Hodinářova dcera

Hodinářova dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407135/bmid_hodinarova-dcera-kcJ-407135.jpg 4 290 91

Je horké léto roku 1862 a na březích Temže u Birchwood Manor se vylodí skupinka mladých umělců pod vedením talentovaného Edwarda Radcliffa. Mají plán: strávit léto v odloučení a hledat inspiraci pro svou tvorbu. Jejich pobyt se jim však nečekaně zkrátí. Jednoho dne najdou jednu ženu z jejich skupinky zastřelenou a druhá není k nalezení. Přitom zmizelo cenné dědictví a život Edwarda Radcliffa se ocitl v troskách. Uplynulo sto padesát let a Elodie Winslowová, mladá londýnská archivářka, nachází podivnou koženou brašnu, která obsahuje dvě zdánlivě spolu nesouvisející věci: vybledlou fotografii zatčené ženy ve viktoriánském oblečení a skicář obsahující kresbu dvojdomku u řeky. Proč se Birchwood Manor Elodie tak líbí? A kdo je ta krásná žena na fotografii? Jaká tajemství skrývá? Hodinářova dcera je příběhem vraždy, tajemství a krádeže. Vypráví o umění, lásce a ztrátě. Jako řeka protéká stránkami této knihy hlas ženy, která stojí mimo čas. Její jméno bylo historií zapomenuto, ale ona vše sledovala a bylo při tom: Birdie Bellová, hodinářova dcera.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Clockmaker's Daughter , 2018

vanilka231
28.02.2020 5 z 5

Tak tohle je naprostá spisovatelská senzace, úžasně napsaná kniha! Já v závěru skoro ani nedýchala, jak se blížil konec. A upřímně jsem celou dobu přemýšlela co se s Ptáčkem stalo, ale tohle by mě ani ve snu nenapadlo. Super, tuhle knihu opravdu vřele doporučuji. Krásné prolínání všech časových linek, skvělé!

4xbabča
27.02.2020 4 z 5

Kniha plná romantiky, tajemství, ale i se spoustou dějových linek a značným počtem postav, takže je třeba pozornosti při čtení. Celkově ale se mi příběh nakonec moc líbil.

astra3
22.02.2020 3 z 5

Tato kniha mi moc nesedla.

berila
20.02.2020 3 z 5

Hodně váhám, jak hodnotit. Autorku mám moc ráda, ale tenhle román se mi nelíbil zdaleka tak, jako ostatní. Moc dějových linií, některé bych tam nemusela ani mít, hrozné přeskakování mezi nimi a chvílemi jsem se trochu ztrácela. Tentokrát jsem byla i docela ráda, když byl konec. Takže dávám jen 3*.

Kočičáci
08.02.2020 4 z 5

Hodinářova dcera je na sto procent nejzamotanější příběh, jaký jsem kdy četla. Odehrává se hned v několika časových rovinách, se spoustou "hlavních" hrdinů, kde všechno se vším souvisí a na závěr se krásně prolne. Ústředním článkem je tajemné sídlo Birchwood, které má pohádkovou historii a leží na kouzelném místě. Všichni v tomto domě prožijí část svého života, která se jim napevno zaryje pod kůži a nenechá jim na dům zapomenout.
Asi nejvíce jsem prožívala příběh Ptáčka a taky malé Ady, ale je velmi jednoduché si oblíbit skoro všechny postavy, vyjma Thurstona a Martina.
Ráda bych zase byla malou holčičkou a znovu poslouchala krásné pohádky. Ty vymyšlené, od mého tatínka, byly nejhezčí, i přestože mu daly nejvíce práce :-)

ela1972
02.02.2020 4 z 5

Autorku mám moc ráda, ale v téhle knize jsem se trochu ztrácela. Nakonec ji považuji za dost zdařilou. Po přečtení jsem nalistovala zase na začátek a znovu si vše oživovala. A hned to bylo hodně dobré

Simona99
02.02.2020 4 z 5

Čtivá knížka. Příběh o lásce, smrti a pln tajemných okamžiků...líbilo se mi prolínání minulosti s přítomností. Doporučuji si přečíst :-)

Eeli
01.02.2020 4 z 5

Většina knihy působí zmateně a snadno se v ní lze ztratit, protože takové množství střídajících se časových rovin, tím pádem dějových linek spolu s velkým množstvím postav a jmen je zkrátka dost překombinované. Je těžké udržet pozornost a vést vše v patrnosti. Teprve ke konci si vše začíná sedat a dávat smysl, takže se z toho nakonec vyklubal pěkný příběh, který měla autorka sice perfektně promyšlený, ale neobratně zprostředkovaný. Také samotný závěr byl trochu utnutý, i když dost podněcující k vědomí toho, jak to zřejmě dopadne.

prochajda
01.02.2020 4 z 5

Jedno panství Birchwood a kolem něho spousta postav a osudů v různých časových obdobích. Hodně spletité a náročné čtení. Od autorky se mi nejvíce líbila Zapomenutá zahrada.

harena
28.01.2020 4 z 5

Romantický, tajemný příběh se spoustou odboček v ději a v několika časových rovinách, jako kdyby Kate Mortonová chtěla zhustit několik knih do jedné. Je to pomalejší čtení, mnoho různých osudů a postav, až zbytečně moc komplikované a trošku slabší, něž předešlé knihy od Kate.

jana79
26.01.2020 5 z 5

Tato kniha je od autorky co.me nikdy nezklame,konec je trosku na me urychleny a nedokončený,ale i tak je to moc hezká kniha. Kdykoliv jsem odlozila uz jsem se nemohka dockat az budu číst dál. Čtu ve vlaku na cestě z práce a do práce,takže to ubihalo velmi rychle. Necham si ji v knihovně je to má oblibena autorka. Rozhodně doporučuji.

