Hobit (aneb Cesta tam a zase zpátky)

Hobit (aneb Cesta tam a zase zpátky) https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324842/bmid_hobit-edice-neoluxor-G7E-324842.jpg 5 10351 1014

Toto je příběh o tom, kterak se Pytlík vydal za dobrodružstvím a shledal, že náhle dělá a říká naprosto neočekávané věci… Bilbo Pytlík je hobit, který se těší z pohodlnéh a skromného života a jen zřídkakdy putuje dále než do své spižírny ve Dně pytle. Jeho spokojené bytí je však narušeno, když se jednoho dne u jeho prahu objeví čaroděj Gandalf v doprovodu třinácti trpaslíků a vezmou ho s sebou na cestu "tam a zase zpátky". Mají v úmyslu uloupit poklad mocného Šmaka, velikého a velmi nebezpečného draka...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

The Hobbit, or There and Back Again , 1937

ondrej1515
11.11.2014 4 z 5

Do čtení jsem se pustil s očekáváním, že to bude vyloženě pohádka pro děti a díky tomu že jsem nic nečekal jsem dostal víc než jsem od toho očekával. ;-) Je to čtivé, svižné, nenudí to. Neni to temné jako pozdější Pán Prstenů, je to spíš taková pohodová četba. Docela dobře tam autor popsal mamon a hamižnost (dneska velice aktuální téma v kapitalismu) u trpaslíků a jaká je to zhouba, takže to má i morální poselství.
Doporučuju.

Attia
06.11.2014 5 z 5

Vážná skvělá a čtivá, plynulá knížka, sice trošku s pohádkovým nádechem, ale svět Středozemě mě učaroval! A s tou pohádkovostí to nebude až zas tak žhavé: v pohádce přece neumírají vaše oblíbené postavy...

Pawlisman
03.11.2014 5 z 5

Co říci. Snad jen, že jde o nejgeniálnější dílo fantasy v historii. Zaklínač také úžasný, Hra o trůny také dobrá, ale na Tolkiena už asi nikdo nikdy mít nebude. Škoda filmového zpracování. Tato kniha je vstupní branou a Biblí pro tvorbu dětské a mládežnické fantazie a film by se měl zakázat.

Ka-čí
26.10.2014 2 z 5

Knížka mě nadchla...pěkně se četla a děj byl velmi poutavý...doporučuji spíše knihu než film...

superjohny.cz
26.10.2014 5 z 5

Úžasná knížka. Doporučuji přečíst předním než uvidíte film. Příběh je víc propracovaný a není to jenom o "bitkách" jak tomu je ve filmu. Knížka se mi velice líbila a byla jsem zklamaná filmem :(
Rozhodně doporučuji si přečíst :)

mája1970
22.10.2014 5 z 5

Mě se kniha moc líbila.

M.C.
20.10.2014 5 z 5

Je to sice pohádka, ale přesto se čte dobře nepochybně i starším. Film se tomu nemůže vůbec rovnat. Prostě doporučuji!!! (100%)

AdyKody
19.10.2014 5 z 5

Tato kniha je skvělá. I kdyby neexistoval film, díky těm ilustracím si člověk k jménům přiřadí obličej.

MarkétaLore
15.10.2014 3 z 5

POZOR POHÁDKA !!!

Marbo
07.10.2014 4 z 5

Pohádka ze Středozemě

Yonade
29.09.2014 5 z 5

Hobit je pro mě naprosto geniální knihou, s kterou se máloco může měřit. Poprvé jsem ji slyšívala na dobrou noc od táty a vždycky jsem se tak těšila, co tam bude dám, že jsem si ještě před večerem přečetla pár stran dopředu. Neztratila pro mě kouzlo ani teď. Pána prstenů jsem četla jen z půlky, a zdá se mi, že není tak záživný, jako Hobit. Škoda, že filmy, ho trošku shodily, kdyby Jackson neměl potřebu si přidělávat svoje postavy a předělávat některé události, bylo by to parádní. Pro mě je to srdcovka ♥

Adam Bartoš
29.09.2014 5 z 5

Líbí se mi styl psaní Tolkiena. Hobit je pro mě krásnou pohádkou na dobrou noc.

DennisMoore
18.09.2014 5 z 5

Ve srovnání s Pánem prstenů je to na první pohled opravdu "jen pohádka", ale tak krásná... A zdaleka ne jenom pro děti.

adorjas
18.09.2014 5 z 5

Fantasy klasika. Dielo, ktoré nás zavádza do kúzelného Tolkienovho sveta. Kniha nie len pre deti :)

dexeded
16.09.2014 4 z 5

Pána prstenů jsem nečetla a ani se k tomu nechystám. Hobit se mi líbil, možná že o to víc, že jsem viděla oba filmy a baví mě srovnávání. 4 hvězdičky si určitě zaslouží. :)

knihamouder
16.09.2014 4 z 5

Skvělá pohádka, co nastartuje fantazii na plné obrátky. Pytlíkovi jsem fandila jak jen jsem mohla.

Tiana
14.09.2014 4 z 5

Po přečtení Hobita se rozhodně chystám na trilogii Pána prstenů. Nečekala bych, že mě tato rádoby "pohádka" až tolik zaujme. Fantazie zde hrála nemalou roli. Představování si hobitů, meddědů, obřích orlů, skřetů, pabouků a nevim, co ještě, mě natolik zabavilo, že mi dělávalo problém tuto knížku vůbec odložit. Parádní prolínání vtipných a mrazivých scének. Palec nahoru. :)

Kacz
04.09.2014 4 z 5

Pokud se chcete začíst do Pána prstenů, je prý lepší odstartovat to Hobitem, který vás do Středozemě uvede a pomůže líp se v ní zorientovat. Jelikož jsem se rozhodla konečně napravit svoji neznalost Tolkienovy trilogie, rady jsem uposlechla a seznámila se ze všeho nejdřív s Bilbem Pytlíkem. A byla to hezká, milá, vtipně odvyprávěná pohádka. Příjemně temná, ale ne zas moc, napínavá, ale ne úplně ten typ příběhu, co prostě nejde odložit. Možná by si ta kniha i zasluhovala víc, ale já jsem k ní vlastně od začátku přistupovala jako k jakémusi úvodu k PP a předznamenání toho, co teprve přijde. Byl to prostě předstupeň a možná i proto mě taky nijak nestrhla... Ale můžou být vůbec strhující takové roztomilosti jako trpajzlíci a hobiti na ponících? Podle komentářů spousty ostatních asi jo. Tak to bude holt ve mně.
75 %

Motyka2
03.09.2014 5 z 5

Jeto fascinující knížka. S ůžasním přiběhem!!!

slepyce
27.08.2014 5 z 5

Pohádka. Krásná, duchaplná poutavá, vymazlená a ze světa tak dokonale vymyšleného, že by mu člověk i věřil, ale pořád pohádka.