Hodná sestra

Hodná sestra https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/467325/bmid_hodna-sestra-wLj-467325.jpg 4 477 127

Hodná sestra je příběh o sestrách dvojčatech - Rose a Fern, které neměly lehké dětství kvůli matce. Jsou si velmi blízké a Fern coby autistka je na svou sestru Rose citově vázaná. Když Rose nedokáže otěhotnět, Fern se rozhodne sestře pomoci - jen si musí najít otce pro plánované dítě. To otřese základy života, který si Fern pro sebe pečlivě vybudovala, a rozproudí temná tajemství z minulosti. Hodná sestra je svérázný až šokující příběh o tom, co rodiny skrývají...... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Good Sister , 2021

Petra00
04.11.2022 4 z 5

Skvělá knížka, už druhá co jsem od autorky četla (Tchyně se mi líbila trošičku víc). Celkově se skvěle četla, měla krátké kapitoly, střídaly se pohledy dvou osob, z čehož jedna část byla ve formě deníkových zápisků. To všechno zajistilo fakt perfektní čtivost, navíc je knížka poměrně krátká.
Jediné co bych vytkla, že po celou dobu se nic extra nedělo, i tak to bylo moc fajn, jen bych čekala víc akce. Ten konec byl ale absolutně super, dostal mě.
Moc mě bavilo téma náhradního mateřství, sesterských vztahů i prostředí knihovny.

Janík61
21.10.2022 5 z 5

Knížka se mě moc líbila, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Můžu doporučit.

VěraČamková
08.10.2022 5 z 5

Knížka mě opravdu potěšila, příběh byl uvěřitelný a čtivý, nedalo se od něj odtrhnout, mělo to napětí i humor, vřele doporučuji.

Euka
04.10.2022 1 z 5

Po hodně dlouhé době jsem se prostě nemohla začíst. Do čtení jsem se nutila a před polovinou knihy jsem to vzdala.

Yanny
26.09.2022 5 z 5

Další skvělá kniha z pera Sally Hepworth. Předchozí knize Tchyně jsem dala pět hvězdiček a ani u této nemohu jinak. Nenašla jsem na ní jedinou chybu, nebo něco, co by mi nesedlo. Žrala jsem to začátku do konce, neskutečně dobře se to četlo a bylo to opravdu zajímavé a originální. Sally se mi prostě strefuje do vkusu a já se proto rozhodla, že si od ní přečtu postupně všechno. Ještě mě čeká Tajemství porodních bab a Rodina odvedle.
Ačkoliv to podle názvu a anotace není poznat, řeší se tu opravdu vážná témata. Tím nejzajímavějším je jistá odlišnost hlavní hrdinky. Fern je 28, je knihovnicí za přepážkou a má sestru-dvojče, která se jmenuje Rose. Jenže Fern trpí (jak jsem si sama dovolila vydedukovat, protože toto tam nikdy nebylo řečeno) asi jistou formou Aspergerova syndromu.
A protože jsem celkem nedávno četla už jednu knihu o této nemoci, a to knihu Nejsem jako vy od Jodi Picoult, bylo hrozně zajímavé, jak tato nemoc ovlivňovala život dospělé ženy. Její sestra, dvojče má zase cukrovku a obě vzpomínají na své dětství… Navíc Rose by si přála otěhotnět, ale nemůže. Ale Fern ano…Co je víc přirozené, než porodit dítě svému dvojčeti, když sama nemůže?
Sally napsala dobrý společenský román, který ale ke konci trochu vygradoval do thrilleru. Přesto by mi bohatě stačilo, kdyby to bylo jen o těch vztazích. Bylo to vážně geniálně napsané a ten závěr tomu dodal třešničku na dortu.
Moc vám tuto knížku doporučuju. Je to parádní čtení, co sfouknete ani nevíte jak.

Pavlína2019
25.09.2022 5 z 5

Když si oblíbím autora, neřeším o čem další kniha je a rychle jdu na ni... :-)
Opět jsem neudělala chybu.
Jsem velice spokojená, kniha se četla sama, zajímala mě každá další řádka.
Navíc i netradiční pojetí vyprávění díky zvláštní duši jedné z vypravěček.
A vlastně byly zvláštní obě sestry.
Příběh se mi moc líbil, je napínavý a zároveň i dojemný.
Rozhodně všem doporučuji.

Magdyla.8
14.09.2022 4 z 5

Kniha je velmi čtivá i díky krátkým kapitolám, které vás nutí číst dál a dál. Ze začátku jsem měla raději Rose a říkala jsem si, že má těžký život. V půlce knížky jsem začala fandit Fern a jsem za to moc ráda. Dlouho jsem nečetla psychologické rodinné drama, takže jsem rozuzlení neodhadla. Pro mě tedy příjemné čtení.

