je nebezpečná sobě i okolí. Zapletení Holgerovi rodiny do prvního i druhého dílu mi přijde trapná, ve třetím bude obětí byvalka? Ale třetí díl si přečtu

vosje
25.11.2022 3 z 5

Stejně, jako Anděla to poslouchám jako audioknihu. Přiznám se, že nejvíc mi vadí, že se tam na můj vkus přiliš, s prominutím, chlastá. Měla jsem kocovinu jen z toho poslechu. Ale jako doprovod k nudným domácím pracem je to dobré.

chamyl
24.11.2022 4 z 5

Zajímavě vystavěný příběh s velmi ujetým padouchem, ve kterém se bohužel střídají okamžiky napětí s okamžiky stereotypní nudy. Odhalení a dopadení pachatele je přitom s ohledem na rozkecanost v jiných oblastech překvapivě rychle odbyto. Přesto dávám 4* a to i za načtení audioknihy Petrou Špalkovou.
Na závěr si ovšem neodpustím: vím, že (zejména severští) vyšetřovatelé musí být nějak ujetí (chlast, rozvrácená rodina, asociální chování apod.), ale kdyby se autor méně věnoval popisům bolení hlavy, zmatenosti, opilosti, nechápavým výrazům i pohledům, tak by kniha byla o pětinu kratší a měla větší spád, aniž by ztratila cokoliv na informační vydatnosti.

VOšesT
09.11.2022 odpad!

Nic hloupějšího jsem možná ani nečetl. Postavy jako z českého seriálu na Nově, bezbřehé stupidní dialogy, zápletka trapná... v první třetině už máte toho panoptika víc než dost. Ještě nikdy jsem se nemusel tak nutit, abych knihu dočetl. Vyhozené peníze. Mně by měli zaplatit, že jsem se prokousal až do konce. Možná bych mohl autora žalovat za psychickou újmu. A překladatele s ním. FUJ

tami1
25.10.2022 3 z 5

Ano, kniha je napínavá a případ originální, ale. Vážně už mi začínají lézt na mozek všichni ti disfunkční policajti. Občas mám pocit, že jsou všichni ti geniální vyšetřovatelé pošahanější než kde jaký vraždící psychopat. Nejmíň sympatická mi byla Mia, ta se soustavně vezla v oparu alkoholu a jiných drog.

Mišák240
18.10.2022 4 z 5

I druhý díl se mi líbil. Příběh má spád, nikde se nic zbytečně netáhne. Mia je sympatická. Jsem zvědavá na třetí díl.

mirinda973
13.10.2022 4 z 5

Fajn čtení. Musím vyzdvihnout audio verzi namluvenou Petrou Špalkovou, krásně se poslouchá

věrapodpěra
29.09.2022 3 z 5

(SPOILER) Začalo to dobře. Ale mrzí mě, jak to nakonec dopadlo - závěr mi přišel odfláknutý, pro mne také nebyl jasný motiv vraha, proč byly dívky unášeny a byly streamované ve “zvířecí kleci” (kdo má sakra takovou úchylku?), několik věcí jsem nepochopila/autor neobjasnil.
Krom toho Mia alkoholička a její sebevražedné kecy.. A všichni když na každou otázku neustále odpovídaji “Cože?”, “Co” nebo “Jak to myslíš”, jakoby byli hluší-takže dialogy jsou místy stupidní… Nápad byl dobrý.. první díl mne dost bavil, ale tento druhý byl poněkud slabší. :(

slunicko1958
21.09.2022 3 z 5

Moje známá mi půjčila všechny tři knihy s Munchem a Miou. U Anděla jsem si říkala, že se to až na několik připomínek dá číst. Sovu jsem sice dočetla, ale nadšená nejsem. Jestli budu číst Clonu, to opravdu ještě nevím.
Nemám ráda detektivky, kde jsou pachateli totální, no psychicky nemocní. K nim musím připočítat i "geniální" nepostradatelnou Miu. Její morbidní úvahy mě opravdu nebavily.
Děj byl košatý, spousta postav, situací, ale to sepnutí všeho v jeden celek se příliš nepovedlo. Rozuzlení bylo poněkud uspěchané, i když jsem byla docela ráda, že je už konec.

