Hodinky

Kniha Hodinky - společenský román Na nejrušnější ulici ve městě se s přesným úderem na hodinkách střetají po třiceti letech hlavní hrdinové – pilot Samuel a fotografka Patricie. S tisíci otázkami v očích a strachem v srdcích zjišťují, jestli se osoba, kterou tenkrát milovali, skrývá v těle, které téměř nepoznávají. Postupně odhalují tajemství svých minulostí a znovuobjevují stará, známá, milovaná, a tak dávno ztracená já, která pohřbili dokonce i sami před sebou. Jak dokázali překonat třicetiletou propast, kterou mezi nimi život vykousal? Proč Samuel beze slova a beze stopy zmizel? Jak se se Samuelovým zmizením Patricie vyrovnala? Kolik zemí museli oba procestovat, aby zjistili, že to, co hledali, měli přímo pod nosem?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420741/hodinky-H1r-420741.jpg 4.767
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno, vlastním nákladem

Kniha Hodinky

hanicka5037
včera

Kniha byla super. Těšila jsem se na další kapitolu a jak bude jejich osud pokračovat. Chvilku mi trvalo než jsem si zvykla na styl psaní, přeskakování z postavy na postavu. Ale bylo to bozi. Ke konci jsem plakala s chlapama. Těším se na, třeba někdy, pokračování ????

KamiRado

Láska, odloučení, cestování a budování rodiny. Celá kniha je krásně napsaný a odžitý příběh. Četla jsem ji se zatajeným dechem a těšila se, co bude dál. Hlavní postavy mi přirostly k srdci všechny čtyři a vhledy do různých částí života očima vždy jedné z nich byly také zvoleny bravurně. Příběh je zajímavý, ucelený a klidný - jen si plyne. Odpočinula jsem si u ní a myslím, že si ji rozhodně přečtu minimálně ještě jednou :-)

Nikita83

Právě jsem knihu dočetla, nádherné dva večery a jedno dnešní odpoledne strávené u úžasné knihy, která se četla sama. Nemohla jsem se dočkat každé další kapitoly, hlatala jsem knihu plnými doušky. I když nejsem čtenářem romantických příběhů, tento příběh byl něčím zvláštní. Neni to úplně červená knihovna, vypráví o životech lidi, kteří se sami sobě ztratili, i těch, kteří se náhodně v životech hlavních hrdinů objevili. Úžasná, skvělá, naplňující prvotina autorky. Už se nemůžu dočkat pokračování. Kniha se stala moji TOPovkou.

xena2711

Bohužel asi nejsem cílová skupina. Trochu červená knihovna a zároveň popis třiceti let bez sebe...

brectanka

Tři dny, tak dlouho jsem to četla (mezi tím jsem musela občas i do práce). Tři dny, kdy jsem chodila pozdě spát, vstávala jsem dřív, abych mohla číst. Abych věděla, co nového prožije Patricie, Samuel a jeho synové. Tři dny krásného příběhu, plného čekání i očekávání, první lásky i lásky celoživotní, nádherného přátelství i setkávání neznámých lidí. Samuel mi byl velice blízký, ale jeho kluci mě dostali svou lidskostí! Mám ještě pár knih od Vánoc k přečtení ale víte co? Jdu si Hodinky znovu přečíst! Tato kniha za to stojí!

JankaV80

Autorčina prvotina mě nadchla. Příběh dvou lidí - Patrície a Samuela - vyprávěný z jejího i jeho pohledu, postupně i z pohledu dvou dalších důležitých lidí (Patrika a Olivera), přičemž dějová linie z minulosti, přítomnosti a pro nás čtenáře i z budoucnosti (to se "píše" rok 2053), se prolíná. Vydařený popis několika lidských duší a lidských vztahů. Kniha o tom, jak člověku pomůže nejvíc setkání s neznámým člověkem, který je k němu upřímný. A co se mi líbilo vlastně úplně nejvíc bylo, že budoucnost je popsána úplně normálně a obešla se bez mimozemšťanů/robotů/aj. technických přemožeností. Knihu určitě doporučuji, moc se mi líbila. Snad se od této české spisovatelky dočkáme ještě další knihy/dalších knih.

Marekh

O této knize jsem dlouho uvažoval, jestli si mám knihu pořídit či nikoliv a stále jsem byl nerozhodný. Přečetl jsem si prvních 6 kapitol, které si může čtenář stáhnout z autorčiných webových stránek a přečíst si je a na základě toho má pak snadnější rozhodování, jestli ho ukázky z knihy oslovily, anebo naopak. Oceňuji, že autorka zpřístupnila tyto počáteční kapitoly, akorát je škoda, že nešly vytisknout na tiskárně a musel jsem je číst na počítači, protože v souboru bylo zamezeno, abych se daly vytisknout. Každopádně počáteční kapitoly mne zaujaly a konec šesté kapitoly byl napínavý a já jsem byl zvědavý, jak to bude pokračovat dále. Knihu nelze zakoupit v běžných knihkupectvích, pouze na autorčině webu v klasické papírové podobě, anebo v elektronické podobě jako e-knihu. Knihu hodnotím na 80 %.

