Holčička, která nechtěla vyrůst

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Její fotky obletěly celý svět, aby pomohly v boji s mentální anorexií. Isabelle Caro - modelka trpící touto nemocí pózovala na šokujících fotografiích Oliviera Toscaniho. Rozhodla se světu ukázat své tělo. Vyhublé až na kost, nahé… Její odvaha odhalit se rozdělila svět. Někteří ji i celou kampaň proti poruše příjmu potravy ocenili, jiní fotografie šmahem odsoudili a kampaň označili za příliš krutou. Nakonec se rozhodla svůj příběh sepsat. Příběh, kam až tato nemoc může zajít. Dva roky po jejím vydání modelka Isabelle Caro svůj boj prohrála. Zemřela ve věku 28 let....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85643/holcicka-ktera-nechtela-vyrust-85643.jpg 4.3188
Žánr
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, XYZ (ČR)
Orig. název

Petite fille qui ne voulait pas grossir: Ma bataille contre l’anorexie, 2008

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (58)

Kniha Holčička, která nechtěla vyrůst

Přidat komentář
Jirinamac
07. ledna

Mohla vyrůstat jako zdravé dítě, toužila po kamarádech, přírodě a běžných dětských radostech. Ani v dospělosti nedokázala bojovat proti autoritě své matky, ale alespoň si dokázala uskutečnit část své touhy studiem herectvím a částečně se osamostatnit. Léčbu potřebovala hlavně její podívínská matka, když ještě byla Isabelle malá holčička. Ke knížce mě přivedla čtenářská výzva a to, že ráda čtu životopisy.

Kjája
22.12.2019

Už od začátku příběhu musí být všem jasné, že hlavní podíl viny na její nemoci nesla její chorá matka. Škoda mladého života.


veronika9761
26.11.2019

Cte se jednim dechem, ale jinak velmi depresivni kus.

Shinky
04.03.2019

Ke knize jsem si původně chtěla na chvíli sednout a "načnout ji", ale nakonec jsem se do ní tolik ponořila, že jsem ji na jeden zátah dočetla úplně celou. Je to velmi silný příběh se špatným koncem, o kterém jsem samozřejmě věděla, ale stejně to ve mně po přečtení zanechalo takovou prázdnotu a smutek...

NymphMaeve
01.02.2019

Musím říct, že tohle byla silná káva. Dočetla jsem to asi před pěti minutama a ta tíha a deprese, kterou cítím, je tak silná. Asi do poloviny jsem měla pocit, že čtu nějaký hodně čtivý, ale smutný venkovský román, jen do chvíle, kdy Isabelle vyroste. Tehdy mi došlo, že to je autobiografie někoho, kdo skutečně tohle všechno prožil a navíc dnes je již po smrti. Jak je uvedeno v úvodu, některé věci jsou lehce upravené pro ochranu osob i míst z Isabellina vyprávění. Zanechalo to ve mě opravdu hodně silnou stopu, jsem ráda, že jsem si to přečetla a našla jsem tam spoustu věcí, na které si určitě ještě vzpomenu. Každá rodina je jiná a já jsem po této knize ještě vděčnější za to, jakou rodinu (hlavně maminku) mám.

PetiJelinkova
31.01.2019

Velmi šokující a smutný příběh, který vezme za srdce. Přečteno během jednoho dne. Nemohla jsem se vůbec odtrhnout i když jsem věděla jak to celé dopadne . . .

lenuskav
16.01.2019

Neskutečný... někdy si říkam, proč mají vlastně takový ženský děti... :(

jana.hud
30.11.2018

Neuvěřitelně smutný příběh a přesto pravdivý.... škoda, že se Isabelle nepodařilo vyléčit a alespoň chvíli žít normální život.
Doporučuji k přečtení a děkuji Ize za tento její odkaz. Doufejme, že alepoň někomu pomůže.

1

Doporučujeme

Deník Anne Frankové
Deník Anne Frankové
Hanin kufřík
Hanin kufřík
Raději zešílet v divočině. Setkání s šumavskými samotáři
Raději zešílet v divočině. Setkání s šumavskými samotáři
Total Recall
Total Recall