Clona

Clona https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398773/bmid_clona-124-398773.jpg 4 1322 375

V horském jezeře je nalezena zavražděná baletka. Opodál stojí prázdný fotoaparát, v jehož čočce je vyryté číslo. O pár dní později najde recepční pochybného hotýlku v jednom z pokojů mrtvého saxofonistu. Stopy ukazují na stejného pachatele, který zanechává policii podivné vzkazy. Detektiv Holger Munch proto k případu přizve zkušenou vyšetřovatelku Miu Krügerovou. Společně musí zastavit vyšinutého vraha dřív, než si vyhlédne další oběť.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Plus

Gutten som elsket rådyr , 2018

Lienilda
07.02.2021 3 z 5

Náhodou jsem si otevřela knihu znovu na začátku a tam chlapec s parůžky, než jsem knihu dočetla, úplně jsem na to zapomněla. Možná kdyby se kniha jmenovala jako v originále a ne Clona, došlo by mi to dřív. Ten závěr byl useknutý, vyzněl do ztracena. Navíc uz mě začíná unavovat, že pachatelé pořád cílí na Holgerovu nebo Miinu rodinu. Asi nejsem tak úplně spokojená... Koukám, ze hodnoceni této serie ma u mě sestupnou tendenci, ale pokud bude ještě nějaký 4.dil, dám mu šanci.

Dajine
02.02.2021 5 z 5

Další detektivka se zajímavým hodně vrstevnatým dějem a oblíbenými hlavními hrdiny.

Alizon
28.01.2021 4 z 5

Celkove se mi Clona libila - vypraveni ma spad a po celou dobu tu spravnou davku napeti. Co mi vadilo byl jaksi useknuty konec. Celou dobu kniha smeruje nekam, najednou je ctenar postaven pred rozuzleni .... a bum .... nez se vzpamatuje je tu epilog. Takovy Nesbo dokaze ctenari nabidnout jeste 100 stran napeti, i kdyz uz je jasne kdo je vrah. Tady mi taky prislo jako by to autor chtel mit rychle za sebou. Toho odflaknuteho konce je proste skoda a kazi zazitek z jinak slusne knihy. Jinak z cele serie se mi nejvic libil prvni dil, ve druhem me stvala stale rozharana Mia, tento dil je tak nekde uprostred.

March
16.01.2021 3 z 5

Tak tempo autora slábne. Není možné uhodnout vraha, protože nás k tomu autor nepustí. Skoro se tam ani neobjevuje, až v závěru. Rozuzlení takové nijaké, opět je cílem nekdo z vyšetřovatelů, no, tak uvidíme jestli nás v dalším díle autor opět potěší.

burilltomas
12.01.2021 3 z 5

Autor výborně píše, ovšem tato je nejslabší z celé série:)

gaaabi
04.01.2021 4 z 5

Čte se dobře, ale už mě tak neuchvátila, jako ty dvě předchozí - proto o hvězdičku méně.

Pavlína2019
01.01.2021 3 z 5

Kniha se mi líbila. Ačkoli jsem se musela dost soustředit - je hodně vrstevnatá, dost dějových linek, ale čte se dobře. Ani jsem se nenadála a byla půlka přečtená. Má spád a je napínavá. Doporučuji.

Hakate
01.01.2021 3 z 5

1. Díl V lese visí anděl byl super, četl se jedním dechem a byla jsem nadšená,
Brzy jsme se pustila do Sovy, ve které jsem se opravdu trápila a nebyla od toho knížku odložit a nedocist.
Cloně jsem se dlouho vyhýbala, ale nakonec to nebylo az tak špatně, horší než 1.dil, lepší než 2.dil.
Tato série je pro mě jednou z nejslabších severských sérii.

Januli
11.12.2020 3 z 5

Za mě tam byly nějaké odbočky od hlavní dějové linie navíc, ale i tak se mi knížka četla dobře.

Kizuizi
27.11.2020 4 z 5

Tuhle sérii jsem si velmi oblíbila. Jedním z důvodů je to, že se odehrává v Norsku, což je pro mě osobně jedna velká neznámá, ale prostředí Skandinávie v knihách zbožňuju.
První díl, V lese visí anděl, mě naprosto dostal. Knihu jsem doslova zhltla, byla plná napětí, pochmurné atmosféry a zajímavých představitelů. Sovu, tedy druhý díl, jsem naštěstí měla po ruce, takže jsem si tu skvělou atmosféru mohla vychutnávat déle.
I tento díl je skvělý, některé hlavní postavy se vyvinuly, opět úžasná atmosféra, ale... Jak jsem byla naprosto nadšená z předchozích dílů, zde mi přišlo až příliš mnoho postav, neboli odboček od hlavní linky a občas mě to trochu mátlo. I jsem si trochu zalistovala zpět, abych se ujistila, o kom se to vlastně „mluví“. Za tohle knize strhávám takový půlbodík, rozhodně ne víc. Vůbec to totiž neubralo na čtivosti této knihy (i když má nějakých 360 stran, přečetla jsem ji ani ne za den), příběh je napínavý, má naprosto nečekané rozuzlení. Tuto sérii určitě doporučuji všem, kteří mají rádi mrazivé thrillery s „neokoukaným“ prostředím. A kdoví, třeba se ještě dočkáme nějakého pokračování...

