Hodinky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha Hodinky - společenský román Na nejrušnější ulici ve městě se s přesným úderem na hodinkách střetají po třiceti letech hlavní hrdinové – pilot Samuel a fotografka Patricie. S tisíci otázkami v očích a strachem v srdcích zjišťují, jestli se osoba, kterou tenkrát milovali, skrývá v těle, které téměř nepoznávají. Postupně odhalují tajemství svých minulostí a znovuobjevují stará, známá, milovaná, a tak dávno ztracená já, která pohřbili dokonce i sami před sebou. Jak dokázali překonat třicetiletou propast, kterou mezi nimi život vykousal? Proč Samuel beze slova a beze stopy zmizel? Jak se se Samuelovým zmizením Patricie vyrovnala? Kolik zemí museli oba procestovat, aby zjistili, že to, co hledali, měli přímo pod nosem?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420741/hodinky-H1r-420741.jpg 4.767
Žánr
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno, vlastním nákladem
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (44)

Kniha Hodinky

Přidat komentář
hanicka5037
včera

Kniha byla super. Těšila jsem se na další kapitolu a jak bude jejich osud pokračovat. Chvilku mi trvalo než jsem si zvykla na styl psaní, přeskakování z postavy na postavu. Ale bylo to bozi. Ke konci jsem plakala s chlapama. Těším se na, třeba někdy, pokračování ????

KamiRado
04. března

Láska, odloučení, cestování a budování rodiny. Celá kniha je krásně napsaný a odžitý příběh. Četla jsem ji se zatajeným dechem a těšila se, co bude dál. Hlavní postavy mi přirostly k srdci všechny čtyři a vhledy do různých částí života očima vždy jedné z nich byly také zvoleny bravurně. Příběh je zajímavý, ucelený a klidný - jen si plyne. Odpočinula jsem si u ní a myslím, že si ji rozhodně přečtu minimálně ještě jednou :-)


Nikita83
02. března

Právě jsem knihu dočetla, nádherné dva večery a jedno dnešní odpoledne strávené u úžasné knihy, která se četla sama. Nemohla jsem se dočkat každé další kapitoly, hlatala jsem knihu plnými doušky. I když nejsem čtenářem romantických příběhů, tento příběh byl něčím zvláštní. Neni to úplně červená knihovna, vypráví o životech lidi, kteří se sami sobě ztratili, i těch, kteří se náhodně v životech hlavních hrdinů objevili. Úžasná, skvělá, naplňující prvotina autorky. Už se nemůžu dočkat pokračování. Kniha se stala moji TOPovkou.

xena2711
21. února

Bohužel asi nejsem cílová skupina. Trochu červená knihovna a zároveň popis třiceti let bez sebe...

brectanka
21. února

Tři dny, tak dlouho jsem to četla (mezi tím jsem musela občas i do práce). Tři dny, kdy jsem chodila pozdě spát, vstávala jsem dřív, abych mohla číst. Abych věděla, co nového prožije Patricie, Samuel a jeho synové. Tři dny krásného příběhu, plného čekání i očekávání, první lásky i lásky celoživotní, nádherného přátelství i setkávání neznámých lidí. Samuel mi byl velice blízký, ale jeho kluci mě dostali svou lidskostí! Mám ještě pár knih od Vánoc k přečtení ale víte co? Jdu si Hodinky znovu přečíst! Tato kniha za to stojí!

JankaV80
16. února

Autorčina prvotina mě nadchla. Příběh dvou lidí - Patrície a Samuela - vyprávěný z jejího i jeho pohledu, postupně i z pohledu dvou dalších důležitých lidí (Patrika a Olivera), přičemž dějová linie z minulosti, přítomnosti a pro nás čtenáře i z budoucnosti (to se "píše" rok 2053), se prolíná. Vydařený popis několika lidských duší a lidských vztahů. Kniha o tom, jak člověku pomůže nejvíc setkání s neznámým člověkem, který je k němu upřímný. A co se mi líbilo vlastně úplně nejvíc bylo, že budoucnost je popsána úplně normálně a obešla se bez mimozemšťanů/robotů/aj. technických přemožeností. Knihu určitě doporučuji, moc se mi líbila. Snad se od této české spisovatelky dočkáme ještě další knihy/dalších knih.

Marekh
15. února

O této knize jsem dlouho uvažoval, jestli si mám knihu pořídit či nikoliv a stále jsem byl nerozhodný. Přečetl jsem si prvních 6 kapitol, které si může čtenář stáhnout z autorčiných webových stránek a přečíst si je a na základě toho má pak snadnější rozhodování, jestli ho ukázky z knihy oslovily, anebo naopak. Oceňuji, že autorka zpřístupnila tyto počáteční kapitoly, akorát je škoda, že nešly vytisknout na tiskárně a musel jsem je číst na počítači, protože v souboru bylo zamezeno, abych se daly vytisknout. Každopádně počáteční kapitoly mne zaujaly a konec šesté kapitoly byl napínavý a já jsem byl zvědavý, jak to bude pokračovat dále. Knihu nelze zakoupit v běžných knihkupectvích, pouze na autorčině webu v klasické papírové podobě, anebo v elektronické podobě jako e-knihu. Knihu hodnotím na 80 %.

