Clona

Clona https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407110/bmid_clona-W8L-407110.jpg 4 1325 375

V horském jezeře je nalezena zavražděná baletka. Opodál stojí prázdný fotoaparát, v jehož čočce je vyryté číslo. O pár dní později najde recepční pochybného hotýlku v jednom z pokojů mrtvého saxofonistu. Stopy ukazují na stejného pachatele, který zanechává policii podivné vzkazy. Detektiv Holger Munch proto k případu přizve zkušenou vyšetřovatelku Miu Krügerovou. Společně musí zastavit vyšinutého vraha dřív, než si vyhlédne další oběť.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Plus

Gutten som elsket rådyr , 2018

twiggynka
27.02.2023 4 z 5

Předchozí díly mě nadchly, ale Clona byla nejslabší. Zdálo se mi, že se v ději občas ztrácím. Je to škoda, kniha mohla být lépe propracovaná a byl by z toho super příběh. Každopádně všechny tři knihy stojí za přečtení.

Evišťátko
20.02.2023 4 z 5

Knihou V lese visí anděl mě autor nadchl a tak jsem se pustila do celé této série s nadějí,že s každým dalším příběhem nebude série ztrácet na své kvalitě. Bohužel se tak nestalo, škoda.

Šárka88
13.01.2023 3 z 5

Audiokniha
Chtěla jsem dát čtyři hvězdičky, začátek knihy byl slibný, dobře se to poslouchalo a vše bylo jasné. Jenže později jsem už nevěděla kdo kam zapadá a zas mnoho postav a motanice. Nenadchlo mě to, tento díl asi nejslabší ze všech a Sova nejlepší. Holger je svým způsobem chudák, když je v podstatě vše kvůli Mie, jako je tomu i zde.

Jenda75
13.12.2022 4 z 5

Tato kniha měla pěkný dějový spád. Děj na sebe krásně navazoval. Přišlo mi, že je napsaný lépe než předchozí autorovi knihy. Autor pomalu dozrává. Již nyní se těším na další jeho knihu.

petra5588
28.11.2022 3 z 5

Příjemné zakončení série, které se ale předchozím dvěma dílům nevyrovná. Četlo se to sice moc dobře, ale nemohla jsem se ubránit dojmu uspěchanosti, jako by se autor už chtěl co nejdřív posunout k novým námětům. Hlavně na konci už to byl vážně sprint, hůř se to sledovalo a zanechalo to ve mně poněkud hektický dojem...

Kanylka
08.11.2022 3 z 5

Zatím nejslabší z této série, přesto doporučuji

mirinda973
19.10.2022 3 z 5

Nějak si nemůžu pomoct, ale Clona se předchozím dílům nevyrovná. Ztrácela jsem se v postavách a celkově mě třetí díl až tak nenadchl.

Val
13.10.2022 5 z 5

Série děsivých vražd, jejichž oběti nespojuje na první pohled vůbec nic kromě toho , že je spáchal stejný pachatel. Naši staří známí Mia Krügerová a Holger Munch se pouští do vyšetřování, které s jedním z nich má společného víc, než by si kdy přál...
I přes lehký chaos v postavách a občas i situacích hodnotím opět vysoko. Pro Miu a Holgera mám prostě slabost :-)

slunicko1958
04.10.2022 2 z 5

Tento díl byl podle mého názoru nejslabší a nejnudnější. Ukrutně mě to nebavilo. První třetina knížky ještě ušla, ale potom jsem až příliš často kontrolovala, kolik stránek zbývá do konce. To se mi u "normálních" detektivek nestává.
Jsem ráda, že mám dočteno.

Jenny055
15.09.2022 3 z 5

(SPOILER) Nemôžem povedať, že tento tretí diel je horší ako tie predošlé, je veľmi podobný. Keby som čítala tento diel ako prvý, možno by sa mi nezdal slabší. Ale vrah a Mia? To už bolo priveľa. Myslela som, že si vyberie Holgerovu bývalú ženu :-)

Patapuf
14.09.2022 3 z 5

Tak to mám za sebou…. To je asi tak to jediné co zbyde po dotčení třetího pokračování…. Mia je konečně bez podpůrných prostředků… vyšetřování je zase zmatečné… když se nad tím zamyslím, tak Mia asi nosí smůlu, když je všechno kvůli ní…. Jinak je to ale zase zábavné čtení, ale jak už tu někdo psal přede mnou… celý příběh je vybroušený jako diamant a když je skoro dokonalý, tak se objeví prasklina a autor broušení ukončí jako tady… jako by ho to na konci přestalo bavit, tak to rychle ukončil…

Jani23
06.09.2022 2 z 5

Kniha mě nijak moc neoslovila.

MisakCZE
29.08.2022 2 z 5

Tak jak byly první dva díly série skvělé, tak tento třetí je "pouze" dobrý.
Uspěchaný konec, děj spolu s vyšetřováním případu sériového vraha pěkně gradoval až do bodu, kdy měl nastat wau efekt, ten se však nekonal a kniha tím spadla do průměru.
Pro fanoušky Holgera Muncha a Mii Krugerové je však přečtení knihy povinností.

Plaknel
30.07.2022 3 z 5

Moje první kniha od autora. Nebylo to špatné, hezky se to četlo. Provedení vražd zajímavé, tentokrát jsem vůbec netušila, kdo je vrah. Něco mi tam chybělo... konec zbytečně zrychlený.
A nepřečetla jsem si konec dopředu - což je u mě zarážející.
Předchozí díly asi číst nebudu.

Sabina335
28.07.2022 5 z 5

Ani třetí díl mě nezklamal. Budu se opakovat tak jako u předchozích knih a jejích hodnocení. Pěkně, srozumitelně napsané, zajímavá zápletka. Čte se lehce, žádné zbytečnosti okolo, prostě vše podstatné tak, abyste děj zcela pochopili. Určitě doporučuji. Jako zakončení série se mi to moc líbilo. Jednu poznámku bych ale měla, škoda, že nebude další pokračování.

Lexie321
05.07.2022 4 z 5

Skvelé, napínavé a pútavé zakončenie série.

Betti
28.06.2022 5 z 5

Skvělé pokračování detektivky, které bylo tajuplné, napínavé a plné nečekaných zvratů.

Čmeláček
13.05.2022 4 z 5

Trochu slabší oproti prvním dvěma knihám, ale pořád ještě se to dalo.

jarda155
23.03.2022 3 z 5

Zajímavý nápad, ze kterého se dalo vytěžit o hodně více.Určitě by neškodilo roztáhnout těch posledních 10% knihy třeba na úkor neustálého a nikam nevedoucího vracení se do minulosti.
Od potenciální oběti v rodině jsme se přesunuli do týmu, tak lidi jen tak nedojdou.
A navíc zase všechno dobře dopadlo.

Chesterton
23.03.2022 4 z 5

[audiokniha]
Mia Měsíční paprsek, modrooká indiánka v 50. kapitole pije kávu a to byl hlavní důvod proč jsem se k této sérii vrátila a návrat ke známým lidem byl fajn.
Druhým bonusem je Petra Špalková, která vždy vtiskne příběhu svým hlasem nějaké barvy navíc. Souhlasím s většinou výtek zde, ale tentokrát mě to bavilo a dvě třetiny knihy jsem pomýšlela na plný počet - jenže potom začnou odbočky, přibývá chaos v postavách a fofrem finále. Škoda.
4/3