Hodinářova dcera

Hodinářova dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407135/bmid_hodinarova-dcera-kcJ-407135.jpg 4 290 91

Je horké léto roku 1862 a na březích Temže u Birchwood Manor se vylodí skupinka mladých umělců pod vedením talentovaného Edwarda Radcliffa. Mají plán: strávit léto v odloučení a hledat inspiraci pro svou tvorbu. Jejich pobyt se jim však nečekaně zkrátí. Jednoho dne najdou jednu ženu z jejich skupinky zastřelenou a druhá není k nalezení. Přitom zmizelo cenné dědictví a život Edwarda Radcliffa se ocitl v troskách. Uplynulo sto padesát let a Elodie Winslowová, mladá londýnská archivářka, nachází podivnou koženou brašnu, která obsahuje dvě zdánlivě spolu nesouvisející věci: vybledlou fotografii zatčené ženy ve viktoriánském oblečení a skicář obsahující kresbu dvojdomku u řeky. Proč se Birchwood Manor Elodie tak líbí? A kdo je ta krásná žena na fotografii? Jaká tajemství skrývá? Hodinářova dcera je příběhem vraždy, tajemství a krádeže. Vypráví o umění, lásce a ztrátě. Jako řeka protéká stránkami této knihy hlas ženy, která stojí mimo čas. Její jméno bylo historií zapomenuto, ale ona vše sledovala a bylo při tom: Birdie Bellová, hodinářova dcera.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Clockmaker's Daughter , 2018

JJJ007
25.10.2021 5 z 5

Velmi zajímavě napsaný příběh v různých časových osách se vše vysvětlujícím koncem. Moc pěkná kniha.

Ronfi
11.09.2021

Nějak se nemohu začít a od začátku se špatně orientuji, mám vydržet?

milena8281
01.09.2021 4 z 5

Hodně postav, hodně dějových linek, hodně detektivní práce. Příběh samotný je smutný, ale krásný.

Danka1975
16.08.2021 3 z 5

Ačkoliv jsem od autorky četla téměř vše, tak mi přijde, že s každou knížkou nadšení opadá . . :-(, a to si dávám časové rozestupy. Nicméně, tohle mi dalo fakt zabat.. ., ve smylu slova, jakože mi to fakt trvalo dočíst :-(. . fakt hodně práce. . .(dokonce jsem uvažovala, že to odložím, ale byla jsem statečná :-)). . . Kate jede své knížky podle svého zajetetého vzorce, ale tady mi přišlo, že to byla dost "překombi". Každopádně, pokud jste od ní nic nečetli, směle do toho, jestli jo, tak žádný wooouuu nečekejte . .

akdar72
22.06.2021 4 z 5

Čtivé, napínavé, ale konec byl až moc zamotaný...

Arwen777
30.05.2021 3 z 5

Ačkoliv je Kate Morton moje oblíbená spisovatelka, tato kniha se mi z těch, co jsem od ní přečetla, četla nejhůře. Dokonce jsem zvažovala, že to vzdám. Ale jednak jsem si říkala, že to musí přijít a druhak se ze zásady snažím dočítat. A co myslíte - bylo to tam.
Příběh je opět tak krásný, jak jsme u této spisovatelky zvyklí, tentokrát pro mě velmi smutný. Bohužel je tak do poloviny náročné se jím prokousat a to pro jeho nepřehlednost. Příliš mnoho střídajících se časových rovin a příliš mnoho postav. Sice mám ráda komplikované příběhy, ale tady jsem se ztrácela.
Ale jsem ráda, že jsem vydržela, protože za půlkou mi to konečně začalo dávat smysl a musím říct, že když do sebe vše zapadlo, vyloupnul se z toho nádherný příběh. Romantický, tajemný, navázaný na krásné místo a jeho historii, odhalující spletitost lidských vztahů a s krutým prvkem náhody. Vypravěč pro mě překvapením nebyl, tušila jsem to od začátku a také to pro mě byla motivace vydržet a dozvědět se, co se vlastně stalo.
Takže příznivci Kate Morton a vy, co máte rádi propletení více časových rovin, nebojte se a vydržte. Druhá půlka stojí za to.

martinaandulka
06.05.2021 4 z 5

Za mě moc propletené v časových úsecích a postavách.

Szilvia1
21.04.2021 5 z 5

Hodinářovou dceru jsem přečetla v madarštině,byla velmi pěkná.Mám ráda tuhle autorku.

whiolet
17.03.2021 3 z 5

Ze začátku jsem měla velký problém se začíst, někde v půlce se to však zlomilo a já se ponořila do zajímavého příběhu. Byla to zajímavá kniha s překvapivým zvratem.

