Hobit - komiks

Hobit - komiks https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/7220/bmid_hobit-komiks-xhe-7220.jpg 4 206 28

Hobit je příběh Bilba Pytlíka, klidného a spokojeného hobita, kterému se celý život obrátí vzhůru nohama, když se připojí k čaroději Gandalfovi a třinácti trpaslíkům na výpravě za ukradeným pokladem. Je to cesta plná nebezpečí - a na konci musí Bilbo samojediný čelit strážci tohoto pokladu, nejobávanějšímu draku v celé Středozemi... Okouzlující Tolkienova předehra k Pánu prstenů je jednou z nejmilovanějších knih všech dob. Dík uvážlivému zkrácení a krásným ilustracím se grafický román Davida Wenzela stal bestsellerem a klasikou svého žánru. Toto revidované vydání obsahuje více než 30 stran nových autorových ilustrací a vylepšení a bylo nově nascanováno z originálních obrazů, čímž pro potěšení starých i nových příznivců Hobita vznikla definitivní komiksová verze.... celý text

Komiksy , Fantasy

Vydáno: , Argo

The Hobbit: Graphic Novel

mythos91
26.03.2024 4 z 5

Dnes už světoznámý příběh hobita Bilba Pytlíka při jeho dobrodružném putování Středozemí. V této komiksové podobě byl příběh vhodně prostříhán, nicméně nechyběly žádné důležité události z původního vypravování. Kresby zpracovány velmi pěkně. Tuto klasiku jsem si v komiksovém podání patřičně užil i vizuálně.

Varjohukka
17.11.2023

Četla jsem s dcerou (6), která nemohla překousnout, že trpaslíci vypadají spíše jako ze Sněhurky než z filmů Hobit a Pán prstenů, ale jinak docela spokojenost.

Atlantis
28.08.2023 2 z 5

Kdo by neznal? Pan Pytlík si tak pokuřuje na zápraží, když si jeden obejda jménem Gandalf vydupe, že by ho vzal na výlet. A pak se nám to celé nějak zvrhne.
Jsem asi kacíř, ale mám knižní podobu Hobita raději než knihy Pána prstenů. Ano, jde vlastně o pohádku pro malé, ale má to spád, tunu zajímavých postav a ta atmosféra? Už jako mladší čtenář jsem tomu propadl. Takže základ skvělý.
Jenže tuhle parádní knihu nedokázali autoři komiksu uchopit. Ne že by něco vynechali, to vůbec... A to je vlastně ten problém. Pokud máte na stránce komiksu více textu než obrázků, je to špatně. Někdy autorům panely vyloženě zavazely, tak je přes tři čtvrtiny text. Já přeci nepotřebuji číst, že naši hrdinové šli temným lesem, když to do prkvančic vidím. A takhle je to bohužel celou dobu a atmosféra mizí a smršťuje, až konec jenom odzíváte.
Takže Hobita ano, všemi deseti, ale ne toho komiksového.

lucakuca
02.04.2023 4 z 5

Prostě Hobit.
Prostě komiks.
Nic víc nic míň.
Přeložím:
Klasika co neomrzí.
Do pár bublin natlačený celý román.
Všechno jak má být.

puczmeloun
14.12.2022 3 z 5

Originálního Hobita člověk nemůže nemít rád. Je to parádně vyvážený mix dospělejší fantasy s pohádkou doplněný zdravou dávkou vážných témat, vtipu i skvělých dialogů. Komiks Chucka Dixona tomu ale nic moc nového nepřidává, naopak. Textu je strašně moc, až je vidět, že autorům dělalo škrtání problém. To by nemusel být takový problém, pokud by pak byla zajímavá část výtvarná, ale ani ta se bohužel z mého pohledu nepovedla. Těch opravdu pěkných stránek je tak jen pár, zbytek prostě není hezký. Jde o grafický styl, který mi vůbec nesedl.

Konfu97
10.10.2022 5 z 5

Na komiksy moc nejsem, ale tohle jsem prostě musela mít. Krásně ilustrovaný příběh o hobitovi, který vyrazil za dobrodružstvím a spřátelil se s trpaslíky a čarodějem. Samozřejmě je to zkrácená verze, ale to se dá u komiksu čekat. :)

NovotnyJan
12.09.2022

Překrásně ilustrovaný komiks Hobita. Příběh, který mě fascinoval od dětství a nepřestává fascinovat až do dospělého věku. Je to vlastně zkrácená verze knihy Hobita, která se vejde do 134 stránkového komiksu. Můžu jedině doporučit.

Syllvanium
22.08.2022 5 z 5

Nádherné grafické zpracování dnes již klasického, kouzelného příběhu. Jsem moc šťastná, že se mi tento kousek dostal do knihovničky, protože podání je zkrátka a jednoduše skvělé!

Spousta čtenářů si zde stěžuje na "ošklivé" ilustrace, ale můj názor je, že přesně do puntíku odrážejí pohádkový příběh, který Tolkien vytvořil - na rozdíl od filmových adaptací dokonalých a prvoplánově líbivých hrdinů, tohle je mnohem uvěřitelnější ztvárnění trpaslíků i samotného hobita Bilba.
Pak jde také o poněkud zkrácenou verzi, spousta scén je jednoduše zahrnuta v textu a pro mladší čtenáře je tedy zřejmě atraktivnější, než celá knížka. Skutečnost, že si zde někteří 'čtenáři' stěžují, že na komix je tam příliš textu, mi téměř bere slova...

