Hodina mrtvých očí

Hodina mrtvých očí https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/67551/bmid_hodina-mrtvych-oci-KfS-67551.jpg 4 305 72

Román Hodina mrtvých očí, který autor vydal v roce 1957, mu přinesl mezinárodní úspěch. Má částečně autobiografický charakter a zabývá se narůstajícím procesem deziluze, kterým procházela značná část mladých Němců na konci druhé světové války. Ti byli vychováni v prostředí jednoznačně prezentované totalitní ideologie, která jim vštěpovala pocit výjimečnosti a nadřazenosti nad ostatními národy.... celý text

Literatura světová , Romány , Válečné

Vydáno: , Naše vojsko

Die Stunde der toten Augen , 1959

martinka_d
22.04.2014 4 z 5

Dobrá kniha, dobrý, smutný a místy až hrůzostrašný příběh....jediné co mi na příběhu vadilo byli zidealizovaní ruští vojáci, ale to už zde taky někdo psal. Mě osobně kniha připomíná knihu Oseni v Bouři, což je také vyprávění německého vojáka na východní frontě.

demag10
12.04.2014

Tuto knihu jsem četl několikrát, dle mého názoru nejlepší dílo z tzv. druhé strany. Doporučuji.

Stanča
29.12.2013 2 z 5

Čekal jsem více.

Karnager
09.12.2013 4 z 5

Chvalitebná kniha :) pohled na pozdní fázi druhé světové války očima několika německých průzkumníků. Jen mi trochu vadilo, že ruští vojáci jsou lehce idealizováni :)

monz
07.10.2013 5 z 5

Naprosto výborná kniha, která ukazuje hrůzy války z pohledu vojáků, kteří jsou uprostřed dění. I oni, jakožto Němci, se prostě snažili jen přežít. Četla jsem ji několikrát a i když závěr znám, stojí za to přečíst znovu. Doporučuji!

Bear Reader
05.02.2013 5 z 5

Kniha bezesporu napsaná skvěle. Mám ji v knihovně od prvního vydání u nás a četl jsem ji mnohokrát. Mezi nabídkou literatury opěvující hrdinství Rudé armády ( které tím nijak nesnižuji ) to byl malý zázrak, podívat se na válku očima druhé strany. Z textu je znát autorova politická orientace. Po zážitcích z bojiště asi není divu. Ale... Ve světle informací jak to v sovětské armádě chodilo jeví se Varazin i politruk jako postavy ze sna. To knihu nijak nepoškozuje a je to skvělé čtení, ale je prostě znát kdy autor svůj příběh psal.

Jarisko2
11.12.2012 5 z 5

Vícekrát je tu tato kniha srovnávána s díly Remarqua. Příběhem a hloubkou protifašistické myšlenky asi ano, vyrovná se. Ale myslím že přece jen vypravěčský styl Remarqua je jiný. Pro mě daleko krásnější

Hory
26.08.2012 5 z 5

Budu jenom opakovat, co už tu je napsané. Skvělý román, který bez příkras zobrazuje poslední dny války z pohledu malé skupiny německých parašutistů a ukazuje, jak III. říše zničila životy nejen lidí, jejichž země napadla nebo okupovala, ale i životy lidí vlastních. Jak už bylo zmíněno, dokáže se hravě vyrovnat románům Remarqua a rozhodně stojí za přečtení.

Jack Bauer
23.04.2012 5 z 5

Skvěle napsaný válečný román, který v mnohém předčí slavné Remarquovo dílo „Na západní frontě klid".

nightlybird
05.11.2011 5 z 5

Neváhám říct, že tohle je trochu víc než jen válečný román. Je to velice realisticky působící příběh několika mužů na sklonku války, popsaný s až syrovou drsností. Mužů, kteří se v mrazivém lese plném nepřítele snaží splnit svůj úkol, protože je tak vycvičili a dostat se z týlu zase přes frontu ke svým v situaci, kdy se nemohou spolehnout na nic, než jeden na druhého. Je to drsný příběh jako je drsná a krutá sama válka, popsaný se značnou sugestivností (snad díky osobním zážitkům autora) a působící proto velmi věrohodně.
Kdysi dávno jsem viděl film s podobnou tématikou - snad Umírání za dlouhého dne - a mohu tvrdit, že obojí, jak kniha, tak film, ve mně zanechalo hluboký dojem.

pepek
30.11.-0001

Opravdu hezký válečný román který může směle konkurovat Remarquovým dílům.

pajonek
30.11.-0001 5 z 5

.....skvělé, naprosto skvělé...thomas bindig nemá chybu, knihu mám od roku 1963 a četl jsem ji mnohokrát !!!! je notně omšelá, ale moje oblíbená !!!