Clona

Clona https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407110/bmid_clona-W8L-407110.jpg 4 1324 375

V horském jezeře je nalezena zavražděná baletka. Opodál stojí prázdný fotoaparát, v jehož čočce je vyryté číslo. O pár dní později najde recepční pochybného hotýlku v jednom z pokojů mrtvého saxofonistu. Stopy ukazují na stejného pachatele, který zanechává policii podivné vzkazy. Detektiv Holger Munch proto k případu přizve zkušenou vyšetřovatelku Miu Krügerovou. Společně musí zastavit vyšinutého vraha dřív, než si vyhlédne další oběť.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: ekniha , Plus

Gutten som elsket rådyr , 2018

šipek
30.09.2020 4 z 5

Tak na tuto knihu jsem čekal v knihovně dost dlouho. Pro mě tato série je dost dobrá. Mia se v tomto díle srovnala a vše se točilo okolo ní. Ale musím přiznat, že tento díl je pro mě asi zatím z celé série nejslabší. Chvilku jsem se ztrácel v jménech takže jsem se občas musel kouknout zpět. A nejvíce mě zklamal závěr knihy, byl moc hektický a rychlý. Musel jsem jednu hvězdičku ubrat.

Madlens
29.09.2020 4 z 5

Kdybych začala číst tuto knihu jako první, asi bych v půlce skončila. Protože jsem ale už měla přečteného Anděla i Sovu, nějak mě to pořad nutilo číst dál a zůstat s Holgerm a Miou až do konce a musím říct, že do strhujícího konce, kde se najednou vše nejasné spojilo jako puzzle, které dokončíte a máte radost, že jste mohli být jeho součástí. Za mě super čtivá trilogie.

-LuckyKnihovna-
27.09.2020 4 z 5

Do třetice skvělá kniha od tohoto autora. U tohoto dílu mě neskutečně bavilo, že se celý děj nezajímal pouze ohledně jedné oběti, ale bylo jich více. Takže i napětí, jak to celé skončí a kdo je vrah, bylo čím dál tím vyšší. Ovšem co se mi na této knize nelíbilo je ukončení. Neuzavřeno. Dá se říct, že je to takový ten konec jako ,,domysli si sám". Samozřejmě to nebylo tak těžké, ale chybělo mi vysvětlení a postup jak je ostatní našli a tak dále. (ti, co četli, pochopí). Každopádně na další příběhy se moc těším.

Zmitko.m
12.09.2020 3 z 5

Tato kniha se mi hodnotí docela těžko, protože se mi četla velmi obtížně a kolikrát jsem se v některých pasážích doslova nutil, abych se jimi prokousal. Nejnapínavější mi asi přišly poslední dvě části a i ten závěr byl nakonec docela zajímavý...byla to pro mne první kniha tohoto autora a myslím, že jeho styl psaní mi moc nesedí a další knihy asi od něho prozatím zkoušet nebudu..

Zuzik12
07.09.2020 4 z 5

Musím říct, že jsem po předešlých knihách čekala víc a tato mě malinko zklamala. Ale protože mám Miu a Holgera ráda, zajímalo mě, jak si povedou. Kdo má sérii v oblibě, tak určitě za přečtení kniha stojí.

barbora3888
01.09.2020 2 z 5

Předchozí dvě knihy s vyšetřovatelem Holgerem Munchem a Miou Krügerovou se mi moc líbily, proto jsem se pustila i do čtení v pořadí třetí knihy od tohoto autora.
Kniha se mi četla velmi dobře, měla jsem jí přečtenou asi za dva dny. I přesto musím říct, že to byla zatím nejslabší autorova kniha. Hodně se střídaly dějové linky a pohledy osob a já chvílemi měla co dělat, abych se v příběhu zorientovala. Také pasáží, kde bylo popisováno vyšetřování bylo velmi málo a naopak v knize bylo až nadmíru zbytečné "omáčky". I tak se mi kniha líbila, byla opravdu napínavá a já do poslední chvíle absolutně netušila, jak to celé dopadne.

adela9782
24.08.2020 4 z 5

Trochu slabší než předešlé díly, ale stojí za přečtení

Lukeronka
21.08.2020 5 z 5

Zajímavý případ, sympatičtí vyšetřovatelé, četlo se to svižně, ale konec za mě trochu odfláklý... stejně ale dávám plný počet, protože kvalita tohoto žánru poslední dobou upadá, ale toto je kniha, kterou bych se nestyděla doporučit.