Knihomolka223
03.03.2021 5 z 5

Hned jsem se začetla a knihu už neodložila. Příběh se tváří obyčejně, ale postupně, stránka za stránkou, se odkrývá tajemství, které odolalo zubům času. V ději se prolíná několik příběhů z různých dob. Je tu archivářka Elodie, která našla fotku neznámé ženy, Leonard Gilbert, který sepisuje příběh Edwarda Radcliffa, malý Tip se svou "imaginární" přítelkyní, Ada Lovegroveová a Lucy Ratcliffeová. Všechny spojuje jedna věc - sídlo Birchwood a vražda, která se zde stala. Ale bylo to opravdu tak, jak si všichni myslí? Kam zmizel Ratcliffský diamant? A co se stalo s tajemnou hodinářovou dcerou?

Slávka 1970
03.02.2021 5 z 5

Krásně napsáno, nádherný literární styl, který mne u čtení tohoto složitého a spletitého románu udržel až do konce. Tajemný příběh kolem jednoho starého sídla a mnoha osob v několika časových liniích. Často jsem se v příběhu ztrácela a musela se dost snažit vyznat se v postavách, ale v závěru se mi vše propojilo a vygradovalo v úžasný pocit z poetického tajemného a krásného románu :-). Smekám před paní Spisovatelkou! Hned po přečtení mám chuť začít znova a vychutnat si tuto KRÁSNOU LITERATURU bez přemýšlení, jen pro její styl.

kykyna42
28.01.2021 4 z 5

Komplikovaná a náročná kniha,občas jsem se ztrácela v příběhu,ale dala jsem to :))

Toňula
17.12.2020 3 z 5

Kniha zajímavá, určitě to není snadné čtení vzhledem k častému střídání vypravěčů a časových období, což mi docela komplikovalo zážitek z četby, ale přesto musím ocenit originalitu a hloubku autorčina vyprávění a schopnost barvitého líčení prostředí děje..

putpuda
09.12.2020

Já to vzdávám! Je mi líto, ostatní knihy autorky jsou skvělé, ale touto se prostě neprokoušu... třetí pokus a pravděpodobně poslední. Takže nebudu radši ani hodnotit :(

pavla67
14.11.2020 4 z 5

Krasny pribeh, nebylo to lehke cteni, ale nejvic se mi libila zapomenuta zahrada a tajemstvi letniho odpoledne.

85098211
13.11.2020 5 z 5

Moje první kniha od autorky a jsem nadšená! Příběh jako takový je sice spíš poklidný, žádné velké zvraty v něm nenajdeme, ale je krásně a poeticky napsaný. Všechno je sice hodně spletité, autorka totiž popisuje hned několik lidských osudů spjatých se starým sídlem Birchwood Manor napříč staletími. Všechno je propojeno postavou hodinářovy dcery, která je všudypřítomná a zároveň komentuje to, co se děje v okolí. Nejsympatičtější mi byla nejen ona, ale například také Elodie nebo i Edward. Ve výsledku mne však svým způsobem zaujaly všechny osudy i životy všech přítomných. Závěr se mi líbil také, a protože jsem si knihu opravdu užila, nemohu hodnotit jinak než plným počtem ;-).

adela5732
17.10.2020 2 z 5

Hezká knihy ale lehce mě zklamala, autorku mám sice velmi ráda ale bohužel má lepší knihy. Tahle bohužel patří k těm slabším. Mnoho postav, trochu zmatený děj. Přijde mi, že autorka už moc neví o čem psát, proto tam dává i lehce duchařské téma..

gordon13
16.10.2020 5 z 5

Moc krásná kniha...děj byl velmi spletitý, složený z několika minipříběhů posléze poskládaných do sebe. Každý z těch malých příběhů se mi moc líbil a celkové vyznění knihy na mě působilo strašně hezky...šikovná paní autorka!

neli
23.09.2020 3 z 5

Knížka mě zaujala Ikdyž román Tajemství letního odpoledne se mi líbil mnohem víc

Renike
09.09.2020 3 z 5

Uff..precetla..a jsem rada ze uz konec..hodnekrat jsem se v pribehu ztracela..propletene casy, nektere linie ani nedotahle do konce..nebo mi to uniklo? Takovou komplikovanou knihu jsem jeste necetla..priste asi od zacatku udelam poznamky :)