Každopádně věřím, že grafické zpracování Hobita skalní fanoušci Středozemě jistě docení.

Sauron
17.08.2022 5 z 5

Nádherné ilustrace a skutečně skvělé zpracování. Je zábavné se podívat jak si jiný člověk představuje krásy a tajemnosti středozemě.

jerisno
06.03.2022 5 z 5

Zakoupeno dětem, ale kniha mě tak zaujala, že jsem neodolal a celou ji přelouskal. Nechce se ani věřit, že už to bude téměř 20 let. Velmi hezké ilustrace i celkové grafické provedení. Povedený komiks, ke kterému se dá opakovaně vracet.

RH faktor
12.12.2021 5 z 5

...a mně se líbí! Báječné dobrodružství.

parxel
08.06.2021 5 z 5

Krásné komiksové zpracování Hobita, které mi v některých případech přišlo vtipnější, než originál. Jenom se nenechte zaskočit prvním dojmem z ilustrací. Nejsou totiž prvoplánově líbivé, ale mají svůj osobitý charakter, který nemusí sednout každému.

Osobně jsem Hobita četl s dětma před spaním a nejvíc se jim líbila pasáž se zlobry. U toho se moc nasmáli a menší syn to chtěl číst neustále dokola.

Na závěr bych ještě podotkl, že i když se jedná o komiks, tak obsahuje celkem dost textu. A nejedná se tedy o žádnou literární jednohubku. Doporučuji všem fanouškům fantasy příběhů.

AlčaH
28.12.2020 5 z 5

Příběh hobita Bilba Pytlíka jsem již četla v klasickém provedení a mám ho moc ráda. Proto jsem se rozhodla sáhnout i po komiksu a dobrodružství tohoto malého chlapíka prožít znovu, tentokrát i v obrazové formě. A jsem spokojená. :) Obrazové ztvárnění se mi moc líbilo, i když chápu i zdejší kritiku - hodnocení právě tohoto atributu je hodně subjektivní a každému se prostě líbí jiný styl. Na poměry komiksu bylo u jednotlivých políček docela dost textu, ale ve výsledku mi to vlastně ani nevadilo, četbu jsem si užila a s knihou strávila pár hezkých večerů. Ráda se k ní v budoucnu opět vrátím. :)

Eillen
28.04.2020 5 z 5

Naprostá nádhera. Trpaslíci vypadají přesně tak, jak jsem si je představovala u prvního čtení Hobita. I Bilbo, byť někomu může přijít obtloustlý mi sedí na popis hobitů. Ono s jejich láskou k jídlu v každou denní i noční hodinu se taková postava prostě nabízí.

puml
12.12.2019 3 z 5

Možná kdybych se k tomuhle komiksu dostal v dětském věku, tak bych ho ocenil víc, takhle jsem ho ani nedočetl, jen prolistoval, jestli bude (řečeno s Cimrmanem) druhá půlka stejně slabá jako ta první. Hlavní nevýhoda je, že je to strašně umluvené a přetextované, u každého políčka je sáhodlouhý text, a to mi přijde škoda. Devíza komiksu je právě v tom, že popsané dokáže adekvátně zozbrazit a to bez nadbytečného použití textu, jinak se pak jedná více o ilustrace k Tolkienovu textu. Postavy působí hrozně mdle. Elfové nepůsobí vznešeně, ale jako nějací strejcové z dolní horní. Skřeti jsou vyloženě jaloví a drak místo aby působil děsivě a prohnaně, tak je spíš k smíchu. Docela se divím, že obecně je tenhle komiks staven dost vysoko. Škoda, že nejsou k mání nějaké další komiksové adaptace Hobita.

Hajásek
15.11.2019 3 z 5

Předloha má ode mne 100%, ale pokud hodnotím komiks a tedy hlavně ilustrace musím hodnocení výrazně snížit - ilustrace krajiny povedené, ale postavy hrůza. Ne, že bych se nedokázala odpoutat od své představy, ale krásní elfové - tak to ani omylem :-) a ani vzdáleně neodpovídají popisu v knize.

luculi
12.03.2019 4 z 5

Zajímavá, graficky zpracovaná kniha podle původního Hobita. I když je komiks opravdu povedený, našla jsem pár věcí, které se mi nelíbily. Nejhorší byl asi vzhled postav, ale je těžké něco takového soudit, když je člověk ovlivněný filmovými zpracováními. Přesto to bylo pěkné a zase tak trochu nové. Pro mě tak tři a půl...

B-artX
03.01.2018 5 z 5

Krásné zpracování geniální předlohy.

Evafelicita
10.10.2017 4 z 5

Četla jsem s dětmi (6 a 4), které by celou knihu ještě nezvládly, jako první vstup do Středozemě dobré.

Simeona
27.03.2017

Komiks se mi moc líbil. Krásné ilustrace, které doprovázejí příběh. Moc se mi líbilo vrátit se myšlenkami zpět do dětských let.