Řekl bych, že tato kniha je spíše určená pro ženy, ale samozřejmě si knihu může přečíst také muž. V knize se pochopitelně vyskytuje romantika. Upřímně musím říci, že jsem od knihy čekal asi trochu něco jiného. Recenze na knihu jsou pěkné, a tak jsem čekal, že mne kniha pohltí a budu knihu hodnotit na plný počet hvězdiček, ale bohužel tomu tak nebylo. Kniha se četla dobře, stránky ubíhaly jedna za druhou, i když v určitých okamžicích jsem pociťoval, že se začínám trochu nudit, ale vzápětí do nabralo zase spád. Pokládám si otázku, jestli by se tento příběh – SAMUELA a PATRICIE mohl stát ve skutečnosti v reálném životě? Určitě obdivuji Samuela za to, jak se zachoval v určitých situacích, ale z druhého hlediska v určité záležitosti mi připadalo, že se chová zvláštně a příliš jsem nechápal jeho jednání v určité záležitosti, i když v knize se Samuel k tomu vyjadřuje. Ale stejně mi připadalo jeho chování podivné. Na jeho místě, troufám si tvrdit, bych jednal jinak..

Kniha je převážně vyprávěna z pohledu Samuela a Patricie, střídá se přítomnost (první kapitola začíná rokem 2053) s minulostí (třetí kapitola začíná rokem 2023) a tak se jednotlivé roky přítomnosti a minulosti střídají. Některé popisy mi připadaly až moc „pohádkové“, až na hranici uvěřitelnosti. Určitě bych ocenil, pokud by byla více propracovanější kapitola 7 a některé další kapitoly. Ačkoliv je v anotaci uvedeno, že se jedná o společenský román, uvítal bych více dobrodružství a napětí v některých kapitolách, kde by se to hodilo. Alespoň v mých očích jsem něco takového očekával. Kapitoly jsou krátké, z tohoto hlediska se kniha dobře čte a já jsem knihu přečetl na jedno posezení, protože mne zajímalo, jak se to bude dál vyvíjet a jak román nakonec skončí. Závěr knihy je otevřený a autorka v současnosti pracuje na pokračování druhého dílu. Určitě mne bude zajímat, jak se budou osudy naších hrdinů dále vyvíjet a budu zvědavý a plný očekávání druhého dílu.

Obálka knihy se hodně povedla, je pěkná. Rovněž se mi líbí fond písma a řádkování mezi jednotlivými větami. Knihu bylo z tohoto pohledu radost číst. Kéž by se knihy tiskly tímto způsobem. V kapitole sedm se mi líbily deníkové záznamy včetně grafického zpracování. Podle mého názoru je škoda, že tyto deníkové záznamy se nevyskytovaly také v některých dalších kapitolách. V knize jsem našel jen jeden překlep. Chválím korektory za dobře odvedenou práci. Je radost číst knihy, které neobsahují pravopisné chyby a překlepy.

Oceňuji zabalení knihy, kterou jsem obdržel poštou a také se mi líbil dopis, který byl součástí zásilky. Je vidět, že autorce záleží na čtenářích, jejich názorech na přečtenou knihu a tento přístup se mi určitě líbí. Asi jsem se doposud nesetkal s takovým přístupem autora. Autorka mi také do knihy napsala věnování a součástí knihy byla také pěkná záložka. Na první pohled se může zdát, že se jedná o maličkosti, ale já tomu přikládám velký význam. V zásilce se vyskytovaly také 2 dárkové poukazy. Vyřízení objednávky bylo rychlostí blesku, takže tento přístup také oceňuji.

Celkově hodnotím knihu pozitivně. Podle Databáze knih má kniha v současnosti vysoké hodnocení a myslím si, že tento trend si tato kniha dlouhodobě udrží. Řekl bych z mého pohledu, že většině žen se bude kniha líbit stylem, jak je napsaná a budou spokojené, ale samozřejmě je to jen můj subjektivní pohled a názor od názoru se může lišit. Moje mamka si také knihu přečetla a ke knize má řadu výhrad. Knihu hodnotí na 60 %. :)

Jedná se o prvotinu, kterou autorka napsala a jak jsem se zmínil na počátku příspěvku, kniha se četla celkově dobře až na některé připomínky, které jsem dříve uvedl. V knize jsem našel řadu zajímavých myšlenek. Na prvotinu byla tato kniha napsána velmi dobře a nepochybně by kniha měla také potenciál v kamenných knihkupectvích, ale autorka se rozhodla jít odlišnou cestou. V závěru knihy se nachází PODĚKOVÁNÍ.

Určitě přeji autorce hodně spokojených čtenářů této knihy, hodně úspěchů při psaní druhého dílu. Držím pěsti začínajícím autorům a všem fandím, pokud knihy stojí za přečtení. V případě knihy HODINKY stojí kniha za přečtení, i když z mého úhlu pohledu se vyskytují nějaká ale.. Každopádně budu zvědavý na druhý díl. :)

Citáty, které mne oslovily:

Nemůžete mlčet s každým, ale když už s někým mlčíte a souzníte, slyšíte víc, než by bylo řečeno slovy.

Mandalka74
13. února

Píše se rok 2053. Patricie a Samuel se setkávají po dlouhých třiceti letech. Tolik let uběhlo od doby, co se milovali a Samuel jednoho dne zmizel. Patricie je fotografka a Samuel pilot. Postupně se dozvídáme jak žili, jakou cestou se každý z nich vydali.

Kniha se mi moc líbila, četla se velmi dobře, ale četla jsem knihu docela pomalu. Užívala si každou stránku. Příběh o vztazích, přátelství, lásce, odloučení a znovunalezení se spoustou emocí. Já jsem se při čtení usmívala, dojímala se, plakala. Moc knihu doporučuji. Kniha má i nádhernou obálku.

Já se budu ke knize vracet a moc se těším na druhý díl.

1