Hodná sestra

Hodná sestra https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/467325/bmid_hodna-sestra-wLj-467325.jpg 4 478 128

Hodná sestra je příběh o sestrách dvojčatech - Rose a Fern, které neměly lehké dětství kvůli matce. Jsou si velmi blízké a Fern coby autistka je na svou sestru Rose citově vázaná. Když Rose nedokáže otěhotnět, Fern se rozhodne sestře pomoci - jen si musí najít otce pro plánované dítě. To otřese základy života, který si Fern pro sebe pečlivě vybudovala, a rozproudí temná tajemství z minulosti. Hodná sestra je svérázný až šokující příběh o tom, co rodiny skrývají...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Good Sister , 2021

L.Helena
25.07.2022 5 z 5

(SPOILER) Hezký příběh, dobře napsaný. Pěkně je vykreslená postava Fern, její vnímání světa i zvláštní potřeby. Závěr mi přijde až nereálně pozitivní, ale zase je to takové pohlazení po duši.

janina66
23.07.2022 5 z 5

Výborná kniha. Hodně se mi líbila. Čtivá, zajímavé střídání z pohledu Rose v deníčku a reálný pohled Fern. Jejich soužití od dětství po dospělost. Nádherný konec.

micha-ella
18.07.2022 4 z 5

Tak tohle se mi na rozdíl od Rodiny odvedle líbilo víc, skoro na pět hvězdiček. Nakonec jen čtyři proto, že některé situace byly nepravděpodobné (například žádná batolata nevydrží poslouchat dvě hodiny předčítání). Ale výborně popsané postavy, napínavý příběh, i zvrat na konci byl tentokrát přijatelný. Bavilo mě to, autismus mě zajímá a tady je dobře podaná jedna z jeho forem.

dawson321
11.07.2022 4 z 5

Určitě lepší kniha než předchozí Rodina odvedle. Kdo má nějakého sourozence, tak se možná v ději trochu uvidí, protože soupeření o přízeň mezi sourozenci je snad všude. Rozhodně zajímavé postavy.

LeSk
10.07.2022 5 z 5

Wauuuu, tak tohle byla jízda ... přečteno jedním dechem, totálně mě děj pohltil a nedalo se přestat číst. Bavila mě kniha od první do poslední stránky, konec byl velmi překvapující. Doporučuji.

Olous1
08.07.2022 2 z 5

Dnes se mi potvrdilo, že na hodnocení knihy nelze koukat. Každému se opravdu líbí něco jiného. Mě bohužel kniha vůbec nezaujala,nuda, musela jsem se do čtení nutit,a mám pocit, že zítra nebudu vědět o čem to bylo. Za mě ne...40%.

Januli
08.07.2022 3 z 5

(SPOILER) Dle hodnocení, které je dost vysoké jsem čekala pecku a zatím celkem průměrná kniha. Sice neotřelý námět, ale žádný překvapivý děj. Někdy nadávám, že kniha má zbytečně moc stran, ale tady mi klidně 60 chybí, které by knihu lépe doplnily a ješte více nás obeznámily s minulostí i přítomnosti. Ale možná na druhou stranu je to dobře, že je to tak, kdyby to bylo třeba jinak, mohla z toho vzniknout blbina. Člověk si na závěr vlastně říká, že nemocná sestra, u které je to viditelné, je vlastně ta zdravá a druhá je dost narušená...

Pavčule
01.07.2022 5 z 5

Za mě pecka, ze začátku to vypadá ,že tenhle příběh je podobný jako stovky jiných v tomhle žánru a nevybočuje ,ale pak..Dlouho jsem si tak dobře nepočetla.

Nairobi
29.06.2022 1 z 5

Jsem asi jediná kdo musí dát jen jednu hvězdu. Celou knihu jsem se nudila a hodně jsem se musela nutit číst dál.

Lexie321
25.06.2022 4 z 5

(SPOILER) Kniha ponúkala zaujímavý pohľad na manipuláciu a toxický vzťah medzi súrodencami. Rosa bola psychopatka a posledná kapitola mi nahnala zimomriavky do akých až extrémov by mohla ísť a že by mohla Fern ublížiť ešte viac než doteraz. Fern bola super a spolu s Wallym som im od začiatku fandila, keďže som typovala kto bude vlastne "dobrá sestra". Určite si od autorky ešte niečo prečítam.

cornetka
24.06.2022 5 z 5

Skvělá a čtivá kniha o manipulaci mezi sourozenci. Za mě palec nahoru!

soukroma
18.06.2022 3 z 5

Nepříjemná kniha svým obsahem: patologie versus autismus, dvojvaječná dvojčata a jak se mohou lišit, co všechno zmůže manipulace (a náhoda - skvělý Wally, tedy Rocco). Napsáno čtivě, australskou autorkou (pro mne bonus, pokud by se nějak Austrálie protlačila skrz řádky), ale nějak nevím, co s tím - lecčemus jsem neuvěřila a ten happy end byl na mne taky až moc.
Těžko hodnotit, s nepříjemnými pocity (do)čteno, takže 70%.