malpet
14.08.2020 3 z 5

Pro mně nejslabší ze série.

adela2316
30.07.2020 4 z 5

Do knihy jsem se zacetla okamžitě a celou dobu pro mě byla velice napinava, ačkoli jsem moc nechapala, o co přesně tam jde, nebo respektive jak to spolu všechno souvisí, to jsem vůbec netušila. Ačkoli mi Mia nebyla v předchozích dílech příliš sympaticka, teď to napravila a měla jsem z ní radost.
Občas jsem se musela vracet a hledat v knize nějaké detaily, třeba nějaké jméno, které bylo zmíněno někdy v průběhu a pak za dlouho znovu apod.
Co mě ovšem zklamalo velice a kvůli tomu nedávám plný počet hvězd, je konec! Naprosto zrychlený, vůbec jsem nechapala, jak přišli na vraha (myslím teď ostatní kolegové, ne Mia), prostě trochu odflakle, nedotáhlé, mohlo to být více rozepsano a vysvětleno ( např. Žena v ksiltovce a vojak- tyto postavy jsou pro mě stále záhadou....)

Petulla72
27.07.2020 3 z 5

Hodně slabý díl. V lese visí anděl byla skvělá kniha, Sova byla ve směs to samé, ale Clona mě docela zklamala.
Celou dobu se dej táhl a konec byl naopak odfláklý a za mě trochu nesmyslný.

MartinJay
24.07.2020 5 z 5

Výborně napsané. Doporučuji. Vtáhne a nepustí.

SilvieSisinka
23.07.2020 4 z 5

Opět napínavé až do konce.

Jukulinka
13.07.2020 5 z 5

Strhující,napínavé,neočekávané rozuzlení.

Vanula06
13.07.2020 5 z 5

Další skvělá kniha od Samuela Bjorka. Miu a Muncha mám velmi ráda, jsou mi oba sympatičtí. Co se týče samotné knihy, tak jsem do ní byla zažraná. Nastal překvapivý zvrat, který jsem tedy nečekala. Napínavé na začátku do konce. Určitě doporučuji, tak jako jeho předešlé knihy.

jana1941
04.07.2020 4 z 5

Obě předchozí autorovy knihy byly skvělé, takže na tuhle jsem se dost těšila, ale jsem zklamaná. Celé to bylo takové nějaké zmatené a vlastně jsem chvílemi nechápala co se děje a asi to nevím do teď. O čem to bylo? Nevím.

hanap
29.06.2020 4 z 5

Volně navazující krimi na "V lese visí anděl ". Tento příběh byl dynamičtější, Mia opět v ohrožení života, ještě, že nechala toho pití. Překvapivé vyřešení opět , tentokrát v předposlední kapitole.

kiki11
27.06.2020 4 z 5

Konečně jsem se dostala k přečtení Clony. Ani nevím, proč jsem ji tak dlouho odkládala. Stejně jako obě předešlé knížky byla i tato napínavá a skvěle vymyšlená. Líbí se mi, jak autor vždycky rozepíše více dějových linek, které se na konci propojí, ale možná jich bylo až moc, takže to na čtenáře může působit zmateně a nepřehledně. Občas jsem se ztrácela v postavách, kterých tam bylo zbytečně hodně. Jinak ale super, celá série se mi líbila a už se těším na autorovu další tvorbu.

Rimmsi
22.06.2020 5 z 5

Třetí díl pro detektiva Muncha a..... Krugerovou.... opět napínavé, opět skvělé. Čím více se člověk začte do této série, tím více touží po pokračování a dalších knihách. Doufejme, že další bude následovat.

Oba detektivové mají svůj charakter, který se postupem času jen dále zlepšuje a čtenáři poskytuje více a více příběhu.

amenufus
19.06.2020 2 z 5

MOŽNÝ SPOILER
Sestupná tendence kvality autora.
Co už mi přijde přespříliš je neustálá orientace pachatelů na vyšetřovatele. Potřetí za sebou, to už je moc. Navíc o to víc do očí bijící, když jsou jednotlivé knihy situované tak krátce časově od sebe.
Souhlas s ostatními, chybí mi nějaké wow. Na to, jak byly jednotlivé vraždy precizně provedené mi odhalení přijde takové zplácané, dalo se z toho vyždímat víc...