Řekl bych, že tato kniha je spíše určená pro ženy, ale samozřejmě si knihu může přečíst také muž. V knize se pochopitelně vyskytuje romantika. Upřímně musím říci, že jsem od knihy čekal asi trochu něco jiného. Recenze na knihu jsou pěkné, a tak jsem čekal, že mne kniha pohltí a budu knihu hodnotit na plný počet hvězdiček, ale bohužel tomu tak nebylo. Kniha se četla dobře, stránky ubíhaly jedna za druhou, i když v určitých okamžicích jsem pociťoval, že se začínám trochu nudit, ale vzápětí do nabralo zase spád. Pokládám si otázku, jestli by se tento příběh – SAMUELA a PATRICIE mohl stát ve skutečnosti v reálném životě? Určitě obdivuji Samuela za to, jak se zachoval v určitých situacích, ale z druhého hlediska v určité záležitosti mi připadalo, že se chová zvláštně a příliš jsem nechápal jeho jednání v určité záležitosti, i když v knize se Samuel k tomu vyjadřuje. Ale stejně mi připadalo jeho chování podivné. Na jeho místě, troufám si tvrdit, bych jednal jinak..

Kniha je převážně vyprávěna z pohledu Samuela a Patricie, střídá se přítomnost (první kapitola začíná rokem 2053) s minulostí (třetí kapitola začíná rokem 2023) a tak se jednotlivé roky přítomnosti a minulosti střídají. Některé popisy mi připadaly až moc „pohádkové“, až na hranici uvěřitelnosti. Určitě bych ocenil, pokud by byla více propracovanější kapitola 7 a některé další kapitoly. Ačkoliv je v anotaci uvedeno, že se jedná o společenský román, uvítal bych více dobrodružství a napětí v některých kapitolách, kde by se to hodilo. Alespoň v mých očích jsem něco takového očekával. Kapitoly jsou krátké, z tohoto hlediska se kniha dobře čte a já jsem knihu přečetl na jedno posezení, protože mne zajímalo, jak se to bude dál vyvíjet a jak román nakonec skončí. Závěr knihy je otevřený a autorka v současnosti pracuje na pokračování druhého dílu. Určitě mne bude zajímat, jak se budou osudy naších hrdinů dále vyvíjet a budu zvědavý a plný očekávání druhého dílu.

Obálka knihy se hodně povedla, je pěkná. Rovněž se mi líbí fond písma a řádkování mezi jednotlivými větami. Knihu bylo z tohoto pohledu radost číst. Kéž by se knihy tiskly tímto způsobem. V kapitole sedm se mi líbily deníkové záznamy včetně grafického zpracování. Podle mého názoru je škoda, že tyto deníkové záznamy se nevyskytovaly také v některých dalších kapitolách. V knize jsem našel jen jeden překlep. Chválím korektory za dobře odvedenou práci. Je radost číst knihy, které neobsahují pravopisné chyby a překlepy.

Oceňuji zabalení knihy, kterou jsem obdržel poštou a také se mi líbil dopis, který byl součástí zásilky. Je vidět, že autorce záleží na čtenářích, jejich názorech na přečtenou knihu a tento přístup se mi určitě líbí. Asi jsem se doposud nesetkal s takovým přístupem autora. Autorka mi také do knihy napsala věnování a součástí knihy byla také pěkná záložka. Na první pohled se může zdát, že se jedná o maličkosti, ale já tomu přikládám velký význam. V zásilce se vyskytovaly také 2 dárkové poukazy. Vyřízení objednávky bylo rychlostí blesku, takže tento přístup také oceňuji.

Celkově hodnotím knihu pozitivně. Podle Databáze knih má kniha v současnosti vysoké hodnocení a myslím si, že tento trend si tato kniha dlouhodobě udrží. Řekl bych z mého pohledu, že většině žen se bude kniha líbit stylem, jak je napsaná a budou spokojené, ale samozřejmě je to jen můj subjektivní pohled a názor od názoru se může lišit. Moje mamka si také knihu přečetla a ke knize má řadu výhrad. Knihu hodnotí na 60 %. :)

Jedná se o prvotinu, kterou autorka napsala a jak jsem se zmínil na počátku příspěvku, kniha se četla celkově dobře až na některé připomínky, které jsem dříve uvedl. V knize jsem našel řadu zajímavých myšlenek. Na prvotinu byla tato kniha napsána velmi dobře a nepochybně by kniha měla také potenciál v kamenných knihkupectvích, ale autorka se rozhodla jít odlišnou cestou. V závěru knihy se nachází PODĚKOVÁNÍ.

Určitě přeji autorce hodně spokojených čtenářů této knihy, hodně úspěchů při psaní druhého dílu. Držím pěsti začínajícím autorům a všem fandím, pokud knihy stojí za přečtení. V případě knihy HODINKY stojí kniha za přečtení, i když z mého úhlu pohledu se vyskytují nějaká ale.. Každopádně budu zvědavý na druhý díl. :)

Citáty, které mne oslovily:

Nemůžete mlčet s každým, ale když už s někým mlčíte a souzníte, slyšíte víc, než by bylo řečeno slovy.

Mandalka74

Píše se rok 2053. Patricie a Samuel se setkávají po dlouhých třiceti letech. Tolik let uběhlo od doby, co se milovali a Samuel jednoho dne zmizel. Patricie je fotografka a Samuel pilot. Postupně se dozvídáme jak žili, jakou cestou se každý z nich vydali.

Kniha se mi moc líbila, četla se velmi dobře, ale četla jsem knihu docela pomalu. Užívala si každou stránku. Příběh o vztazích, přátelství, lásce, odloučení a znovunalezení se spoustou emocí. Já jsem se při čtení usmívala, dojímala se, plakala. Moc knihu doporučuji. Kniha má i nádhernou obálku.

Já se budu ke knize vracet a moc se těším na druhý díl.