Hodiny z kostí

Patnáctiletá Holly po zuřivé hádce s matkou zabouchne dveře za svým starým životem. Když nyní prochází anglickým venkovem, podivná setkání a souhry náhod přetvářejí její realitu tak, až se začne podobat oživlé noční můře. Neboť Holly upoutala pozornost skupinky nebezpečných mystiků – a jejich nepřátel. A právě osud Holly Sykesové je tmelem spojujícím příběhy dalších protagonistů Hodin z kostí – studenta z Cambridge, který usiluje o bohatství a vliv, rozpačitého otce, jenž si připadá naživu, pouze když podává zpravodajství z okupovaného Iráku, spisovatele středního věku, jenž truchlí nad svým vyhnanstvím ze žebříčku bestsellerů –, kteří všichni sehrají roli v nadpřirozené neviditelné válce na okrajích našeho světa. Ze středověkých švýcarských Alp přes australskou buš devatenáctého století a hotel v Šanghaji až do výstavného domu na Manhattanu v blízké budoucnosti a na postapokalyptický irský venkov se jejich příběhy rozvíjejí a spojují v okamžicích jak každodenních, tak téměř zázračných. Hodiny z kostí tvoří kaleidoskop plný výrazných postav a možných světů, který přímo prosí o to, abychom ho rozebrali a opět poskládali dohromady....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/330508/hodiny-z-kosti-7Ts-330508.jpg 4113
Vydáno:, Mladá fronta

The Bone Clocks (2014)

Kniha Hodiny z kostí

Ventimiglia
předevčírem

Lapená od první stránky do poslední. Už jsem potřebovala přečíst příběh, ve kterém si zamiluju postavu/y a který nechci odložit. Zamilovala jsem si Holly a prožila s ní její příběh. Část, v níž se dozvídáme o životě válečných zpravodajů, mě nutí, abych se o jejich práci a o zemích , ve kterých působí, dozvěděla víc. Oslovil mě i stárnoucí spisovatel, který se pomstí uštěpačnému kritikovi: jak snadné je udělat něco, co se nikdy nedá odestát. Pobavila mě spousta aluzí (a to jsem ještě spoustu z nich neobjevila): je to čtenářsky příjemné a zábavné. Fascinovala mě Mitchellova fantazie, jeho jazyk, metafory.
Ale nejvíc, nejvíc mě vzala vize světa, ve kterém došla ropa: civilizace existuje jen do té doby, dokud v ni lidé věří. Pravděpodobně existují ještě silnější dystopie, ale mě tahle zasáhla, snad proto, že je děsivě uvěřitelná.

Acamar

Kříženec Domu za zdí a Atlasu mraků ... Téma anchoritů, nesmrtelných živících se dušemi psychicky obdařených smrtelníků z Domu za zdí (zde ve snesitelně krátké podobě), v Hodinách z kostí propojené hlavní postavou Holly nahlíženou různorodou formou z pohledu studenstkého hejska, žurnalisty, spisovatele, jehož hvězda zapadá, akční pasáž souboje dvou nepřátelských ezoskupin i závěrečné postapo ... Ač se mi dříve čtené knihy D.Mitchella líbily, pro toto základní fantasy téma asi nejsem cílová skupina, takže jsem toto dílo přes všechen jeho spisovatelský um nedokázala ocenit jako ty předchozí.

gbrgbr

Autor umí nádherně pracovat s jazykem, což ukázal především v prvních dvou kapitolách, které mě opravdu bavily. Pak ještě část se spisovatelem byla dobrá. Avšak předposlední a poslední část knihy pro mě naprosté zklamání. Ta sci-fi/fantasy linka mi tam přišla hodně na sílu.

LuCc1211

K této knize jsem se vracela asi na třikrát a nejednou jsem měla chuť knihu prostě a jednoduše jen zavřít a vrátit zpět do knihovny. Nemám ráda, když odcházím od nerozečtených knížek a tak jsem se po asi 3 měsících zařekla, že tuto knihu prostě dočtu. Nevím po pravdě co bych o ní napsala. V knize jsem se dost ztrácela v ději a postavách, do asi 3/4 knihy, pro mě děj byl absolutně nezáživný. Jediný pocit, kdy to vypadlo, že si kniha napraví reputaci, se po přečtení asi 50 stránek zase vytratil. Bylo to moje první setkání s tímto autorem a bohužel asi poslední. Uvidíme...

pavel.2

Nebýt toho, že jsem přečetl skoro vše od D. Mitchella, tak bych z knihy moc nadšený nebyl. První půlku knihy jsem se celkem nudil, druhou pak právě propojení s jeho dalšími knihami přineslo příjemné "problýsknutí" a temný závěr pak knihu příjemně okořenil. Ale i tak se mi Tisíc podzimů líbil mnohem víc (mám rád tématiku Japonska), stejně tak mysteriózní Hybatelé a úžasnému Atlasu mraků tahle knížka sahá leda do pasu... Ale doufám, že se autor podobným směrem vrátí a napíše někdy něco o Jasnozřivých.

Hellrampage
18.12.2018

Hodiny z kostí sú románom s ľahkou fantastikou. Spočiatku kniha začína príbehom Holly, v ktorom nie sú takmer žiadne prvky fantastiky. Až ku koncu knihy to autor na čitateľa rozbalí a doslova ho zavalí nadprirodzenom. Kniha je rozdelená na niekoľko príbehov, každý príbeh vidíme z očí inej postavy, pritom sú od seba oddelené časovo. Autor brilantne napísal postavy, kniha sa číta výborne, no vyvrcholenie knihy medzi dvoma skupinami ma nijako neoslnila. Posledná kapitolka v post-apo prostredí bola parádna chuťovka na záver. Malo to skvelé myšlienky ale tak strašne málo využité. Keby vyšiel film, pozrel by som si ho radšej.

withoutchild
22.10.2018

Uf, to bylo ale dlouhé. První Mitchellova knížka, kterou jsem měl problém přečíst. Naštěstí někde v půlce to chytlo jakž takž spád, ale popravdě závěrečné dvě tři kapitoly na Ovčí hlavě mne hrozně moc nebavily.

michaela2338
16.10.2018

Označení "mezinárodní bestseller" nemusí být prokazatelně zárukou kvality. Ale v tomto případě to platí beze zbytku. Nezbývá mi než říct: "Pane Mitchelle, ovládáte své řemeslo zatraceně dobře."