Danka1975
10.06.2022 5 z 5

Jakože tohle mě ba :-), . .čtivé, bez zbytečných "kudrlin". . . .super vykreslená Fern.. .!!! Už jsem četla od autorku Tchyni a po roce to byla sázka na jistotu. . .(trochu podobný scénář, ale přesto něco jinéjo :-)). . .zasmějete se, ale i slzzám nemáte daleko. . prostě krásná práce, Sally!!!

Haduwig
05.06.2022 4 z 5

(SPOILER) Velmi čtivý příběh, který nebudete chtít odložit. Detailně ukazuje vztah sester-dvojčat, ale i život lidí, kteři svět vnímají jinak a jinak je také bere jejich okolí.

Chvilku to trvalo, ale k Fern jsem si našla cestu, a jejímu vztahu s Wallym jsem nesmírně fandila.

Jediné, co knihu trochu sráží je fakt, že čekáte na ten velký zvrat, po kterém bude vše jinak - a ono moc možností není, takže zhruba od poloviny je jasné, jak to celé je. Přesto budete netrpělivě číst dál.

Marika Vanova
05.06.2022 5 z 5

Pecka kniha. Pecka příběh. Doporučuji.

lenkaabooks
25.05.2022 4 z 5

Tak nějak neplánovaně jsem v poslední době četla příběh autisty a viděla film, kde vedlejší postavou byla autistka /herečka I. Uhlířová, do té doby mě neznámá, mě úplně svou rolí dostala /a znovu se mi do ruky dostala kniha s tímto tématem. A vůbec mi to nevadí, protože mě to svým způsobem fascinuje.
Fern pracuje jako velmi oblíbená knihovnice, má své zvyky a podivnosti a nesnáší kopírky a tiskárny. Má sestru dvojče Rosu, která na ní dohlíží. Rosa by ráda se svým přítelem miminko, ale nedaří se. A pak Fern napadne, že by své sestře dítě porodila. Kdo je ta "hodná sestra" nakonec překvapením není, přesto knihu jsem si fakt užila.

Pepina19
22.05.2022 4 z 5

Přečteno na jeden zátah, slušný napínavý příběh ve kterém se pozvolna odkrývají karty. Fern je úžasná, naprosto mi přirostla k srdci.

veronika3141
18.05.2022 4 z 5

Kniha ve ktere se vykresluji dve sestry z nichz jedna je autistka mi je blizke,mam dva syny na spektru.Kniha se cetla dobre a za me az desive jake muzou byt rodinne vztahy kdyz si myslite ze o sestre vite vsechno a pak …..moje jiz treti kniha od teto autorky a opet nesklamala …

Kekik
11.05.2022 5 z 5

Moje třetí přečtená kniha od autorky a opět naprostá spokojenost.
Zpočátku mě vyděsilo chování Fern, ale velmi brzy jsem si její postavu oblíbila. Kdo by si neoblíbil tak úžasnou osobnost. Autorka její postavu vykreslila naprosto věrohodně.
Kdo je zde zlý je celkem jasné, přeci jen již mám něco načteno. Přesto mně ale vrtalo hlavou, jak skutečně proběhla událost s Billym.
Rozhodně se chystám přečíst i knihu Tchyně. A další knihy, které vydají.

Čtenářská výzva 2022: Téma číslo 20. Kniha poprvé vydaná v roce 2022 (nová kniha).

harena
11.05.2022 5 z 5

Paráda. Nečekala jsem, že to bude tak napínavé, předpokládala jsem, že to budou běžné spory dvou sester. Ale omyl, spisovatelce se povedlo zamotat čtenářům pořádně hlavu. Šikovné jsou krátké kapitoly, kde se střídá čtení z deníku Rose s vyprávěním její sestry Fern. Téma je zajímavé a velmi čtivě a chytře zpracované, skvěle vymyšlený závěr, čtení jsem si opravdu užila.

autismus tajemství psychologické romány těhotenství sestry životní krize

Sally Hepworth
australská, 1980