Clona

Clona https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398773/bmid_clona-124-398773.jpg 4 1320 373

V horském jezeře je nalezena zavražděná baletka. Opodál stojí prázdný fotoaparát, v jehož čočce je vyryté číslo. O pár dní později najde recepční pochybného hotýlku v jednom z pokojů mrtvého saxofonistu. Stopy ukazují na stejného pachatele, který zanechává policii podivné vzkazy. Detektiv Holger Munch proto k případu přizve zkušenou vyšetřovatelku Miu Krügerovou. Společně musí zastavit vyšinutého vraha dřív, než si vyhlédne další oběť.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Plus

Gutten som elsket rådyr , 2018

Thromulus
Thromulus
24.06.2019 4 z 5

Slabší než předchozí díly, ale čtivé to bylo.

mirka71
mirka71
19.06.2019 5 z 5

Knížka velmi dobře napsaná, pomalý rozjezd, chvilku mi trvalo, než mě chytla, ale závěr zajímavý, Petrou Špalkovou výborně načteno. Jediné, co mi tedy neskutečně pilo krev, bylo někdy od 40. kapitoly, kdy jsem to zaregistrovala, neustále se opakující ,,do háje". V každé kapitole minimálně 3x...Nevím, jestli jde o oblíbený výraz autora, nebo překladatele, ale je fakt, že to můj celkový dojem z jinak velmi slušné detektivky trochu pokazilo. Jinak za přečtení ale rozhodně stojí..

FreckledCathy
FreckledCathy
19.06.2019 5 z 5

Konec byl hodně zajímavý a nepředvídatelný, jen mu bylo podle mého dáno málo prostoru, klidně by si zasloužil o dalších 50 stránek navíc.

rm
rm
17.06.2019 5 z 5

Jo, líbilo se. Byla to má první knížka ze série a to byl možná trošku problém. Docela dost se odkazovalo na minulý případ...

allebra
allebra
16.06.2019 4 z 5

Clona se četla dobře (i díky krátkým kapitolám), ale z mého pohledu se předešlým dvěma autorovým knihám nevyrovnala. Možná by si konec zasloužil více prostoru. Líbilo se mi sledovat chvilky ze soukromí vyšetřovatelů. Pokud bude pokračování, zase si ho ráda přečtu.

mirunda
mirunda
15.06.2019 3 z 5

Do knihy jsem se dlouho nemohla začíst. Nakonec skončila tak rychle, že jsem si to ani nestihla uvědomit. Konec mi přišel dost odflaknuty a jednoznačně nejslabší kniha autora.

saphiral
saphiral
13.06.2019 3 z 5

Trošku zklamání, předešlé knihy byly o moc lepší. Za mě asi nejlepší V lese visí anděl.

JezinkaJ
JezinkaJ
13.06.2019 3 z 5

Také se mi zdá, že tendence serie je spíš sestupná. Při čtení jsem se sice bavila a netušila jsem, kdo je pachatel (to snad asi nikdo) :) a oceňuji i to, že autor nechal Miu trošku vzpamatovat a nerozčilovala mě tak jako v minulém díle svou touhou, odejít ze světa a svou nechopností to opravdu udělat, ALE tenhle díl je trochu blbost. Nejlepší ovšem je, že přijít na to, se dá až po jeho dočtení.
Beze studu přiznávám, že pasáže, kde je Mia autorem vyzývaná k odchodu, nemilosrdně přeskakuji, ač mi tenhle styl čtení opravdu není vlastní.
Ať je to, jak je to, další díl budu číst zas. Asi. :-)

Evule81
Evule81
12.06.2019 5 z 5

Super kniha. Stejně jako předchozí díly. Snad bude brzy pokračování.

Lychorinda
Lychorinda
11.06.2019 5 z 5

NA 3 díl jsem se moc těšila. :) A měla jsem na co.
Kniha přečtená zase jedním dechem. Až mě celkem mrzí, že jí mám dočtenou.

soupik2012
soupik2012
11.06.2019 3 z 5

Podle mého mínění má tato série sestupnou tendenci. Autorova prvotina V lese visí anděl, byla po všech stránkách dokonalá a neměla jsem jí co vytknout. Velmi zdařilá kniha Sova, byla na konci otevřená a tak jsem se těšila na pokračování, ale toho jsem se bohužel nedočkala. Místo toho, mi byl naservírován příběh, který jsem v různých obměnách měla možnost poznat již mnohokrát. Autor do příběhu tentokrát nevnesl vůbec nic nového. Navíc to bylo celé nepovedené. Když to přeženu, tak sekretářka vyřešila případ a odborníci jsou za blbce. Audioknihu čte velmi dobře paní Petra Špalková.

astra3
astra3
11.06.2019 5 z 5

Hrozně zamotané, ale velmi čtivé. Pro mě super čtení.

