Hodina tance a lásky

Hodina tance a lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/1242/bmid_hodina-tance-a-lasky-xLu-1242.jpg 4 310 45

Sedmnáctiletá Kristina Kleinburgerová je ještě panna. Přijíždí z internátu v Berlíně, aby strávila prázdniny s rodiči a oslavila své osmnácté narozeniny… Německá romance se odehrává během čtyřiadvaceti hodin v Malé pevnosti, kde je velitelem její otec. Na žádost matky dostává Kristina učitelku baletu: je jí maďarská Židovka, bývalá primabalerina. Ačkoli má být řeč výhradně o tanci, naivní Kristina se nakonec právě od ní dozvídá pravdu o transportech, koncentračních táborech, o likvidaci Židů.... celý text

Chemiczka
11.03.2013 5 z 5

Pro mne jedna z mála knih zabývající se pohledem na ghetto očima nacisty. Odehrává se během jednoho jediného dne, a plná emocí. Ten kontrast byl pro mne neuvěřitelný - jedna z dívek bojuje o holý život, nebo alespoň možnost zemřít se svojí rodinou, a druhá řeší svou zamilovanost k "Bavolesákovi". Ocenila jsem, že kniha má celkem reálný konec (pohlednice pro Kristinu z jižní Ameriky od nacistického válečného zločince je odleskem naší doby, ještě pořád je spousta těchto nepotrestaných zločinců na svobodě).
Mrzí mne, že zde není uvedena spoluautorka - manželka Pavla Kohout (její školní práce byla námět pro sepsání této knihy).
Původně mne k ní přilákalo filmové zpracování s vynikajícím Borisem Rösnerem. A kniha mne příjemně překvapila.

dark.ma93
24.07.2012

Moje oblíbená :=) Mám ji ráda. Kristina je mi sympatická.

bovinka
30.07.2011 5 z 5

Kniha skvělá, hluboce mě zasáhla. Film, který byl podle ní natočený byl proti tomu velmi slabý.

Fiona
30.11.-0001 5 z 5

Ten název zněl strašně romanticky a přitom to bylo drama, pohlcující a napínavé. Kniha není dlouhá a odehrává se (z drtivé většiny) v kratičkém čase, ale je doslova nabytá a pokud v ní byla hluchá místa, nepostřehla jsem je.

misssicccka
30.11.-0001 5 z 5

Kohoutův zajímavý pohled na židovské ghetto v roce 1944, tentokráte z druhé strany, pohled těch, kteří byli v ghettě nadřazenými a pohled dcery velitele ghetta, obdivovatelky a milovnice Vůdce, naivní pohled dívky, která si myslí, že to co dělá Vůdce má je odůvodněné, ospravedlnitelné a potřebné. Její pohled zůstává celkem nezměněn ani po letech, kdy už celý svět ví, jak to tehdy doopravdy bylo.