Evule *
05.09.2022 4 z 5

Má další kniha od této autorky, příběh velmi čtivý. Na pláži u moře přečteno za jeden den, doufala jsem v dobrý konec. Další knihu si ráda přečtu.

sidonka
02.09.2022 4 z 5

Příběh plný přetvářky a lží, ale jak je známo,. lež má krátké nohy a tak nakonec spolu jsou, ti, co k sobě patří, už se těším na další knihu autorky

Darja.8
23.08.2022 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem

marwinmh
19.08.2022 4 z 5

Dvě sestry, dva propojené životy a příběh o tom, že ne vždy je dobré dát na první dojem, jelikož činy lidí mohou mít nejrůznější pohnutky. Tato kniha mě bavila a u čtení jsem se rozhodně nenudila.

Prateri
15.08.2022 4 z 5

Temná stránka člověka nevede zrovna ke konání dobra. Hodná sestra - která je vlastně ta hodná a která má nemocnou duši? Čtivý příběh o dvou sestrách, jejich vztahu i temné minulosti a o jednom sesterském srdci čistém a poctivém.

SynD
13.08.2022 3 z 5

kvalitní oddechová literatura existuje!

Anie94
12.08.2022 3 z 5

Zacneme s hodnocenim u obalky knizky,ktera se mi nijak zvlast nelibi, ale chapu, ze je nutne aby se hodila k predchozi knizce.

Tento pribeh je vypraveny ze dvou pohledu. Z pohledu Fern a z denikovych zapisku Rose, ktere si pise kvuli terapii. Byt to jsou dvojcata, nemuzou se od sebe tyto dve verze pribehu lisit vice.

Postava Fern mi byla o neco sympatictejsi, mozna i proto, ze pracovala v knihovne. Jeji sestra Rose byla mrcha od pohledu. I kdyz na prvni pohled vypadal jejich vztah velmi idylicky.

Knizka se mi necetla uplne nejlip, nedokazu ani presne rict proc, ale misty jsem se musela do cteni nutit. Co je super jsou kratke kapitoly, ktere podnecuji ke cteni.

Co mi vadilo bylo nedoalstatek napeti a tzv. "wau" momentu. Vse tak nejak plynulo konstantne. Pry je tohle nejslabsi knizka autorky, tak jsem zvedava na dalsi.

Je to hodne predvidatelny pribeh a kdo ma v tomto zanru nacteno, tak zapletku a rozuzleni vyvodi snadno.

perpe2a
12.08.2022 4 z 5

Výborný rodinný psychothriller

anája
11.08.2022 5 z 5

Výborná kniha. Nemohla jsem odložit.Zatím nejlepší z těch co autorka napsala.Zajímavé jak může někdo s někým cely zivot manipulovat.

4xbabča
09.08.2022 5 z 5

Moc hezky napsaná kniha, příběh dvou sester dvojčat Rose a Fern se příjemně čte až do samého překvapivého konce.

ivca7818
27.07.2022 5 z 5

Tohle je ideální oddechová četba pro ženy na dovolenou nebo, jako v mém případě, na mateřskou dovolenou. Ačkoli vlastně předem víte, jak to celé dopadne, autorka si udrží vaši pozornost od začátku až do konce. První kniha, která se mi od ní dostala do rukou, byla Tchyně a ta mi přišla celkem průměrná, tenhle příběh mě bavil daleko víc,a i když to není žádná velká literatura, dávám plný počet hvězd.

Aknel26
25.07.2022 3 z 5

Jsem na vahách - mám dát tři jasné hvězdy, nebo čtyři trochu vybledlé?
Rozhodně to byl zajímavý, v některých pasážích vyloženě napínavý příběh, který se díky krátkým kapitolám a střídání vypravěček snadno četl. I postavy byly dobře vykreslené, hlavně obtíže Fern. Jen tu poslední vyhrocenou kapitolu bych vynechala. Potěšilo mě, že se kniha odehrává v Austrálii - a také v knihovně.

L.Helena
25.07.2022 5 z 5

(SPOILER) Hezký příběh, dobře napsaný. Pěkně je vykreslená postava Fern, její vnímání světa i zvláštní potřeby. Závěr mi přijde až nereálně pozitivní, ale zase je to takové pohlazení po duši.

autismus tajemství psychologické romány těhotenství sestry životní krize

Sally Hepworth
australská, 1980