Hodiny klavíru

Na záložku autor napsal: „Pravívám, že normální a zdravý člověk nepíše, ale že psaní je jediný způsob, jak může zvítězit nad něčím, nad čím ve skutečnosti nemůže. Co jsem kdy napsal, bylo vždycky vítězstvím nad něčím takovým. Dále pravím, že žádná knížka nefunguje bez ženské postavy: ona tu krizi dělá. Tyto zápisy vznikly jinak: z podnětu v redakci Literárních novin, pro něž jsem je původně mínil. Ale pak jsem to pochopil jako příležitost napsat něco, k čemu mě zvenčí nenutí nic. Ale protože žádná knížka nefunguje bez ženské postavy, přistoupil jsem sostenuto k jejímu klavíru.“ méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/1199/hodiny-klaviru-1199.jpg 3.78
Literatura česká
Vydáno:, Atlantis

JanPřemysl

Nelze jinak , nežli nepsat žádný komentář, neboť dobré zboží se prodává samo. Jestli máte možnost, sáhněte po této knize a sami pro sebe si udělejte malou inventuru. Stojí to za to.

ZuzanaMrh
30.12.2015

Moje druhá kniha od Vaculíka. První jsem četla "Stará dáma..." Když se mě známí ptali, o čem že to je, nedokázala jsem pořádně odpovědět. Na první pohled je to o ničem, ale na ten druhý vlastně o všem. Nedokázala jsem se od knihy odtrhnout, dokud nebyla dočtená až do konce... NĚCO v té knize obsažené a pro mě ne zcela uchopitelné mě táhlo dál... rozhodně dávám plný počet a doporučuji k přečtení... a už se těším na "Morčata", "Sekyru" a další

aurora

Typicky skvělý Vaculík s typycky skvělým jazykem.