Marfinka
Marfinka
10.06.2019 5 z 5

Prostě skvělý Samuel Bjork a jeho skvělé knížky mě snad nikdy nezklamou. Stejně jako tahle. Četla jsem jí jedním dechem a už se těším na nějakou další.

HenryMorgan
HenryMorgan
06.06.2019 3 z 5

Nepřišlo mi to tak skvělé, vlastně jen lepší průměr. Byly tam podivné náznaky psychedelických dějových zvratů jako v předchozích knihách, až na to, že tu nikdo vlastně nefetoval. Oba hrdiny bohužel vnímám se špetkou skepse - jako kdyby se sám autor kolem nich snažil lehce násilně budovat auru nedotknutelnosti, lidské nedokonalosti, zároveň profesní geniality, přitom poctivou detektivní práci odvedli řadoví policisté a vyřešili celý případ. Motiv všech činů je pro mě taky jakousi záhadou. Asi prostě špatná práce s psychologií postav. Ale jinak musím říct, že se to četlo dobře, bylo to poutavě napsané, čtenář se těšil na další kapitoly, mělo to perfektní atmosféru... ale slabší zápletku

VěraČamková
VěraČamková
06.06.2019 5 z 5

opět napínavá detektivka, čteno jedním dechem, moc mě to bavilo. Nevadilo by mi, kdyby autor psal častěji :D

KLHannah
KLHannah
05.06.2019 4 z 5

Začátek mě mile překvapil díky Mie, která byla jako vyměněná. Nalilo mi to do žil trochu odvahy, že by třetí kniha v pořadí nemusela být zase tak špatná, jak avizují některé recenze. Zápletka jako vždy zajímavá, líbila se mi i linka kolem Curryho. Čím víc jsem se blížila ke konci tím míň jsem chápala, jak to autor chce na pár stránkách stihnout rozkrýt. Podařilo se. Možná to nebylo zase tak strhující a dech beroucí, ale někdy to tak v životě je, že vysvětlení záhady je ve výsledku prosté a snadné. A že šlo zase o jednoho z vyšetřovatelů? Musíme si asi domyslet, že vždy, než tento případ nastane, řeší naše oddělení jiné případy, do kterých nás autor nahlédnout podrobněji nenechá.

Ivuska97
Ivuska97
03.06.2019 5 z 5

Přečteno jedním dechem, doporučuji! :)
Chvilku jsem se nechala odrazovat názory ostatních, jak je kniha slabá oproti tomu, co už Bjørk napsal. A byla jsem blbá, kniha mi sedla neskutečně :)
Rychlé jednoduché čtení a hlavně jsem v tom nebyla zamotaná jak je u mě zvykem.
5* Bjørk je láska :D :)

josska
josska
03.06.2019 5 z 5

Knihy od autora mám moc ráda,líbily se mě všechny tři,v lese visí anděl a sovu jsem ted dočetla po druhé,abych si je oživila a mohla číst clonu a moc mě to bavilo,styl psaní,postavy,zápletky .....

SleepyAllDay
SleepyAllDay
01.06.2019 3 z 5

Miu a Muncha mám ráda, ale asi jsem jejich příběhy přesycena.
Až na posledních pár kapitol, kdy to začalo mít spád, mě kniha nebavila.

Blondebookdevil
Blondebookdevil
30.05.2019 4 z 5

Konečně maturita za mnou a můžu se na plno pustit do čtení a čtenářské výzvy! Na Clonu jsem se těšila dlouho, zprvu jsem moc nevěděla, co si o těch vraždách myslet, byly nejasné, nic neříkající. V minulém díle napojení na Muncha a nyní na Miu? Každopádně, vrah by mě asi nenapadl, byla jsem překvapená. Teď jen doufat, že pan spisovatel brzy vymyslí něco nového...

detektivní a krimi romány Norsko thrillery napětí severská krimi

Samuel Bjørk (p)
norská, 1969