Hokej '72 Sapporo-Praha

Obsáhlá publikace ve slovenštině o naplněných i nenaplněných snech. Naši hokejisté přivážejí bronzové medaile ze Sappora, což pro naši hokejovou historii znamená 4. olympijskou medaili po Sv. Mořici, Grenoblu a Innsbrucku. V Praze se po 23 letech stáváme mistry světa. Prožijme znovu vzrušenou atmosféru klíčových zápasů, nahlédněme do zákulisí a zavzpomínejme při čtení na legendy hokejového světa Vlado Dzurillu, Václava Nedomanského, Josefa Černého, Ivana Hlinku, Bratry Holíky, Františka Pospíšila, Trenéry Tarasova, Jaroslava Pitnera a další. Publikace je doplněna množstvím černobílých fotografií, přehledem s charakteristikami jednotlivých hráčů a tabulkami evokujícími události....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/286502/hokej-72-sapporo-praha-tHa-286502.jpg 51
Vydáno:, Šport

jackiebobcek
24.10.2016

Ďalší cenný úlovok z antikvariátu. Vychutnával som si atmosféru šampionátov, najmä toho pražského. Možno som aj sedel ako malý trojročný chlapec v miestnosti, keď otec sledoval hokej, ale nepamätám si to a zabudol som sa ho po rokoch na to opýtať.

Autoři knihy

Igor Mráz