Hodina tance a lásky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sedmnáctiletá Kristina Kleinburgerová je ještě panna. Přijíždí z internátu v Berlíně, aby strávila prázdniny s rodiči a oslavila své osmnácté narozeniny… Německá romance se odehrává během čtyřiadvaceti hodin v Malé pevnosti, kde je velitelem její otec. Na žádost matky dostává Kristina učitelku baletu: je jí maďarská Židovka, bývalá primabalerina. Ačkoli má být řeč výhradně o tanci, naivní Kristina se nakonec právě od ní dozvídá pravdu o transportech, koncentračních táborech, o likvidaci Židů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/131732/hodina-tance-a-lasky-131732.jpg 4.4220
Žánr:
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Československý spisovatel
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (28)

Kniha Hodina tance a lásky

Přidat komentář
tereza5413
17. května

Krásná kniha, plná velmi emotivních situací a u konce mě jako první kniha rozbrečela, při zjištění, jak jednotlivé postavy dopadly (nechci spoilerovat :) ). Jsem velmi ráda, že ji mám v maturitní četbě a minimálně pouvažuji o jejím zařazení do maturitního seznamu.

MayaBu
07. února

Pro mě velké překvapení, které jsem našla v seznamu četby k maturitě a vzala ho do ruky s matnou vzpomínkou, že jsem slyšela o filmu se stejným jménem (jenž jsem, nutno dodat, neviděla).
Hodina tance a lásky je výborně napsaná a se skvěle vykreslenými postavami, protože každá má svou minulost a nějaký cíl.
Zkrátka velice zajímavý příběh, vyprávěný z nezvyklé perspektivy, nutící k zamyšlení.

cace
01.02.2018

Pro mě objev Pavla Kohouta. Musím si přiznat, že trochu zanedbávám české autory, ale v tomto případě kvalitní počtení, které nezaostává za světovou literaturou na toto téma, spíše naopak.

Eeli
04.12.2017

Příběh, který musí člověka oslovit a zanechat v něm stopu... Autorovi se povedlo bravurně a nenásilně vylíčit jednotlivé charaktery a pohnutky těch kterých postav, děj je v rámci daného tématu neotřelý a závěr knihy chytne za srdce. Nemluvě o krásné češtině...

kytarka
16.08.2017

Neskutečný příběh z terezinske pevnosti za období 2 světové války. Krásný a zároveň hnusný...

Lodja
07.08.2017

Mám spíš pocit, že to byla taková letní ženská záležitost, řemeslně zvládnutá, s dobrými postřehy a originální perspektivou. Docela mě fascinovala postava Wolfgaga.
Ale pořád mi přišlo, že nejzávažnějším tématem bylo to, že Kristina ještě neměla kluka. A to je k knihu této pověsti a uznání trochu málo...

Aladinka89
05.07.2017

Moje první kniha od Pavla Kohouta a zároveň milé překvapení. Určitě si od něj na základě této knihy přečtu i knihy další.
Zajímavý úhel pohledu - kniha líčí příběh Němců žijících na našem území v době války. Podle mě to může být i přínosná četba do hodin dějepisu. Jednoduchý příběh ukazuje, že dějiny nejsou černobílé - nejsou jen dvě kategorie - zlí Němci, dobří Češi, ale těch barev ve hře je nepřeberné spektrum.

JPBelmondo
18.05.2017

Velmi citový a silný příběh, k tomu nádherné úvahy, které nutí člověka k zamyšlení se nejen nad historií lidstva...