Jenny055
15.09.2022 4 z 5

Audiokniha sa počúvala dobre ale vadilo mi, že Holgerova rodina bola opäť "v hlavnej úlohe" a pri slovách Mia pojď, som si hovorila " choď už konečne".

Patapuf
11.09.2022 5 z 5

Hodnotím to jako zábavné čtení.... ale pokud rekapituluji pocity z přečtení, tak bych řekl že ta kniha je celkem toxic.... není to čtení pokud máte špatnou náladu... je to prostě celé depresivní... nemyslím jenom způsob provedení vraždy, to je jenom slabý odvar ( kdo četl něco od Chrise Cartera pochopí :) ... ale myslím celkový obraz.... počasí, lidi... přijde mi, že se v tom všichni, tak nějak plácají... nakonec to dopadne ještě tak nějak dobře, ale celkově mi přijde, že celý ten příběh jde do kopru a nevím jestli se mám těšit na pokračovaní....

Haloon
04.09.2022 3 z 5

Snad to autorovi dávalo smysl, mně bohužel moc ne. Stále jsem čekal až se vyjasní pachatelův motiv, až se sepne ten spínač a já konečně vše pochopím. Místo toho jsem knihu zavíral s tím, že vrahův motiv nedává moc smysl.
A pak je tu tým vyšetřovatelů, který vlastně na nic nepřišel. Informace se jim nabízely sami a jejich jednání připomínalo partu amatérů, kteří dokonce často zneužívaní svou moc v rozporu se zákonem.
Tak nevím nevím.

Atara16
24.08.2022 5 z 5

Knížka co se hrozně špatně odkládá a nutí vás číst a číst až do konce.

lexikon_tf
19.08.2022 5 z 5

V jednom lese nedaleko Osla je nalezeno tělo mladé dívky instalované v hnízdě vystlaném sovím peřím. Dívka se nedávno ztratila z domova pro problémovou mládež.
Případu se ujímá ostřílený detektiv Holger Munch, kterého čtenáři znají už z knihy V lese visí anděl. Já nikoli, budu si tedy muset doplnit vzdělání.
Vyšetřování případu však nepostupuje jak by si vyšetřovatelé představovali, až do chvíle, kdy se objeví tajemná nahrávka z hlubin internetu, ve které se mihne silueta lidské postavy pokryté sovím peřím.
Kniha je velmi napínavá, četla se mi pěkně a nedočkavě jsem čekala na rozuzlení, od stránek se nešlo odtrhnout. Doporučuji všem, kdo mají rádi dobré krimi příběhy, obzvláště ty severské.

Sabina335
25.07.2022 5 z 5

opetovne nadseni i u druheho dilu. Dej ma rychly spad, neni zde nic zbytecne napsane, jak uz to v mnoha knihach byva. Postavy i pribeh zcela davaji smysl.

Forest66
07.07.2022 5 z 5

Jedna z těch knížek, co se četla tak nějak sama :-) užil jsem si příběh i atmosféru a bylo tam dost zvrátú, které jsem nečekal a potěšili mě. Trochu bych vytkl, že v některých bodech se moc opakují věci použité už u prvního dílu, ale chápu, že když to mělo úzpěch poprve, vyzkouší to znovu. Ale já bych spíš radši nějaký progres

Lexie321
04.07.2022 4 z 5

(SPOILER) Kniha sa mi páčila o niečo menej ako Cestujem sama ale aj tak bola napínavá a zaujímavá. Postavy mam rada už od prvej knihy. Jedine, čo mi trocha vadilo bolo že zase raz do toho všetkého bola zamotaná Holgerova rodina.

Garfi
31.05.2022 4 z 5

Sova se mi líbila o něco méně, než V lese visí anděl. Celá ta zápletka s pachatelem v peří mi přišla poněkud přitažená za vlasy a jeho motiv pak, vzhledem k životnímu příběhu, zvláštní. Jak už zmínili mnozí přede mnou, vynechala bych ze zápletky rodinné příslušníky. Mia mi opět lezla na nervy, ale asi je obdivuhodně odolná, když dokáže spolykat tubu prášků a ještě hodnou chvíli konverzuje, než je jde vyhodit na wc, aby se zase mohla vložit do vyšetřování. Ale ruku na srdce, bez Mii by to nebylo ono.

Čmeláček
13.05.2022 5 z 5

Skvělá kniha, nedala se odložit. A sova je fakt sympatickej pták :))).