Hodně smíchu a pár slz

Hodně smíchu a pár slz https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58098/hodne-smichu-a-par-s-58098.png 4 34 14

Hodně smíchu a pár slz: vzpomínky na Betty MacDonaldovou. Po beznadějně rozebraném prvním vydání se vrací vzpomínání na nezapomenutelnou a všemi milovanou dámu a její povedenou rodinu. Laskavost, moudrost, vtip, který pomůže překonat překážky a nástrahy, nekonvenční přístup k životu a hlavně nezdolná chuť do života – tak by dal charakterizovat životní příběh autorky bestselleru Vejce a já, Betty MacDonaldové. Vzpomínky na společné zážitky, tak jak je zachytila její spolužačka a celoživotní přítelkyně, nepřinášejí ucelený životopis slavné spisovatelky. O to více nám však přibližují lidskou bytost z masa a kostí, jejíž vzácný dar přenést se přes životní trable s úsměvem, humorem a nadhledem nám všem tolik imponuje.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Lika klub

Much laughter, a few tears , 1992

zdenaR
06.08.2022 3 z 5

Betty je moje oblíbená spisovatelka, a proto si ráda přečtu cokoliv o ní.

TamaraKrejčí
25.07.2022 4 z 5

Pěkné počteníčko, takové milé.. :)

Sova15
28.12.2021 5 z 5

Velmi dobře jsem se pobavila při poslouchání CD a hodně nového jsem se dozvěděla o mé oblíbené autorce.

Kontryhelka
30.07.2021 1 z 5

Čekala jsem asi něco jiného. Za mně teda velká nuda. Po pár kapitolách jsem knihu odložila. Oceňuji, že se paní snažila nám popsat kamarádství s Betty, ale prostě se jí to nepodařilo. Nuda, nuda, nuda. Což mně mrzí, protože Betty a její knihy miluji a opravdu jsem čekala od knihy více.

Hanjimka
25.05.2021 4 z 5

Popis života, přátel i rodiny jedné z mých nejoblíbenějších spisovatelek. Po knížkách od Betty sahám pokud je mi nejhůř. Stačí pár stránek a život je hezčí. Tady jsem se o ni dozvěděla zase něco víc. audio kniha .

carbici
20.09.2020 3 z 5

Zajímavé postřehy ze života autorky (na měření plavek asi nikdy nezqpomenu), pár zážitků s Betty. Nejvíc ze všech mne ovšem zaujala Sydney.

kob
29.08.2019 5 z 5

Betty je moje milovaná autorka, takže mě knížka o jejím životě hodně zajímala. A nezklamala.

kacenka72
23.08.2019 3 z 5

Blanche není spisovatelka - je to souhrn vzpomínek na Betty, tak jak by ho asi napsal každý z nás o blízkém kamarádovi. Ale pár zajímavých postřehů o US kultuře té doby nebo o nelehkém osudu spisovatelky si odneseme.

Ina.czodjinud
21.02.2019 2 z 5

Hmmm, taková literatura faktu. Obsahově hodně zajímavé, ale Blanche není, holt, žádná spisovatelka.

Merlinit
12.08.2018 3 z 5

Takové milé čtení.

Katka2382
06.02.2018 4 z 5

Je fajn poznat Betty i od někoho jiného.A moc se mi líbilo na konci knihy i Slovo překladatelky Evy Marxové,jak se ona setkala poprvé knihami o Betty a jakou to dalo práci aby mohli u nás vyjít.

Lilly4
04.11.2017 5 z 5

Kniha je velmi zajímavá v tom, že popisuje i stinné stránky Bettyina života, o kterých ona taktně mlčí. Její první manžel byl hrubián a násilník, Betty byla mnohem inteligentnější a průbojnější než se sama popisuje atd. Nejzajímavější a dost frustrující je pro mě informace, že život v Americe ve 40-tých letech připomíná život v ČR v 90-tých (myčky nádobí, sušičky, sekačky na trávu, atd.).

kapr
08.09.2017 3 z 5

Kniha prozrazuje mnohé o Betty, a její rodině. Dozvíte se mnohé o způsobu života v USA v průběhu 20.století, i o tom kolikrát jsou rodiny ochotny se za svůj život přestěhovat často i napříč kontinentem za prací, s čímž mají zkušenost i vzdálení členové mojí rodiny, stejně jako mnoho dalších důležitých informací. V tom bych viděl možná ještě daleko větší přínos této knížky. I proto si jí velice vážím, byť ji po literární stránce za veledílo někteří z Vás považovat právě nemusí. Hodnotím 3,49.

BLeeCraleek
26.05.2016 2 z 5

Zajímavá kniha, Bettyina kamarádka Blanche popisuje svůj vztah k Betty a k její rodině. Není napsaná v takovém stylu jak jsme od Betty zvyklí. Místy mi to přišlo jako by to psala moje mamka – málo výrazových prostředků a jednoduché věty. A přes to, že kniha má podtitul takový jaký má tam bylo víc o Blanche než o Betty. I tak byla kniha pěkná

20. století USA (Spojené státy americké) spisovatelé spisovatelky

Autorovy knížky

Blanche Caffière
americká, 1906 - 2006
2010  74%Hodně smíchu a pár slz

Kniha Hodně smíchu a pár slz je v