Ilsa2
25.01.2020 5 z 5

Že Kate Mortonová umí, to nám už několikrát dokázala, ale tato kniha se vám dostane pod kůži. Kate Mortonová vytvořila dílo, které se nečte, ale prožívá. Nechte se vtáhnout do děje a na konci knihy budete potřebovat čas se se vším vyrovnat. Já jsem knihu dočetla večer, usínala jsem s ní a ráno byly moje první myšlenky opět na knihu. Souhlasím, že kniha je pro pokročilé čtenáře, protože je tam několik časových rovin, pokud ale budete číst pozorně, vnoříte se do děje, tak vám bude vše jasné. A ten konec……., co dodat, přečtěte si a sami posoudíte.

IvcaIvet
23.01.2020 3 z 5

K této knize by měli prodávat kilo kafe, bloček na poznámky, ještě k tomu zažadejte o pár dnů dovolené a cedulku na dveře nerušit, protože je potřeba maximálního soustředění.. Jinak bezva zápletka a vše dokonale propracováno..až na to že zbytečně složitéé.. Uff

iška
21.01.2020 3 z 5

Hodně postav, hodně časových rovin a hodně osudů, které se pozvolna proplétají a některé vlastně ani ne. V začátku jsem dokonce chvíli uvažovala o tom, že to vzdám, ale protože předchozí tituly autorky se mi líbily, vytrvala jsem a nakonec se i začetla.

eva3992
20.01.2020 3 z 5

Příběh talentovaného malíře Edwarda Radcliffa, který přijde o svou snoubenku a jeho život se ocitne v troskách.
A příběh dívky Elodie, která o sto padesát let později najde záhadnou brašnu s fotografií mladé ženy a kresby domku u řeky. Začne pátrat po jejím původním majiteli.
Příběhy se vzájemně doplňují a odkrývají tajemství minulosti.

Nevím, jestli jsem po knize sáhla v nesprávný čas nebo jsem na ni byla špatně naladěná, ale nelíbila se mi.

Obsahovala spoustu časových rovin, spoustu různých postav a jejich příběhů. Některé z nich mi přišly zbytečné. Chvílemi jsem se i ztrácela, kdo je vlastně kdo.
Spoustu myšlenek se zde opakovalo, hlavně v první polovině knihy.
Ani konec na mě bohužel neudělal velký dojem. Hodnotím tedy průměrem, ale věřím, že kniha si své čtenáře najde.

intelektuálka
19.01.2020 5 z 5

Jeden dům na anglickém venkově u řeky Temže - dům, kterému "královna víl" věnovala kouzlo bezpečí .... dům jako zámek z pohádky o Šípkové Růžence ...

A spousta postav, s tímto domem spojených ... ale jejich osudy už nejsou pohádkové ...
Je tu vražda, krádež a tajemství ...

Je tu umění přináležitosti - propojení mezi lidskými bytostmi a místy - místa jsou dveře, kterými člověk vystupuje z času - a čas rychle plyne ...

Vypravěčkou je žena - tajemná - která dlí v mezičasí - a na závěr nám vše osvětlí :

"Jsem světlo v okně, o němž víte, že tam nemůže být ...
"Jsem hvězdičky ve tmě. když jste osamělí ... "

Kate Morton rozhodně nezklamala - a rozvíjela moji fantazii...

DOPORUČÍM.

alexis818
16.01.2020 5 z 5

Dávám plný počet,a kdyby to šlo dám víc.Tohle bylo luxusní čtení.Příběh velmi rozvětvený,plný různých osudů a postav.Příběh,který mi nabídl mnoho pocitů.od mrazení až po vztek na se sama,že jsem nepozorný čtenář a že mi něco uniká.Úžasná spisovatelka a její kouzelné pero mě brzy vyvedli z omylu a vždy nabídli něco,co mě uklidnilo,že vše co se odehrává má nějaký důvod a vede ke skvělému rozuzlení.Tleskám a děkuji za tak pěkné uchopení celého příběhu.

veronika9143
15.01.2020 5 z 5

Na tuto knihu je potřeba vyhradit si čas a klid. Mám ráda, jak se proplétá budoucnost a přítomnost. Osudy lidí, sled událostí a stačí tak málo a může se všechno zamotat. Překvapila mě duchařina, to jsem nečekala, ale kupodivu se mi to líbilo. Autorku mám ráda, pro její košaté vyprávění, dlouhé věty a nezaměnitelný styl.

bookcase
13.01.2020 5 z 5

Spletité a hutné, co se postav i příběhu týče. Nedoporučuji těm, kteří s autorkou teprve začínají, tohle je díky vrstvení a stylu psaní pro "starší a pokročilé". Nádherný příběh plný lásky, bolesti i zmaru.

Jitty82
10.01.2020 5 z 5

Pěkný příběh o lásce a tragédii, ve které se prolíná minulost se současností. Též jsem si zamilovala kouzelný dům Birchwood. Dům se dvěma věžičkami, ukrytý za kovanou bránou.