jprst
12.11.2020 4 z 5

Proti "Sově" se autor výrazně zlepšil a sérii dotáhl do úspěšného konce, i když závěr mi připadal poněkud odbytý, jako by autora tlačil čas a nevěděl, co s tím. Ale i tak to byl dobrý příběh a za přečtení stál.

moudivlacek
09.11.2020 5 z 5

Děsivý příběh, kde tentokrát oběti dlouho nemají mezi sebou žádnou vazbu, neznámý motiv. Dlouho je bezradná i Munch i Mia. Nakonec se vše zvrtne do obřích rozměrů a případ je předán novému týmu, kde Mia nemá místo. Navíc Mia má Vnitřnímu oddělení odhalit kolegu Curryho jako drogového dealera. Tomu nevěří, navíc se dozvídá nové informace o mrtvé sestře, které se jí vůbec nelíbí. Když nový tým "dopadne svého vraha", vše je jinak, a někomu z kriminálky jde opravdu o život.
Napínavé, bez hluchých míst, má to spád. Skvělé zakončení této série.

ElikaS
08.11.2020 4 z 5

(SPOILER) Skvělý příběh, který mě chytil od začátku až do konce. Dokonce se mi líbil víc než předchozí díl - Sova. Ocenila jsem Miinu proměnu. Konec byl poměrně svižný a myslím, že minimálně závěrečná scéna v lese si zasloužila víc než jen "Nechci" a vše rychle utnout. Každopádně autor umí vystavět napínavé příběhy, které mají velmi zajímavou zápletku a neotřelou zápletku, takže si od něj v budoucnu ráda přečtu něco dalšího.

Disinka
03.11.2020 4 z 5

Pribeh opet paradni, jen tam proe chybel "mrazivy" zacatek jako byl v predchozich knihach...

Hanuja
29.10.2020 3 z 5

Tak mám přečtenou celou trilogii a tenhle poslední díl byl nejslabší. Připadalo mi, že se příběh tak nějak vleče a přitom je dost chaotický. Je zde mnoho postav, až jsem místy nestačila stíhat kdo je kdo. Kniha je napínavá, vrah se opravdu ukáže až na posledních stránkách. Ale ten motiv všech vražd byl takový zvláštní.

Aya81
28.10.2020 4 z 5

Mám trochu rozporuplné dojmy. Kniha má za mne + hodně napínavá, děj má spád, pachatel za mne fakt překvapivý, líbí se mi styl psaní. Naopak - zbytecne mnoho dějových odboček a postav, které sice dobře doplňují děj, ale nějak jsem se v tom ztrácela. A prostě SPOILER pořád jsou v případech zapleteni členové týmu, už je to nějak obehrané.

katerina7720
24.10.2020 3 z 5

Kniha se čte moc dobře,jen konec mi přišel moc rychlý,tam trošku zklamání.

capricorn__
24.10.2020 1 z 5

Detektivka není nutně špatně napsaná, mně se nápad celkem líbí - Samuel Bjork taky umí poutavě psát, první dva díly nasadily laťku poměrně vysoko, jenže co se mi nelíbí, je "vývoj" hlavních postav. Pokud někdo píše knižní sérii, čtenáři budou čekat, že hlavní postavy se nějak - jakkoliv - změní. Ať už k lepšímu nebo k horšímu, na tom vlastně nezáleží, člověk by po třetí knížce, která je napsaná s odstupem několika let, který se odrazil i v tom knižním světě, neměl mít pocit, že postavy jsou úplně stejné, nepřemýšlí jinak a se svými problémy nakládají stejně. To se mi nelíbilo...

Vlaďkaa4
13.10.2020 3 z 5

Postav bylo mnoho, ale na posledních 50 stránkách to do sebe zapadne. Jen si nemyslím, že by se vrah dal uhodnout předem. Je tam sice o něm nepatrná zmínka, ale to jako vodítko fakt nestačilo

Kopretinka784
03.10.2020 2 z 5

Po četbě příběhů ze života (K moři, Pod sněhem, Šikmý kostel) jsem se těšila na dobrou detektivku. Snad to bylo nedostatkem času a četbou po večerech, ne na 2, 3 "zátahy", ale tentokrát se ne a ne začíst. Zmatek v množství jmen. U třísté strany jsem to začala vzdávat. Ale četba některých komentářů (poslední dvě části jsou nejlepší), mě nabudila a knihu jsem dočetla. Pocit - dobrá detektivka- se však nedostavil. Tak snad příště.

detektivní a krimi romány Norsko thrillery napětí severská krimi

Samuel Bjørk (p)
norská, 1969