Hody, půsty, masopusty

Hody, půsty, masopusty https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51944/hody-pusty-masopusty-51944.jpg 5 10 2

Lidové zvyky a svátky tak, jak je slavili naši předkové v průběhu celého kalendářního roku. Výklad je doplněn recepty tradičních jídel české kuchyně i návody na zhotovení nejrůznějších lidových ozdob a hraček. Kniha je členěna podle ročních období - od jara do zimy. Samostatný oddíl tvoří advent a oslava vánočních svátků. Zajímavé vyprávění o starobylých obyčejích našich předků z dob dávno minulých. Stručná historie jejich vzniku a původu. Výroba drobných hraček a tradičních ozdob. Kuchařské předpisy na sváteční i prostá jídla tradiční české kuchyně. ... celý text

Literatura naučná

Vydáno: , Akropolis

Andělský
07.07.2023 5 z 5

Magická kniha popisující dobu, kdy v maličkých okýnkách roubenek hořela svíčka a nad postelí visel růženec a křížek. Miluju to.

Amneris
11.12.2022 5 z 5

Kniha o lidových zvycích a obyčejích, které jsou rozděleny podle ročních období. Každé roční období je členěno podle různých svátků a oslav. Kniha je navíc doplněna recepty a návody na výrobu hraček či ozdob.